Čo pomôže na zapálené ďasná v tehotentve?

jajatko
26. mar 2012

Ahojte mamičky, prosím o radu, čo by som si mala dať na bolestivé zapálené ďasno - dnes som bola u zubára, vyvŕtal mi zub, mala som tam malý kaz ale povedal, že to vidí na zápal zubného koreňa, nakoľko mám bolesť v celej spodnej sánke, ktorá prechádza až do ucha a značne sa ozýva najmä v noci. Teraz tam mám vloženú liečivú vložku, ale bojím sa, že to bude musieť otvoriť až ku koreňu, tak by som sa chcela informovať, či niektorá z Vás nemá skúsenosť s podobným príbehom a čo by na to bolo dobré si dávať. Propolis som skúšala ale nejak mi to nepomáha:(
Za rady vopred ďakujem.

aprilka9
27. mar 2012

ahoj jajatko, presne to som riešila minulý týždeň, potom sa to ustálilo a teraz asi pomaličky znova začína to ďasno hnusné boľavé. Ale ja som nebola u zubára, lebo pred mesiacom som bola na prehliadke malý kazík mi vyvŕtali. Potom som uvažovala, či to nie je od mandlí, nejaký zápal, lebo okrem zadného ďasna a ucha,oka.. ma bolelo aj hrdlo na tej strane. Ale tak ináč, ako pri chorobe. No a pointa : riešila som to tak, že som si pravidelne dávala na vatovú tyčinku alpu a s ňou som sa snažila čo najviac vyčistiť ďasná. Bolelo to jak šľak, hlavne aj v noci, ako píšeš, ale po 2 dňoch sa to ustálilo.. Vtedy som prestala a asi som nemala, lebo mám to opäť.. tak zrejme skúsim tú alpu. Ale to je len také domáce, možno je lepšie vyplachovať nejakou ústnou vodou alebo harmančekom. Skús sa poradiť aj v lekárni. Držím palce´, nech sa ti darí

gubcikova
27. mar 2012

@jajatko ja som si dávala mudisal-je to pre detičky na prerezávanie zúbkov.nachvílku to uľavilo.no musela som potom aj tak navštíviť zubára,ktorý zub umŕtvil

brinn
27. mar 2012

Neskusali ste propolis? Ten je na taketo zapaly velmi dobry....alebo serum cannadent (dostat v lekarni)...je to vytazok z konope a velmi dobre zabera aj pri oparoch...pre istotu sa ale treba spytat v lekarni ci je vhodne aplikovat ho v tehotenstve...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre