Čo s hnisom na zúbku?

didi1603
7. máj 2016

Prosím vás, poradte mi, čo urobiť s hnisom na ďasne? Akurát som to našla môjmu 5 ročnému synčekovi..... zúbok má vŕtaný, mal na ňom kaz, a ostal otvorený. Máme sa to snažiť vytlačiť? Alebo radšej nie? Viete mi poradiť čo na to dať, prípadne čím vyplachovať pusu? Som z toho nešťastná, je víkend. Nikdy som nič také nemala.Pondelok ideme určite k zubárke, no bojím sa aby ho to nezačalo bolieť. Vopred ďakujem za každú radu.

pribinak
7. máj 2016

Vyplachovanie repikom, ale ak by bolelo tak su zubné pohotovosti, kde zoberú a ošetria aj deti

danielita18
7. máj 2016

vyplachovat repíkom alebo šalviou a pokial máš doma čajovníkový olej tak stým natriet

didi1603
autor
7. máj 2016

O pohotovosti viem. No ak sa bude dať, radsej sa chcem tomu vyhnut. Máme dobrú doktorku. Synček s ňou spolupracuje a pocuvne. Nerada by som isla na pohotovost, bohvie na koho by sme natrafili. Nemáme dobrú skúsenosť. Jasne, repik mám aj olejcek. Dakujem

danielita18
8. máj 2016

@didi1603 tak super,ten čajovníkový olej je veľmi dobrá vec aj ked sú afty,ja som nedavno tiež mala podraždené dasno cela strana bolela a s vatovou tycinkou som si to vynatierala a za 2 dni dobre

timikaj1
8. máj 2016

Aj moja dcérka mala (6rokov) také hnisavé vačky na ďasnách , zubárka jej to prepichla ihlou a vytlačila hnis, potom sa jej urobil ďalší vačok, ale s tým mi už nechcela ísť, tak sme to neriešili, sem tam potreli tantum verde a po čase jej to zmizlo...

4ocka
8. máj 2016

Mojej to same zmizlo.nijak sme to neriesili resp. Obj sme sa ku zubarke same to zmizlo kym sme tam prisili..to nolo pred rokom.

karotkaa
8. máj 2016

Prosim daj info co ti k tomu povedala zubarka, ten zubok mate mrtvy?

didi1603
autor
8. máj 2016

Nie nie je mŕtvy. Iba mal v ňom kaz. Ten mu vyvrtala a nechala tak. No poviem vám....vylakalo má to. No dnes mu to pomaly odpuchalo. A teraz večer tam hnis vidieť už nebolo.