Extrahovanie zúbka

baboadel
13. sep 2012

Dcérku pravdepodobne čaká trhanie mliečneho zúbka, lebo sa jej ešte nekýva a za ním v diasne rastie trvalý zub. Ako reagovali Vaše detičky pri trhaní zúbkov. Ako ju upokojiť a pripraviť na bolesť. Mám jej dať pichnúť injekciu, alebo stačí sprej na zatŕpnutie. U zubárky sme už návštevu absolvovali ale to boli len prehliadky.

katkas1
13. sep 2012

no my sme taketo nieco este neabsolvovali ale ja by som inekciu urcite nedavala len ten sprej

bodka13
13. sep 2012

@baboadel nepíšeš koľko má dcérka rokov a ako zvláda bežné prehliadky ....mliečne zúbky nemajú korene a idú von ľahko,mal by stačiť sprey,prípadne dávajú povyplachovať ústa vodou TantumVerde-aj tá dobre pôsobí...nášim injekcie pri trhaní mliečnych zúbkov nedávali 😉

sisaha
13. sep 2012

@baboadel moja dcera mala to iste.. zubar jej povedal, ze ide robit iba prehliadku. Tym, ze mala usta otvorene a hlavu zaklonenu, tak nevidela, ze si medzitym vzal do ruky klieste. O par sekund bol zubok vonku. Ona sa iba zlakla, ale ani neplakala...Takze ak mozem odporucit, ziaden sprej, ziadne pripravovanie. Ak je zubarka sikovna, tak vie, ako to s dietatom spravit, aby nemalo traumu z toho...

sissy27
13. sep 2012

@baboadel hlavne ju nestresovať vopred a upozorňovať na to, žeby to vôbec mohlo bolieť, nič proste ide sa k zubárovi a zúbok vytiahne a ak sa spýta, či to bude bolieť, tak povedať len NIE, nerozoberať, neprirovnávať k "včeličke" (btw, tomu čo vymyslel "pichnutie len ako od včeličky" by som dopriala tú bolesť od včelieho žihadla), injekciu určite nie - tá bolí viac ako samotné vytiahnutie mliečneho zubu a okrem toho treba chvíľu čakať, kým zaberie, za ten čas je zub dávno vonku a vy na polceste domov...a hlavne - pokiaľ dieťa nemá strach zo zubára, tak ho v nej zbytočne umelo nevyvolávať svojimi obavami...

sympa1
13. sep 2012

@baboadel tak mojej 7 rocnej trhal zubar mliecnu 1-tku ktora sa kyvala uz skoro rok a dcera nechcela nikomu dovolit aby jej ho pomohol vytrhnut.boli sme na preventivke, dr jej to postriekal vodickou na strpnutie a zatial jej kontroloval ostatne zubky a potom uz len zobral kliešte a zub bol von...sama nestihla zistit co sa stalo 😀 ale doktro ju upozornil od poslednej navstevy ze ak jej nevypadne kym prideme znova tak ho vytrhne on..myslim ze aj tvoja dcerka to zvladne tak v pohode ako moja...urcite netreba injekciu

atiatko
13. sep 2012

@baboadel tak my máme túto skúsenosť s trhaním mliečnych zúbkov za sebou už 2x ☹ náš synček má zdravé zúbky, preventívne prehliadky vždy zvládal úplne v pohode, no spodné jednotky mu začali odtláčať trvalé zúbky ... najskôr išiel von u zubárky jeden zúbok, potom druhý 😢 ten prvý zúbok išiel vonku úplne krásne bez problémov ho pani Dr. vykývala a vytiahla, no ten druhý bol veľmi dlhý - máme doma obidva zúbky, tak ten druhý zúbok bol až o 1/3-inku dlhší a s ním sa Dr. potrápila ... a synček tiež ☹ do trhania druhého zúbku bol v pohode, ale už sa teraz trochu obávam, ako zvládneme trhať tretí zúbok, lebo by mal ísť vonku, aby mu pekne dorovna rástli tie dva trvalé zúbky .... pani Dr. povedal, že nabudúce dá asi aj úplne malú injekciu na zatŕpnutie ... teraz sme dostali len tú mastičku .... no a náš synček má medzikomorový defekt na srdiečku, takže v rámci prevencie infekčnej endokarditídy po každom takom trhaní dostávame na 10 dní ATB ☹ ☹ ☹ U nás vždy pred návštevou akéhokoľvek Dr. vysvetľujeme, čo sa bude asi diať, či a ako veľmi to bude bolieť, takže zatiaľ - klop klop klop - všetky návštevy u lekárov zvládame 🙂

oliinka
25. sep 2012

ahojte chcem sa spýtat dávali ste pri trhaní pokazenej stoličky petky detom aj injekciu?malý má velký kaz opuchlo líčko a čo teraz?

anjelicek26
25. sep 2012

@oliinka - no pokial sa da tej injekcii vyhnut, tak radsej nie. Nasa mala chodi k zubarovi ako na klavir, dnes nam zasa vrtali, bez injekcie. Aj ked to ma hlboke. Z injekcie ma väcsi strach ako z vrtania, proste vydrzi bez toho. Podla mna ak idete len trhat - tak bez toho cirkusu okolo toho. Ak uvidi, ze mu tam ide pichat injekciu - uz ta je pekne neprijemna - na vytrhnutie uz pusu neotvori.

oliinka
25. sep 2012

@anjelicek26 mám z toho taký strach len sa na neho pozerám ☹ neviem čo mu stým bude robit,ale tam asi zápal,niekde hnis kde má opuchnuté líčko ☹

anjelicek26
25. sep 2012

@oliinka - isteze to treba riesit :( My sme pred vyse rokom nasli malilinkatu bodku, dvaja anglicky zubari to odflakli a nasa nemecka zubarka uz ratuje nieco, co pod blombami rastlo vyse roka :( Z jedneho kazu su 4 napadnute stolicky :( Pritom sme v anglicku boli u zubara kazde tri mesiace :( Takz si vies predstavit, ako hlboko musia vrtat :( Ale inakadial cesta nevedie :( Musi sa to dat do poriadku, lebo bude ako u vas - zapal :( Dnes jej opravili treti zubok, stvrty hadam tiez zachrania, ak bude spolupracovat. Je to beh na dlhe trate, ma nefunkcnu stitnu zlazu (malo slin) a vysoky cukor (vela plaku), to v kombinacii je pre zubky velmi zle prostredie 😖

oliinka
11. mar 2013

Ahojte chcem sa spýtat ako prebieha trhanie pokazenej mliečnej stoličky?syn má hlboké kazy na stoličkám a asi by som ich dala vytrhnut či?

dana_l
26. apr 2013

@oliinka uz ste boli u toho zubara? tuna sme nechali dcere opravovat kazy - vzdy mala lokalne umrtvenie. robili jej to na 2x po hodine. najprv dostala gel na umrtvenie kde jej daju injekciu na umrtvenie nervu. a potom tu injekciu na umrtvenie nervu. musela mat zavrete oci aby nevidela tu velikansku ihlu - to ju trocheu postipalo.
bez toho by sa nic nebolo dialo a urcite by som moju nenechala aby jej nieco robili a ona im tam kricala od bolesti.
mame i cierny mrtvy zubok po uraze. bolo nam povedane ze ju daju pod narkozu a tak vytrhnu. ale sme nedali robit pretoze pokial ju to neboli tak je to len mrtvy zubok v ustach. ine by bolo keby sa jej tam urobil zapal a mala s nim problem. vtedy by musel ist von.
co povedal tvoj detsky zubar na tie stolicky? chcel ich len opravit - samozrejme len s umrtvenim - alebo ich chcel vytrhnut - znova len s umrtvenim?
ak tvoj zubar navrhuje "opravy" nazivo tak radim okamzite zmenit zubara. nechces aby tvoje dieta malo dozivotnu trauma zo zubara a balo sa ist znova k zubarovi.

zanetka1111
4. aug 2015

ahoj, dnes si moja 4-rocna dcera vytahla mliecny zubok,a ostalo jej tam asi korienok alebo čo, neviem to popisat tak pridavam foto.

adika9710
3. apr 2016

@zanetka1111 toto iste mame aj mi a tiez neviem co to je..ma 7r

malaikasana
3. apr 2016

@zanetka1111 zajdite k zubarovi nech to okukne

malaikasana
3. apr 2016

@katkas1 staci mesocain sprej, lebo viac neprijemne jej budeopichnutie ako samotne trhanie

kasiopeja01
7. júl 2016

@zanetka1111 zanetka prosim vas co to bolo? Ako vam to dopadlo?

zuzulihosko
15. júl 2016

poradte mi kocky,dcerke dnes trhali 3mliecne zubky.jeden mala uz vrtany mala tam zapal,jeden sa jej kyval a druhy mala tiez pokazeny,hned povedala ze von abi sa netrapila,ale sa chcem opytat,ako zo zubkovou vilou,ulozila si ich do krabicky dala pod vankus a caka ci pride,ale jasne ze sme jej kupili nieco malicke ako bolestne ale dame pod vankus rano ale sa chcem spitat ci ste jej ich zobrali maminky a schovali alebo nechali tam pod vankusom,

zuzulihosko
15. júl 2016

@oliinka ahoj ,nevytrhne ti ich,ja som tiez chcela dcerka ma tiez pokazenu stolicku a nechcela mi ju dat von iba ,iba vyvrtala potiahla nerv a volne nechala

ludka111
19. aug 2017

@zanetka1111 prosim ta, co to bolo to na tom obrazku co zostalo dcerke po vytrhnuti zubka. Dnes si syn vytiahol zubok a tiez tam ma nieco taketo a kyve sa mu to. Mam hrozne nervy z toho a stres.

hormonikm
9. dec 2017

My máme zase problém s chlapcom ma 4.5roka a porazených asi 10zubov.Ma ich už pooblamovane až po dasienka. Boli sme pri dvoch zubaroch a jeden hovoril že jednoznačne pod narkozu a skoro všetky zubky vytrhat a druhý zubár zase o vytrhnuty nechce ani počuť tak teraz nevieme čo ďalej.Najhorsie je že syna zubky bolia.Ma už tri zubky navrtane aby sa uvoľnil tlak ale sa mu tam stále dostáva jedlo a potom sa mu zase spravy vačok na dasienku. V januári sme objednaný do BB tak som zvedavá čo nam povedia tam.☹

kasiopeja01
10. dec 2017

Nam to co ostalo pod zubkom zmizlo. Bolo to dasienlo take sivne vyzarajuce, ono to za cas zmizne. A vsetkym maminkam ktore maji nazor ako ta moja, ze detske ziby nebolia a nemaju korene.. zubky bolia a maju korene alo dospelacke. Akurat sa spotrebuju ked rastie nivy zubok a preto vytiahnete uz len taky "ohlodany" zo spodnej strany. Nie je dobre ich vytrhnut skor ako rastie novy, lebo tym narusite rast tych novych. Radim zistit si recenzie na detskych zubaroch v okoli a skusit poprosit o radu tretiu stranu, pripadne sa nechat osetrit u niekoho uplne ineho. Dcera ma zubky krasne zablombovane a nasa pani zubarka robi detom korunky, pecati zubky a robi klasicku endodonciu ma stolickach ako pri dospelakoch, kedze tie vypadnu az cca v 12rokoch. Zubky je lesie zachranit ako vytrhnut len zalezi na veku dietata a na tom o ktore zubky ide. Dcera ma 7.

lupika
17. júl 2023

@ludka111 @kasiopeja01 maminky,prepacte,ze otvaram tu temu znova, ale co to bolo vtedy,co trcalo po vytrhnuti zubku, bol to ostatok dasna,co bol vo vnutri zubku? Za kolko to zmizlo? Dcerka si dnes vytiahla zub a rovnako nam to ostalo. Vdaka za odpoved.

kasiopeja01
26. júl 2023

@lupika Ano je to len dasno, koren, aj keby nahodou ostal, spotrebuje sa, zanikne.