Flaky na zuboch u 11mesačného

nikpa
10. dec 2018

Ahojte, rada by som sa spýtala či s tým mate skúsenosti? Poprípade či ste sa o tom radili so zubarom? Syn má biele fliacky na oboch prednych zuboch, dokonca ich ešte ani nemá celé vonku. Čítala som, že môžu znacit prvú fázu zubneho kazu. Nejedava sladkosti, vsetko jedlo mu doma podstivo pripravujem. Kojeny uz nie je, umelé mlieko, myslim obsahuje volaky cukor tak ale snáď nie tolko aby sa mu z nebo uz kazili zuby. A asi od pol roka mu ich aj umyvame kefkou a zatiaľ len vodou. Ďakujem

kika831
10. dec 2018

@nikpa ahoj a nie su to nahodou biele flaky z nedostatku vapnika? Ja som zacala svojmu 20 mesacnemu malemu prave kvoli bielym flakom pridavat do umeleho mlieka biomin- prirodny vapnik a neskutocne mu to pomohlo. 😉

nikpa
autor
10. dec 2018

@kika831 neviem veru, prečítala som už o tom hocico. Kým mu niečo dám, poradím sa s pediatrickou, poprípade v januári idem k zubarke, spytam sa jej. Chcela som vedieť aké máte s tým skúsenosti, ďakujem za radu 🙂

katarinamarkova
10. dec 2018

@nikpa nemala si ty počas tehotenstva nedostatok vapnika?

katarinamarkova
10. dec 2018

@nikpa ešte otázka po vecernom umyti ešte niečo pije? Je?

nikpa
autor
11. dec 2018

@katarinamarkova počas tehotenstva som mala problem len so železom a ano, po večernom umyti zubov v noci ešte raz pije mlieko ale hneď zaspi, vtedy zubky neumývame, až ráno

katarinamarkova
11. dec 2018

@nikpa umyvate ich úplne zbytočne keď mu potom das mlieko ☹

nikpa
autor
11. dec 2018

@katarinamarkova po celom dni aspon voľačo snáď dame dolu ale pokiaľ bude pýtať jesť aj v noci, je to začarovaný kruh :(

katarinamarkova
11. dec 2018

@nikpa a prečo by rocne dieťa malo pýtať jedlo v noci???

katarinamarkova
11. dec 2018

@nikpa ak je smadny daj mu vodu. Ak je to od hladu daj mu sytejsiu veceru....aj tak je to viac ako isto len zlý zvyk.

nikpa
autor
12. dec 2018

@katarinamarkova s tou vodou som to skúšala, občas to zaberie. Záleží od toho ako je počas dňa . Ked malo, samozrejme, ze sa v noci zobudí a je hladný. Áno, všetko je o zvyku ale s jedenim máme problém a ja som vďačná za všetko čo do neho dostanem, ci je den alebo noc.