Lokálna anestézia v 3. trimestri

neli26
14. júl 2013

Milé maminky, chcela by som Vás poprosiť o radu. Už dlhšiu dobu mám bolesti zubu, môj nový zubár (taký mladý), ktorému nie veľmi dôverujem ma chcel poslať na rontgen ale povedal, že to je v tehotenstve nebezpečné, tak som to odmietla. Len vyvrtanie kazu nepomohlo, zub ma stále bolí. Chce mi zajtra teda aj bez rontgenu vytiahnuť nerv zo zuba, pričom mi pichne injekciu proti bolesti. Povedal, že tá je nebezpečná pre dieťa len v 1. trimestri, ale neviem či mám tomu úplne veriť. Ked je nebezpečná vtedy, nemôže pôsobiť negatívne na bábätko aj teraz? Som v 34. týždni tehotenstva...Ďakujem za Váš názor

barborka2708
14. júl 2013

ahoj. prave som si to pozerala na nete a jedna pani sa na to pytala pana dr, gynekologa . odpovedal jej ze to nie je nebezpecne. Podotykam ze ta pani bola v 31 tyzdni. ak chces mozes si to pozret
http://www.mamaaja.sk/poradne/archiv-poradne-gy...

janinah
14. júl 2013

sorry,ale neveríš lekárovi a tu uveríš nejakej Anči z Hornej Dolnej?...nie je to nebezpečné,lekár má pravdu

aristka
14. júl 2013

je to len lokálka ,nič sa nestane a ak by bol nutný rtg,čo je krajný prípad bruško ti prekryjú,horšie ako lokálka tvoje dieťa by ohrozila infekcia zo zuba...

0604katka
14. júl 2013

Nieje mne pichal dokonca 2 v 36tt,so suhlasom gynekologicky.ta v tom nevidela ziaden pmroblem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre