Mám problémy so zubami

lamadea
15. dec 2017

Zdravím Vás. Od októbra mam neskutočne probelmy so zubami. Dala som si ich postupne opravovať a tie najväčšie kazy, ktoré by mohli sposobovat bolest, su už davno osetrene. Problém je v tom, že zuby ma bolia aj nadalej, hlavne lava polovica dole. Na chlad mi zuby nereagujú, pritom ich mám citlivé tak, akoby som ich mala obrusene. Bolí ma to stále, tabeltkami sa nechcem napchavat donekonecna. Už mam z toho dosť velku úzkosť.. Zubár mi odporucil neurologa. Ma s tym niekto skúsenosť? Som uz zufala.

mamusiktwin
15. dec 2017

@lamadea a mas nervy vybrate?

fokuska
15. dec 2017

@lamadea Mala si robeny panoramaticky RTG snimok? Je si zubar isty, ze nemas zapal az v kosti? Skusal ti citlivost zuba na studene aj na horuce, teda ci zub este zije?

jannkam
15. dec 2017

Ja som mala podobny problem nic nepomahalo, zubarka nevedela co so mnou... nakoniec som zistila,ze problemy mi sposobovala zubna pasta z niakeho dovodu pasty typu colgaye a pod prestali moje zuby znasat. V lekarni mi poradili zelenu elmex... a ta ulava co takmer okamzite prisla

silaviat
15. dec 2017

zubna hygiena? nech ich poriadne vycisti ak sa ti chyta paradentoza napr ... alebo vymenit zubara

simca_13
15. dec 2017

Isto by som skúsila vymeniť zubnú pastu a hlavne piť menej sladených a kyslích vecí, ktoré môžu poškodzovať zubnú sklovinu a preto ťa aj môžu bolieť zuby..

obsadenemeno
15. dec 2017

@jannkam ani moje zuby nechcu pasty typu colgate ci oralB.... mam po nich zuby ovela citlivejsie. Mne vyhovuje weleda, oranzova s calendulou.

klaudi31
15. dec 2017

Zápal na kosti nemáš?

lamadea
autor
15. dec 2017

@mamusiktwin zo zuba ktory by mohol robiť problém áno. Teda mam v ňom umrtvujucu vložku. Ostatné zúbky sú len s malymi kazmi, ktoré by vraj nemali zasahovat bolestou do ostatných.. A problemy robia hlavne spodné zuby. ☹

lamadea
autor
15. dec 2017

Snimok mi bol spraveny, zapal nikde nieje. Pouzivam elmex zelenu pastu, plus, ustnu vodu. Akoby nič. Proste mám zubara fakt odborníka a vyjadril sa, že na tento problém jedine neurolog.

lamadea
autor
15. dec 2017

@fokuska zuby su zive, ten jeden co bol aj dost pokazeny mi spravil a dal umrtvujucu vlozku. Rtg spravene. Ked mi robil citlivosť a fukal mi na ne studeny vzduch, zuby nereagovali, teda zapal v nich nieje. Napriek tomu ich citim akoby som ich mala obrusene. Tie spodne.

lamadea
autor
15. dec 2017

@silaviat na dentalnu hygienu chodím 2x ročne. Stále mám pocit, že tam budem mať niekde zapálené nervy..

dominika1991
15. dec 2017

@lamadea tu elmex zelenú aj s ústnou vodou som ti chcela odporučiť od mala som mala problémy s citlivými zubami a až toto pomohlo no nejak pol rok v kuse som to používala..až nie viac... Iné neporadim želám len nech sa ti to polepší lebo viem že je to nepríjemné

lamadea
autor
15. dec 2017

@dominika1991 ďakujem ti veľmi pekne 🙂

fokuska
15. dec 2017

@lamadea Na horuce ich nemas citlive? Polievka, caj, kava? Vtedy je v nich zapal.

lamadea
autor
15. dec 2017

Nemám. Nerobia mi žiadne problemy napoje. Preto sa ja bojím, čo to vlastne je.. Z niečoho mi ta bolesť musí razit predsa. 😔

fokuska
15. dec 2017

@lamadea Potom asi naozaj skus neurologa... mozno nejaky nerv, pri trojklannom su napr. hrozne bolesti

lamadea
autor
15. dec 2017

@fokuska idem tam.v pondelok rano. Snáď konečne prídu na to čo mi je. Vianoce predodvermi a ja.v bolestiach.

beyka
15. dec 2017

Ahoj, mne sa tiez toto stalo, po tom, co mi zubar zablomboval zub.... ten zub ma potom bolel este viac!. Moze byt, ze ti to tam ako keby podrazdila ta zubarka, ked ti to blombovala alebo ti to zle zablombovala. Ja som to mala podrazdene (mohli to byt nervy), mne to preslo same, ale trvalo to asi tri tyzdne.

lamadea
autor
15. dec 2017

@beyka no ja s tymi zubami mam problém už dlhšie. Začalo sa to malym medzizubnym kazom. Zubarka osetrila a malo byt po probleme. Ale. Nebolo. Nastali bolesti také, že na oboch zuboch, kedze kez bol medzizubny.. mi vytiahla nervy, lebo take bolesti to boli. Myslela som si ze mam po probleme, ale žiaľ este väčšie bolesti nastali, masivne a tiez velky zapal. Kedze zubarka nemala potrebné vybavenie, tak zuby sli von. Zmenila som tu zubarku, na zubara sukromnika, odbornik s potrebnym vybavenim. A problemy s bolestami su stále. Osetril kaz na zube, ktorý by bolesti mohol sposobovat, no nepomohlo. Ostatne zuby su vraj ok. Takže nevieme najst pricinu. Snad neurolog najde. 🙏

mamusiktwin
15. dec 2017

@lamadea ak som spravne pochopila. Mas umrtvujucu vlozku. Ked dobre viem je to na umrtvenie nervov. Moze ta to boliet. A navyse okolite zuby bolia ak mas niekde velky kaz. Pretoze vsetko je to poprepajane. Ak pojdes zubarovi vyberie Ti vlozku precisti kanaliky ver ze sa Ti velmi ulavi ❤

vams
15. dec 2017

@lamadea tu vlozku treba urcite vybrat, precistit zub a radsej chvilu nechat otvorene.

lamadea
autor
16. dec 2017

@mamusiktwin no hádam na buduci týždeň sa dockam. Už je toho na mna veľa. Ked nič, tak nič. A ked problemy, tak poriadne. 😖

mamusiktwin
16. dec 2017

@lamadea aj ja som mala tu umrtvovaciu vlozku. Ale mala som silny zapal. A bolelo ma to aj s tou vlozkou. Dokonca som brala aj atb. Ale nakoniec mi bohuzial aj tak vybrali zub lebo sa to nedalo preliecit ... tak snad ti to dobre dopadne 🙂 drzim palce

lamadea
autor
16. dec 2017

@mamusiktwin dakujem veľmi pekne.

mon_soon
16. dec 2017

Necitala som príspevky-ja mám laktozovu intoleranciu. Než mi na to prišli,moje problémy začínali neznesiteľnou pulzujúcou bolesťou väčšinou v pravej hornej čeľustí-zuby má boleli šialene....vlani som strávila u zubára pol života, o dva zuby prisla a tiež mi povedali že zuby mám zdravé tak neurológ...bolesť zubov pokračovala bolesťou hlavy a potom žalúdka...keď sa občas stalo že nebolela hlava ale zuby vždy...

jumama
16. dec 2017

Nemavas zatate zuby v noci? Nemas niecoho plne zuby - v praci, vo vztahoch...? Celostna medicina by povedala, ze zuby bolia, lebo niecoho mas plne zuby...

lamadea
autor
16. dec 2017

@jumama ťažko povedať, problemy so zubami som nikdy nemavala. Natrafila som na zlu zubarku a od vtedy to slo dole vodou. Same problemy stále. Mam skvelu rodinku, uzasneho manzela, syna. Niet tych zubov, tak mam pelny pohodovy zivot. ☹

kacena4
16. dec 2017

presne ako pise jumama to iste ma napadlo ak ta boli cast sanky moze to byt aj celust nie len zuby, neboli ta napr. pri otvarani zatvarani ust, pri hryzeni, rozpravani... mozno to bude klb v sanke, neskripes zubami? nepreskakuje ti sanka, nezusej casto zuvacky? vtedy mozu byt taketo bolesti vola sa to celustno-sankovy klb, temporomandibularni klb skus kuknut uja googla ci to nemoze byt ono drzim palceky

lamadea
autor
16. dec 2017

@kacena4 sanka ma nebolí. Skôr pocitujem bolesť zubov takú, že raz hore, raz dole a hlavne spodné zuby akoby bez skloviny boli, také nepríjemné to je. Ináč sanka mi občas zaskakuje, ale nič strašne.

mily7
16. dec 2017

@lamadea skus ešte krčné. Zápal môže ísť od uši a horúčky nemusia byť.