Medzierka medzi prednými zubami - poraďte zubára v Bratislave

katushka249
23. apr 2017

Ahojte, aktuálne premýšľam na konečným reišením medzierky medzi dvoma prednými zubami.
Počula som, že najlepším riešením sú fazety, keramické plôšky alebo čosi také, čo sa dá na zuby.
Poradíte mi niečo v Bratislave? Najlepšie niečo kvalitné, videla som všelijaké cenové ponuky,
tak ma zaujíma, čo odporúčate. Cena nie je problém, ak je to kvalitný lekár, ktorý vám už dobre
poslúžil, tak prosím sem s kontaktom.
Ďakujem krásne za komentáre!

dorottka
23. apr 2017

Ahoj, neskusis to cez rovnatka? Da sa to pomerne jednoducho a neznicia ti pritom zdrave zuby - obrusenim na fazety uz nikdy nebudu ako predtym, vela ludi sa stazuje, ze uz nemozu odhryzat z jedla, ze sa to lame a zuby su citlive... aspon pouvazuj aj nad touto moznostou 🙂

eja31
23. apr 2017

@katushka249 ahoj,mám skúsenosť,tiež mi ponúkala zubárka toto riešenie,ale bála som sa toho,aby sa to nelámalo alebo tak
....Rozhodla som sa pre strojček,ale najprv som absolvovala frenulektómiu.Teraz už medzierku nemám 🙂 a mám svoje zuby,žiadne fazety.

katushka249
autor
24. apr 2017

@dorottka @eja31 no viete, ja uz mam cez 20 rokov a pride mi to cudne :D nie je to taka tinedzerska zalezitost? hlavne som pocula ze je to dlhodobe a o dost drahsie. ale neviem co je na tom pravdy.

katushka249
autor
24. apr 2017

mohli by ste mi teda poradit nejakého sikovneho zubara? ak ste z BA.

dorottka
24. apr 2017

@katushka249 mam dost cez 30 a nosim rovnatka :D a vobec nie som jedina, je to uplne normalne. A aj keby, za zachovanie zubov to stoji... solidny zubar ta aj na to upozorni, nesolidny sa ti okamzite bude snazit predat fazety, pretoze z toho ma zisk narozdiel od strojceka 🙂

eja31
24. apr 2017

@katushka249 ja som mala strojček cca rok.ale to asi záleží aj od veľkosti tej medzierky a tak...ja som spokojná,že mám svoje zuby :D už tomu bude skoro 10 rokov bez medzierky 🙂 zubára v BA ti neviem poradiť ja som tam bola len na tej frenulektómii.

lenka369
24. apr 2017

@katushka249 mas uz vsetky osmicky vonku? ja som mala tiez medzeru medzi prednými zubami este ako decko...operacne mi to zcelili...ale ked mi dorastli osmicky tak predne zuby sa mi pokrivily nemali dost miesta:(

stella2x
24. apr 2017

@katushka249 na strojcek je najlepsi Matus Cinzer MC Orthodontics

malinka158
24. apr 2017

Ahoj ja som tak isto mala medzierku. V puberte som nosila strojcek ale aj tak sa mi to vratilo do povodneho stavu. V dospelosti som zmenila zubarku a ta mi to velmi pekne upravila fotokompozitom. Stalo to 50 eur ale vobec to nie je vidiet a drzi to. Jem hocico aj tvrdsie a nie je problem🙂

eja31
24. apr 2017

@malinka158 preto, aby sa to nevrátilo do pôvodného stavu sa dáva na zuby po zložení strojčeka retainer- taký tenký kovový drôtik zozadu, ktorý tie zuby fixuje 🙂

dorottka
25. apr 2017

Ak teda nechces ist do strojceka, odporucam radsej ten kompozit, nedavaj si fazety ☹ Kompozit je omnoho setrnejsi k zubom ako fazety a pekne a dlhotrvacne to vie urobit kazdy sikovnejsi zubar. Fazety su ale pre nich jednoduchsie a ziskovejsie, preto to ti bez chrbtovej kosti casto pretlacaju... nehovorim, aj fazety maju svoju indikaciu, ale isto nie na zdrave zuby!

malinka158
26. apr 2017

@eja31 vdaka mne o tom nemusis pisat 😊 to mala vediet moja zubarka 😂😂😂 u mna zbytocne vyhodene peniaze

eja31
26. apr 2017

@malinka158 však jasne, to určite mala, ja len, že je aj taká možnosť, keby sa @katushka249 rozhodla pre strojček 🙂

belusa
4. dec 2018

@stella2x zdravím a vy k nemu chodíte ste spokojný? a cenovo je to ako?

stella2x
10. dec 2018

@belusa chodila som k nemu a je super, aj co sa tyka pristupu aj vysledku...zuby mam uplne rovne. cenovo ma to vyslo vtedy okolo 3K

belusa
10. dec 2018

@stella2x super dakujem a čo je to 3K ?