Medzizubné kazy

sobicatko
21. jan 2016

Ahojte dievčence,

chcem sa len spýtať, či som len sama čo má takéto problémy so zubami. ☹
Mám veľa medzizubných kazov, mám 28 rokov, neviem čím to môže byť - ale čistím si zuby každý deň 2x a večer aj zubnou niťou.

Máte nejaké typy?
Ďakujem

xevulax
21. jan 2016

Ja mam tiez tento problem- mam zuby velmi na sebe.

panda2000
21. jan 2016

skus medzizubnu kefku, ta vycisti lepsie ako nit.. ja to robim uz par rokov a odvtedy mam pokoj 🙂 musim poklopat.. klop klop 🙂

didamt
21. jan 2016

ja mam napríklad tak nahusto zuby ze medzizubnu kefku nevopcham, mam problem aj s hrubsou nitou..

majka99999
21. jan 2016

@sobicatko medzizubne kefky. Moja zubarka mi otestovala, ktora do ktorej strbiny pasuje (tusim ich je 5 druhov). Ak chces, vezmi si najmensiu velkost a cisti raz denne urcite. Clovek by neveril, kolko toho tam ostane.

eeffka
21. jan 2016

@sobicatko mam take iste zuby a kazy len medzizubne, teraz som bola na panoram RTG a nasli sa 2, na pohlad nevidno a ja necitim...
mam vela zubov nahusto :( riesenie velmi nie je... cistim si zuby nitou a aj ta ma problem niekde prejst aj medzizub.kefkami... moje jedine riesenie je ked uz ma ten kaz , ze mi zubar robi tie zuby mensie...

sobicatko
autor
21. jan 2016

@eeffka
@majka99999
@didamt
@panda2000
@xevulax babeny aj ja mám ten istý problém, malá sánka, zuby na husto ☹ až do teraz, mi vytrhli v sobotu zub ☹ a som z toho celá nešťastná

katulienkax
21. jan 2016

Ak by to finančne dalo tak častejšie k dobrej hygienické nech to dokonale prečistí ona

ivica7
21. jan 2016

Presne, najlepsie chodit na hygienu. Malo by sa aspon 2x rocne a to najmenej. Najlepsie kazde 2-3 mesiace.

sobicatko
autor
21. jan 2016

@ivica7
@katulienkax dakujem 🙂

sense
21. jan 2016

aspon 2x do roka dentalna hygienicka a pouzitie medzizubnych kefiek ak su zuby prilis nahusto tak zubna nit?

ja osobne chodim 3x do roka k dentalnej plus pouzivam zubne kefky, dvojake lebo predne zuby mam hustejsie a zadne zuby mam vacsiu zubnu kefku

katrin21
21. jan 2016

@ivica7 to zase nie.. kazde 2-3 mesiace je moc, a to mi povedala aj dentalna hygienicky.. zase si mozes až oslabit sklovinu a napr. nepieskovať viac ako raz rocne....
Dentalna staci raz za pol rok, ak ma niekto problemy...

a ta zubna nit musi byt... len aj s nou to treba vediet , treba ist az uplne pod dasnu ookolo zuba..

sobicatko
autor
21. jan 2016

@katrin21
@sense baby a myslite, ze to fakt funguje? Ja som z toho trosku nestastna a mam strach, ze budem bezzuba 🙂

katrin21
21. jan 2016

@sobicatko co , dentalna hygiena? ano, funguje, odkedy chodim, mam ovela menej kazivost zubov. chodim len raz rocne. ale kludne chod 2x, viac by som nesla.

sense
21. jan 2016

@sobicatko u mna to funguje, ....ja som mavala problemy s tym ze mi krvacali dasna aj ked som chodila raz za rok , tak som zacala castejsie...aj kefky pouzivam ,

sense
21. jan 2016

@katrin21 moja napr. pieskuje len medzizubne priestory nie cele zuby...

katrin21
21. jan 2016

@sense aj tak... oslabuje to.. je to abrazivne= zbrusujuce !! nie viac ako raz do roka.... sama mi to povedala. Lebo mam kamosku , co fajci a chce mat biele zuby, tak kazde tri mesiace chodi, inde ako ja. som sa jej pytala na nazor a sama povedala, ze nie, ze to je moc casto, znici si sklovinu.

ada510
21. jan 2016

@sobicatko zubna nit vam nepomoze musite si kupit medzizubne kefky zubar vam odmera aku velkost a t cistit...raz za 3 mesiace si dat urobit Airflow teda pieskovanie...zubna sestra

sense
21. jan 2016

@katrin21 ja si ale nenechavam bielit zuby, dokonca ani nepouzivam bieliace pasta...

evitka83
22. jan 2016

@sobicatko kup si ustnu sprchu. To ti precisti vsetky medzizubne priestory

sobicatko
autor
23. jan 2016

@ada510
@evitka83
@sense vďaka za rady 🙂
@katrin21 ak ste niektorá z TT, viete mi doporučiť ústnu hygienu? za prijateľnú cenu?

🙂

katrin21
23. jan 2016

ja chodim ku Blaškovi na frantiskansku...25€

sobicatko
autor
23. jan 2016

@katrin21 a je dobrý, dá sa tam objednať, aj keď k nemu nechodím?

Vďaka 🙂

katrin21
23. jan 2016

@sobicatko ano, on tam ma dentalnu hygienicku, myslim, ze v pohode, aj ked k nemu nechodis..