Opravovali vášmu dieťaťu zuby v narkóze?

jazminn
19. feb 2012

Zistujem, lebo si neviem rady, toľkokrát som už so svojou šesť ročnou dcérou bola u zubára a ona neotvorí ústa, lebo sa tak bojí...Jednoducho má taký panický strach, doma súhlasí, že už otvorí ideme a zase nič...V piatok sme boli otvorila pozrel jej a má kaz už na novom zube a nedala si ho urobiť...Nemáte niekto skúsenosť s opravovaním zubou v lokalnej anestéze, najbližšie k nám to vraj robia v Prešove...ale určite to robia aj v iných mestách...

katecameron
19. feb 2012

osobnu skusenost nemam ale ked vyberali dcere mandle na izbe bola s takym dievcatom malo asi 12rokov a opravovali jej zuby v narkoze bola tam3dni v jden dn prisla na druhy den robili zuby na tretí domov a dali jej antibiotika co nechapem len tak preventívne 😕

nibiru
19. feb 2012

no tiez si myslim ze by to bolo minimalne na 2-3dni kedze potrebujes aj niake vysetrenia ved narkoza nieje stranda vzdy je tam riziko.tiez neviem ako je to s nakladmi pochybujem ze nieco taketo preplati poistovna kedze u zubara si vsetko hradis. skus jej vysvetlit ze ked si neda spravit zubok budete musiet ist lezat do nemocnice aby jej ho opravili tam.s coho ma strach zo zubara?tiez by bolo dobre zistit preco sa tak velmi boji alebo skusit ist inemu zubarovi,zubarke.

zajaciq
19. feb 2012

chod s nou najprv k psychologicke.

nelicefo
19. feb 2012

Presne ako radí @zajaciq naskôr to skús riešiť so psychologičkou...narkóza nie je sranda. Prípadne zmeň zubára...naša malá dokonca sa vždy teší k zubárovi. 😀 😅

divatigrica
19. feb 2012

to akoby si písala o mne🙂 keď som bola malá, ústa som u zubára neotvorila ani za nič....mohol zato hlavne náš školský zubár, ku kt. som povinne ako trieda chodili, agresívny, zjapal po nás, tak som ho jednoducho kopla do brucha a ústa neotvorila...
potom som už mala obrovský strach otvoriť ústa aj zubárom, kt. boli veľmi milí.napokon som mala zuby tak pokazené a jeden mi bolo treba vytrhnúť, že rodičia si už zúfali.
psycholog nam vobec nepomohol, ale skusit mozes....Zistili, že v Martine mi to spravia aj s narkozou, tak sme sli tam, vysetrili ma, v narkoze mi vytrhli zub a bolo🙂Síce na mňa kukali tak cez prsty, že aké rozmaznané decko, že nič nevydržím, ale neva, hlavne že som mala tú hrôzu za sebou.
platili sme si to samy, vtedy nejakých 600sk ale to bolo asi pred 10 rokmi, teraz to stojí asi viac.
Neskôr som pristúpila na kompromis-v niektorých abmulanciách je možne si dať pichnúť do zuba lok. anestézie-tak som fungovala až donedávna🙂Keď povieš dcérke, že ju to len trošku uštipne(tá injekcia naozaj neboli, je to len taky divny tlak, ked tam tlaci tu tekutinu) a potom nebude cítiť nič, dokonca ked si dá ruku na líce, tak nebude citit dotyk, možno ju presvedcis🙂

hajanka
19. feb 2012

Pytas sa na lokalnu anestezu, ale myslis asi celkovu anestezu - narkozu.

Suhlasim s @divatigrica vyskusajte to najskor formou lokalnej anestezy, naozaj to voebc neboli, citit len jemnucky vpich a potom uz nic, zalezi od typu anestezy aku dr. pouzije, su rozne, su aj take, ktore uplne znecitlivia iba samotny zub ale dasna - makke tkaniva a lice ostanu prirodzene citlivite, tieto zaberaju velmi rychlo, este v tom case ako su pichane, alebo potm take ktore znecitlivia aj makke tkaniva naokolo aj pery... pri tych treba vyckat niekolko minut, kym zaucinkuju. Ani pri jednej vsak nic nie je citit, ziadnu bolest, vpich je uplne slabunky a pocas osetrenia uz duplom nic necitit 🙂
Ak vyskusa po prvom raze, uz sa urcite nabuduce bat nebude 😉
Pripadne existuje este taky znecitlivujuci sprej, kt. sa dost casto pouziva u deti, ale v akej miere ucinkuje, to povedat osobne neviem, neskusala som 🙂
Lokalnu anestezu moze pouzit kazdy jeden zubar, robia to vsetci a vsade. Zatial co celkove len niektore specializovane ambulacie.

evamartinka
19. feb 2012

Mali sme rovnaký problém... chodili sme na prehliadky každý polrok a vedeli sme len o jednom kaze... avšak šlo o zub, ktorý vraj bude potrebovať do 9 rokov, a tak sme šli k odporúčanej lekárke.... tá spravila snímku všetkých zubov, prišla na 8 kazov... kazy boli skryté a bez snímky by sa na nič neprišlo... zákrok v anestéze nás stál cez 600 eur, poisťovňa odmietla zaplatiť čo i len cent, vraj musí byť psychicky nespôsobilá a podobne... od januára som z poisťovne odišla ... cez to všetko som rada, že sme tie peniaze za to dali... odvtedy chodíme len tam a malá už pekne otvára pusu.... úžasný a trpezlivý prístup, kde dieťaťu všetko vysvetlia.... anestéza bola celková, nejako ju napichli cez žilu a po zobudení bola síce malátna, ale nebolo jej vôbec zle...

anjelicek26
19. feb 2012

Saske vrtali zubky pred pol rokom, chcelo to DOBREHO rozumneho zubara, aj mala sa bala, plakala, ale ku koncu uz usmevy... dostala aj injekciu, aj znecitlivejuci gel, vsetko jej krasne vysvetlil, na konci dostala odmenu a vrtal jej jeden zub teda paradne hlboko :( Mna to uz bolelo pri pohlade, ale ona citila len otrasy, drzala ma za ruku a bola statocna.

renca3
19. feb 2012

mojmu 5-rocnemu synovi robili 2 zuby pod sedativami. vypil taku tekutimu v dzusiku a o par minut sa motal. sedel na mne v kresle trochu otapeny. sice sa mykal aj plakal, ale nic si nepamata. hned sme isli domov. aj doma este padal, ale o chvilu bol v poriadku. ked sa ho mm pytal, co bolo u zubara, povedal, ze sa hral / v cakarni / a vypil dzus.
takze ak ju neukecas, skus najskor toto, ako uplnu narkozu. len musis najst nejaku sukromnu ambulanciu, co to robi u vas. stalo to cele 100,- EUR.

dadula300
19. feb 2012

Opravovanie zubu v lokalnej anesteze robia dnes v kazdej zubnej ambulancii. Samozrejme za maly priplatok, co moze byt maximalne 5 eur. Dobry zubar ti to navrhne aj sam. Moja zubarka neopravuje uz inak zuby ani dospelym. Nie sme predsa v 19. storočí, aby sme museli trpieť pri opravovani zubov a vytvarat si zbytocne traumy. Ty si asi myslela celkovu anestezu. To je absolutne zbytocne a pochybujem, ze by niekto tak male dieta uspal kvoli tak trivialnemu zakroku...Moderne injekcie uz ani nebolia, naozaj malinke pichnutie a pri uplne tych najmodernejsich, usta nie su strpnute, ale iba absolutne nic necitis. Smelo do toho. Najdi si nejake recenzie zubarov, ktorí maju pozitivny pristup k malym pacientom, skusenosti inych mamiciek. Verim, ze to zvladnete. A hlavne to neodkladajte 🙂 .

olivova
19. feb 2012

baby - ja vas tu citam s otvorenymi uuuustami.... 😅 Mna ta injekcia - anasteza - boli vzdy velmi....Bud to ta zubarka podla vasho popisu nevie podat, alebo pouziva inu anestezu alebo neviem, ale aj moju dceru ten vpich boli velmi.... (nie je to odpoved na otazku, ale bola by som vdacna, keby sa niekto vyjadril.....) Kvoli tomu som mojej 3-r dcere anestezu ani nechcela (nakoniec statocne vydrzala, a najvacsi kaz jej vrtala na 2 x - pri bolesti prestala a dala jej tam daku modru pastu - ze to znecitlivie a o 14 dni ten zubok doliecila)...

diid
20. feb 2012

v usa bezne detom podavaju kyslik s nitro oxidom ktory inhaluju da sa vybrat vona, jahody, zuvacka, atd. ukludnuje nervovy system. Na konci sa poda 100% kyslik par minut , dieta je pocas vsetkeho pri vedomi, rozprava, vnima len je akoby v dobrej nalade. Domov odchadza normalne ako doslo.

olivova - mne pred injekciou potrie miesto najprv nejakym znecitlivejucim roztokom, to drzim aj pol minuty a potom pichne injekciu a niekedy mi licom trasie a necitim skoro uplne nic, niekedy taku tupu bolest ale slabu.

anicka26
20. feb 2012

My sme boli na vytrhnutí zúbkov pod narkozou,asi keď mal malý 4roky.Pokazili sa mu asi 2 stoličky,chodili sme najprv ku zubárke,ktorá mu to však nevrtala,len vyšpárala,vždy mu s toho tiekla krv,jeden,dva dni dobre a potom zas plakal,že ho bolia zúbky.Bol pár mesiacov na liekov od bolesti!!!Keďže nás nechcela iná zubárka ako tu v obvode,ani súkromný lekár a keď už som jedného našla nedal sa na stoličku ani posadiť poradil mi,nech si pýtame výmenný lístok u obvodnej zubárky do nemocnice.Zubárka sa s tým moc nestotožňovala ale nakoniec ho vypísala,malému vytrhli zub v anestéze,večer šli domov 🙂 Neplatili sme nič.Odvtedy sme u zubárky neboli ☹ Dokonca sme zistili,že si rada vypije a pritom robí,ale bohužiaľ nájsť dobrého zubára je ako hľadať ihlu v kope sena ☹

baka
20. feb 2012

Môjmu 4 -ročnému synovi robili zúbky v celkovej anestéze v detskej nemocnici v Banskej Bystrici. Priniesli sme predoperačné vyšetrenia, celý zákrok aj s uspaním trval asi 2 hodiny a hodinu po prebratí z narkózy sme šli domov. Platili sme asi 35 €. Suma bola za podanie narkózy a veci s tým spojené, nie za extrakciu a opravu zúbkov. Počas zákroku som čakala pred zubnou ambulanciou, pri preberaní z nakrózy som bola pri ňom v miestnosti na to určenej. Prebehlo to všetko veľmi hladko

kocko
20. feb 2012

Mojej 11 ročnej dcére robili zúbky v celkovej anestéze. V Banskej Bystrici. My sme museli tam príst na
príjem a na druhý den nám robili zúbky. Večer na druhý den sme boli doma. Museli sme tam byť lebo
je postihnutá a má určité problémy. My sme ZTP a neplatili sme nič. Môžem potvrdiť ako napísala "baka".
Po narkoze som bola pri nej. Znašala ju dobre. Ani nezvracala. Všetko prebehlo hladko. Pani doktorka a
sestričky sú milé. Ja som bola veľmi spokojná. Opravili zúbky, jeden vytrhli a ten čo rástol nakrivo tak aj
ten odstránili.

ivkka88
30. aug 2013

Dobrý den.A mozem Vás poprosit kontakt do tej Banskej Bytrice,kde Vam tie zubky robili v celkovej anestezii.Moc by mi to pomohlo.Dakujem pekne.A pomohlo by mi aj to,ze co vsetko ste na to vykonanie zakroku potrebovali...Este raz dakujem.

eeffka
30. aug 2013

@olivova lebo ti to neostrieka Lidocainom, moj zubar mi najprv znecitlivi dasno tym sprejom, az nasledne picha a potom uz moze vrtat aj so zbijackou...

mravvcek
22. feb 2016

Prosim ta vies mi poradit kde v Po robia zuby detom v analgosedacii?

luuca1
3. okt 2016

Ahojte dievcata tak pripajam sa s mojou dverou ktora bude mat. Januari 6 rokov sme vystriedali 3 zubarov a 12 krat v kresle od 2 rokov 2 krat sa podarilo plombovat ale nakolko jej to vzdy po 2-3 tyzdnoch vypadlo tak sa zacala bat. Teraz k zubarovi sice ide aj si nech a zubky pozriet ale akonahle sa zoberie vrtacka alebo nieco ine konec. Zavre pusu a nic sa nekona. Posledne sme boli u zubarky a sama povedala ktory chce spravit a potom ked vzala vrtacku zabrela. Tak som povedala nech si necha aspon zapecatit 6 ktora jej teraz narastla a vydrzala iba ocistenie zuba uz nanesenie pecatidla nie. Som z toho zufala pretoze ma pokazene stolicky a nic na nu neplati ani prehovaranie ani slubenie hracky proste nic. Je nepodpkatitelna😂🙏 chcem este vyskusat analgosedaciu a je to prilis drahe. 100€ sedacia +ukon to sa mi zda dost ked si predstvim ze mliecne zuby ma budu stat 200-300€ ak nie viac. Do narkozy ju nedam urcite s mliecnymi.

katika312
4. okt 2016

@mravvcek ahoj.zistila si kde tu analgosedaciu robia v PO?aj ja by som potrebovala s dcerou zajst,u zubara usta dobrovolne neotvori.dakujem

luuca1
5. okt 2016

@evamartinka ahoj kde si davala robit zubky v CA mne vypocitali 1700€

materina
29. okt 2016

@luuca1 nieco podobne práve riešime aj my. Len sa na iba 2,5r a dve stoličky pokazené a ostatne ze uz budú tiež (povedala zubárka lebo uz tam vraj mäkkne sklovina). Spolupracovať nechce maly a vraj ani v analgosedacii by to nešlo. Narkózy sa bojim a neviem ci čakať kym sa aj tie ostatne pokazia potom to dat naraz urobiť alebo ako ďalej...

ivanava21
23. nov 2016

@divatigrica ahoj môžem sa opýtať kde v Martine vám robili ten zub v celkovej anestézii? Centrum Medima? Mám tam ísť so synom (2r.) má kaz a u zubára nechce otvoriť ústa, obávam sa že ani tam neotvorí, tak to budeme musieť riešiť narkozou. Len mám strach z toho... Koľko ste mali rokov vtedy?

materina
23. nov 2016

@ivanava21 My sme boli syn 2,5roka v analgosedacii pred pár dňami. Urobili mu dva zuby a jeden este treba nabudúce. Síce sa vzpieral ale dalo sa a hlavne si to nepamätá! Do narkózy by som neisla kvôli zubku

ivanava21
24. nov 2016

@materina a otvoril pusinku normálne či mu ju museli nejako nasilu?

materina
24. nov 2016

nie neotvoril, ked bol na preventívnych prehliadkach tak reval a tak zubárka videla na zuby.
Po podaní tabletky opäť plakal ale držala som ho a za 15min sa jej podarili opraviť dva zúbky. Este nas čaká jeden.
Netvrdím ze to bolo jednoduché alebo v pohode, ale inú možnosť sme nemali a zúbky som nechcela nechať úplne pokaziť.

materina
24. nov 2016

@ivanava21 nespolupracuje a ani pusu nechcel otvoriť. ale zubárka bola odvážna a vedela ako na take deti. Len co začal plakať a otvoril usta tak mu tam strcila ruku a hned robila.

ivanava21
24. nov 2016

@materina jooj tak sa mám na čo tešiť☹ snáď to bude tiež aspoň tak ako u vás. Dakujem za radu , zajtra ideme tak som zvedavá🙂

ivanava21
24. nov 2016

@materina a ešte sa chcem opýtať to mu iba vyvrtali a dali bielu plombu?

materina
24. nov 2016

@ivanava21 ano vyvŕtali a plomba.
no je to take nepríjemne, ale treba to brat tak ze su aj horšie veci na svete ako vŕtanie zubov a 15min placu dieťaťa. Hlavne ze ich mame zdravé a zúbky uz nejako poriešime. Želám veľa štastia a to dáte (dáme) nie sme prví ani poslední 😉