Ošetrenie/extrakcia zubu v celkovej anestéze

usiatko308
29. máj 2014

Ahojte dievcata, mate niektora skusenost s osetrenim alebo trhanim zubu v celkovej anesteze? Najlepsie v Bratislave.
Som velmi problemovy pacient, akonahle mam v ustach odsavacku, tampon alebo prsty zubara, nadrapuje ma na vracanie, kazde vysetrenie je komplikovane a nasledkom toho som vzdy v hroznom strese, je to taky zacarovany kruh. Trochu mi pomahaju oblbovaky. Ked mi robia horne zuby, ide to relativne dobre, ale pri spodnych zuboch je to katastrofa.
Dnes mi robili spodnu 6, uzila som si aj ja aj zubarka 😖 Mam este jeden kaz a to na dolnej 8. Ja si na to netrufam a zubarka tiez nie. Odporucila mi ist na stomatochirurgiu a nechat si zub osetrit v celkovej anesteze.
Nasla som nejake sukromne kliniky, zatial som si pozrela len cenniky, cena za celkovu anestezu sa pohybuje okolo 200e plus cena za osetrenie/vytrhnutie zubu 😒 Stomatochirurgia je aj v Univerzitnej nemocnici v Ruzinove, tam by to malo byt lacnejsie (neviem, aku cast preplaca poistovna).
Ake su vase skusenosti? Absolvovali ste taketo vysetrenie v celkovej anesteze a ak ano, kde a kolko vas to stalo? Urobili to dobre? Ako dlho ste boli hospitalizovane?

niki101988
29. máj 2014

@usiatko308 ahoj neviem ako na SK, mne v Prahe trhali v lokálnej oblbovačke 8čku, zaplatila som si len lekára lebo som mala jedného vytipovaného a tuším nejakých 500 ani neviem presne už za čo. Nedávala by som sa kvoli tomu uspať a najma zub som mala vonku za 30minút so všetkým. V štátnej nemocnici by to malo byť bez poplatkov a nepýtala by som sa tu na koňovi ale skôr šup šup na kliniku a tam Ti poradia a povedia

janka1
29. máj 2014

neviem ako je to v Ba ...tu v Ke je to samozrejmost a ak mas taky strach ci tazkosti u zubara ,staci ti potvrdenie od psychologa a budes to mat vsetko bezplatne 🙂 drzim palce ,aby aj v Ba sa ti to podarilo takto zariadit ...je to podla zakona a nemal by byt problem ...dcera ide v juli vyberat vsetky 4 osmicky ..preto mam take informacie

usiatko308
autor
30. máj 2014

@niki101988 Ja by som sa tiez nedavala uspat, keby mam inu moznost. Ver mi, mam s tym velky problem, raz ma pochytila taka panika, ze mi zubarka musela pichnut injekciu na upokojenie, aby mi mohla dokoncit zub. 8 je prilis vzadu a ked som mala problem so 6, neviem si predstavit ake by to bolo s 8. Navyse zubarka mi rovno povedala, ze ona si na to netrufa.
Vcera som bola u zubarky, odporucila mi celkovu anestezu, zaujimali ma skusensti inych ludi, preto sa pytam. Najskor sa pojdem opytat do Ruzinova, dufam, ze ma zoberu, lebo nechcem minut na jeden zub polku vyplaty.

lulu2014
30. máj 2014

Ahoj. Kolega bol v Ružinove trhali mu 12 zubov ale potreboval papier od psychiatra a nebol problém. Bol tam tri dni prvý prišiel druhý mal zákrok a na tretí išiel domov. Bol spokojný. Neplatil nič.

usiatko308
autor
30. máj 2014

@janka1 Idu jej vyberat vsetky 4 naraz? Lebo ja som doteraz s 8 nemala problem, ale kedze mam kaz a velky problem, tak som zacala spekulovat, ci by nebolo lepsie ten zub rovno vytrhnut. V kazdom pripade, musim sa najskor porozpravat s doktorom z nemocnice 😒

@niki101988 V detstve mi vyberali nosne mandle nazivo, myslim si, ze preto mam taky problem. Inak si to neviem vysvetlit. Pozriet mi do hrdla, ked ma boli, je problem a urobit mi vyter z hrdla je takmer nemozne. Na zubnom rtg (rtg jedneho konkretneho zubu, nie panoramaticky) mi pani laborantka povedala, ze jej tam chodia postihnute deti z Mokrohajskej, ale nema s nimi tolko komplikacii ako so mnou 😢 Je to zacarovany kruh ☹ ☹

mata2
30. máj 2014

mojmu synovy trhaly zuby v Ba v celkovej anesteze...neplatili sme nic,ale museli sme priniest papier od psychiatra.syn ma len fobiu zo zubara,inak je mentalne aj fyzicky zdravy 😉

lulu2014
30. máj 2014

Polkiaľ viem robia to aj na Heydukovej ale neviem podmienky....ale tiéž si tam 3 dni ak samozrejme nenastanú kompilkácie...

usiatko308
autor
30. máj 2014

@mata2 A to mu trhali v statnej nemocnici alebo na nejakej sukromnej klinike? U ktoreho psychiatra/psychologa ste boli?

usiatko308
autor
30. máj 2014

@lulu2014 Na stranke mali pri stomatochirurgii v celkovej anesteze napisane len vykony ohladom odstranovania nadorov v ustnej dutine, takze neviem, ci robia aj taketo klasicke osetrovanie/trhanie. Ale dakujem za odporucanie 🙂

mata2
30. máj 2014

trhali mu ich v BA na Heydukovej...
odporucanie dala psychiatricka Kmeťova s Topolcian @usiatko308

lulu2014
30. máj 2014

Trhali mu ich v Ružinove - nemal žiadny problém. A papier mal niekde z kramárov....neviem meno. Ale bol to doktor.

usiatko308
autor
30. máj 2014

Dakujem za odpovede dievcata 🙂 , nevedela som, ze budem potrebovat aj papier od psychiatra, myslela som, ze od zubarky mi bude stacit. Buduci tyzden zavolam do Ruzinova a uvidim, co mi povedia a pripadne si zacnem vybavovat toho psychiatra.

lulu2014
30. máj 2014

....no ten papier je preto že akože nie si schopná bežného ošetrenia u zubára po "psychickej stránke". Asi poisťovňa.....držím palce aby si to zvládla ok.

janka1
30. máj 2014

@usiatko308 ano ..vsetky 4 naraz v celkovej anesteze

usiatko308
autor
2. jún 2014

V Ruzinove mi povedali, ze v celkovej anesteze zuby len trhaju, neosetruju a navyse urcite by nerobili len jeden zub. Takze som tam, kde som bola predtym 😒 Skusim pohladat niekoho ineho, ale obavam sa, ze nakoniec mi zostane len sukromna klinika.

cezi
17. feb 2015

@janka1
@janka1 prosim ta ak mas skusenosti , porad mi ... ako by som si to mohla vybavyt. moj manzel ma panicky strach a isto vsetky zuby mu treba vybrat a urobyt protezu, kde by ma to nyvyslo az tak vela a je to blizko kosic , dakujem

janka1
18. feb 2015

@cezi jednoznacne stomatochirurgia/ nemocnica Terasa alebo Rastislavova / s vymennym listkom .

pd72536
29. mar 2015

Ja odporúčam p. Abelovského, team Duomed Zvolen. Neskutočne skvelý prístup, práca, ochota a porozumenie k pacientom. 🙂

katarinazaslavova
3. feb 2017

Dobrý deň viete mi niekto poradiť mám ťažko postihnuté ho syna DMO a potrebujeme opravu zubov v celkovej anestézie sme z BB ale u nás bohužiaľ nieje žiadna stomatochirurgia čo je strašne.Posielali nás do Martina kde sme sa boli objednať žiaľ je to tam tak preplnené že najbližší termín nám dali na 26.4.2017 to je skoro tri mesiace.Som z toho v šoku zub je boľavý no nemôžem nijako pomôcť.Viete mi niekto poradiť kde by nám ošetrili boľavý zub v celkovej anestéze čo najskôr.