Máte skúsenosti so strojčekom na mliečne zuby?

sandri
21. máj 2019

Ahojte, mate niekto skusenost so strojcekom na mliecne zuby? Syn ma podla logopedicky hlboky zhryz v dosledku coho zle tvori sykavky. Odporucala nam navstevu zubara a strojcek. Vraj sa davaju aj na mliecne zuby. Ako to deti znasaju? Syn ma 5,5 roka.

marlenka222
21. máj 2019

@sandri v 6 rokoch mu zacnu padať 🙂 ako zvyčajne deťom padajú. Nebolo by jednoduchšie/lacnejšie počkať a vlastne celá rec sa upraví sama? Ja sa pýtam, neviem

jenny04
21. máj 2019

Ja takuto skusenost nemam ale my sme boli so strojcekom ked mal maly 8r a mal este mliecne lenze Dr nam vravel ze strojcek sa dava az ked mliecne vypadaju al.vytrhnu,ze skor to nema vyznam.A neviem kolko to stoji strojcek na mliecne ale nepocula som este o tom.Ja osobne by som pockala lebo pre mojho syna to bolo bolave a xkrat ostaval doma zo skoly kvoli bolestiam

sandri
autor
21. máj 2019

@marlenka222 toto iste som sa jej spytala 🙂 ale vraj ak to neporiesime teraz, tak si vytvori zly navyk a tie sykavky uz bude tvorit zle cely zivot ☹

jenkka
21. máj 2019

@sandri môj syn keď mal 6 rokov boli sme na zápise v škole a že máme ísť na logopediu kvôli sykavkam...nešli sme...ma skoro 9rokov a žiadny problém, ako sa mu menili zuby ,tak aj rec sa mu čistila

marlenka222
21. máj 2019

@sandri ale figu. Ja som mala strojček už v dospelosti a naopak keď mi dali na podnebie niečo s čím sa ani jesť naporiadok nedalo nieto ešte rozprávať som suslala ako dvorný šašo. A jazyk sa mi úplne inak otáčal a keď mi strojček dali dole, dlho trvalo kým som suslat prestala lebo zvyk je zvyk. Ak dieťa zuby nemá, o čo bude opierať jazyk? S,z,r,D,t,n,l,t všetky sa tvoria na zuboch. Žiadne zuby- ziadny priestor na tvorbu. A o čo mu ten strojček zaprie- zavesi keď nebude mať zuby? s každým vypadnutym zubkom.budete chodiť upravovať strojček? Dievča, tebe vlastní muž banku? Mimo- moju známu posielala vseob. Lekárka na operáciu so synom lebo mal dierku v srdci pričom kardiologicka povedala počkať upraví sa. Ale vseob.uz riešila. Malému sa dierka zatvorila sama. Známa nedala na vseob.

sandri
autor
21. máj 2019

@marlenka222 toto by mal byt strojcek len na noc. V noci nerozpravas 🙂 ale presne toto som si hovorila, ze ved tie zuby coskoro vypadnu... Rada by som vsak pocula nazpr niekoho, kto s tym ma realnu skusenost. Syn si zial ako maly cmulal palec a dolne zuby si tym zatlacil viac dovnutra. Takze ked tvori sykavky namiesto dolnych zubov pouziva dolnu peru ☹

sandri
autor
21. máj 2019

@jenkka a kvoli comu na logopediu? Tiez boli zubky krive? Alebo preco zle tvoril sykavky?

jenkka
21. máj 2019

@sandri to sa nepozdávalo pani učiteľkam na zápise, viac to nekomentovali len treba ísť na logopediu kvôli sykavkam aby nemal problém pri čítaní a tak ...

berenika39
21. máj 2019

@sandri ono ani tak nejde o zoubky, ale o velikost patra - dá se rozšířit rovnátky tak, aby se tam vešly všechny nové zoubky. Syn měl plnou pusu zubů - mléčné, nové mix. A na další už ani milimetr místa, a to mu rostly. Takže i na mléčné dostal rovnátka a funguje to výborně. V cz to stojí cca 200 euro.

evapistovic
21. máj 2019

Môj syn nosí strojček. Má 8 rokov a len 6 trvalych zúbkov. Ostatne mliečne. Momentalne ma nočny strojček. Veľmi si ho obľúbil. Nerobí mu ziadne problémy.

sandri
autor
21. máj 2019

@evapistovic ak sa mozem opytat, kvoli comu noso strojcek? Resp ktore zubky treba riesit? Lebo u nas hlavne 1-ky a 2-ky spodne.

saja1
21. máj 2019

@sandri ahoj, objednaj sa so synom čelustnému ortopédovi. on vám poradí, či strojček treba, či nie. a hlavne, čelustný ortopéd mu môže pomôcť aj inak - napríklad existujú cvičenia na podporu rastu čeluste, či ako to povedať 🙂 ak to teraz zanedbáš, môže sa stať že v dospelosti nebude mať miesto na všetky zuby a to už v dospelosti tak jednoducho nevyrieši. za konzultáciu nič nedáš, teda možno nejaké peniaze, to neviem :D

evapistovic
22. máj 2019

@sandri Ahoj, kvoli hornemu predkusu. Preto sa mu pomaly prerezavaju trvale zubky, lebo maju malo miesta. Takto rozsiria horny predkus. Celustna ortopedicka zhodnotila, ze je to najlepsie riesenie. A navyse, ak sa mu trvale prerezu, pomocou strojceka budu aspon rovno rast.

puticka7
22. máj 2019

@evapistovic tak takyto nocny strojcek hej, len aj tak ked mliecne zuby vypadaju, mozu zle zacat rast aj tie trvale, tak neviem, ci to ma az taky vyznam avat strojcek teraz

lubina
22. máj 2019

@sandri nieco taketo mala neterka a ano mala strojcek na noc uz ked mala mliecne zubky. Ono ani neslo tak o tie mliecne zuby ale aby tie normalne, dospele zuby zacali rast uz na spravnom mieste...ked je narastli dospele zuby dostala taky ten klasicky strojcek co maju teenageri, den a noc na dlhu dobu (zubar jej rodicom povedal, ze to tak 1,5 az 2 roky bude mat).

evapistovic
22. máj 2019

@lubina
@evapistovic Rozhodla o tom odbornicka na celustnu ortopediu. A tento nocny strojcek bude mat este par mesiacov, a nasledne dostane trvaly strojcek - fixny, cca na 3 roky. Osobne som rada, ze sme sa na to dali a syncek to prijal v pohode. Lekarka - celustna ortopedička - nam totiz aj vysvetlovala negativa v dospelosti u ludi, co strojcek nenosili. Mnohi dopeli trpia roky migrenami a netusia vobec, ze je to zo zubov. Totiz trvale zuby im narastli, hoci nemali dost miesta, tlaci im to na celust, sanku a ani to netusia. Podobne aj ine priklady uviedla, co by ho cakalo, keby sme to neriesili uz v detstve.

sandri
autor
22. máj 2019

@evapistovic kolko to cca stoji? Kolko plati poistovna? Lebo to je dalsi nas problem - celustna ortopedicka, na ktoru nam dala logopedicka kontakt, nema uzavretu zmluvu s nasou poistovnou. Cize bud ho prehlasim do inej poistovne, alebo musime hladat inu.

eliska13
22. máj 2019

@sandri syn mal nočný a zlepšilo sa to.ani tak nejde o sykavky, ale nech sa mu to vyrovná, aby potom trvale dobre rástli nezanedbaj to.stal okolo 250 eur, ale možno máte inú poisťovňu a zubara

eliska13
22. máj 2019

@evapistovic presne tak budú problémy ďalej, keď sa to nebude riesit

evapistovic
22. máj 2019

@sandri zdravotna poistovna dovera. A doteraz ma to stalo 309 eur (zapadne Slovensko). Ale asi fakt zalezi, kolko sa plati v ambulancii u jednotlivych orbornikov. Aky je cennik prace ortopedičky, cena za rentgen atd. Moze sa to lisit.

sandri
autor
22. máj 2019

@evapistovic Ja som z BA, cize ta cena nizsia isto nebude. Chodite k niekomu do BA?

evapistovic
22. máj 2019

@sandri Nie. My sme 65 km od BA. Ale tiez som toho nazoru, ze asi v BA si v ambulancii vypytaju viacej aj za obycajnu dentalnu hygienu na zúbky pre dieťa.

danielahamar
22. máj 2019

moj dostal strojček celodenný, ked mal trvalé len predných 8 /4hore, 4dole/ a posledné 6, ostatné mliečne, už má 13 a stále nemáme všetky vonku, takže má strojček/drôtik zo zadu na zuboch/ ak by sa bolo treba vrátiť znova k strojčeku,mal zákus

nikusa008
8. nov 2020

@evapistovic prosim vas zubky sa mu napravuju?pomaha ten nocny strojcek?

nikusa008
8. nov 2020

@danielahamar zubky sa mh napravili?a to je aky strojcek zo zadu?dakujem

danielahamar
8. nov 2020

@nikusa008 to je už len drôtik, po zložení strojčeka. Strojček musí byť niekoľko rokov.

nikusa008
8. nov 2020

@danielahamar a normalny steojcek mu dali v akom veku?Dcera ma 8 r.a 2 vrchne trvale ma totalne krive a 4 spodne ma este trvale .ostatne mliecne.

danielahamar
8. nov 2020

@nikusa008 tuším v 9 rokoch, on mal zakus

evapistovic
8. nov 2020

@nikusa008 Áno, pomáha. Zúbky má krásne rovné. A stále má aj mliečne. Už je to vyše 1,5 roka čo ho nosí. Kontroly má každých 6 týždňov. Veľmi ho chváli aj zubárka, lebo je disciplinovaný a strojček skutočne nosí každú noc.

nikusa008
8. nov 2020

@evapistovic dakujem pekne.a ako dlho ho este musí nosit?