Umývanie zúbkov deťom. Odkedy a akou zubnou pastou?

gotzova
18. jan 2011

zdravim vas maminy chcem sa opytat od kedy je dobre detom umyvat zubky a aku zubnu pastu pri tom pouzivat?dakujem za odpovede

murinka
18. jan 2011

nemusis zakladat 2rovnake temy 🙄 my sme zacali umyvat odkedy vykukli prve zubky a pouzivame detsku pastu elmex 😉

babulina
18. jan 2011

od prveho zubku umyvame a asi od od dvoch rokov aj pastou elmex

benuliatko
18. jan 2011

Ahoj, ja som dnes bola u mojej zubnej a prave na toto som sa pytala. 😉
Doki povedala, ze ked sa prereze uz prvy zubok, tak treba cistit. Zo zaciatku by bolo vhodne cistit kefkou, ktora sa nastrkuje na prst a na konci m jemne gumove stetinky, neskor prejst na zubnu kefku pre deti. Mozno tu kefku bude dieta najprv hryzt, no treba vytrvat v cisteni a nepolavovat. 🙄 Pasta je vhodna Elmex, ta pre najmensich je "jedacia", takze ziadne vyplachovanie vodou a pod. Moj maly uz ma dva zubky a tak po dnesnom rozhovore idem zajtra do dorogerie kupit pastu. Neviem, ci taku kefku dostanem, skusim v lekarni a ked nie, tak mi doki poradila, ze na v BA, Krizna ul. je Profimed a tam ju maju. Dufam, ze som si dobre zapamatovala firmu. Poslem tam muza, nech sa aj on o nieco postara a zabezpeci! 😀 Vel zdaru a pekny vecer!

soffi
18. jan 2011

zacali sme asi na 9mesiacov, rano ju necham nech sa pohra s kefkou sama, a vecer cistime nasilu, kedze sa jej to nepaci, pouzivame elmex pastu aj kefku

majulienka27
18. jan 2011

my sme umývali vždy ďasienka z handričkou a čistou vodou kým zúbky neboli , potom keď už boli zúbky tak som v lekárni kúpila takú kefku čo si nasunieš na prst ale zubnú pastu sme ešte nedávali, od roka a pol máme normálnu kefku na daný vek a aj pastu, len meníme chute aby nemala stále tú istú

sampo
18. jan 2011

My umyvame odkedy mala 4 zubky. Aj zubar nam to odporucil, ze jej nemam ustupit, ked si nechce dat. Pouzivame symbolicky pastu elmex. Niekedy je to ozaj boj, ale zvyka si. Fakt je, ze ked niekedy pozabudneme, tak ma hned povlak, takze asi je to naozaj potrebne umyvat od prveho zubka, videla som 3-4 rocne deti s takym povlakom, ze bol az cierny 😕

pralinka25
18. jan 2011

ja pouzivam od troch mesiacv tu kefku na prst. najprv som s tym masirovala dasienka a teraz zubky cistim. maly je na to zvyknuty a ked kefku vidi hned otvori usta. nebrani sa. a este mu ju dam do ruky zuzle to. pastu zatial nepouzivame.

andrea487
18. jan 2011

od prvých zubkov cca.4mes. sme umývali,takým naprstkom,na cistenie.
a od 7mes. umývame zubnou kefkou,najprv sme mali tu malu colgatku,na prvé zubky,ale teraz už nechávam malu nech si vyberie sama 😀
zubnu pastu používame takisto od kedy kefku,pretože denná dávka pasty vo velkosti hrášku,je pre dietatko prospešná,a detské pasty ho obsahujú máličko,kupujem,colgate 0+ jablkovu v zelenej tube,teraz som kupila jahodkový vademecum 😀

brisilda
18. jan 2011

my pouzivame pastu elmex a zacali sme hned ako vykukli zubky 😀 teraz ich mame uz 8 😉

beruska.zuzanka
19. jan 2011

používame zubnú kefku Curakid, zatiaľ bez zubnej pasty, zatiaľ má z čistenie zúbkov skôr hru, ale to je dobre, nech si zvykne, má to rada 🙂

benne
19. jan 2011

moja začala umývať ked jej vyšli stoličky.. ale kedže to bolo dosť skoro, zhruba vo veku tvojej 😉 tak len bez pasty... no a pastu ani neviem kedy dostala, možno o pár mesiacov na to a používame elmex

ivett1
19. jan 2011

ahoj...tiez sme zacali "umyvat" zubky hned ako vysli...najskor nasucho gumenym naprstkom so stetinkami, to mali velmi radi... a neskor, ked mali uz "vsetky" zubky vonku, sme pozivali kefku aj pastu elmex ...

blue99
6. sep 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
kandia15
24. sep 2014

Ahoj my sme zacali umyvat hned ako dorastli pve dva zubky. Mam velmi dobru skusenost so zubnou pastou znacky Topfer ktora neobsahuje ziadne fluoridya a je to jedina certifikovana zubna pasta pre deticky. Posielam link a tam sa mozes docitat viac http://www.lasan.sk/Topfer-Detska-gelova-zubna-...

marietta33
25. sep 2014

My sme tiez zubky cistili najprv len vodou a pomocou specialneho frote zajacika, ktory sa nasadil na prsty. Teraz uz umyvame zubky kefkou Curakid a pastou Perlicka.

lenocka1984
16. jan 2020

Ahojte, starostlivosti o detské zúbky sa venujeme pravidelne v skupine #curaprox https://www.modrykonik.sk/group/9719/