Vyberanie nervu pri mliečnom zube. Má vplyv na trvalý?

lenocka23
19. máj 2011

Ahojte maminy, chcela by som sa Vas opytat na vybratie nervu pri mliecnom zube. Nas starsi syn ma jednu 5-ku pokazenu az na nerv (aj ked chodime k zubarke pomerne casto doslo to az sem). dnes mu to vyvrtala a dala nejaku vlozku, ktora ten nerv umrtvi a o tyzden by sme ho mali ist vybrat... no a pri tom vsetkom som sa zabudla spytat, aky to vlastne ma vplyv na rast trvaleho zubka... narastie mu tam vobec, ked uz bude nerv prec? Dakujem krasne.

renab
19. máj 2011

mliečne zuby majú nerv?

ivka1603
19. máj 2011

Tak to som vôbec netušila, že aj pri mliečnych zuboch sa vyberá nerv ☹ som počula, že len pri trvalých zuboch 🙂

hellokitty
19. máj 2011

Ahoj lenocka, nemusis sa bat, na rast trvaleho zuba to nema ziaden vplyv, horsie by bolo keby zubok zostal neosetreny. renab: ano aj mliecne zuby maju nerv 🙂

shira_
19. máj 2011

mliečny zub je presne taký istý ako trvalý. má dreňovú dutinu s nervom, vrstvu dentínu a vrstvu skloviny. má rovnako korunku a korene a rovnako všetky problémy, ktoré sú na trvalých zuboch, môžu byť aj na mliečnych. tiež rovnako bolí. ošetrenie mliečneho zuba neohrozí trvalý zub, naopak, neošetrenie by mohlo ohroziť.

latvia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angela200
19. máj 2011

mne raz lekárka povedala, že mliečne zuby nemajú nervy, a nemôžu spôsobiť napr. zápal okostnice, tak ja neviem.....
viem, že niektorí lekári zúbok len vyvrtajú a nechajú tak, a iní zas dávajú vložku.....
a na nový zub to nemá vplyv určite.

lenocka23
autor
19. máj 2011

@hellokitty @shira_ baby, dakujem za odpovede... pre mna celkom pozitivne.. tiez om mala pocit ze mliecne zuby nemaju nervy, tiez som bola prekvapena ked mi dr.povedala o vybrati... (ale neodvazila som sa prekvapene aj tvarit.. 😉 )

shira_
22. máj 2011

@angela200 ha tak to asi nebola zubná lekárka alebo bola zubná iba omylom 😀