Vypadávanie cumlíka. Ako mu ho udržať v puse?

slavicita
26. apr 2010

Ahojte, mám 2 a pol mesačného syna a máme jeden maličký problém. Pri zaspávaní sa naučil cumlať cumlík. Malého trápi kolika takže je to aj jediný spôsob ako sa aspoň troška ukľudní. Večer je to ešte v pohode. Spáva zviazaný v perinke s ručičkami pri tele lebo len tak dokáže kľudne zaspať. Cumlík mu založím ihneď, položím do postieľky a jemne mu ho prekryjem plienkou, takže zaspí bez problémov. Horšie je to cez deň. To už v perinke nechce byť a zaspať bez cumlíka nedokáže. Ale veľmi často mu vypadáva, na čo sa on zobudí a začne plakať, prípadne si ho vyrazí mávajúcimi rúčkami. Takže v priebehu desiatich minút mu ho dám do pusy aspoň minimálne 30 krát. Viem, že by som mohla byť pri ňom kým nezaspí ale keďže ho trápi kolika, tak má dosť nepokojný spánok, strháva sa zo sna a v domácnosti potom nič nestíham. Neviete mi poradiť nejakú fintu na udržanie cumlíka v puse?? 😀 😀

alexandra0409
26. apr 2010

slavicita...no ja mam tiez 2 a pol mesacneho syna a tiez ho posledne dni trapi kolika ale ja ho v postielke davam na bok a cumlik mu podlozim plienkou teda taz ze polku hlavicky ma zakrytu plienkou a tym padom mu to troska drzi cumlik...aj moj je strasne nauceny na cumlanie ked ho nema tak stale reve...on je bez cumliku hadam iba vonku ked tak tvrdo zahaja...aj ja mu ho davam do pusini najmenej sto krat...

slavicita
autor
26. apr 2010

No ja som sa snažila tiež dať mu plienku cez hlavičku ale vždy si ju stiahne tými mávajúcimi ručičkami, takže bezúspešne. Ešte keď spí v našej posteli, tak ho prikryjem perinou a jemne mu ho ňou podopriem ale už je dosť teplo, takže perina sa už nebude dho používať...tvoj si nesťahuje lienku rúčkami??

alexandra0409
26. apr 2010

ako ze natahuje? ci sa uz za niecim natahuje? este nie iba si zistil ze ma ruky a stale si ich obzera ale to mu nedovolim lebo ked zak blizko pozera na ruky tak skuli a to sa mi nepasi...no teraz som ho uspala s plienkou cez hlavicku v autosedacke...

slavicita
autor
26. apr 2010

nie naťahuje ale sťahuje..proste máva rukami hore dole a vtedy sa mu posúva plienka až mu spadne z hlavičky..

alexandra0409
26. apr 2010

aha uz som pochopila som zle precitala...nie nie on ich ma pri sebe skor myka hlavickou do stran a vtedy mu padne ale rkuy ma v klude