Mali ste v tehotenstve zápal ďasien?

tralala23
5. júl 2019

Ahojte máte niekto skúsenosť so zápalom dasien počas tehotenstva? Som 18tt a posledné týždne je to dosť neúnosné. Dasna mi krvacaju aj bez toho aby som sa ich dotkla. Myslím si, že ústnu hygienu mám dostatočnú. Máte niečo čo vám na to krvacanie akútne pomohlo?

evittam
5. júl 2019

@tralala23 Lekar.

iam24
5. júl 2019

Vôbec nič. Mne lekár povedal že mi môžu až veľmi opuchnut, môžu krvácať ale po pôrode sa to zase zmení. Že s dasnami mi nijako pomôcť nemôže. Jedine že môžem začať chodiť na dentálnu hygienu, lebo na zuboch sa mi robí povlak.

nikiki29
5. júl 2019

Mne zubár odporučil preplachovať medzizubné priestory peroxidom vodíka. Dal mi na to tupú ihlu a do 2 týždňov výrazne pomohlo. Keby nie mala som sa vrátiť zas na ošetrenie...

diewcatqoo
5. júl 2019

@tralala23 ahoj, v tehotenstve su sliznice prekrvene viac, takze tento problem trapi dost tehotnych.. aj krvacanie z nosa. Mne lekarka odporucila cistit zuby a vyplachovat usta pastou a vodou na to urcenymi - pouzivala som pastu paradontax (je to hnusne, zvyklo ma z nej aj nadrapovat) a vodu meridol. Taktiez masaz dasien jednozvazkovou kefkou a treba doplnit vitamin c. Na to som dostala ascorutin. Urcite s tym chod k zubarovi, prip k dentalnej hygienicke a povedia ti, co s tym

baby26
5. júl 2019

Ja som mala v tehotenstve tiez zapalene dasna a len mi zubar opucoval zubny kamen.Ale dasna odpuchli az po porode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre