Zaspávanie na viackrát. Robí to aj vaše dieťa?

sammy
27. jún 2008

Ako zaspavaju vasi drobci vecer? Ked zaspia, potom uz spia alebo sa zvyknu po nejakej polhodine - hodine aj budit?
Lebo my sme presne ten druhy pripad a v poslednom case sa to dokonca tak zvrhlo, ze mala sa mi niekedy az tak preberie, ze sa tvari, ze uz nechce spat
Popisem priebeh dna u nas momentalne: vstavame okolo 5.30-6.30, prvy spanok okolo 9.00 trva tak 30-45 minut, druhy spanok okolo 14.00 trva do 15.30 maximalne. Vecer ju davame spat o 20.00. Cely den sa hybe, stvornozkuje ako blesk, stavia sa a sada, stale dokola, na prechadzke sme 2x denne, teraz aj 6 hodin denne dokopy. Zaspava pri kojeni. Nie som tym nadsena, ale inak sa nevie ukludnit.
A nas problem? Vecer zaspi o tej osmej a takmer kazdy vecer sa zobudi po 30 minutach az hodine, mrnci, meta sa, nevie sa ulozit, treba ju tisit, hladkat, cicikat. Takto to bolo a je co si pamatam odjakziva s nou, akoby nevedela tak tvrdo zaspat na dlhsie. Lebo casto sa mi aj pro poobednom spanku zobudi po 30 minutach a musim ju este uchlacholit, aby spala dalej.
Najhorsie je, ze posledne 2 tyzdne ani v noci nejak nevie spat, sada si s placom aj kazdu hodinu a pol, musim ju vzdy ulozit, utisit a uhladkat k spanku. Kojime len 2x za noc.
Robi toto len moje dieta, ci mate s tym skusenost?
Este musim dodat - mozno jej zacalo vadit aj to, ze spi v izbe, kde pozerame telku, ale je na to zvyknuta od narodenia, tak neviem co zrazu (byvame v 1-izb. byte). Idu jej aj dalsie zuby, no pri prvych toto nerobila, teplo jej podla mna nie je, lebo spi v tenkom spacom vaku odokryta a mame otvorene okno celu noc. Tak uz fakt neviem, kde by mohol byt problem 😖

zuzannas
27. jún 2008

cau sammy, my sme donedavna mali tento isty problem...zakazdym sa maly prebudil vecer cca po 40min spanku 😨 ale to som mu vzdy dala cajik a zaspal opat, ale bolo to so zelez. pravidelnostou...Teraz sa to uz nastastie upravilo, neviem cim to bude...aj my sme s malym v jednej izbe a pozerame TV. Podla mna sa to upravi po case u vas tiez. Moznoze by to mohol byt ten 3 denny spanok este..skus mu upravit spanie cez den..dat ho spat okolo 1.00 a potom este okolo 4.00 (my to tak mame)

zuzka99
27. jún 2008

ahoj sammy, akokeby čítam o nás. náš malý to robí odkedy sú tieto horučavy. akorát sme ho druhý krát uspali. tiež sa takto viackrát zobudí a musím mu dať prsník, sa napije a spí. asi mu je teplo, je smadný...ja neviem. teraz som mu dala aj vodičku vo flaške, nech stále nemá prsník, potom je prejedený. a vždy zaspí ked otvoríme okno dokorán. len dnes je to hruuuza, bývame v centre a je tu disko rozlúčka so školou, to tu hučí, ho to asi budí. mám nervy, normálne chuť im zavolať či im nehrabe.
a ešte keď zaspáva sa strašne hádže na bok, na brucho, hore dole a pritom spí. to isté robí aj ráno keď už sa prebúdza

schwarzovka
27. jún 2008

sammy, malej to dělal taky a jak píše zuzannas upravili jsme mu spanek jeste o tu pul hodku pred "velkým spaním" a pomohlo to, zkuste to 😉

sirinka
28. jún 2008

ahoj, u nas bol tiez podobny scenar, akurat sa mala budila okolo 23:00...ale upravilo sa to samo od seba ako zase trosku podrastla a dokaze sa viac unavit
k tej telke...cim mensie je babatko, menej mu vadia rozne vzruchy, takze mozno pomalicky zacina tu telku viac vnimat a bude jej viac vadit
a zubky...u nas prve vysli ani sme o tom nvedeli, ale pri hornych mala teploty a nespala tri noci...takze asi to nie je vzdy rovnake
tak prajem vela stastia a trpezlivosti 🙂

ocicka
28. jún 2008

Ahoj nas prcek to taky dela. V noci se porad budi az manzel rikal, jestli by jsme nemeli nekam skocit k doktorovi co s nim je..Ja si myslim ze to je tim ,ze nema a nikdy nechtel dudlik, tak by rad neco cucal. No nevim, pres den skoro nespi, vercer je uz unaveny apo 2 hodkach se probudi sedi a place.. Taky doufam ze se to spravi casem, ale dela to uz asi mesic takze..Preji hodne stesti 🙂

ilijanka
28. jún 2008

aj náš malý to začal robiť, keď mal cca 4 mesiace, v noci sa budil aj každú hodinu, bola som z toho úplne vyšťavená, skončili sme tak, že spí s nami v posteli a je oveľa kľudnejší, v noci keď sa zobudí, iba sa trochu nadudká a spí ďalej, niekedy ani neviem, koľkokrát bol hore- ale určite menej, ako keď spal sá m v postieľke

frog
28. jún 2008

Tak naše malá to děšlá taky asi měsíc.Vždycky mezi 2-4 hod. ranní začne plakat,někdy malinko,někdy uplně hrozně,utěšuju jí,ale nakonec skončí v mé posteli,což nedělám ráda a tam jako když do ní střelí a začne se otáčet,plazit po celém pelechu a takhle to trvá třeba hodinu než zaspí..já už preventivně každý večer jdu spát s tím pocitem,že zas budu vstávat.. ☹

iffka2002
28. jún 2008

zuzannas, pekne motto🙂
sammy, nasa zaspi najskor o desiatej a to sa potom aj kazdu pol hodinu budi aspon do jednej. Niekedy aj po desiatich minutach. Takto spava uz od narodenia a je to peklo. Ale zvykla som si. Zvyknes si aj ty, hihi. Ale nie.. ked predtym dobre Monika spavala, tak to bude len nejaka docasna zalezitost. SOm tu na mk citala, ze (vraj) detom v tom obdobi sa mozu snivat aj negativne sny co ich budi a ony hladaju mamu.. no dovodov moze byt xy.. hlavne byt trpezlivy a vydrzat.. urcite sa ti kazda obet ktoru pre moniku robis mnohonasobne vrati.. (ved musime ich lubit aj v noci🙂

jaduska
28. jún 2008

Naša malá zaspáva večer na 2x. Stále sa zobudí po cca pol hodinke, ale znova ju nakojím a potom spí. Niekedy sa zobudí raz za noc, niekedy aj 6x.
Podľa mňa môže tvojej malej vadiť telka. Malé bábätka zaspia pri akomkoľvek hluku, ale čím je dieťa staršie, tým je vnímavejšie. Niekde som minule čítala, že asi hodinu pred spaním by malo dieťa mať kľud - žiadna zapnutá telka, PC, postupne sa pripravovať na spánok, robiť už len také "kľudné" činnosti. 😉

biba12
30. jún 2008

Ahojte,

nas maly je na tom podobne. Skoro rovnaky rezim dna, hlavne spanku ako pisala Sammy. Ale cez den spi ale vacsinou na prechadzke doobeda a poobede bud v kociku na blakone, alebo v postielke. A vecer, ked ho uspim, sa zobudi do pol jedenastej kym idem spat aj kazdu polhodku. Katastrofa. Nespime s nim v izbe , kde je TV. Spi v detskej. Ja tam spim s nim. Inak to neslo, lebo krpec je hore v noci aj kazde 2 hodiny, takze by sme boli nevyspati s muzom obaja. Inak v noci to riesim potom tak, ze si ho dam k sebe do postele a budi sa menej casto. Vies, mne nikdy neprespal este celu noc, ani sa nezobudil menej ako 4-5 krat. Takze sa snazim minimalizovat moje budenie. Nespala som poriadne uz od jeho narodenia. Ale co uz. Dufam,z e bude aj lepsie.

ilijanka
30. jún 2008

hlavy hore- ja si hovorím, že určite sa nebude v noci budiť až do puberty, takže treba len vydržaaať 😝 😀

segricka
30. jún 2008

Ahoj sammy. U nás to bolo to isté. Nemohla som sa od nej ani pohnúť, lebo akonáhle som sa po večernom ospaní vzdialila z izby, zobudila sa a nastal strašný rev. Koľkokrát som utekala zo sprchy v uteráku... Problém sme mali asi rovnaký- tiež som uspávala na prsníku. Akonáhle som s tým prestala, vstávanie prestalo tiež.
Ale nemysli si - odúčanie od uspávania na prsníku nie je žiadna sranda - keď sa na to odhodláš, stoj si za svojím a nestriedaj to - raz sa podvolíš, inokedy nie. Malé by ti z toho zblblo. Takže začni, len ak budeš naozaj presvedčená o tom, že to tak chceš. Mnohokrát som aj ja revala spolu s malou...
A ešte drobná rada - nie že ju pri tom naučíš na ďalší blbý zvyk, od ktorého potom budeš musieť zase odúčať - napr. že ju budeš nosiť a pod. Revať ti bude tak či tak, tak nech si to zbytočne nezťažuješ...

ocicka
30. jún 2008

Ahoj holky, tak uz treti den ykousim pres noc nekojit- jestli treba by se neprestal v noci budit a prijde mi ye dnes to bylo poprve trosku lepsi. Probudil se jen 2x. Tak treba to bude casem jeste lepsi. Tak to zkuste mozna ze vam to pomuze 🙂

petka80
30. jún 2008

Ocicka, ta držím palce, ať to vyjde, taky bych to potřebovala..... 😉

Jinak k tomu usínání - moje malá se taky budí večer po usnutí po těch cca 30 minutách v případě, když předtím usnula při kojení..... Asi se pak trošku probere, zjistí, že je sama v postýlce, prso nikde a začne brečet. Naštěstí když k ní přijdu a trošku ji jako obejmu, aby nemohla mrskat rukama a nohama, tak zase rychle usne a už spí...... Když usne rovnou sama v postýlce, tak to nedělá, takže to asi opravdu bude tím.

kajina345
30. jún 2008

Vzdy kdyz nam rostli zoubky tak to mel maly stejne. V noci se budil casteji a pres den spal max 1,5 hodiny. Ted uz je v pohode. Pres den vydrzi po obede spat i 2 hodiny a pokud je venku v kocarku tak i dele.
Na noc jsem ho prestala taky prikryvat, protoze se stejne odkopaval a zacala jsem davat teplejsi pyzamo. Od te doby se taky budi mene. V noci vyzaduje jednou kojeni. Ted jak jsou ty vedra tak hodne pije i pres den.

cathrin
30. jún 2008

ocicka a keď začne plakať za prsom tak ho nechávaš v postielke plakať alebo ho berieš na ruky?

biba12
30. jún 2008

No moj kojenie vyzaduje v noci stale. Mam pocit, ze sa tym ukludnuje. Lebo nie vzdy papa. Niekedy mu dam cajik, da si, ale potom aj tak chce prsnik. Aspon na chvilu. Myslim, ze to budenie, alebo spanie bude lepsie, ked to dokojim. Pevne dufam. Cez den uz nekojim/ teda vacsinou/, len v noci.

bambulkabambulkova
1. máj 2011

mali zaspava aj pri otvorenom okne a je obleceny ako na vonka moze byt ?Nestiham ist von s nim dvakrat dakedy von iba raz tak mi zaspi je to ok??:PP

myreason
3. okt 2011

Neviem do ktorej témy som to mala napísať,tak skúsim sem..lebo zakladateľka mala podobný problém ako my 😒 Náš malý má skoro 5mesiacov a posledné 2týždne je to večer horor! Začne si očká pretierať okolo 21:00,uspíme ho na rukách (sám nezaspí ani za svet) a cca po 20min sa zobudí so strašným krikom! ☹ Kričí a kričí a nemože sa ukludnit...a ked sa nám ho podarí potom opat uspinkat znova sa to zopakuje-krik,plač strašný...zase zaspinká..to sa zopakuje aj 3-4krát a potom okolo 23:00 zaspí už natrvalo..do cca 3:00. Má niekto podobnú skúsenost,prečo tak kričí??? Myslím si,že bruško ho nebolí a že ani v zúbkoch to nie je.. 😒 no fakt neviem,doteraz to nikdy nerobil..

slniecka85
17. aug 2014

@sammy ahoj! je to uz davno, ale uvitam a budem vdacna za tvoju odloved-moja mala ma 6,5 mesiaca, zaspavame vecer 19:00 pripadne 19:30,no czdy sami po pol hodine zobudi a musim ju dokojit aby zaspala znova.. cumlik a flasa u nas neexistuje... ako sa to vtedy u vas zmenilo ako sa to vyvyjalo?dakujem za odpoved;)

sharlotta
17. aug 2014

@slniecka85 robila to moja dcera a robi to aj moj syn. Dcerka zacala spavat tvrdsie,ked mala rok a pol,ale aj tak sazobudila, akonahle sme vstupili do spalne.

slniecka85
17. aug 2014

@sharlotta a kojite?posledny mesiac aa budi aj v noci castjesie..dovtedy spavala s jednym nocnym kojenim a potom az o 5rano,teraz kojime nikeedy aj pred pol
nocou,a po pol noci do rana 3x...zubky zatial nevidno..netrapi ma ze ja vstavam,skor sa bojim aby som jej neposkodila tym ze zaspava aj na prsniku...cez den zaspi aj v postielke sama,aj v kociku,vsetko zalezi od okolnosti..

sharlotta
17. aug 2014

@slniecka85 pri dcere som dostala zivotnu lekciu.Prestala som sa stresovat, lahnem k nemu, ked to potrebuje, dostane prsnik, nebude to trvat vecne. Tym, ze som proti tomu bojovala a snazila sa "len si ju nenaucit" (hocico) som trapila len samu seba. Ked som odstavila (mala 2 roky) chvilu bol bojna potom sa normalne naucila zaspavat a spat celu noc, ako akekolvek ine dieta.Kojene deti sa nikdy nebudu spravat ako tie nekojene a ani to netreba oorovnavat.Maly spi pri mne, kojim poleziacky, netrapim sa tym, ulahcujem si zivot, ako sa da.

sammy
autor
17. aug 2014

@slniecka85 No pozeram, ze to som dobre davno pisala 😀 Odvtedy mi pribudli dalsie 2 deti a robili presne to iste 😀 Takze u mojich deti som si tymi polhodinovymi spankami presla dokonale, odoznelo to nejak postupne, vekom, ani neviem kedy to prestalo. Najmladsia ma rok a pol a v noci spi stale na figu, tak cakam, ci sa to zlepsi po 2. narodkach ako u starsich, lebo uz meliem z posledneho.
Dam ti radu viacnasobnej matky - vsetko prejde, zlepsi sa, len treba vydrzat! 😉 Su deti spachtosi a potom su nespavci, bohuzial, niekto musi mat aj tych nespavcov 😀

sharlotta
17. aug 2014

A neriesim...Robim to, co potrebuje.Pri dcere som sa naucila, ze vsetko casom prejde, dieta dozreje a bude ine, samostatnejsie.Preco si navzajom nicit zivot? 🙂

slniecka85
17. aug 2014

@sharlotta a ako si ju odstavila?viem ze premyslam prilis dopredu..moj instinkt mi vravi neriesit a dat jej co mozem,nenechat ju plakat pokial mozem zabezbecit aby bola v pohode a pokojna..no z kaudej strany pocuvam ako to nie je dobre...:(...ale dakujem aj @sammy ze ste mi odpisali...prijmem kazdu radu od matky co presla podobnym ...inak je mala velmi zlate dieta,usmievave,spojojne a vyrovnane,co si ale uvedomujem. ze za chcilu zacne vymyslat🙂

sharlotta
17. aug 2014

@slniecka85 presnekoli tymto blbym reciam okolia somdlho trapila ju, aj seba.Vykasli sa na to a zivot udes mat jednoduchsi amalej tymnaozaj neuskodis,prave naopak. 😉

sharlotta
17. aug 2014

@slniecka85 tu najdesnase odstavenie 🙂 vsetko vpohode odznelo, dcerka jeok a uzsi to ani nepamata,vlastne uz ani ja 😀 https://www.modrykonik.sk/odstavenie-dietata/#e...

hricka14
6. feb 2020

@segricka ahoj prosím môžem sa opýtať akým spôsobom si malú od toho oducila?