Žlté zuby u 10 ročnej

dzeni
4. apr 2017

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu, moja dcerka ma 10 rokov a ma zlte trvale zuby :( cisti si ich pravidelne pastou urcenou na jej vek. Je z toho nestastna, prosim co by pomohlo,dakujem

pillipilli
4. apr 2017

@dzeni chodte k zubarke. Jedine ona moze zachranit co sa da a pomoct vam.

delphineta
4. apr 2017

@dzeni u nás to isté☹

lalitagopi
4. apr 2017

@dzeni
moja dcera má len dve zuby zlte, ostatne su biele - zubarka hovorila, ze to moze mat z nejakych liekov /atb) --sranda je, ze nebrala uz ani nepamatam. tiez to riesime.. 😒

veronka1234
4. apr 2017

@dzeni ahoj, musite s nou chodit dentalnej hygienicke. Tam sa chodi raz za pol roka akebo raz za rok - podla potreby - a ta krasne odstrani zubny kamen aj povlak zo zubov.

miriam11
4. apr 2017

@dzeni skuste predtym ako navstivite dentalnu hyg. vycistit zuby sodou bikarbonou - samozrejme setrne. Mozno pomoze.

dai
4. apr 2017

@dzeni my to tiez budeme musiet riesit☹ ono podla mna vela robi genetika - aj ked neviem akym stylom funguje v pripade zubov☹ ja mam napr. take biele zuby ze sa ma pravidelne pytaju ludia na bielenie, moj syn tiez, ale dcera napriek pravidelnemu cisteniu ich ma zazltnute☹

lia09
4. apr 2017

tiez mame tento problem, ale zubarka hovori, ze to je len povlak a ze kefkou musi ist dole. Tak som sa nastvala, lebo to znelo, ako keby sme jej zuby neumyvali. vecer si ich umyva sama a rano ja. Co jej to mam drhnut jak konovi alebo co? Ved aj tak to neide dole. A najhorsie bolo, ked to uz mala velmi zlte, tak jej zacalo priserne zapachat z ust. Zubarka jej ten kamen dala dole ale do 2tyzdnov sa jej to zacalo vracat 😠

evina313
4. apr 2017

moj syn ma tiež velmi žlte zuby. a to pijava vacsinou vodu, sladke žbrndy len občas. ja som zistila, že napr.od pasky elmexky mu žltli, ale od tej 3-6 myslim. teraz napr. akonahle je chorý, tak ich ma viac žlte ako bežne. Prekonal 2x šarlach a vtedy ich mal skoro až do hneda ☹ Pravda vsak je aj to, že ich ma dost kazove.
Inak ja neviem, ved kedysi dentalna hygiena nebola a tobôž nie u deti a niektorí ludia mali krasne zuby, ale aj naopak. Teraz ked ma 4 členna rodina chodit 2x rocne na dentalnu hygienu, ktora sa neprepaca...☹

lorela
4. apr 2017

@miriam11 Len to nie! Čistiť zuby sódou bikarbónou. Leptá zubnú sklovinu.

janulka1802
4. apr 2017

Niektorí ľudia majú zuby s nádychom do žlta, iní krásne biele. Môj manžel má pekné biele, ja nie. Je to dané aj genetikou, tak mi to vravela zubárka a že vraj tie žlté sú odolnejšie. Dajú sa aj vybieliť, ale netuším u detí asi nie predpokladám. Hlavne, keď má zdravé. To je dôležitejšie.

vydrnik
4. apr 2017

Aj mojej dcere zuby ktore mala krasne biele zezltly,a tiez si jich cisti pravidelne,moze byt genetikou ona je podana do rodiny svojho ocka a tam boki problemy zo zubami,a jej oco uz ma zuby umele

majka35
4. apr 2017

dcéra má rovnaký problém, tiež 10 rokov... horné krásne biele, dolné žlté...zubárka navrhla dentálnu hygienu ...

majloo
4. apr 2017

aj moj maly to mal, on ma len 6 rockov a ma mliecne a nie na vsetkych, cistenie poctive, ale neviem, ci ma ine ph v ustach alebo co, ale jemu sa usadyoval ten zlty povlak, co ani nesiel kefkou dole. Tak dentalna hygiena pomohla, ja som mu kupila sonicku kefku, tou to ide super dole a raz za tyzden pouzivame aj normalnu kefku, aby nevysiel z cviku + ustna voda elmex, medziubne kefky. Inak co sa tyka dentalnej hygieny, malemu zaplaime plnu sumu, ma svoju zubarku a dentalnu hygienicku, co im doveruje. My dospeli chodime na dentalku len na kupony cca za 20 eur, je to lepsie ako platit 50 eur alebo viac a zatial spokojnost.

deltaa
4. apr 2017

ja odporucam pouzivat zubnu sprchu, krasne vycisti a odstrani povlak, zuby sa aj krasne lesknu, ten povlak niekedy nejde uplne odstranit ani zubnou kefkou, nou si dokonca mozete znicit aj dasna preto ta sprcha je ucinna a nahradza aj medzizubnu kefku, samozrejme ak su zuby trvalo zlte tak to nevybieli to jedine chemia

jeennyv
4. apr 2017

@dzeni bravali ste lieky, ak ano, je to od liekov mam to aj ja od trvalych mam iny odtien zubov, to ked je liekmi sa to nezmeni, vsetky tie bielenia atd nicia len skloviny a efekt chvilkovy

dzeni
autor
4. apr 2017

@jeennyv nie ziedne lieky nema

dzeni
autor
4. apr 2017

dakujem Vam, skusili sme aj dentalnu,aj kadejake zubne pasty, ziadne lieky neberie, v rodine mame vsetci biele zuby a ona je nestastna ze preco ona zlte. Zubarka nam doporucila tu dentalnu ale nezabera. :(

janulka1802
4. apr 2017

@dzeni ale však ju musíš povzbudiť. Pre Vás je to možno zvláštne, keď všetci máte v rodine biele zuby. Rozhodne to ale není taká katastrofa. Ja práve poznám väčšinu ľudí s takými a len zopár s krásnymi bielymi zubami. A prinajhoršom, keď bude dospelá, tak si dá vybieliť. Ja by som tiež radšej také krásne biele ako má manžel a čo keď nemám? Sa zbláznim? Sú aj omnoho horšie estetické chyby ako toto.

dzeni
autor
4. apr 2017

@janulka1802 dakujem Janulka, ja urcite svoje dieta neupozorujem na to ze ma zlte zuby, ale je prave vo veku kedy je furt v zrkadle a vidi spoluziacky a jedine ona ma zlte, tak ju to trapi a ja by som jej chcela pomoct, preto prosim o nejaku radu, ci nema niekto podobny problem a neporadi nam.

janulka1802
4. apr 2017

Jasné, chápem. Je v takom veku. Ja sa dlho do zrkadla nepozerám a vtedy som maximálne spokojná. Zavediem to do extrému, ale čo vravia ľudia, ktorí nemajú ruky, nohy a rôzne diagnózy? Veľakrát práve oni dokážu byť ešte inšpiráciou pre zdravých ľudí, ktorým nič nechýba. Nikto nie je dokonalý a čo je vlastne dokonalosť? Pre každého niečo iné.

martinkojakub
4. apr 2017

No nechcem byt hnusna ,ale tu na MK zltym zubom tvojej dcery nepomozeme,zajdi s nou k zubarovi.

dorottka
5. apr 2017

Zlte zuby moze mat len z dvoch dovodov:
1. povlak a kamen, to znamena, bud si zuby necisti dostatocne dobre (technika je megadolezita), alebo sa jej zuby rychlo zanasaju a pigmentuju (kavickari, cajickari, ludia, co piju farebne napoje atd), a teda musi castejsie navstevovat hygienicku, plus idealne je si po jedle/piti vyplachnut usta a zhruba hodinu po si prejst aspon tie predne zuby jednozvazkovou kefkou, pastu netreba. Mne to pomohlo super, tiez sa mi zuby dost pigmentuju, je to anatomiou, kazdy ma iny povrch, ryhy atd.
2. proste ma jemnejsiu sklovinu a tym padom jej viac presvita zlta cast zuba - dentin. S tym sa neda urobit nic, bielenie atd nepomoze, pretoze to samotne skor uz jemnej sklovine viac ublizi. Ak ju to bude trapit aj v dospelosti, moze si to riesit proteticky, napr. fazetami. Ak je to tento problem, dorazne doporucujem vyhybat sa veciam, ktore sklovinu oslabuju - teda ziadna soda bikarbona, ziadne bielenie, obmedzit colu!!! a mozno nech skusi zvysit prijem vapnika, Dcka a vitaminu K (to zazraky asi neurobi, ale pomoct moze, minimalne celkovemu zdraviu zubov). Drzim palce 🙂

dorottka
5. apr 2017

@lia09 hm ked sa jej to tak rychlo vracia, tak nema dobru techniku. Ako dlho si cisti zubky? 3 minuty su somarina, to staci malokomu a jej uz vobec nie. Skus jej kupit medzizubne kefky, tie najmensie a na skusku jednozvazkovu kefku a nech si nou prejde jemne kazdy zubok, celu plochu, od dasna az dole. Jo je to otravne, ale co sa da robit, ked to ma take problemove, vsetci mame nieco, kde treba makat viac. A lepsie ako prist skoro o vsetky zuby kvoli uz neliecenej paradentoze. Moja teta mala take problemy a odmietala, ze v cisteni je problem, stale len toto hudla, ze ked ostatnym tak staci, musi aj jej... nuz, od 27micky ma komplet protezku. Nie kvoli kazom, ale zuby jej uz proste nedrzali v kosti.

bona69
5. apr 2017

Ahojte,tak sestra ma tiez taly problem, ma 17rokov ale tiez od puberty ma zuby zlte a cisti 3xdenne,zubarka nam povedala ze to preto,ze ma malo vapnika,ze sa jej straca,tiez poradila bieliace pasty ale ak by to bolo vapnikom tak by sa to asi malo riesit nejak inak.este to riesime

marcelatje
5. apr 2017

Mna by zaujimalo ako si cistia zuby americania 😕 aj tu poznam ludi s krasnymi zubami ale tie "americke" su uplne oslnive 🌞🌞🌞

@lia09 ak mozem poradit vecer umyvaj ty a rano nech si umyva sama. Vecerne cistenie je dolezitejsie.

dzeni
autor
5. apr 2017

@martinkojakub to bolo prve co som spravila, dala nam drahu kefku, drahu zubnu pastu a nepomaha to

dzeni
autor
5. apr 2017

DAKUJEM VAM VELMI PEKNEEEE

lia09
5. apr 2017

@dorottka to je aka ta jednozvazkova kefka?

marcelatje
5. apr 2017

@lia09 takato. A urcite aj medzizubne kefky treba.

ivet1987
5. apr 2017

No tak ja mam odjakživa žluté zuby, ale zato úplně bez kazu, v životě mi zubař nic nedělal. 🙂