3 sekcia? Skúsenosti

renullka90
27. máj 2019
Dobrý deň nájdu sa tu maminky ktoré majú za sebou 3 sekciu? Spontánne rodiť nemôžem mam úzky priechod .... 1 sekciu sme malá pred 6 rokmi, 2 sekciu pred dvoma rokmi. Všetko bez problemou ,, rana,, sami zahojila bez problemou... S manželom rozmýšľame že by sme mali ešte jedno bábo len ja som po 1 pôrode strašne veľa pribrala pri druhom pôrode všetko šlo preč len patrím medzi bacuľky. Je tu maminka prosím čo rodila sekciou 3ty krát???
janulla1
27. máj 2019
moja kamaratka mala sekciu 3x v priebehu 3 rokov a klop klop vsetko dobre a dokonca po tretej bola najskor fit🙂
renullka90
autor
27. máj 2019
@janulla1 ďakujem vám za odpoveď môj gynekológ povedal o sterilizacii lebo že neodporúča tretie dieťa . Oba torody prehli v poriadku aj počas tehotenstva vsetko ok. Aj ja som sa rýchlo zotavila. Po pôrode dcérky ktorá sa narodila doobeda a večer ku večeru som sa pýtala behať. Mal som nutkanie behať len som nemohla až na druhý den
janulla1
27. máj 2019
jej ani nikto ziadnu sterilizaciu nenavrhoval, prve mala akutnu sekciu a potom sa im 2x podarilo dost skoro, akurat ju viac sledoval,ale nic nekomentoval, a citala som tu na fore,ze su tu zeny ktore mali aj 4 sekcie,
zlatica99
27. máj 2019
Tak ale ono každá žena je iná, niektoré zvládnu takto 3 sekcie iné zas nie. Podľa mňa lekár vedel, prečo ti tú sterilizáciu navrhol. Kamoška mala tiež 2 sekcie a dala sa sterilizovať
landsmanka
27. máj 2019
@renullka90 tak ak ti navrhoval podviazanie ja by som to na vašom mieste zvážila,asi tvoj zdravotný neni stav taký, aby ste mali, lebo si nemyslím, že by to potom gyn navrhoval, skôr by vás podporil v ďalšom dieťati :/
bubinovci
27. máj 2019
Ja mam tri sekcie za sebou, tretie babo nebolo planovane ale doktor nic nevravel.prve dve uplne v pohode, hojenie super, tretia prebehla tiez ok, akurat po nej boli vacsie bolesti, ale to byva aj pri normalnom porode. S hojenim nebol ani teraz problem ale uz predsa citim ze to bolo rezane trikrat. Ked sa presilim tak citim brucho ale inak bez problemov.
renullka90
autor
27. máj 2019
@landsmanka áno v niečom máte pravdu . Ale doktor nič nepovedal žeby som mala nejaký problém všetko prebehlo ako málo len to že som pevnejšia... O informácií podviazanie vajecnikou som vnímala tak že tonasi každej maminke navrhol ktorá mohla ísť len sekciou....
elizita
27. máj 2019
@renullka90 to ze si pevnejsia by malo nejako suvisiet so sekciami?
renullka90
autor
27. máj 2019
@janulla1 áno aj ja som tu raz zazrela že sekcie môžu byť aj viac ale to už by bolo ozaj moc. Pred pár dňami sa má muž opýtal že či by sme nemohli mať ešte jedno . A reku skúsim sa opýtať aj niekoho iného ako kamarátok
dominikanebusova
27. máj 2019
Mam 3 sekcie dokonca tretie tehotenstvo boli dvojičky a všetko ok odstup medzi pôrodmi bol cca 3roky....
renullka90
autor
27. máj 2019
@elizita ževraj áno lebo niektoré majú problém s tlakom . Ja som mala občas zvýšený .
renullka90
autor
27. máj 2019
@dominikanebusova wau dvojičky gratulujem 🙂
ivkus
27. máj 2019
kamaratka ma za sebou 5x sekciu ma 4 deti jedno zomrelo po porode bolo velmi chore ale je uplne v poriadku a sterilizovat sa nedala .Povedala ze ak chce nech sa da manzel ze ona to nepodstupi.
renullka90
autor
27. máj 2019
@zlatica99 sterilizáciu navrhol aj mojej kamarátke ktorá rodila 3 krát normálne
renullka90
autor
27. máj 2019
@ivkus wau
pribinak
27. máj 2019
@renullka90 moja kamoska ma 4 deti sekciou, vsetko ok, ona aj deti. niektori doktori su velmi konzervativni, v zahranici je to uplne bezne, nic vynimocne. dnes su lepsie a kvalitnejsie ultrazvuky a jazva na maternici sa da pekne sledovat
landsmanka
27. máj 2019
@renullka90 aha a nenavstivili ste ineho lekara teda?
jerryjanka
27. máj 2019
Ja mam tri deti sekciou - prva 2011 druha 2012 tretia 2014. Všetko v poriadku po tretej sekcii som sa dokonca operujucej lekarky pytala ako to tam vnutri vyzeralo - že keby som si chcela ešte jedno kolo strihnuť. vtedy povedala že vpohode. ale to zavisí naozaj od prípadu. v rodine mam žienku ktorá pri treťom tehotenstvo utrpela ruptúru - ale to aj podcenili jej stav a aj ked mala už kontrakcie tak ju nechali čakať.
jerryjanka
27. máj 2019
u mna je jedine čo ma brzdí že som mala vždy na konci preeklapsiu a pri poslednej dokonca akutny cisarsky rez kvoli tlaku 180/120
a teraz som zasa staršia predsalen už budem mať 37 rokov, tak by to zasa bolo o niečo horšie.
renullka90
autor
27. máj 2019
@landsmanka ešte nie nenavštívila som ...
renullka90
autor
27. máj 2019
@jerryjanka zajtra pôjdem gynekologovi a na rovinu sa opýtam všetko aj negatívum čo by ma čakalo . Zase nieje to až také silou mocou chcem tretie dieta . Pokial viem tak všetko som mala v poriadku aj rez všetko na nič sa neliecim lieky zatiaľ žiadne neberem.... Aj keď sama mám strach a to ešte nie som tehotná 😃
mrsava
27. máj 2019
@renullka90 Ja mám 2 sekcie za sebou,moja gynekologicka tiez neodporuca 3 nevyjadrila sa preco.Ale nasla som si super primara a ten povedal,ze pozna pripady kde zena mala aj 8 sekcii len musi byt medzi tym casovy odstup a pisala mi jedna mamicka ze mala uz 6 sekciu,vsetko je to o zene kolko zvladne a co Pan Boh pozehna😀
renullka90
autor
27. máj 2019
@mrsava wau že 6'sekcii tak to jej gratulujem . Hlavne že sú spolu zdravý s všetko dobré dopadlo
andreagartnerova
27. máj 2019
Ked som bola po sekcii ja, lezala vedla mna jedna pani, ktora rodila uz 2x sekciou a primar ju upozornoval, ze 3x urcite nie. Ono asi to zavisi od zdravotneho stavu zeny.
majadocky
27. máj 2019
@renullka90

Ahoj. No ja som mala 1.sekciu v 36.rokoch kvoli preeklamsii a druhu tiez ale to som nemala preeklamsiu, len vek 39 a automaticky je sekcia. No mala som stastie ze mi nepraskla maternica! Mala som drenaz zavedenu. A 3 dieta mi absolutne neodporucali. Ani som nemala uz v plane.
Takze... su zeny ktore rodia aj 4x sekciou a su zeny ktore maju problemy...to musi zhodnotit tvoj lekar aku mas jazvu...i maternicu.
Drzim palce!
renullka90
autor
27. máj 2019
@andreagartnerova áno o je pravda
renullka90
autor
27. máj 2019
@majadocky ďakujem vam
janka_v
27. máj 2019
Keď som prišla na kontrolu po druhom pôrode, bola tam zastupujúca lekárka, ktorá hneď z brucha a popôrodného správy reagovala veľmi negatívne na každú otázku o ďalšom možnom tehotenstve a prečo ma vraj rovno nesterilizovali... ostala som zarazená, aj mi to vŕtalo hlavou. Aj pre iné som nakoniec zmenila lekára, súčasný na mňa pozeral ako na mimozemšťana, keď som hovorila, že mi už zakazovali otehotnieť. Je ale pravda, že sa ešte raz povypytoval na podrobne na oba predchádzajúce priebehy, pozorne sledoval aj jazvy a pýtal sa stále aj na pocit. U mňa aj tretie - aj vďaka nemu a jeho prístupu - prebehlo hladko.
cailana
27. máj 2019
@renullka90 ahoj. Som dva týždne po tretej sekcii. Všetko je v poriadku, závisí od tvojho stavu. Ja som to viackrát preberala a mojím doktorom či ísť do 3 tehotenstva, u mňa problém nebol žiadny. Prvú som mala pred 6 rokmi, druhu pred 4. Držím palce
renullka90
autor
27. máj 2019
@cailana gratulujem k bábätku a veľa zdravíčka prajem ....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli