Aká je bolesť pri pôrode?

12. okt 2020

Dobrý deň ja viem je to možno blba otázka ale čakáme baby som prvorodička a trošku mam strach z pôrodu viete tu bolesť k niečomu prirovnať ? Že asi aká to je bolesť 😊

anna134
14. okt 2020

Nedá sa to opísať. K tomuto neexistuje pripisatelna bolesť. Možno keby mi ruky nohy rezali tan dám vedieť ci to viac bolelo.
Od odtecenia vody po pôrod 34hodin v bolestiach.
A samotný pôrod bol hrozný.
Hodinu som zo seba dieťa tlačila.
Ale ten pocit úľavy keď som ju dotlacila.

mmoni89
14. okt 2020

@valerya tak to si mala šťastie ak tvoja bolesť bola len O tom že ti treba strašne na veľkú 😂ja som rodila 3x bez epi , pôrody ako celkovo hodnotím super keďže ako prvorodicka som rodila 5hod.a posledného od 1vej bolesti 1,5 hod ale ta bolesť bola niečo čo sa opísať nedá ..tlaky už sú presne o tom že ti treba hrozne na veľkú ale samotné kontrakcie tak to bolo iné teda .ja napr.kéD som čakala prvé by som bola ocenila keby mi niekto opísal materstvo reálne , ako to vyzerá , nie každý len to krásne a zrazu keď máš dietá ktoré nezapadá do kategórie -len spí , je a kaka tak ta chytí totálna depka neschopnej matky 😉😃

majka0
14. okt 2020

Mne zacinali uplne slabe v pohode bolesti sem tam u v piatok vecer nejak som to neriesila kedze to bolo este v pohode a nepravidelne v sobotu to doobeda prestalo a poobede znova. Vecer som isla v klude spat. V nedelu rano o 7hod.som sa zobudila na take bezbolestne puknutie-plodova voda..postupne mi odtekala. O 8hod.prijem v nemocnici bolesti stale uplne v pohode. Hned ako som prisla mi dali oxytocin predpokladam ze kvoli tomu ze som bola prvorodicka. Bolesti sa stupnovali najhorsie boli asi hodinu pred tym ako sa dcera narodila boli sice extremne bolesti a je pravdou ze si miestami ani nepamatam co sa dialo (rodila som bez oblbovakov a bez epi) no pravdupovediac hned po porode sme sa s dr.ako ma sil smiali ked som mu hovorila ake strasne hororove scenare som googlila a vobec to neboli az take bolesti aby som steny skriabala a to kazdy hovori ze dokonca s vyvolavackou su este silnejsie bolesti ako bez. Dcera sa narodila krasna zdrava v nedelu o 12:20hod. Uzasny pocit. Ked som sa po 2hod.postavila a chcela ist na izbu po vlastnych tak sa vsetci namna pozerali ako na mimozemstana ze ci to zvladnem a ja som si v pohode vykracovala :D a to som si dovtedy myslela ze mam strasne nizky prah bolesti aj ludia v mojej blizkosti mi hovoria ze som citlivka. No po porode som si sama povedala ze NIE mam vysoky prah bolesti kedze nemam z porodu ani nocne mory nebolo to az tak extremne. Uvidime dalsi klop klop. Tak pekne rodte zienky a nebojte sa ono to uz daako prezijete 😂

majka0
14. okt 2020

Este chcem dopisat ze samotny porod u mna trval 3min.=3zatlacenia 😊

ouwecka
14. okt 2020

Na začiatku ako take bolesti pri menštruácii a potom tie bolesti po vyvolavacke boli ako ked mas krce na hnacku ale po celom bruchu.. teda u mna

lukamka
14. okt 2020

Ako silne menštruačné kŕče, ale dá sa to, lebo vždy máš medzi nimi pauzu ;) ak sa teda pýtaš na tie prirodzene kontrakcie, nie tie s oxytocinom a inými urýchľovačmi. Keď už sa otvoris na 10, tak máš vlastne porodene ;) v podstate len púšťaš a kontrakcia tlači sama, ty len mierne dotlacas, vôbec sa nemusís tlačiť o dušu spasenu keď sa nechceš poraniť 🙂
Druhý pôrod je intenzívnejší, povedala by som že tie kontrakcie sú silnejšie, ale za to je to rychlo 🙂

elly23
14. okt 2020

@majka0 Ja som mala oxy pri druhom a v pohode. Rodila som obe deti bez epi a ziadny rozdiel som nevidela. Podľa mňa je to len mýtus.

ceresnicka111
14. okt 2020

Tak u mňa pôrod.... Žiadna bolesť do krížov ani tlak na konečník (pritom som práve toto čakala keď mi to každý tak opisoval) kontrakcne bolesti kruté,12 hodín. dali mi aj oblbovak lebo už som ani ležať navladala 🥴ale zato samotné tlačenie v pôrodom kresle bola balada, som im povedala prečo ma tam hneď na začiatku neposadili, ta poloha mi úplne uvoľnila telo a za 15 min som mala odrodene 🙂

janarochester
14. okt 2020

Priprav sa na to,že ťa to prekvapí..lebo sú to ozaj špecifické bolesti a ťažko ich k niečomu prirovnať..nie je to katastrofa,keď sa na to dáme nahovoriť opakovane..ja štyrikrát 🙂 zažila som bolesť zapáleného zubného nervu..a úprimne dúfam že to už nikdy nezažijem..ale piatykrát by som rodila kľudne 🙂 držím palce

anna134
14. okt 2020

@lukamka no ja som musela veľmi veľmi tlačiť(podotýkam hodinu som tlačila) aby zo mňa niečo vyšlo.
Totižto mala sa mi zvrtla a išla tvárou hore. Preto som mala taký ťažký porod.

lukamka
14. okt 2020

@anna134 uff no to je samozrejme úplne iná situácia. Tvárou keď ide babo tak zakloni hlavičku a tým pádom je ten priemer oveľa širší a nevie v priebehu pôrodu rotovať. Moje deti našťastie mali dobrú polohu a fakt ich stačilo len púšťať a tu fázu tlačenia som mala do 5min (druhý pôrod mi už hlavička zostupovala v nemocničnom výťahu 🙈)

ivangeline
14. okt 2020

Kazda žena to prežíva inak a dokonca aj každý pôrod inak ale u mňa to bolo asi tak...že po cisárskom som bola ubolenejsia ako po prirodzenom. Tam dole sa mi len blbo sedelo prvé dni, no a neskôr, po celom dni a menej vetrania, štípalo ale mala som sprej na dezinfekciu a sprcha bola permanentne po každom wc asi 2 či 3 týždne...
Za mňa to bola prekvapivo mala bolesť a znesitelna. Keď som sa ponamahala, tak to bolo k večeru horšie ale aj to sa dalo zniesť, len treba vedieť vyložiť nohy a vetrať. 😁 (Viac ako pol hodinu ma zašívali, a hlavne zvnútra...celá som bola potrhana, keďže mi praskli kŕčové žily.. tak preto to štípanie po dlhšom chodení a aj po dlhšom čase od pôrodu ale vždy znesiteľnejšie ako rana na bruchu, pričom veľa žien je za cisársky...)

elly23
15. okt 2020

Ešte doplním, že ak si zaobstarať aniball tak nebudeš mat žiadne poranenia a tiez bylinky pomáhajú pred pôrodom dva tri týždne ;)

ineeez
15. okt 2020

Horsiu a vacsiu bolest som nezazila. Oba porody, akurat ten druhy bol o nieco kratsi, ale bolest bola rovnaka...

ineeez
15. okt 2020

Teda tie kontrakcie, samotny porod sa dal zvladnut

lylyjana
16. okt 2020

@elly23 ja som mala aniball a ma museli nastrihnut a aj som sa este natrhla. Nie je to zial garancia, ale isto s nim treba cvicit.

akinom0077
17. okt 2020

@lylyjana Presne tak, obe kamaratky co ho pouzivali dokladne cely cas obe museli byt nastrihnute nie vela ale museli, nie je to 100% tna zaruka

elly23
17. okt 2020

@akinom0077 ja som používala pri oboch q nic

mmoni89
17. okt 2020

@lukamka ja som takto druhého porodila skoro v sprche, na chodbe mi už hlavička trcala, ten zo mňa fakt že vyletel 😂keď ide všetko ako má tak je to super.no prvý isiel ako superman -ruka hore a ten má veru riadne potrhal. A tretí tiež tak isto a keďže bol aj najväčší z našich detí Tak mi to tlačenie dalo najviac zabrať zo všetkých ale teda to bolo úplne bez poranenia čo som sa až čudovala 😊

pauli20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladyvi
17. okt 2020

@pauli20 ist, aj ked ti mnohe poradia cakat doma, kym to nenaberie na gradoch..ja by som sla..kym sa pozbieras, osprchujes prejde dalsia hodina a to uz sa moze aj celkom slusne rozbehnut kontrakcna cinnost...nemusi to tak byt, ale aj moze...za mna hovorim,ze ist...

palica04
17. okt 2020

@pauli20 jasné, že choď

lukamka
17. okt 2020

@pauli20 nešla by som kým by som mala interval pod 5min. Máloktorý pôrod potom skončí bez vyvolávaciek, hlavne sa treba pozitívne naladiť, psychika je v tomto veľmi mocná, v strese sa nič neotvára, nič nepúšťa ;)

katpox
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lia261
23. okt 2020

@zuzuliennka1 aspoň u mna to presne tak bolo, citila som kedy pride kontrakcia ale nebolelo to. Takže aj tlačiť som vedela kedy, len zacala mi vtedy končiť a po porode mi dali 2 davku a zašili ma. To tiež vobec nebolelo.

megan777
28. okt 2020

A kedy máš termin drzim Ti palce aby si to zvladla neboj ked budes babatko drzat v naruci bude to ten najkrajsi pocit na svete a nezabudni napisat pocity a este kde ides rodit❤️

damiko
8. nov 2020

K nicomu je to neopisatelna bolest,ktora konci krasnou az neopisatelnou radostou,ked sa pozries na svoje dietatko.ale mozem povedat prirodzeny porod co som stale povazovala,za horsi ako sekcia,je omnoho lepsi ako sekcia.Sekcia bola pre mna nieco hrozne.

patinka30
14. nov 2020

Presne ako píšeš Asia83 je to veľmi individuálne, ja som začala mať nepravidelné bolesti z piatka do soboty rána a potom v sobotu poobede začali pravidelné do nedele večera a mala sa narodila v nedeľu večer 21:15 nakoniec po tom všetkom trápení akútnym cisárskym..Dôvod veľmi pomaly som sa otvárala a 'zastalo' to na 8cm..Bola som total nevyspata keďže som nespala v podstate od soboty rána do nedele večera a nejedla od soboty poobede ako sa začali bolestivé kontrakcie.. komu chuti jesť vtedy.. A keď som aj niečo chcela prehryznut v nedeľu doobeda Dr že sorry ale ideme dať Oxytocin a Epi takže nemôžte už nič jest takže kebyže som naopak vyspata aspoň trocha a najedena určite by som mala viac sily a pritom si myslím že zvládnem dosť veľa.. No teraz čakáme druhé a dúfam ze pôrod dopadne lepšie.. Asi som urobila chybu keď som pozerala tie Epizódy o pôrode z nemocníc 😅🤦‍♀️Baby nerobte to čo bude to bude.! Naozaj musí sa to zažiť.. 🙏🤞Veľa šťastia každej.. ono samozrejme že každá žena myslí na ten 'uzlík šťastia' ale keď je zle tak je zle

popokatepetl1994
9. feb 2023

@asia83 presne tak , mne odtiekla voda , kontrakcie žiadne a od 17 do 01 koniec som myslela ,že umriem , doktorky úžasné trpezlivé - chcela som odísť , umrieť , vyskočiť z okna , dať sa uspať . Epiduralka pomohla po koniec pôrodu , tam som myslela ,že umriem alebo odpadnem.
Myslela som ,že to nedám. Každá to máme asi inak , ale takéto bolesti som naozaj nečakala - ani pri kontrakciach , ani pri tlačení. No hrôza.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre