Aké boli vaše pocity pred a po cisárskom reze?

adida
23. feb 2008

chcela by som sa vas spytat ake boli vase pocity pred cisarskym, alebo ci bol cisarsky presne taky ako ste ocakavali.
Ja som bola prekvapena stale som sa bala ze ta bolest bude horor,ale normalne sa to dalo v pohode zvladnut.

coze
23. feb 2008

ja mam kamosku ktora si robila preventivne stipance na bruchu pred porodom aby sa vraj pripravila na bolest a po porode povedala ze to stipanie co si koza robila ju bolelo viac ako jazva 😀 😕 😀

iva72
23. feb 2008

Ja som tiež bola spokojná. Dala som si epidurál, neuspávali ma. No a bolesti potom... tie som očakávala, pretože operovaná som už bola, tak som vedela aké to bude. Ale prešlo to rýchlo. Ja som mala ešte tú výhodu, že som nemala pôrodné bolesti vôbec, len mi odtekala plod. voda, preto mi robili cisársky.

lulu21
23. feb 2008

a to tie stipance pomahaju? 😕

jejke
23. feb 2008

Prvý cisársky som nemala plánovaný, takže som pociťovala sklamanie,keďže som sa pripravovala na niečo iné
ale fyzicky to bolo OK, po narkóze som vstávala s pomocou sestričky na druhý deň ráno a o pár hodín som už chodila bledá zoslabnutá sama...na tretí deň som mala bábo pri sebe a už som ho nosila na novorodenecké len vážiť....
🙂
po druhom cisárskom tiež v narkóze som mala príšerné bolesti, keďźe to bolo s roztrhaním maternice, oveľa rozsiahlejšia jazva....
po vykrvácaní a transfúzske som bola fakt mdlá a vyhladnutá..
ale psychicky som bola oveľa v lepšom stave ako po "neočakávanej" sekcii...bábo som mala pri sebe tiež od tretieho dňa non-stop.
Mám známu ktorá mala tri sekcie, všetky v spináli a bez začatých kontrakcií a takto to aj odstupňovala 1.-najlepšia
3.-najhoršia
Jazva vraj pobolieva pri tretej príšerne, ale zvykneš si na všetko...ak musíš... 😉

certica
23. feb 2008

ja som bola max. spokojna vzhladom k viac menej hororovym ocakavaniam 😀 , ktore sa vobec nekonali. bola som naozaj prijemne prekvapena 😉

lulu21
23. feb 2008

ale to je haluz cak s tymi stipancami?naozaj je to podobna bolest ked sa silno ustipne clovek na brucho 😕 😕 ?

😀

kamilka12
24. feb 2008

ahojte,
smiem sa spytať z akeho dôvodu ste rodili cisarskym?

elinka27
24. feb 2008

ja som rodila tiez cisarskym a keby mam ist rodit znovu tak urcite opat CR.
Sice ma to prekvapilo, lebo som porodila predcasne a mala som uz aj kontrakcie,ale dufam,ze dalsi CR si budem moct uz naplanovat dopredu. 🙂

jejke
24. feb 2008

Áno ,to je pekná blbosť že to bolí menej ako štípance...jazva je len jazva,
nikdy to už nebude zdravé pružné tkanivo, bolí to aj pri námahe, aj pri zmene počasia,
každý tú bolesť vníma ináč...
Keby to bol"suchý zips" asi nikto by nechcel rodiť ináč ako cisárskym..... 😀
Ja som pri prvom prišla do nemocnice s odtečenou plodovou vodou a malý bol otočený zadočkom
Bola som na 10 cm otvorená, sestrička ma ľutovala že keby bola dobrá poloha, idem hneď tlačiť, bol by to rýchly pôrod, nakoĺko nebol veľký...2800g...ale asi to tak muselo byť...
Ale ak mám povedať pravdu, svojej najlepšej kámoške by som cisársky neodporučila...
Je to horší zásah do tela ako nástrih hrádze pri vaginálnom pôrode..a hlavne to nie je prirodzené...
akokoľvek spokojné už niektoré ženy s cisárskym sú... 😉

zuzana612
24. feb 2008

Mna cisarsky este len caka o tyzden, ale ak mam pravdu povedat, radsej by som isla rodit asi normalne, aj ked nemam skusenosti este so ziadnym porodom. Ale nakolko je maly otoceny koncom panvovym a je este k tomu aj dost velky, nemam na vyber a uz som objednana na sekciu. Mozno potom poviem ze to bola parada rodit cisarskym, ale zatial by som sa skor priklonila k prirodzenemu porodu

cukricek11
24. feb 2008

dobre ranko 🙂 ,zuzi,tak drzime palce,,uvidis,bude to super,aspon pre mna to bolo...elinka27 ,tiez som bola spokojna a urcite aj druhe babo by som chcela CR...kedze som strachoputko 😕 😝

julova
24. feb 2008

tiez som pocitovala cosi ako "sklamanie"? ze nebudem rodit "normalne"...ale tak rychlo sa to zbehlo, ze som nechapala 😀 ...jedneho dna som isla do poradne (2 tyzdne pred terminom) a odchadzala som s listkom na prijem..takze som mala vikend na to, aby som stravila tento novy a vonkoncom necakany stav...nasa Terezka bola zakliesnena - podla Dr. zvlastna, nezmyselna a neporoditelna poloha 😀...a kedze uz bola riadne vyvinuta, tak povedal, ze nema zmysel to uz natahovat do terminu a naplanoval mi sekciu..a kedze som mala problemy so zrazanlivostou, tak som musela byt v celkovej anesteze, co mi tiez bolo luto, ze malinku neuvidim hned..ale muz cakal vonku...ale aby toho necakaneho nebolo malo, tak kedze bol na salach predvianocny frmol, nejak poplietli poradie a mena rodiciek a o tom, ze uz som porodila sa moj muz dozvedel az odo mna, ked som mu volala na mobil po prebrati z narkozy 🤐 😀 ...ale co sa tyka profesionality a vykonu personalu, bola som velmi spokojna..vstala som 5 hodin od prebratia..sranda to nebola, ale asi aj psychika robi vela..sice som malu tiez mohla mat na den-noc az na treti den, ale uz na druhy den po prevoze na setonedelie som bola schopna sa viac menej normalne hybat a brat si ju z novorodeneckeho sama az do vecera...a teraz? jazva uz je zahojena, ale tak zvlastne necitliva na dotyk..ked som na dlhsej prechadzke s malou a chodim, tak citim tahanie (vnutri?)..ale bolest to nie je..

cukricek11
24. feb 2008

len by ma zaujimalo,kedy davaju spinal,,,ja som mala tiez epi,lebo aj pred samotnym CR som bola na epi... 😕

cukricek11
24. feb 2008

julova,jej aka je terezka zlatunka,malinka,,,pekne sa usmieva...tiez si myslim,ze to je aj o psychike trosku,ta velmi zavazi,ako rychlo sa z toho pozbieras

ajuskamimi
24. feb 2008

ja som bola tiez spokojna, mala som spinal, aj som im tam po tom vpichu odpadla, ale aj tak mozem povedat, ze som rada, ze som rodila cisarom. Ja sa velmi bojim bolesti, lebo vacsinou vzdy odpadnem. Mala som planovany cisarak, aj ked do poslednej chvile nebolo vylucene, ci neporodim normalne 😉 pre mna bol najhorsi druhy a treti den po porode, ale potom sa to dalo zvladnut. No a pred porodom, hoci monitor vykazoval silne kontrakcie, ja som necitila nic. Ale napr. krce pri klystiry som predychavala s mojou spolubyvajucou ako nas ucila pani Jezikova predychavat kontrakcie. Tak ak su kontrakcie este bolestivejsie, fakt som rada, ze som rodila cisarom 😀

cukricek11
24. feb 2008

takze druhe by si ajuska tiez chcela CR?

leva
24. feb 2008

Ahoj tiez som mala dceru cisarakom,ja nemam ziadne zle spomienky,jazvu ani neviem ze niaku mam. 😉

sakura77
24. feb 2008

ahojte.ja tiez uvazujem,ze keby sa podari druhe,tak CR.prvy porod som mala prirodzeny,a tu traumu mam doteraz,pre mna to bolo nieco priserne a vobec som "nezabudla".nuz a maminy ktore rodili len cisarskym,nemozu porovnavat s prorodzenym-napr.hodinove zasivanie zvnutra a zvonka "nazivo" je teda dost silna kava ....

cat
24. feb 2008

nech sa na mna nikto nehneva ale hrat sa na hrdinku ze stipance do brucha bolia viac ako rezane miesto na bruchu- cez vsetky brusne svaly plus vnutorny rez na maternici- nato nemam slov 😠

alififi
24. feb 2008

myslim, ze porovnavat moze jedine ten, kto mal aj normal, aj CR - v ramci svojej osoby.
CR tiez neni sranda, je to predsa len operacia - jazva ma boli, ked nieco dviham este teraz niekedy.
to uz nehovorim o tom, ze ma niekedy napadne, ci sa mi pri druhom tehotenstve maternica nerozleti 😔

cat
24. feb 2008

alififi, to obcas napadne aj mna, nehovoriac o tom ze ma v jazve uz teraz obcas riadne pichne a to som len v 11tt.

leva
24. feb 2008

Ja som rodila aj cisarskym aj prirodzene,podla mna ma kazde svoje za aj proti,je pravda ze som cisarak je operacia,je tam viac riziko komplikacii,no co sa tyka bolesti to u mna bolo asi na rovnako,po cisarskom som som sa dost rychlo zotavila,prirodzeny porod bol tiez v pohode,no mala som problem po porode s hemeroidmi a ta bolest bola neznesitelna.No ale to uz je na inu temu,ja len ze co sa tyka bolesti po porode pri oboch a tiez ako som pisala,ja som pri druhom tehu nepocitovala nic na jazve,asi stastie 😉 No ale aj tak prirodzeny je prirodzeny 🙂

yvka
24. feb 2008

ahojte, ja som rodila tiež normálne a potom dcéru cisárskym so spinálom takže som bola pri vedomý. Je fakt že cisarsky je operácia - tesne po som si povedala že radšej 10 detí odrodiť normálne ako ešte jeden cisársky. Jednoducho máte reznú ranu a tá bolí. Syna som rodila normálne s epidurálom takže to viem porovnať. Radšej rodiť normálne s epidurálom ako cisarák s epidurálom. 🙂

ajuskamimi
24. feb 2008

CUKRICEK asi ano, lebo ked som odpadla po vpichu spinalu, tak si neviem predstavit, co by som robila, keby som odpadla pri tych porodnych bolestiach. A neviem, bala by som sa sitia a ani nie mozno tak sitia ako tej prvej stolice a tlacenia, ja mam taku hlupu hlavu, ja by som urcite bola v tom, ze sa mi stehy rozpadnu a vykrvacam a podobne 😀 takze ja ak raz budem cakat druhe, tiez by som volila cisar.

grmitko
24. feb 2008

ja som bola spokojna, mala som cisarksy so spinalkou, bolest sa teiz dala prezit, jedine chybicka krasy bola, ze som sa dost dlho nemohla otocit na bok, strasne ma ta jazbňva tahala, ale to bude tym, ze ja ju mam raz raku ako maminky s jednmy babatkom 😀

ajuskamimi
24. feb 2008

GRMITKO mne tiez museli urobit vacsiu jazvu, aby mohli bez problemov maleho vytiahnut, kedze mal 4.1 kg 😉 no a tiez este asi mesiac po porode som sa nedokazala otocit v posteli na lavu stranu. Na pravu to ako tak slo, ale na lavu eee, som mala dojem, ze jazva je prisita k posteli a nepusti a nepusti 😀

vesi
24. feb 2008

ja som sa nemohla otočiť na pravú stranu pri prvom, jazva ma ťahala a bolelo to, ale len kým vytiahli stehy. pri druhom mi spravili jazvu menšiu ako pri prvom 🙂 a bez problémov som sa otáčala na bok hned ako som si začala cítiť nohy 😀

cat
24. feb 2008

tie co ste mali spinalku v chrbte, nebolelo vas potom to miesto vpichu?

certica
24. feb 2008

cat, mna to nebolelo, teda vobec som nic v mieste vpichu nepozorovala ani necitila. inac, co sa tyka tej jazvy, mna tiez tak nejak mozno 12-13tt v nej zabolelo (stalo sa mi to asi 2x pri/po orgazme) a asi v 28tt ma na dotyk aj pichala (pocas 1-3 dni), ale uz to prestalo.

cemi
25. feb 2008

ahojte,
pridam sa aj so svojou skusenostou.mala som planovany cisarsky, pretoze mala bola otocena nozickami dole. pichli mi spinal na dvakrat, lebo prvykrat som sa pohla. mala som aj kontrakcie, takze aspon v niecom bol ten porod spontanny, zemi malu nevybrali lekari vtedy, kedy oni chceli....
miesto po spinali ma nebolelo, bolo len trosku citlive, ale to ani nestoji za rec. horsie to bolo s bolestou hlavy a sije, ktora ma prenasledovala 4 dni. to bolo peklo. jazva tiez bolela, ale oproti tej hlave to bolo nic. v septembri macaka dalsi porod a bude asi opat cisarsky. uz teraz sa bojim ze ta hlava bude zase boliet. inak jazvu mi ani nie je vidiet, je malinka a uplne splynula s okolitou kozou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre