Aké boli vaše pocity pred a po cisárskom reze?

adida
23. feb 2008

chcela by som sa vas spytat ake boli vase pocity pred cisarskym, alebo ci bol cisarsky presne taky ako ste ocakavali.
Ja som bola prekvapena stale som sa bala ze ta bolest bude horor,ale normalne sa to dalo v pohode zvladnut.

deina
25. feb 2008

Nemala som planovany cisarsky, maly sa narodil predcasne, lebo mi odtiekla voda, takze som nan vobec nebola pripravena. Tie prve dni mi bolo dost luto, ze som rodila takto a nezazila klasicky porod, ale teraz ma to uz netrapi. Prve dni boli tazke, to ma jazva riadne bolela, ale uz na piaty-siesty den to bolo vpohode, mohla som fungovat ako predtym a teraz ju necitim vobec. Sice nie je mala, ale velmi nizko, takze ju ani nebude vidiet. 🙂 Vlastne som celkom spokojna, kedze vsetko nakoniec dobre dopalo. 😵

deina
25. feb 2008

A mam este jednu otazku: Su ocistky po cisarskom ine? Mozu napr trvat dlhsie? Mam uz 6 tyzdnov za sebou a stale zo mna nieco ide, hoci krv to uz nie je. Zda sa mi to byt dlho... 😖

tulka3
25. feb 2008

deini ja som mala prva porod spontanny a krvacala po nom 9 tyzdnov plnohodnotne..potom to odrazu prestalo..kedze ale nekojis, spytaj sa pre istotu gynekologa, aj ked 6tt je myslim v norme 🙂

vesi
25. feb 2008

deina, je to v pohode, ja som to mala tiež dlhšie ako 6tt a nekojila som...

kikica
25. feb 2008

no ahojky ja som pranašala 12 dní potom mi začali umelo vyvolavat kontrakcie ale maly akoby nič potom ma večer chytili kontrakcie samy každych 2-5 min.tak som si myslela že už je to tu ale velmi som sa mylila to bol len začiatok...rano o pol šiestej som išla na pásy kontrakcie boli pravidelné asi dalšie tri hodiny potom mi pichli vodu a to potom začali bolesti som voči bolesti odolna dosť ale nič horšie som v živote nezažila a to mam 7 tetovani a piercing v jazyku po hodine zistili že maly ma malo kyslíku tak okamžite CR a to som dakovala bohu že to tak bolo nevladala som od bolesti ani dychat!takže pre mna bol CR asi záchrana na po prebrati z narkozy po hodinke a pol mi doniesli malého na priloženie už vtedy sa krasne chytil na druhy den som vstala da sa povedat sama sestričky som poslala k druhej že ja to zvladnem a aj som zvladla.ešte v ten den ma previezli na klasicku izbu a doniesli mi malého mala som ho cely den len na noc si ho vzali.takže ta bolest čo som mala po CR nebola až taka hrozna ked som sa dokazla starat o malého 😉 😎 😀

trixi
26. feb 2008

Ja som sa tiez pripravovala na prirodzeny porod, ale odporucili mi sekciu, pretoze malemu odhadovali porodnu vahu cca 5 kg a kvoli mojmu veku a myomom a aby som sa netrapila. Rodila som v Cechach a mam na svoj porod-operaciu dobre spomienky. Ked by sa podarilo druhe mimi, urcite by som chcela rodit cisarom. Bala som sa, ale vdaka lekarom, ktori ma na sekciu pripravili, vsetko vysvetlili a vysvetlovali aj pocas operacie to bolo v pohode. Mala som spinalku, zle mi nebolo, len na druhy den rano sa mi trochu tocila hlava, a samozrejme rez este dlho bolel.

misutovo
28. jan 2009

Ahojte maminky co ste rodili cisarskym,

rada by som sa Vas spytala ako Vam vyzerala jazva asi tak po mesiaci od porodu?

Mne sa to na druhy tyzden zapalilo a musela som ist az 5 krat na cistenie rany. No hrozne. Je to bezne robili to aj Vam?

Teraz to uz mam chvalabohu zahojene ale ta jazva je dost skareda a je to v okoli jazvy akokeby napuchnute. Proste taka dost vyrazna vyvysenina oproti ostatnej kozi.

Ake ste to mali Vy? Poradte prosim neaku mast alebo sposob osetrenia ak viete.

Dakujem.

evitkamalicka
28. jan 2009

misutovo skus na to vstrebanie jazvy Contractubex gel to je na liecenie jaziev a je to super

akejka
28. jan 2009

misutovo:

kukni tému rozpad jazvy po cisárskom...tam sme včera písali o probléme, ktorý si mala...
ja mne sa to týždeň po pôrode zapálilo, hnisalo celé šestonedelie som chodila na preväzy, prečistenie. Denne som si to umývala repíkom, dubovou kôrou a hrozila mi nová operácia...ale príroda zabrala a presne 6 týždňov po pôrode sa mi všetky 3 otvory scelili a prestali hnisať. Stalo sa mi to až pri 2. sekcii, 1. sekcia úplne bez problémov. Som 9 mes. po pôrode, jazva je tenká biela čiara (tá po prvom SC nie je ani vidieť, prekryla ju pekne 2. jazva), len na krajoch, v miestach, odkiaľ mi vytekal hnis to mám viac vtiahnuté dovnútra...

lante
28. jan 2009

Ja som bola s mojim spokojná. Tiež som sa bála že to bude viacej bolieť. Ale popravde bolelo to menej než som očakávala. Miesto vpichu po spinále boli citlivé asi tak mesiac, kým úplne pobolievanie pominulo.

mia78
8. feb 2009

Premna bol cisársky úľava po 12 hod. strašnych bolestiach a nepostupujúcom porode. jazva sa hojila dobre len som mala problem vstavat s posteli co ma vsetko bolelo a tahalo. teraz ked to bude mozne by som chsela rodit normalne ale len s epi.

erikaheribanova
20. okt 2012

ahojte mne porod umelo vyvolali kedže som bola uz 5dni po termine a malej sa stale nechcelo.. po prepichnuti vody a neskutocnych hodinach v bolestiach sa nakonec rozhodli ze musim ist uz nutne cisarskym aj som v tej chvilke dakovala bohu ze uz nebudem mat take bolesti ale mozno este horsie ma cakalo po tom ako mi dali epiduralku a pripravili ma rezanie sa zacalo lenze mne uz od tych bolesti co som mala my nezabrala tak asi to bolo najhorsie bolest sa ani neda opisat hned ma uspali . Bolesti potom boli ale dali sa vydrzat, pri druhom po skusenostiach cisarskym a pod uplnou narkozou na 100%

ferihegy
7. nov 2012

Keď m primár povedal, že sekcia, rozplakala som sa, neviem akosi to na mňa doľahlo. Do rána som oko nezažmúrila, ráno to ubehlo rýchlo ani neviem ako a už som bola na izbe. Mala som spinal, nohy precitli celkom rýchlo, len mi bolo veľmi zle, vracala som, od bolesti som v duchu stonala a pýtala som si stále niečo od bolesti, bolelo to celkom slušne 🙂 Po 24 hod ma postavili, točáky, bolo mi zle, na odpadnutie, ale potom som už prešla pekne na izbu a večer mi doniesli drobca. Ja som to zvládala ťažko, veľké bolesti a starostlvosť o drobca mi dali zabrať. 6 dní v nemocke som nespala, nemohla som 🙂 Ale teraz to vnímam inak, na bolesti som zabudla, jazvu mám krásnu a už sa teším na ďalšiu sekciu :DDDDD

petusa1209
28. jún 2014

Ako neviem ale ja mam za sebou sekciu vcera mi ju robili kedze babatko bolo velke a ja som chcela normal rodit najskor som dostala rano vyvolavacku potom epi poobede to bolo v poho ale ked ani o 16 poobede drobec nezliezol kam mal sup na stol ako bolesti mam ukrutne ide ma rozdrapit tak nejake porovnavanie so stipancami na bruchu mi pride smiesne sice som vstala aj v sprche bola ale ako uz nikdy moje dieta bude zjavne jedinacik....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre