Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

mirka8429
9. máj 2008

carisma ja som este nebola lebo maly ma len 2 tyzdne no neviem si predstavit ako ma bude vysetrovat 😖

martina21
10. máj 2008

ano ja hned po sestonedeli, vravel mi to gynekolog ked ma poslal do poradne do nemocky a aj v porodnici mi vraveli pri prepustani, on musi pozret ci nahodou v maternici nieco nezostalo, jazvu po siti a tak a vysetruje klasicky ako na normalnej prehliadke tymi zeleznymi vecami brr 😖 a bral mi aj vyter na cytologiu

mirka8429
10. máj 2008

martina brrrrrrr ma nestras fnuuk a bolelo?? 😖

martina21
10. máj 2008

no pravdu 😀 bolelo, au a ked tam este nieco akoby sroboval aby mu to tam drzalo a on mohol mat pekny vyhlad dnu, ale tak ja som mala pekne a rychlo zahojeny nastrih uz 2 tyzdne po porode ma to nebolelo

besova
10. máj 2008

ahojte..Ked to tu tak citam tak sme to mi zeny chudinky.. ja ked sa na seba pozriem do zrkadla tak si pripadam ako vyfucany balon a tie otrasne strie.. ja si polovicne plavky este asi pekne dlhu dobu neobleciem..
a sex.. fu asi mi dal o jeden stich vavyse alebo co.. alebo to ta jazva je tak tuha, ja neviem ale bolý to pri tutu mutu..
vlasy mi tak vypadali ze v predu som mala uz tak malo vlasov ze ked som mala cop tak mi to uz bolo vidiet.. som atopicka od detstva a po porode sa mi tak zhorsil stav ze ked mal maly 2mes.som skoncila v nemocnici.. a este vela ineho co tu uz bolo spomenute.. a to som este zvedava na citologiu..

evka39
10. máj 2008

ahojte mamky,ja som po pôrode dostala žlčníkové záchvaty až také hrozné,že som skončila mesiac po porode v nemocnici na operečke ☹ vlasy mi padajú doteraz zo zabúdaním mám tiež problém a ako som na materskej,tak ked chcem niečo povedat,tak sa nejdem vykoktat..besova,mna šitie bolelo pri tutumutu asi aj viac ako polroka už som si začínala mysliet,že mi to nejak zle zašili,ale myslím,že v tom bola aj psychyka,ja som sa bála,že to ide boliet už vtedy,ked sa ma muž len dotkol,tak som bojovala s tým,aby som na to nemyslela a postupne sa to zlepšilo a teraz už nič nebolí...tak,skoré zotavenie čerstvým maminkám a ostatným čo najmenej problémov

nellita26
10. máj 2008

ahoj dievcence, nebojte sa nic vsetky problemy sa casom vytratia. verte.ja som si tiez myslela,ze to nikdy neprejde a vsetko ma stale neskutocne bolelo.a desila som sa uz co i len predstavy ist k lekarovi. a teraz je vsetko OK.len treba mysliet pozitivne.tak sa pekne drzte.

mirka8429
11. máj 2008

ja sa bojim prveho vysetrenia u dokiho ci sa mi tie vnutorne stehy uz zrastli...a aj prveho sexu..fnuuk..jazva sa este zrasta ale na konci ako koncil posledny steh sa mi urobil taky cerveny flak..no dufam ze to nic nieje ze je to len proces hojenia..aj jazva je cervena...ale neboli az tak...no a este 1 steh mam ale tam uplne hore ako pod posvou...ja dufam ze to mam zosite dobre fnuuk

ivetah
11. máj 2008

martinka neboj sa, vsetko ma svoj cas. sestonedelie je prave preto 6 tyzdnov, ze tolko trva kym sa tvoje telo vyrovna s tym naporom, ktory muselo zvladnut. 😉
ja som aj vysetrenie prezila v pohode, mam lekarku a bola velmi citliva a pozorna, takze cele to prebehlo bez nejakych tazkosti ci neprijemnych pocitov. a ked povedala, ze aj tutu-mutu moze byt, tak sme to skusili.no je pravda, ze psychika pri tom robi vela, u nas to bolo najprv take bolestivejsie, citila som sa ako panna 😀 ale postupne sa to zlepsilo. dokonca mi tam vypadol jeden steh velmi skoro a mam vedla posvy taku malu dierku 😀 ale vraj sa mi to postupne zrastie a nema sa tym trapit. tak vidis, co zena, to nieco ine ... tak bud v pohode a uvidis, ze to bude dobre. hlavne sa vytesuj z babetka 🙂

carisma25
11. máj 2008

Ja to prve vysetrenie odkladam co to da, kedze mam este stale v zivej pamäti tie hnusne vysetrenia pred porodom, aj ked sitie sa mi zahojilo pekne

mirka aspon nie som jedina 😉

katka.m
11. máj 2008

Mňa neuveriteľne bolí chrbát, prsia mám akoby o 10 čísel v menšej podprsenke a keď sa mi podarí ísť na wc, tak som najšťastnejšia na svete ☹ Začali sa mi robiť vyrážky na tvári (po jednej, ale stoja za to), rýchlo mi mastnejú vlasy a skrátka som zhodnotila, že v tehotenstve som bola krajšia 😀

mirka8429
11. máj 2008

carisma a este si nebola na vysetreni??ja tiez nveviem ci pojdem hned fnuukkk

katka no aj mne zacali nejak vypadavat vlasy.... 😒 aj prsia ma bolia a urobili sa mi tam aj strie

motiilik
11. máj 2008

kočky,mne zas zostolo po porode to,že ma bolí príšerne chrbát a mám problém sa ráno postaviť z postele,celá chrbtica ma bolí,no otras,v utorok idem k doktorovi do Teplíc,tak som zvedavá čo mi povie...

alififi
12. máj 2008

motilik, ja som to mala detto - pomohli masaze. urcite by pomohlo aj cvicenie 😀 ale k tomu som sa este nedostala. a kojim len po leziacky - ked som kojila v sede, chrbat priserne bolel - pomohlo aj to, ked som lezala

gucz
12. máj 2008

ahojte baby, ja som už trošku dlhšie po pôrode, ak to zhodnotím, tak o jazve už ani neviem, vlasy mi vypadávali v chumáčoch, teraz je to už lepšie, ale ešte stále pĺznem o 100 6. V tehotenstve som mala super pleť, teraz sa mi sem tam vyhodí beďar, čistá druhá puberta ☹ , inak už ani neviem, že som bola tehotná, akurát som dosť pribrala, v tehotenstve 4 kilá po pôrode som schudla asi 8 kilov a teraz som ich opäť pribrala. Akurát ma bolieva chrbát a krčná chrbtica, keď kŕmim malú je to riadna záťaž. Ale všetko sa dá vydržať 🙂 a hlavne ak je to pre moje slniečko

shela
12. máj 2008

U mna to bola skoro operacia zlatej zily, vnutorne krvacanie crevnych stien...a uz radsej ani pokracovat nebudem..ale viem jedno ze aj keby som vedela ake problemy ma po porode cakaju tak aj tak mi to moje zlaticko stoji za to...takze baby hlavu hore..vsetko bude OK len treba mysliet pozitivne

mirka8429
12. máj 2008

ivetah no ja sa bojim tutu mutu ci sa nerortrhnu tie pošvove stehy...teraz este tam citim taky tlak ked sa postavim...ale len chvilu...

martina21
12. máj 2008

no tak stym musis pockat kym sa ti tie stehy uplne nezahoja a nevypadaju 😉 , preto som aj isla k dokymu hned po sestonedeli aby ma ubezpecil ze je to vsetko ok zrastene ziadne ranky aby som pri milovani bola v pohode aj ked to bolelo 😠 nebala som sa ze sa mi tam znovu nieco roztrhne alebo porani 🙂

mirka8429
12. máj 2008

martina no a po tom sestonedeli si uz mala tie vnutorne stehy ok??

ivetah
12. máj 2008

martina ved prave preto je to vysetrenie, to hojenie je individualne. a ja som si pockala, kym mi to odobrila doki, povedala, ze vsetko je v poriadku a mozme. bez jej odobrenia - teda pred vysetrenim som sa bala, ci mam vsetko dobre zahojene...

mirka8429
12. máj 2008

ivetah ved to aj ja..tiez pockaam s tym co povie doki...

martina21
12. máj 2008

ivetah asi si ma mylis s mirkou 😉 ano po sestonedeli som to mala uz krasne zrastene a ja myslim ze aj skorej vonkajsie stehy mi vypadali tak do 3 tyzdnov a vnutri som mala len 2 tak to neviem, muzicek bol hrozne nedockavy a ja som sa velmi bala ze sa mi nieco stane kym ma nevidel doktor 😖 som sa velmi bala ze budem mat problemy dlhsie lebo niekore baby pisali ze ich jazva boli aj 5 a viac mesiacov no nastastie nie som ten pripad 🙂

mirka8429
12. máj 2008

martina no ved aj ja mamm ten strach z toho ze to bude boliet alebo neviem co..ale tak verim ze ma zosil dobre

martina21
12. máj 2008

no ono to s velkou pravdepodobnostou prvy,druhy mozno aj treti krat bude,teda tak to bolo u mna a potom uz v poho,najhorsie je to fakt "po prve" 😀

carisma25
12. máj 2008

mirka nie este som nebola, ale chystam sa, dufam ze tento tyzden to uz budem mat za sebou 😅

ivetah
12. máj 2008

jeeej, ja som sa fakt pomylila, martina prepac 😉 samoska to bolo adresovane mirke 😀
no v kazdom pripade je fajn si tu takto pokecat a vidiet, ze mame velmi podobne "skusenosti" ....

mna bolia klby, kolena aj bedrove... ked vstavam, citim sa ako 100 kilova 😀 vyrazky sa mi vyhodili na ramenach a teraz ako je uz teplo, neviem ako budem nosit kratke rukavy, lebo to vyzera dost zle 😒 dufam, ze slnko mi to trosku vylieci...

jahodka11
12. máj 2008

carisma, ja som bola asi 8 tyzdnov po porode.....a bola som prekvapena, ze ma to vobec nebolelo....som sa strasne bala a ani neviem kedy do mna dr dala ro nepekne zeliezko 🙂 a to som bola sita, samozrejme, inac by som sa nebala 🙂

mirka8429
13. máj 2008

carisma potom sem napis ako to prebiehalo...ja tiez asi nepôjdem hned po 6 tyzdnoch..uvidim ako sa budem citit..jazva sa mi chvala bohu hoji ale mam niekedy pocit ako keby tam tak tahalo..mali ste to aj vy??

ivetah ved to nevadi ze si sa pomylila...aj tak som vedela ze je to adresovane mne xixi...aj mna boli aj chrbat aj krize..no hruza...

martinka no aj ja dufam ze to bude v pohode...ze to dlho nebude boliet...

jahodka a nic to doki nepovedal ked az na 8 tyzden si prisla??to sa nemusi ist hned??lebo ani ja nechcem ist hned..

lila794
13. máj 2008

Ahojte! Ja som rodila cisarom, ale po spontannom porode. Okrem rany ma nic neboli, obcas mam problémy na WCku. Kedze dole som cela, skusili sme milovanie. Strasne to vsak bolelo. Neviete niekto preco? Ved ja tam nemam ziadnu ranu. D

bibinka
13. máj 2008

lila- bolelo ťa to asi preto, lebo maternica je ešte stále väčšia a pri orgazme sa viac zmršťuje. aj svalstvo na bruchu máš -"nedokonalé" 😀 aj všade dookola. tak to chce ešte trocha viac času.veď ešte si nedokončila šestonedelie, tak sa ani nečuduj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre