Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

katty137
23. máj 2008

8 mesiacov? Ja už zložím celibát... Neskutočné... Uvidíme, snáď sa to zlepší... Ach jo, som hotová... Uvidíme, veď ja sa ozvem... Dnes už určite nie 😀 😀 😀 Mám toho dnes akurát tak všetkého dosť... 😝

Mirka: neboj... Je naozaj veľmi skoro sa začať báť... Všetko bude ok a až budeš pripravená, potom skúsiť, veď ti nič neutečie... 😉

Lila: ďakujem... malá plače

dadulik
23. máj 2008

mirka, samozrejme sme to skusali aj skor, ale ja som ani len manzela nevpustila, hrozne psychika hrala a ani sa do mna nemohol dostat, skratka vsetko bolo proti

mirka8429
23. máj 2008

katty tak ti drzim palceky moja...potom daj vediet ako...

dadulik no ja som zvedava na seba heh...no ale hlavne ze to mas za sebou...

katty137
23. máj 2008

Veru tak, hlavne že to máš za sebou... U mňa zase psychika rolu nehrá... Asi by som bola spokojnejšia, keby som vedela, že si dokážem s tým poradiť sama - s psychikou sa dá bojovať... Ale bolesť? S tou toho veľa nenabojujem... Snáď mi pomôže aspoň lekár... Uvidíme, určite dám vedieť, dúfam, že v pozitívnej nálada 😉 😵 😵 😀

mirka8429
23. máj 2008

katty urcite ano moja..fakt drzim palceky

katty137
23. máj 2008

dikes... 😉 a pekne na fotečke kojkáte 😀 Zlatunká fotečka... Nie je síce veľa vidieť, ale je vidno, že si hrdá a skvelá maminka... 😉 🙂 🙂 🙂 To je pekné... TO len tak na povzbudenie mimo témy a teraz späť... Aj Tebe držím palečky, aby si všetko bez problémov zvládla... 😵

katty137
23. máj 2008

aha, hups, nekojkáte, to sa tak len držíte... Ale je to krásny pohľad, prepáč, nepriblížila som si fotečku... Som to ja ale popleta... Ale láska tam je vidno neskutočne... 😵

mirka8429
23. máj 2008

katty kojim tam xixi ale nieeje az tak vidno 😀 😀 a dakujeeem no veru ved kazda maminka lubi to svoje miminko...ja by som ho spapala xixix

katty137
23. máj 2008

no vidíš, tak som predsa len videla dobre... Aj keď to tak už nevyzerá... Verím, že svojho prculka ľúbiš, veď kto nie? 😉 😀 Idem už spinkať, tak sa tu zatiaľ majte, idem sa vyspať z toho dnešného dňa... 😝 Dobrú noc 😔 😔 😔

mirka8429
23. máj 2008

katty aj ja idem tak dobru nocku aj tebe paaa 🙂

carisma25
24. máj 2008

jéj mirka- nové foto?! peknéééé 😉

ze kedy idem na kontrolu? moj doki je momentalne na dovolenke,zastupuje ho doktorka, ktora ma rodila no ja si radsej pockam na toho mojho...no poviem ti pravdu, uz by som tam mala ist len kvoli sebe nie? 😕

lila794
24. máj 2008

Katty, tak ako? Ci este nic? My sme uz skoro vcera znova skusili, ale maly nas zastavil 😀 a potom sme uz zaspali, tak sa chystame vyskusat dnes, som zvedava, ako to dopadne. Inak, je normalne, ze som uz dostala menstruaciu? Bol trapas u doktorky, ani som nevedela, ze ju mam, myslela som, ze to este krvacanie po porode. Ved ked zena koji by nemala mat menstruaciu, ci ano? Pripadam si ako sprosta.

mirka8429
24. máj 2008

carisma dakujeem 😀 no veru ajj ja pôjdem ale asi az po 8 tyzdnoch...

lila no niekto ma menstruaciu aj ked koji a niekto nie...a u dokiny co nove??v pohode??

lila794
25. máj 2008

Ved to, ani vysetrit ma nemohla, ze mam prist po menstruacii. A na tu bolest mi len povedala, ze to mam psychicke 😒 😒 co si nemyslim. A malicky ako? Drzkate sa? Ziadne koliky?

katty137
25. máj 2008

Ahojte, no čo vám poviem... U lekára mi dal gél na znecitlivenie, aby ma to nebolelo, že je to posledná možnosť, manžel musí mať kondóm, aby sme z toho aspoň niečo mali, inak by sme vraj mohli od rána do večera a nič by z toho nebolo... Inak povedal, dajte si max. možnú dlhú predohru, skúste nemyslieť na bolesť... Ak to nepôjde, pôjdete na naťahovanie ručne do nemocnice - v spánku... Po návrate domov som bola oveľa kľudnejšia a nechcela som pripustiť, aby sme dospeli až k nemocnici... V lekárni sme vyzdvihli gelíček a večer hupsli na to... Bola som unavená, ale prebralo ma, keď sme mali asi hodinovú predohru... Potom prišlo na vec... Bála som sa, ale manžel ma neskutočne láskavo upokojil, pokúsili sme sa vraj poslednýkrát bez gélu, čo keby náhodou, a ľudia, ono to išlo... Začali sme úplne v inej polohe ako dovtedy, možno to chcelo tento krok skúsiť aj predtým, ale to nás nenapadlo... Prvýkrát po asi trištvrte roku sme sa milovali... Odvtedy dúfam, že to bude už dobré a budem vás môcť v tejto téme "opustiť" Nechcem však pre začiatok ponáhľať, lebo je to citlivé, tak neviem, zatiaľ to bolo len raz a bol to fantastický pocit... Už som skoro "zabudla" ako milujem svojho manžela...

Babulky, vám držím pästíky, aby vám všetko klapalo... Ešte vás neopúšťam, ešte neviem, ako to bude pokračovať, tak ak bude všetko aj nabudúce akože ok a úplne bez bolesti, čo teraz na začiatku ešte s bolesťou bolo, ale dala sa prekonať, tak potom sa asi rozlúčime...

čo sa týka mršky, mne ešte nedorazila a dúfam, že tak skoro ani nepríde, ale asi hej, už je to dosť dlho, ale aj tak... Niektoré babule však majú aj keď koja a je to úplne normálne... Neboj... a sestričky sú inak niekedy "múdrejšie" ako lekári, netreba ich počúvať... Čakaj na lekára... zatiaľ sa majte pekne a veľa zdravia a úspechov... 😉 😵 😵 😵

mirka8429
25. máj 2008

lila no mozno je to psychikou niekedy si to neuvedomujeme...ja dufaam ze to coskoro prekonas moja...a ja dufam ze mi tiez tak skoro menstruacia nepride..nechyba mi 😀 😀 malinky ..no mame aj bolesti bruska ale davame masticku pupik na brusko a masirujeme..a aj cajik feniklovy a tak...no ale niekedy to nepomaha...tak uvidime...a ty??

katty tesiim sa velmi aj za teba...a drzim ti palceky aby to bolo stale bezbolestne 😉

lila794
25. máj 2008

jaaj, tak to je dnes stastny den!!!! my sme to tiez dnes skusili, tak isto - dlhaanska predohra - a bolo! Bolo to super, tak to fakt bolo tou psychikou. Dufam, ze nam to vsetkym vydrzi! Ja som az plakala, ale nie od bolesti, ale od stastia a manzel tiez.
Mirka, my tiez mavame bolesti, ale nie take, ako niektore deticky. Tiez davam pupik, cvicime, amsirujeme a pomaha nam aj susic na vlasy - ten maly miluje. Tak sa majte krasne a rastite do krasy a zdravia! 🙂

lila794
25. máj 2008

inak, babenky, pozeram fotecky - mate nadherne deticky!!! Naozaj tie deti su uzasne!!! Vdaka Bohu za ne! Na ten porod a vsetko s nim spojene, aj problemy po nom sa zdaju akoby ani neboli, ked pozrieme na tie nase poklady, ze? 🙂

carisma25
26. máj 2008

lila tak-tak 😉
ja ked pozeram na svoj pokladik, aj slza vybehne ale to od samej lasky a hovorim si, ako som mohla zit bez neho?!

materinska laska je naozaj ta najvacsia na svete! 🙂 🙂 🙂 🙂 😵

jankabambulka
27. máj 2008

PROSÍM mamičky ktoré používate NUTROLIN 1 COMFORT - taký žltý - napíšte mi na IP. ďakujem.

mirka8429
28. máj 2008

lila to je super...tesim sa za teba..a citis nejaku bolest v posve este??

lila794
28. máj 2008

Ani nie. Tak som rada. 🙂 🙂 🙂

mirka8429
28. máj 2008

lila a ako dlho si ju citila..lebo ja budem teraz vo stvrtok 5 tyzdnov po pôrode a citim stale...

lila794
28. máj 2008

Joj, moja, ale ja som po cisarskom. Mna to bolelo iba pri milovani. Inak v pohode. Mna len brusko bolelo. A to, ze ju citis je normalne. Dr. hovorila, ze to moze trvat aj 8 tyzdnov a nie 6.

mirka8429
28. máj 2008

lila aha..no ta ja citim tie bolesti v posve lebo ja som mala normalny pôrod..tak ak to môze trvat aj 8 tyzdnov tak nejak vydrzim..ak je to normalne...

lila794
29. máj 2008

Miruska, trpezlivost, hadam to prejde. Ved u kazdeho to je ine. Neboj!!! 🙂

pindula
31. máj 2008

ahojte...prosim...zazili ste si niektora po porode aj spadnutie maternice? ale az tak, ze pri vchode do posvy ste videli krcok maternice? 😢

mirka8429
1. jún 2008

lila dufam moja ze mas pravdu 🙂

pindi nestras...fnuk a moja mas aj ty take tie bolesti v posve??lebo ja este maam.. a bola si uz na vysetreni?

ivetah
2. jún 2008

mirka aj ja som mala bolesti v posve a to 7 tyzdnov, hlavne ked som sa prechadzala, tak po hodinke chodenia mi akokeby nieco tahalo v posve vsetko dole... taky divny pocit, ale potom to preslo. jedine co som robila, cvicila som kegelove cviky aj viac krat za den, vzdy ked ma napadlo a myslim, ze to pomohlo posilnit tie svaly panvoveho dna. aj dnes si este sem-tam "pocvicim". tak skus 😉

lila794
2. jún 2008

Ahojte, ako so uz predtym pisala, hned po sestonedeli som dostala menstruaciu. Trvala dost dlho - 8 dni a dnes som dostala znovu - po dvoch tyzdnoch. Je to normalne? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre