Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

missha25
27. jan 2009

Beru - co si já vzpomínám tak jsem toto místo měla necitlivé dobré čtyři měsíce, možná i déle...

Holky - chtěla jsem se zeptat, vy co jste měly spinál a je to delší dobu. Bolí vás záda v tom místě kam ho píchali? Slyšely jste o tom něco?

masinka
27. jan 2009

maminahenika
ja som mala na Antolskej 2 x SC a oba razy ma zasili ciernou hrubou nitou. ale asi to zavisi od konketneho lekara, lebo baba co mala SC tyzden predomnou pisala ze ona mala vstrebatelne stichy.
kazdopadne ani zasitia nitou sa bat nemusis, vyberanie trva asi sekundu a vobec neboli, mna akurat trochu stipala ta dezinfekcia co ma nou natreli pri vyberani

sarkal
28. jan 2009

AHojky tak já měla císaře před deseti týdny.První asi tři dny to dost bolelo samo osobě,bez analgetik bych asi nemohla být 😝 Pak to bylo lepší a lepší,samotná jizva mě bolela asi ty dva tři týdny.Stehy jsem měla samovstřebávací,vytáhly mi jen takové jakoby mašličky na konci a začátku jizvy,nebylo to moc příjemný no.Ale teď už o jizvě nevím,je to jen červená tenká čárka,místami bílá.Jen v okolí tý jizvy mám úplně necitlný břicho,třeba když se tam štípnu tak to skoro necítím,tak doufám,že se to zlepší,jinak je to fajn.
Jen první dny sem se modlila ať nekýchnu nebo nezakašlu,když se mi chtělo kašlat raději jsem začala hodně pít 😀 a smát sem se taky nemohla.

bzucinka
28. jan 2009

Ja som mala take kovove svorky (ako spinky na casopisoch) ..volala som to "piirsiing" 😀 Jazvy bolela druhy den 😝 a postupne menej ...teraz 4 mesiace po ...mam brucho v norme,jazva sem tam zacervena,svrbi..ale neboli ...a tvrdy mam len ten pas teda jazvu..okolie normalne ako predtym ... velmi som bola spokojna... ale kamosky co rodili na cisara mali akesi nitky ..hm

maminahenika
28. jan 2009

bzucinka: a ty si kde porodila? nie v Ba na Antolskej, však?

bzucinka
28. jan 2009

ee .. na vychode 😎

maminahenika
28. jan 2009

Neviem....nerozumiem tých lekárov, keď je ten "piirsiing" lepší, tak ho prečo nepoužíva už každý? 😒

lante
28. jan 2009

Ja som mala svorky. Bolo t v októbri 2007 a v Ružinove v BA 😉

maminahenika
28. jan 2009

aj ja svorky, vo febr. 2006 v DS, ale tu už neplánujem rodiť 😒

lante
28. jan 2009

Ideš do BA, si tuším písala. Kam presne si nepamätám.

maminahenika
28. jan 2009

Na Antolskú, by som chcela. Počula som už aj pro aj kontra, aj aj také, aby som ostala v DS, takže niekedy mám celú omotanú hlavu 😖
5-eho sa stretnem s lekárom z Antolskej, s ním sa dohodnem, spýtam sa ho, čo mi može on dať, a čo nemocnica 🙂

lante
28. jan 2009

Jasné, najlepšie je sa popýtať.

Ja som sa teraz s dokim dohodla, že mi predoperačné budú robiť priamo v pôrodnici. Minule som musela behať kade-tade aj medzi chorými a nakoniec som nastupovala s nádchou a kašlom na sekciu, čo teda kašľať po nej je fakt "paráda"

maminahenika
28. jan 2009

Ja teraz kašlem ☹ a už mi ide na nervy, že mi to neustupuje. Beriem STODAL na to. Aj malú mám chorú 😖 takže teraz nie som celkom "štastná" z toho. Asi na tie predoperačné aj ja si budem musieť sama vybaviť,a le potom to závisí od lekára, veď sa ho ešte spýtam aj na to 🙂

lante
28. jan 2009

Mne to doki napísal do knižky. Lebo sa ma pýtal, že čo by som teraz chcela urobiť inak.

maminahenika
28. jan 2009

Fíha.....tak keď sa mňa spýta, tak na to nebude stačiť moja knižka 😀 😀
A máš jeho zazmluvneného, však? Lebo ináč u nás sa nevypitujú takéto veci. U nás nemáme možnosť ani zazmluvniť si ho, iba, ak mu dáš peniaze vopred (10tis.), a potom môžeš začínať veriť v tom, že sa ti dostaví keď mu zavoláš 🙂

lante
28. jan 2009

Hej budem robiť zazmluvnenie. Mala som ho zazmluvneného aj pri Vilíkovi a bola som veľmi spokojná. Ibaže u neho je to 17 tis. ešteže je terz zvýšený ten príspevok pri druhom a treťom...

maminahenika
28. jan 2009

Tá suma sa mení u každého lekára? 😒

lante
28. jan 2009

No záleží na nemocnic a lekárovi. Ja mám lekára, ku ktorému chodím a pred pôrodom ho nemusím meniť za nemocničného, lebo ma on aj odrodí, ale vôbec nespolupracuje s poisťovňou.....takže tak. Neviem koľko to stojí aj si ho zvloíš ako pôrodníka v nemocnici, do ktorej by si mala začať pred pôrodom chodiť...

akejka
28. jan 2009

tu je odpoveď odborníka, že 3 sekcie sa ešte robia bežne, keďže sa tu rozpútala diskusia, že niekde po 2 SC robia podviazanie vaječníkov...:

dobry den pan doktor , koluju vselijake odpovede tak sa chceme velmi pekne opytat aj vas, ked uz mame 3 deti vsetky cisarskym rezom mimochodom dievcatka ...mozme mat 4. cisarskym ( lebo manzelka ma uzku panvu)
dakujeme za vasu odpoved a radu
prajeme vela pracovnych uspechov a vela zdravia
rodina z presova .......................................... Odpovedá: MUDr Jozef Záhumenský
Dobrý deň,
osobne som už robil aj 5. cisársky rez, ale nikto Vám nevypočíta presné riziko prasknutia jazvy po 3 cisárskych rezoch. Nejde ani tak o samotnú operáciu, ale o to, aby sa jazvna nerozostúpila v priebehu tehotnosti. Preto je potrebné ďalšiu tehotnosť prísne zvážiť, a počas nej zachovávať kľudový režim a pravideľné kontroly ultrazvukom.

lante
28. jan 2009

Akejka, to je presne o tom, že u každej je to iné a nie ako niektorý lekári automaticky hovoria, že dva max. tri a potom podviazať.

maminahenika
28. jan 2009

lante: O mojom som počula, že spolupracuje s poišťovňou, takže sa nemusím obávať. Ešte som sa s ním nestretla, ale veď to uvidím

akejka: Keby toto všetko prečítal môj bývalý lekár, ktorý ma chcel podviazať pri ruhej sekciii.... 😀

akejka
28. jan 2009

presne, u každej to je iné. Len je ešte dosť takých lekárov, čo automaticky pri 2. sekcii ti chcú dať podpísať súhlas s podviazaním vaječníkov...to ma dosť naštvalo, taký prístup. Našťastie ja takých dr. nepoznám...ale v Čechách je veľa takých lekárov, švagrinú mám z Brna, spomínala mi...
Môže sa všeličo stať, že budem chcieť mať tretie dieťa. Alebo len tak zatúžim po miminku...Ale ako som tu už písala, kolegynke lekár vyslovene zakázal 3. sekciu a to jej ani UZV nerobil na hrúbku jazvy...poradila som jej, nech od neho ide k inému dr...išla priamo za prednostom Ružinov.nemocnice a on jej povedal, že nie je problém s 3. sekciou a pred mesiacom porodila 3. dievčatko...

maminahenika
28. jan 2009

gratulujeme jej 🙂

lante
28. jan 2009

Akejka, prednosta v Ružinove na gynde má už more skúseností a hlavne sa nebráni novým metódam a nepostupuje podľa pravidiel čo platili pred 20-timi rokmi. Aj to je dôvod, prečo som sa rozhodla pre Ružinov....okrem toho, že už tam poznám asi troch či štyroch gynďošov.........takže pre mňa jednoznačne Ružinov........a mám ho aj najbližšie 🙂

akejka
29. jan 2009

lante: ja mám tiež síce Ružinov. nemocnice pri dome, ale oba razy som rodila na Antolskej. Prvý raz preto, lebo v Ružinove boli preplnení, keď ma to chytilo...druhý raz som išla na Antolskú, lebo som tam bola spokojná. A ešte z dôvodu, že v Ružinovskej nem. neradi robia sekcie, odialujú to na úplne poslednú chvíľu (radšej použijú vákuumextraktor, alebo kliešte) a ja s mojou úzkou panvou jednoducho deti ťažšie ako 2,5 kg spontánne neporodím...nechcela som, aby ma trápili...(viem, že všetci lekári sa snažia najprv o prirodzený pôrod a sekciu volia až ako poslednú možnosť, ale poznám veľa žien, ktoré v Ružinove strašne vytrápili - mňa teda na Antolskej nenechali dlho sa trápiť ani pri jednom pôrode. Jednoducho, keď som skúšala tlačiť a nešlo to, urobili SC a netrápili ma kliešťami a pod...)
napr. moja sestra bola v Ruž. veľmi spokojná...
ja aj na Antolskej poznám takmer všetkých lekárov, pri tých 2 pôrodoch som prišla s nimi do styku...viem, že sú výborní
a ešte 1 dôvod prečo Antolská: nemusíš si tam platiť nadšandardnú izbu, WC a Sprchu máš na izbe...v Ružinove na chodbe - čo je od veci, čo by mi vadilo...

meleri
29. jan 2009

Berunko,

ja uz sem pres dva mesice a taky to obcas poboliva. Minuly tyden jsem sla poprve plavat a trochu to bolelo. pry je to normalni mi rekl doktor.

meleri
29. jan 2009

holky a v cem spociva to podvazani vajecniku? jen tak ze zvedavosti..to je jako pod narkozou? neni to zdravi nebezpecne? me doktor vnucoval antikoncepci, tak sem to odmitla s tim at se stara manzel. hele a podvazat by to meli radsi chlapum ne... 😝

ada11
29. jan 2009

ja som mala pri 1. sekcii kovové svorky a pri 2. sekcii klasické stehy. Pýtala som sa Dr. na 3. sekciu a on, že nie je problém, len aby bol odstup aspon 2 roky. Mne ponúkali podviazanie vaječníkov po 2. sekcii..

karin80
29. jan 2009

Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli nekdo z vas nerodil cisarskym rezem v Praze Podoli a nema zkusenosti s dalsimi porody. Myslim, jestli je automaticky dalsi porod take cisarem...

kuliskaa
29. jan 2009

NENÍ TO ŘEČENO....VĚTŠINOU TĚ ZNOVU VYVOLÁVAJÍ NA SPONTÁLNÍ POROD POKUD JSI OVŠEM NEMĚLA PŘI PRVNÍM CÍSAŘI PROBLÉMY,JAKO VYS.TLAK.,KŘÍŠENÍ DÍTĚTE AP. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre