Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

akejka
11. feb 2009

damin:
ja som síce dren nemala, ale 2. sekcia sa mi hojila komplikovane - celé šestonedelie mi hnisala rana z 3 otvorov (asi centimentrových). Chodila som na ošetrovanie - cez otovry mi pichali injekcie s dezinfekciou, vytláčali hnis, denne 2x som si ranu kryla sterilným obväzom. Aj mi radili niektorí dr. nanovo zoperovať, ranu vyčistiť a zašiť, ale jeden super dr., ktorý sa o mňa staral s tým nesúhlasil a radil mi len denne si ranu ošetrovať repíkom a odvarom z dubovej kôry a pomohlo mi to. Ale trvalo to celých 6 dlhých týždňov, kým sa mi rana konečne zahojila...
a tebe ako tá rana vyzerá ? máš tam len otvor, alebo ti to aj hnisá ? Ak tam máš aj hnis, odporúčam 1 deň potrieť odvarom z repíka a 2. deň dubovou kôrou - tá sťahuje rany...a nevzdývaj sa, aj keď to bude trvať celé týždne...
držím palce, ozvi sa, ako sa ti hojí rana

luboslava1511
11. feb 2009

ibinecka, tak to je fajn. Ale cisarskemu sa asi nevyhnem, co? Som prekvapena, ze si druhy cisarsky znasala lepsie, praveze so mnou v porodnici bola jedna mamicka, tiez druhykrat s cisarakom a ta to znasala velmi zle. Stale bola na infuzkach, slaba, babatko jej nosili len na kojenie. Ked sa odvazila konecne zist z postele, tak omdlela a nasli ju na zemi. Ale to je mozno fakt individualne.

akejka
11. feb 2009

luboslava1511:
prestávka medzi 2 pôrodmi seciou má byť min. 2 roky kvôli hrozbe ruptúry maternice. Ja mám 6 ročnú pauzu medzi sekciami, ale ruptúra ma neminula ☹ Lebo lekári skúšajú 2 . pôrod v prvom rade prirodzene...a na pôrodnom stole, keď už som mala tlačiť som dostala hrozné bolesti v panve, až som tam kričala, ostatné mamičky boli zo mňa vystrašené...tak mi urobili urgentnú sekciu v celkovej anestéze.
Ale cez to všetko som sa tiež lepšie cítila po 2. sekcii (aj keď som mala problmy s hojením rany- viď vyššie ☹ ).
Rýchlejšie som sa po nej postavila na nohy (po 12 hod.) a už 2. deň po pôrode som mala dcérku celý deň pri sebe a naplno sputenú laktáciu..

akejka
11. feb 2009

ibinecka:
ani ja sa nebránim tretiemu mimi, aj keď som zažila pri 2. sekcii všetky možné komplikácie 😉 Lebo 1. sekcia dopadla dobre, proste som len mala smolu, ja som optimista 🙂

ibinecka
11. feb 2009

Ja sa samozrejme aj trošku obávam čo bude ale určite to zvládnem 😎 Po druhej sekcii som po 2 rokoch dostala kliešťovú encefalitídu a dosť brutálnu lebo som ležala mesiac v nemocnici a vyzerala som ako po porážke. To vraj preto lebo som mala za sebou dve sekcie a dlho som kojila /oslabená imunita/. Ale na moje a prekvapenie lekárov som z toho vyviazla úplne bez následkov 😝 Takže dúfam že nejaká ďalšia sekcia ma nepoloží 😅 😅

tasha8
11. feb 2009

teda baby, ako tak citam, ste si prezili riadne obtiaznosti, mate moj obdiv..sila co sa vsetko moze prihodit, joj bodaj by nas taketo veci zdaleka obchadzali...a co ked sa podari skor ako po roku, to je asi dost pruser, ze? lebo my sa nejak specialne nechranime a nerada by som keby....
no a luboslava ja som si to zazila tiez tak, videla som co a ako, aj ta maska bola "super"...a to este som s kateterom medzi nohami cakala tri hodiny nez som ´isla na to´lebo bola daka havarka vtedy a nutne potrebovali operacny sal....genialny pocit ked sa chce strasne cikat a neda sa 😒 no ale aspon ze som nemala take patalie s jazvou, zasili dobre 🙂

avanka
11. feb 2009

A po cisarskom vas jazva neboli? ja uz som po skoro 7 a pol mesiaca a stale mam v urcitych polohach bolesti na lavej strane, rozmyslam, ci sa mi neurobili zrasty ☹ ☹

luboslava1511
11. feb 2009

avanka, aj mna jazva bolela, stale ma pichalo na jednej strane, akoby som tam mala ihlu. Ale nie tak dlho ako teba. Skus nejake pomale cviky z jogy , na spevnenie panvy. Inak na tie jazvy po cisarskom-mne to kazal lekar hned v porodnici umyvat detskym mydlom a jazva nehnisala a pekne sa zhojila.

dominikuska
11. feb 2009

Som uz dva mesiace po cisarskom a tiez ma picha vo vnutri, hlavne ked sa namaham alebo ked kojim. Bola som aj na vysetreni a gynekologicka vravela, ze je to v poriadku, ze to bude aj dlhsie pichat. Ale to my nevadi, trapi ma ze si neviem zvyknut na jazvu, velmi sa jej stitim. Ked sa jej dotknem tak ma az strasie, a ked manzel sa jej dotkne nechtiac tak je to este horsie ☹ Citili ste nieco take aj vy? Alebo len ja som divna 🙂

tasha8
11. feb 2009

avanka hadam nie...no mna bolela este donedavna, sice len na dotyk, ale predsa...takze to trva nejaky cas...

betina
12. feb 2009

dominikuska...měla sem a mám to stejně, jakoby ta číst těla nebyla moje, ale cizí.strašně mi vadilo, že jsem ji mměla mazat a dotýkat se tam, ted už je to lepší, už mě ani jizva nebolí a to přestalo asi teprve před 14 dnima. DR.říkal, že jizva po císaři může být bolestivá půl roku o zákroku a je to v normě ☹ tak ti přeji co nejrychlejší hojení

akejka
12. feb 2009

ibinecka: aj ja som mala počas 2. tehu veľmi oslabenú imunitu. V čase chrípok som nachytala všetko možné - pri ceste MHD, v práci - robím v banke s klientami. Dostala som "ružu" kožné ochorenie, dovtedy som o tom nikdy nepočula (červená polovica tváre, vysoké teploty...) o mesiac neskôr zápal dutín - brala som 3x ATB počas tehu v 7-8 mesiaci, našťastie v poho...vraj penicilín nemá absolútne žiadny vplyv na plod - horšie by bolo nebrať ho a vystaviť tým zápalom mimi...
tak si myslím, že 3. tehu zvládneš úplne super. Asi budeš PN, že ? Lebo niekde v poradni som čítala, že 3. sekcia je automaticky rizikové tehu...

ibinecka
12. feb 2009

Akejka, ja makám stále 😖 lekár mi na každej poradni dáva najavo že všetko je o.k. akoby nič. Berie ma ako normálnu rodičku. A možno to je dobre a aj keď robím tak si nepripúšťam že ma niečo bolí alebo pichá. A ja prídem na každú poradňu vysmiata a poviem že sa cítim super. Keď sa trošku posťažujem tak mi povie že to je vekom. Minule som mu povedala že ma bolí lonová kosť tak povedal že to nevadí to sa len odvápňujem a že niektoré ženy po pôrode zahryznú do jablka a ostanú im tam zuby. Takže sa zasmejem aspoň. A môj manželík je úžasný velmi mi pomáha v domácnosti už ani prádlo mi nedovolí naložiť do pračky. A moji dvaja drobci sú tiež úžasní 😀 velmi mi pomáhajú. Ja som SZČO takže si pracovnú domu určujem sama. Som fotografka a mám svoj atelierik takže to nie je nič namáhavé. Ale už to trochu flákam, asi sa aj trošku o seba bojím 😝

alon111
12. feb 2009

ja som nemala ziadne problemy len mam este stale necitlive brucho.minule az ked som sa sama zobudila tak som zistila ze mala namiesto prsnika je prisata na mojom bruchu.

melany_s
12. feb 2009

ahojte, potrebovala by som radu. týždeň po cisárskom reze sa mi nad jazvou (po celej dĺžke) vytvorilo vyduté miesto, ktoré na dotyk veľmi bolí. neviete, čo by to mohlo byť? díky za odpovede

akejka
12. feb 2009

melany_s: možno tam máš hnis, mne sa to rovnako urobilo týždeň po SC, v strede sa mi urobila dierka a tade vytekal hnis. Išla som na pohotovosť na ošetrenie...ale trápilo ma to nakoniec celé šestonedelie, stále mi to hnisalo z 3 miest, pomohlo ošetrovanie odvarom z repíka a dubovej kôry...

katka1981
12. feb 2009

Neviete mi poradit, ako je to ked je planovana sekcia v kt. tyzdni ju zvyknu robit?

ibinecka
12. feb 2009

katka1981, myslým že sa čaká čo najdlhšie ale najlepšie to vie lekár podľa USG, kde vidí či už je bábo dobre vyvinuté. 🙂 Mne to robili niekedy v 38 týždni

katka1981
12. feb 2009

ibinecka, lebo ja mam termin 6.6. co je sobota, podla pohybov 13.5. takze netusim kedy mam termin. Ale tajne dufam, ze niekedy v maji. Niekde som citala, ze sa planovany cs robi v 36.t. ale to sa mi zda skoro.

ibinecka
12. feb 2009

katka ja mám 28.4. termín a 10.4. podľa pohybov a 37.týždeň mi vychádza niekedy na začiatok apríla. Ale ja budem mať už 3 cisársky takže mňa možno vezmú ešte skôr ale ako som písala záleží od vývinu plodu čo určí lekár. Pri druhej SC mi lekár už týždeň pred termínom povedal že bábo je vyvinuté dostatočne a prietoky už tiež nie sú nič moc a tak som išla pod nôž 😀 a naša malá krásavica bola úplne v pohode.

katka1981
12. feb 2009

ibinecka, jasne lekar bude vediet najlepsie. To je super ze budes mat tretie babo, mali sa uz na sestricku musia velmi tesit. Ja som zvedava ako zacnem byt nedockava ked budem mat velke brusko, teraz mam este malinke a uz by som najradsej mala malinku pri sebe, samozrejme riadne vyvinutu a zdravucku. Ale posledne tyzdne budu zrejme velmi narocne, asi aj strach sa bude stupnovat. Mna tieto pokeci na modrom koniku velmi ukludnili, je to super psychicka priprava.

ibinecka
12. feb 2009

katka, to mi niečo hovor o tom ukludnení. Odkedy tu chodím a čítam velmi mi to pomáha fakt sa menej bojím 😅 aj keď viem čo ma čaká 😝 A prečo budeš mať cisársky?

katka1981
12. feb 2009

ibinecka, ja som najprv nechcela citat nic a uz vobec nie zazitky z porodov, ale toto je najlepsia priprava, fakt som pokojnejsia. Na zaciatku som nevedela nic, aky kocik, nic. Teraz mame kocik uz objednany a postupne si pozistujem vsetko ostatne. Vdaka koniku som sa dozvedela, ze moj gynekolog uz nerodi, a vdaka koniku som sa rozhodla pre Antolsku. O porode este nebola rec, ale nakolko mam za sebou 4 operacie oci, z toho 2 laserove, predpokladam cisarsky rez, lebo mam aj cievy v ociach stale cervene a nachylne na popraskanie. Predpokladam teda CS, ale nie je to 100 percentne. Ale radsej by som CS, lebo mam slabe oci a nerada by som bola este viacej slepa, ako by som potom zvladala babo? Len ja by som najradsej mala manzela pri sebe, ja ani k zubarovi bez neho nejdem, najma ked mi ma trhat zub...Aj na babatko sme cakali az doteraz, kym ma presiel panicky strach a som normalne prekvapena, ze ten cas nastal, az sa nepoznavam. Asi je to tym, ze sa mi splnili vsetky velke sny a uz mi chyba len babo.

luboslava1511
13. feb 2009

ahoj katka, mne robili sekciu v 40 t., ale to sme cakali ci to nepojde normalne. bohuzial neslo aj ked babo bolo OK /podla prietokov/. Lekari uz nechceli cakat, lebo som bola tyzden v nemocnici a malinka nezostupovala a ja som sa neotvarala ani po injekciach a cipku. Ale planovanu sekciu robia urcite skor.

macka23
13. feb 2009

luboslava,
mas pravdu, planovany cisarsky sa roby tyzden-dva pred terminom 😉

halpa
13. feb 2009

Ahoj holky, kéž by to tak fungovalo. Já mám plánovaného císaře a posledně mi doktorka řekla, že chce čekat až do termínu. ☹

lara1979
13. feb 2009

sekcia

sissik
13. feb 2009

ahojte
osetrujete si jazvu po cisarskom nejakymi gelmi na vyhladenie a vybielenie jaziev? pomahaju vam?
halpa neobavaj sa cisara az do terminu. ja som ho mala 3 ni po tremine a to sa lekar rozhodol na poslednu chvilu.

pajinkaa
13. feb 2009

Sissisku - fakt až po termínu? 😒 Tak to z toho moc nadšená nejsem - možná mě taky čeká, ale furt doufám, že bude aspoň týden před termínem... už teď jsem jak slon 😉

pitka
13. feb 2009

Ahoj holky hladám kdo by mi poradil moj 1 porod bol císařem a tet čekáme 2 díte a ja mám hrozný strach že budu muset rodit normálne múj 1porod nebyl moc jednoduchy a tet se bojím že si budu muset vytrpět zase tak jak při prvním chtela bych se zeptat jestli nekdo nezná o nejakem doktorovi který by se dal třeba podplatit máte nekdo skusenosti prosím poradte a písnite dekuji moc za každou radu .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre