Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

apfele
26. feb 2009

tinkaaa: já podstoupila taky plánovaný císařský řez z důvodu polohy plodu koncem pánevním. Do porodnice jsem nastoupila ve čtvrtek ráno, kde jsem podstoupila vstupní vysetření - natočili mi monitor + gynekologické vysetření. Večer jsem dostala večeři - bílý jogurt, rajče a rohlík. Operace byla naplánovaná na půl desátou dopoledne. Sestra me vzbudila v sest ráno, udelala předoperační přípravu - oholila me plus krystyr. Po tom me píchla infuzi. Bohuzel na sal jsem se dostala až v poledne(meli akutni případ). V jednu hodinu jsem uz byla na JIPce.

apfele
26. feb 2009

jinak jsem mela spinalni anestezii - mohu jen doporučit 😉 malého jsem videla hned jakmile ho vyndali. Jen je to nárocnejsi na psychiku nechat se kuchat za živa, ale dá se to.

ivana24
26. feb 2009

Tinkaaa, halpa: já to měla úplně stejné jako apfele, nastoupila jsem večer před plánovaným CS, ta samá příprava (oholená jsem byla z domova, klystýr klasika, prý je to na císaře lepší). Císařský řez jsem měla při epi, také doporučuji, už jsem to měla takto dvakrát a i to kuchání za živa se dá vydržet, lékaři jsou profíci a mluví o úplně obyč věcěch, třeba na kdy plánujete další mímo a tak, se mnou celou dobu někdo mluvil a první pusinka malé byla cca 5min po vyndání.... 😉

tasha8
26. feb 2009

a aky je to pocit ked vas rezu, ako neboli to ale nejak to musite citit, tah nozom alebo tak....ja si to neviem predstavit inac...akoze asi lepsie ako ked clovek nevie co s nim bude, uz je to len na tych lekaroch ze co bude, ja som bola v celkovej a vraj po spinalnej je ovela lepsia rekonvalescencia...
tak sa pytam aby som vedela keby nahodou a tak 😉

apfele
27. feb 2009

tasha8: když mi píchli spinál cítila jsem jak mám těžké nohy, cítila jsem mravenčení, po chvilce jsem nohy už necítila, což je divný pocit. Když mě řízli necítila jsem vůbec nic, kdyby mi sestry neřekli, že už dr. operují ani bych to nevěděla, ale když vyndavali malého cítila jsem jako kdyby mi někdo trhal s dolní částí těla- takové škuby , ale nebolelo to. Po operaci když to přichází k sobě tak to trochu bolí, to je jasné, je to přeci jen operace, ale dá se to vydržet. První vstání z postele se nejhorší, ale jakmile se postavíš na nohy máš vyhráno.... Operovali mě v pátek a v úterý jsem už byla s mimčem doma 😉

ivana24
27. feb 2009

Tasha8: neboj, oni tě všelijak zabaví, pak jsem jim říkala, že se bojím až říznou a aanesteziolog suše oznámil, že už řízli. U prvního jsem vůbec necítila, že by miminko vyndavali. Barča šla špatně ven, měla navíc dvakrát pupeční šňůru okolo krku a musím napsat, spíš myslíš na to, kdy už začne brečet a bude venku miminko, než abys myslela na sebe a jak ti jí ukážou tak už na sebe nemyslíš vůbec 😉 jen na to, že máš mímo....
Jinak při prvním se mi vstávalo strašně a teď při druhým? PA mi řekla až budu cítit nohy, tak s nimi mám cvičit a zkusit se otáčet na bok. Tak vždycky po injekci proti bolesti jsem cvičila a zkoušela se otočit, jen co to šlo. No a vstávalo se mi super, fakt, skoro to nebolelo 😀 Malou vyndali v 10:20 a v devět večer jsem byla ve sprše, ve dvanáct jsem si nechala vytáhnout cévku (kterou mimochodem zavedli až po epi, takže jsem to necítila a nebolo to nepříjemné) a od té doby jsem už sama chodila na záchod a od rána jsem měla Barču u sebe. 😲
Vždyť víš, jakou ti dodá mímo sílu 😉 😀
Upřímně, když jsem po druhé lehala na ten operační stůl, tak jsem si říkala, co tam zase dělám 😒 a když jsme s manželem, Barčou a Filipem odcházeli domů, tak mi bylo líto, že už tam nikdy ležet nebudu 😔

halpa
27. feb 2009

Holky, za sebe moc děkuju za vaše slova. Moc, moc mi pomohla. Já se asi nebojím toho císaře jako takového, ale spíš toho, jestli se budu umět postarat o ten náš malý uzlíček. Na něj samotného se těším strašně moc, ale bojím se možná ještě víc... Ještě jednou děkuju a určitě vám dám vědět, jak jsme to zvládli. 😉

ibinecka
27. feb 2009

Ivana24, a prečo nie 3 krát? Ja si idem ľahnúť na ten strašný stôl už po 3 krát. Zatiaľ som bola len v celkovej anestéze a teraz chcem isť s epi aj vďaka takým ako si ty ktoré to tak pekne opisujú a tak sa nebojím. Aj keď možno trošku 😒 Už aby som to mala za sebou 🙂

ivana24
27. feb 2009

ibinecka: Já měla zdravotní problémy a lékaři už nedoporučují. 😠 Možná až Barče bude 5let jako je tvé Viki, tak budu uvažovat jinak.) Barča nemá ještě ani 14dní a jsem úplně v pohodě. A jak píšou holky, že slyšely jak mimčo tahali ven, tak to já u Barunky slyšela taky i primáře jak říká, no tak králíčku pojď sem a nebraň se. Tak hádejte jak malé říkáme.....králíčku 🙂 Holky hlavně si ty mimča užijte, já si to taky užívám a to mě samozřejmě napadaly takové myšlenky, že klasický porod a méněcennost, že nerodím normálně, byla jsem hloupá....mám dvě krásné císařské děti 😀
Fandím vám a dejte určo vědět! Hlavně hlavu vzhůru a dobrou náladu, ať si to ještě mímo u vás v bříšku užívá 😲
Halpa: Neboj, uvidíš mimčo a v hlavě rup rup a je to tam 😉 Hlavně se nenech vydeptat kvůli kojení! Jinak Ondřej je super jméno 😉

halpa
27. feb 2009

Děkuju. 😵

tinkaaa
27. feb 2009

Aha,takže to znie celkom v pohode,že to nebude až tak bolestivé
Včera som strašne baby plakala,aj zo strachu aj od šťastia,zo všetkého 😵

ivana24
27. feb 2009

tinkaaa: je jasné, že po boji je každý generál. Já se taky bála i to bolelo, ale pak s miminkem se na všechno rychle zapomene. No a tak strašný to není, když jsem do toho šla po dvou letech znova ne? 😀 Navíc pokud je někdo nervák a strašpytel tak to jsem já 😀 😀 😀 takže klídek a těš se na holčičku 😉

katka1981
27. feb 2009

Neviete mi povedat preco niektore musia lezat povinne po spinali 24 hodin a ine menej? Zavisi to od nemocnice, ci lekara?

chymenitta33
27. feb 2009

milá katka🙂)

Ja neviem ako je to inde ja som rodila vo FN Tn sekacia, bola 16:40 a na druhý den ráno som išla sama do sprchy takže ako podla mna čím skôr vstaneš tým je to lepšie ale zase niekde aj 2 dni ležíš, asi podla nemocnice.

katka1981
27. feb 2009

Svagrina mala CS a nemohla sa pohnut 24 hodin, ze to tak musi byt, kvoli zavratom ci co. Asi sa popytam porodnika, ked si ho dohodnem. Ja si neviem predstavit nepohnut sa hodinu, nie to este 24 hodin. Urcite cim skor vstanes, tym sa skor zotavis. Samozrejme ze bolest je urcite strasna.

ribizek
28. feb 2009

katka 1981 - myslím, že tá doba "nepohnutia sa" závisí od toho, či si mala lokálnu alebo celkovú anestézu. Ja som bola po celkovej a do 5 hodín som sa už šuchtala na wecko. Po lokálnej musíš ležať dlhšie, si síce pri vedomí, ale nohy ti až postupne dostávajú cit. Sama neviem, čomu sa prikloním druhý krát, lebo aj jedna aj druhá anestéza má svoje plusy a mínusy. Každej vyhovuje niečo iné. A tiež si nemyslím, že CS je podradnejší, ako normálny pôrod. 🙂 Bábo je prvoradé, a keď ide o jeho život, človek to nerieši.
Po CS sa pomalšie spúšťa mlieko, ale nie je to prekážka na kojenie. Len treba čo najviac prikladať a snažiť sa, ono sa to spustí. Ja som mala na začiatku dosť veľké problémy, ešte neskúsená prvorodička, ale na Kramároch bola úžastná laktačná sestra, tak sa "snažila" so mnou. A hold, kojíme dodnes. Práveže uvažujem, ako ho potom bezbolestne odstavím, lebo je to taký nočný ciciačik. 😀
Takže dievčatá, nebojte si, či už idete lokálnou alebo úplnou sekciou. Nie každej je dopriate rodiť prirodzene a trápiť sa tým nemá zmysel. Treba si užiť drobčekov. A zvládnete to každá, budete sa čudovať, čo všetko dokážete. 🙂 🙂

ivana24
28. feb 2009

Já jsem se s anesteziologem dohodla, kdy můžu vstát, nechtěla jsem ležet celou noc, to bych necítila záda, byl rozumný a úplně v pohodě. Musí se hodně pít, protože když vstáváte dříve, je tam větší riziko bolení hlavy, tak mi to teda povídal 😉
Jinak já u obou sekcí měla už druhý den mléko, fakt ale záleží jak se snaží sestřičky a chodí s miminkem na přikládání. Já jsem rodila v Neratovicích a tam to bylo na jedničku s hvězdičkou 😀 plus jsem si brala homeopatika na laktaci 🙂
Jinak ribizek má pravdu, hlavně ať jsou mimina zdravá 😲

daduda
28. feb 2009

ivi prosím napiš mi do ip název těch homeopatik na laktaci - díky

monika77
28. feb 2009

holky, po akej dlhej dobe sa môže po cisárskom dať si horúci kúpeľ vo vani? ... ja som po cisárskom necelé dva týždne a veľmi rada by som hupsla do vane, ale neviem či je to dobrý nápad na tú ranu

tinkaaa
28. feb 2009

veru s tým kúpeľom to bude aj pre mňa ťažké aj ja zbožňujem vaňu
ale ja sa bojím aj sprchovania,nie to ešte kúpať,hlavne to prvé sprchovanie po cisári

ronie
28. feb 2009

tinka, moniko: sprchování je pro zhojení jizvy to nejdůležitější a mýt mýdlem přímo jizvu, vanu bych si odpustila alespoň šestinedělí a zvlášť pokud krvácíš 😉

ivana24
28. feb 2009

holky já jsem necelé dva týdny po císaři, už nekrvácím a musím se přiznat, já si včera tu vanu dala 😉 já ji taky miluju, pak jsem se teda sprchla a omyla jizvu mýdlem, jak píše ron 😀 bylo to fajn 😀
Jinak asi by se to nemělo 😒

katka1981
28. feb 2009

To mydlo vas nestipe na rane? Preco je to dolezite?

ronie
28. feb 2009

katka jako prevence infekce 😉 a rychleji se to pak hojí, hned první sprchu po operaci ti sestřičky řeknou umýt jizvu mýdlem 😉 a neboj neštípe to, jen je to nepříjemný se toho dotýkat jak tam jsou ještě stehy, ale zlehounka to jde 🙂

ivano-chápu tě 😀 😉 já kdybych nekrvácela tak si jí dám taky a pak se sprchnu, ale ze mě furt něco jde 😀 😝

monika77
1. mar 2009

tak ja holky teda radšej počkám s kúpeľom ... síce sa mi už zdá že krvácanie už končí a rana sa pekne celkom hojí ... snáď ešte týždeň vydržím s kúpeľom 😀

kedy by ste začali úplne zľahka cvičiť na bruško? asi najskôr po šestonedelí však?

ronie
1. mar 2009

moni-já trošku už začala, ale spíš se snažim zatahovat břicho a tim posilovat, ale pár sed lehů už sem taky udělala 🙂

tinkaaa
1. mar 2009

babenky tak ja už zajtra idem,potom vám napíšem moje skúsenosti s cisárom 😉

ivana24
1. mar 2009

tinkaaa: plivu na dálku pro štěstí, no a zítra budeš matkou 😉 😲

babara
1. mar 2009

holky na sed lehy bacha, mne gynekolozka rekla prime brisni svaly az snad 4 mesice, nekde uvadej az pul roku po cisari! Ze pro zacatek jen takove to podsazovani panve, zatnout vsechny svaly uvnitr.

A s tim chozenim po narkoze, myslim, ze je to opravdu podle toho mate-li celkovou ci epidural. Ja se tesila, ze po par hodinach budu zkouset, protoze kolegyni na JIPce nutili brzo, ze ma zkouset a mne to nechteli cely den dovolit. Byla to pro mne muka, taky proto, ze jsem nejak nemohla cele 2 dny po porodu spat a taky jsem potrebovala asistenci diky tomu zarizeni s epi, ktery jsem mela jeste par dnu na bolest ( a ktery mi mimochodem sestricky zapomnely spoustet 😅 ), necitila jsem taky dlouho jednu nohu.

katka1981
1. mar 2009

Ahojte, mali ste CS na Antolskej? Dali Cam na vyber, ci chcete spinal, epi, alebo celkovu? Ako ste sa citili? Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre