Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ivana24
2. mar 2009

Babara: No já taky cítila nejprve jednu nohu a pak až za 2hodky druhou, pořád jsem měla pocit, že tu jednu mám skrčenou, ale byla natažená 😉 první noc jsem spala taky špatně, ale ne kvůli bolesti spíš kvůli emocím, byla jsem strašně šťastná, že je malá zdravá a že vše dobře dopadlo 🙂 to je asi normální 😉 😉

pavcik
2. mar 2009

ahojky,
já sice ještě nevím zda budu rodit císařem,ale už tak před dvěma lety co jsem začala trpět na záněty (herpes) tak mi moje doktorka řekla že jestli se to bude opakovat tak pro bezpečí mimnka by to pro mě bylo nevyhnutelné. Pak mi doporučila vysadit antikoncepci a celou dobu až do otěhotnění ani jeden herpes a najednou co jsem těhotná se to zase rozjelo ☹
Takže mi doktorka řekla ať to ted pečlivě sleduji a nejspíš mě císař nemine. Kvůli tomu že herpes je taková "svině" že kdyby dítko šlo přirozeně,že dole jak jsou ty viry tak dítě to chytně a je až 50-60% úmrtnost.
Takže ať přirozeně nebo císařem...nějak ven se dostat musí. Jsme ženský a jsme stavěný aby jsme leccos vydržely 🙂 ale když už císař tak bych chtěla umrtvit jen půlku těla ale samozřejmě jim do toho nebudu kecat.
Taky bych byla radši kdyby partner mohl být u mé hlavy ale vydupávat si to nebudu,ale spíš bych byla klidnější kdyby u toho byl z toho důvodu že by byl taková kontrola ačkoli není doktor a nerozumí tomu. Ale selským rozumem by poznal zda něco zanedbávají a zbytečně mě nechají trpět.

tei
2. mar 2009

Ahojte a ja sa chcem pridat 🙂 Mala som cisarsky na Antolskej pred 3 mesiacmi s epi. Dufala som skor v klasicky porod, ale nas zlatuch bol veliky a akosi nechcel ist na svet. Vobec to nelutujem a som stastna, ze to tak dopadlo. Velmi by som sa trapila, keby mu klasicky porod ublizil vzhladom na jeho vahu. Na 5 den som bola doma uplne bez komplikacii a o babo som sa mohla starat sice o kusok neskor, ked som sa dokazala postavit na nohy. Sice ma to trapilo, ked nebol stale so mnou, ale zabudla som na to hned, ked mi ho priniesli a uz som sa mohla o nho starat sama. Tych 24h som nesmela dvihat ani hlavu, aby som nemala potom zavraty a bolesti hlavi a tak, kvoli epi. To vstavanie je potom neprijemne, ale ked sa tesite na babo nie je co riesit.. 😉 Drzim palce

tei
2. mar 2009

To, ze som sa mohla starat o babo neskor som myslela po tych 24h, kym som nesmela vstavat... 😀 A dvihanie babatka, ktore malo vyse 4kg po takom zakroku sice nebolo med lizat, ale za nic na svete by som to nemenila 🙂

ivana24
2. mar 2009

Pavcik: Ono pro chlapa to není moc příjemné, být u císaře. Můj chlap je, si myslím, docela silná nátura, ale udělali jsme kompromis, byl se mnou celou dobu než přišel operatér (když mi píchaliepi a připravovalise) a pak byl hned vedle v druhé místnosti a čekal na mimčo jak u prvního tak u druhého 😉 Já jsem dospěla k názoru, že je to pořád operace a že ho tím nebudu stresovat, chtěla jsem spíš, aby Filip i Barča hned měli někoho blízkého u sebe 😲 No a mě tam celou dobu hladil anesteziolog, dalo se to. Ale je to každého věc, jak to zvolí 😉 Akorát, že ne každá porodnice do umožňuje, mít chalapa u císaře 😒
Tei:moc hezky napsané, je jasné, že to bolí, ale mímčo dodá sílu, viď? 😀

klarka55
2. mar 2009

pavcik - aka by ti manzel mohla byt kontrola,ked ako sama pises,sa tomu nerozumie??? co by akoze mal kontrolovat?? ci lekar spravne vedie rez,alebo ci pouziva spravne nastroje?? ako by vedel,ze nieco zanedbali??
ja si myslim,ze ziadny lekar nepotrebuje pri operacii nejaku laicku kontrolu. a ziadny lekar tam nie je na to,aby ta nechal zbytocne a vedome trpiet.
suhlasim s ivanou,ze pre chlapa by asi nebolo nic prijemne pozerat sa ,ako jeho zenu rozrezu. mozno by jeho pritomnost urobila dobre tebe, ale myslis ze aj jemu by to bolo prijemne?? ja by som teda od nikoho necakala(ani od vlastneho partnera) ze mi bude pri sekcii robit spolocnost.

befanna
2. mar 2009

ahojky,
jsem týden po plánovaném císaři ve spinále - a jenom chválím!!! je to rychlovka,bolesti pak se daly zvládnout díky llékům co do mě cpali a druhý den mě z JIP už převezli na šestinedelí. Třetí den jsem se pomalu začala rozkojovat a 6.den jsme šli domů (a to nám to už nabízeli 5.den,ale já neměla ještě jistotu).

Na koupání jsem se ptala,smí se až po šestinedělí. JInak já od začátku mydlím jizvu antibakteriálním mýdlem Protex-mají v lékárně,stojí asi 20kč.Očistky už v podstatě nemám,měla jsem je asi 2dny,pak spíš špinění.

ivana24
2. mar 2009

Klarka55: ona to pavcik asi myslela spíš jako psychickou podporu od manžela pro ní 😉 , ale jak píšeš já jsem volila takto a nelituju toho, nechtěla jsem aby měl manžel nějaké stresy z toho že mě řežou v tak pro nás šťastný den, kdy se nám narodil Filípek nebo pak Barča 😲
Bafanna - moc gratuluji, hezky napsané, tak další příběh co dodá odvahu čekatelkám 😉

alu78
2. mar 2009

ahojky, aj ja som mala cisarsky pred 2 tyzdnami na Antolskej a v pohode. Mala som spinal, tiez som musela 24 hodin lezat a potom to postavenie bolo hrozne, ale na dalsi, dalsi den uz to bolo lepsie. Na 6. den som mohla ist domov. Aj nabuduce by som volila cisarsky.

zuul
2. mar 2009

alu prosím ťa, nemáš chvíľku mi priblížiť ako to prebiehalo? nedala si si aj epi? a kto ťa rodil?
a rana bolí veľmi?
budú mi stačiť dve košele? dlho si krvácala? mňa to čaká tak o 5tt.
ďakujem ti. 🙂

andrea142
2. mar 2009

ahojte
ja som mala tiež cisársky pred už skoro pred 4 týždňami. ja som bola na Kramároch. mala som celkovú. mohla som si zvoliť. pred tým ako ma zobrali na sálu došla za mnou anesteziologička a spýtala sa ma či chcem celkovú alebo ten spinál . aj mi vysvetlila výhody aj nevýhody oboch. tak som si zvolila celkovú ...... lebo som sa bála ako pes 😀 ..... Prebrala som sa už na JISke kde ma sledovali 24h, troška mi bolo na zvracanie ale potom to prešlo. Po pár hodinách mi kázali už hýbať sa na jednu a na druhú stranu. na druhý deň ráno som už išla na záchod. a potom ma už previezli na izbu. Bolesť sa dala vydržať. troška nepríjemné bolo prehadzovanie sa na posteli alebo vstávanie z postele, lebo som cítila ranu,že mi to ťahá. na šiesty deň nás púšťali domov.

zuul
2. mar 2009

andy a nebola by spinal lepšia?
júj tak nech ste pekne zdravučké aj s klbečkom šťastia. 😀
ozaj ako sa ti spustilo mliečko?

andrea142
2. mar 2009

Zuul: neviem ... 😅 ... ja som sa bála toho že budem cítiť niečo. 😅 preto som si aj zvolila celkovú. ja som bola na rade o pól desiatej a jedna mamička čo jej tiež robili cisársky mala ten spinál ale potom mi hovorila ,že si mala asi zvoliť tú celkovú, ale to len hovorila kvôli tomu lebo sa nemohla pohnúť 24h.

Spinál : tam si necítiš od pása dole, si pri vedomí, sledujú ťa na JISke 24h, nesmieš sa pohnúť ,lebo môžeš mať bolesti hlavy.

Celková: ťa uspia, ja som sa začala preberať keď ma brali na jisku, operácia trvala cca. hodinku (aj pri spináli) po pár hodinách ti nakážu hýbať sa na jednu potom na druhú stranu. vstať môžeš už po 12hodinách.

mne sa mliečko začalo tvoriť až na piaty deň. najskôr mi išlo to kolostrum ( dúfam dobre som to napísala 😀 )

a ešte som zabudla skoro celý ten deň som spala ... hore som bola 10 min. a potom zase spánok 😀 ale to asi preto lebo som mala celkovú ..... ale aspoň som si odpočinula

lili03
2. mar 2009

Teda holky, když to tady tak čtu, tak si připadám jako největší srab 😅 Všechny píšete, že císař je ralativně v pohodě a brzy potom už jste vstávaly. Já jsem tedy ležela od odpoledne, kdy se malej narodil (úplná narkóza) až do druhého dne ráno naprosto bez hnutí a děsila jsem se, abych třeba jen nezakašlala, páč to byla hrozná bolest. Pak po mně chtěli, ať se zkusím přetočit na bok a trvalo to asi 10 minut. Do sprchy mě vedla sestra, otřela mi pak záda a nohy, úplně jsem se klepala bolestí a slabostí. Trčely ze mě 3 hadičky, což mi taky psychicky nepřidalo.
Před tím jsem několik hodin měla porodní bolesti, už jsem byla úplně otevřená, takže kontrakce síla, ale oproti tomu probrání po operaci bych si radši zopakovala to. Ale říkám si, že příště už to nebude tak hrozné, protože budu vědět, co mě čeká a nebudu z toho tak vyděšená. Pořád jsem měla pocit, že mi to praskne, když se hnu, nebo že si vytrhnu některou z hadiček.
Ale mlíko se mi spustilo asi 3. den, takže pohoda. A pak už to bylo docela dobré, mohla jsem na rozdíl od holek, které rodily normálně, v klidu na záchod. I když teda hemeroidy se mi taky nevyhnuly, protože přece jen jsem měla dost dlouho silné kontrakce 😝 .

aneta29
2. mar 2009

Ahojte ja som mala cis. rez koncom septembra. Ja som tá žena ktorá si pôrod vie predstaviť iba s cisárskym rezom, mala som počas tehotenstva vysoký krvný tlak. Ale aj keby som dôvod nemala tak si operáciu vybavým. Vybrala som si epidurál, dala som na radu svojho lekára.
Takto som neprišla o zážitok z narodenia mojej dcérky.
Operácia trvala asi 20 minút. Celý čas sa so mnou rozprávali.
Ja som sa vedela hýbať už 3 hodiny po sekcii ale vstať mi dovolili iba na druhý deň. Vstávanie už nebolo také príjemné, dva dni to bolelo ale tretí deň už mi bolo super. Maš pravdu LILI že mi sme problémi so záchodom naozaj nemali. Ja zlú skusenosť som nemala, takýto pôrod by som zvládla aj každý rok.
🙂

monika77
3. mar 2009

LILI tak sa k tebe pripája ďalší srab 🙂 ako tak čítam tvoj príspevok, môžeme si podať ruky a to vo všetkom

tiež som mala úplnú narkózu a nevedela som sa ani pohnúť lebo to dosť bolelo ... no a vstávanie do ktorého ma nútili hneď na druhý deň som nezvládala ... skoro som im odpadla, bolo mi dosť blbo na zvracanie, úplnú slabosť som cítila ... a tak isto to bolo pri kýchaní či kašlaní, úplna hrúza ... inak teraz som 2 týždne po cisaráku a pri kýchaní stále pociťujem bolesť, ale len jemnú, dá sa to zvládnuť ...

alu78
3. mar 2009

zuul, prebiehalo to asi tak, ze som prisla do poradne a tam zistili ze nastava porod. Tak ma zacali pripravovat a o pol hodinu bol maly na svete. Bola to strasna rychlovka. Pichli mi spinal a behom 5. min bol maly vonku a potom cca. 30 min. trvalo zasivanie, ale dalo sa to vydrzat. Vobec nic som necitila. Akurat bolo neprijemne, ze 3 hodiny som si necitila od pasa dolu, ale postupne to zacalo uvolnovat. Rodil ma dr. Scholtz, Urban, Lipovska. Epidural som si nedala, ani o tom rec nebola. Keby som bola na lacno mozno by mi celkovu pichli. Ranu je citit tak prve dni, je to rez a teda operacia. Ked mi vybrali stehy to bolo ovela lepsie. Krvacala som myslim primerane, kosele som mala svoje z domu, ale ani raz som ich nevyuzila, pouzivala som erarne nemocnicne. Kazdy den bola k dispozicii cista. Krvacam do dnesneho dna, kolostrum sa mi spustilo o 2 dni a na 3. to uz bolo mliecko. Maly mal trochu problemy s prisavanim, kedze som bola par hodin out,ale teraz to dobieha, az nestiham s mlieckom. 🙂
Nicoho sa neboj, urcite je to lepsie ako rodit 24 hodin. A navyse Ti budu pichat infuzie proti bolesti, a ked budes mat bolesti aj mimo, treba si pytat cipok alebo injekciu, netreba sa trapit. Ono to bude zo dna na den lepsie.
Drzim palce, ak by si mala otazky kludne sa pytaj.

iinuska
3. mar 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci sa da rodit ciasarskym, aj ked nie su ziadne komplikacie.Dik

zuul
3. mar 2009

alu ďakujem ti. zasa som o niečo múdrejšia.
si milá ak ma niečo ešte napadne tak sa isto opýtaj. opatrujte sa a nech ste zdravý 😵

iinuska rodiť CS sa nedá len tak na požiadanie. musíš mať odporúčanie od odborníka nejakého. či od očného že máš problém s očami, alebo od ortopéda (ako mám ja kvôli kĺbom), alebo že si mala vysoký tlak počas tehu.
alebo teda niečo čo sa prihodí tesne pred alebo počas pôrodu. chcela by si CS?

tasha8
3. mar 2009

lili, monika, aj ja tak, mne ani nedali moznost ze vybrat si, automaticky sa islo na celkovu anest...no a hrozne, co budem vraviet, my sme julovi, takze ako som sa preberala z deliria tak som sa potila ako prasa lebo bolo strasne teplo a dusno...otacat som sa tiez mala ale nedalo sa, proste konec a potom rano na WC ist to bol teda zazitok, a celkovo...a jazva ma bolela 6 mesiacov po, sice uz nie sama o sebe ale na dotyk a teraz je to uz o.k....
takze nic moc 😒

nona72
3. mar 2009

Ahoj Aneta29, písala si,že si mala počas tehotenstva vysoký tlak.
Ja mám tiež občas s ním problém. Aky vysoký si mala ty?

reni7
3. mar 2009

zuul-můžu se zeptat jaké máš problémy s klouby?mě nemine návštěva ortopeda,měla sem po narození KP luxaci kyčlí,tak mě jen zajímá,jestli mi dr napíše císaře.Díky

aneta29
3. mar 2009

Ahojte.,.... IInuska,najprv tebe odpoviem.Na cis.rez je milion dôvodov.napriklad /problemi s chrbticou,s očami,vysoký a nizky krvny tlak,gynek.ťažkosti,žilky na nohe a atd.../Ale porad sa aj so svojim gynekologom,že táto forma pôrodu je ti simpatickejšia,v nešnej dobe sa už dá všetko vybaviť.

Nona ja som mala krvný tlak od začiatku tehotenstva 140/90,gynekolog sledoval najme spodný.Už koncom 7-ho mesiaca sa mi zvyšovalo na 95-100 brala som dopegyt.Termin som mala na 6-oktober,ale kvôli tomuto mi dali skôr termin na 25-septembra.Takto som Alexiu porodila pred koncom 38-ho týždna.
Ináč kvôli tlaku sa ľahšie priberá a ťažšie chudne,na toto si daj pozor ja napriklad 26kg.
Vysoky aj nizky tlak je silný dôvod na sekciu,lebo môže vyvolať predčasný pôrod. Klasický pôrod sa preto neodporúča,lebo je rizyko infarktu a krvacania do mozgu aj pripade matky aj dieťaťa.

chymenitta33
3. mar 2009

Ajojte k tomu tlaku išla som rodiť som mala 220/180 takže kedže mám bežne vysoký tak som vedela od začiatku že bude sekcia.

aneta29
3. mar 2009

Ahoj Chymenitta33 brala si aj ty Dopegyt? Ja som musela 4 denne, bez toho by som aj ja mala vyšší. Kolko Kg si pribrala? Nemusešla si ísť do nemocnice na infúziu? Predtým som tlak mala v norme po pôrode chodím pravidelne kontrolovať ,teraz mám v norme. To mi vraveli lekári,že o pár rokov stým budem mať problémy.

chymenitta33
3. mar 2009

Anetka--aj dopegyt aj egilok a to berem aj mimo teraz mám dopegyt, egilok, ebrantil,cardilan. ja som pribrala 20kg po pôrode 8 dolu a teraz mám ešte dve s pôvodnej váhy.

nona72
3. mar 2009

Ďakujem Aneta29 za odpoveď. Ja mávam ten spodný 85/90 ale vždy len u lekára,keď si ho meram doma kde som v klude tak mám normálny. U mňa to bude asi zo strachu. Som zvedavá čo povie lekár v pôrodnici.

nona72
3. mar 2009

Aneta29 ešte som sa chcela spýtať či si mala aj pred pôrodom problemy s tlakom?
Keď ti robili cis. tak ťa uspali alebo len epi?

aneta29
3. mar 2009

Ahoj CHIMENITTA33..je mi to ľúto ,ja som to mala iba počas tehotenstva,našťastie.Za 5 mesiacov som shodila 16kg,ale aspoň som mala dôvod na sekciu.Máš zlatého synčeka. 🙂

aneta29
3. mar 2009

Ahoj Nona:Každej pacientke dali na výber v Komárne.Ja som chcela najprv uspať,ale primár mi všetko vysvetlil a odporučil mi epidurálku,lebo tak neprídem o ten pekný pocit z narodenia môjho dieťaťa ,počuť jeho prvý plač,aj ti ho hned ukážu.OPLATí SA
Ináč epiduralka nebolí,aj mi vraveli,že podobný pocit ako odber krvy a hned to účinkuje.
Mali by dať na výber,lebo nie každá rodička chce byť pri vedomý vnímať priebech operácie najme ked niekto môže mať aj fObiu.
Ja som bola spokojná aj druhý raz chcem tiež epi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre