Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

bibinka
9. nov 2006

ahoj mimi: to tŕpnutie rúk as súvisí s tým spinálom, aspoň si to myslím,keďže bol katéter zavádzaný do chrbticového kanála, prebiehajú tam nervové dráhy a asi bola jemne "dotknutá"dráha ktorá "zásobuje" ruky.pre istotu na tvojej duši choď k neurológovi.verím, že ťa poteší dobrou správou.Moja spoluležiaca mala po spinále neustále bolesti hlavy ako ty a stále jej bolo na vracanie a aj ju hocikedy natiahlo. Bolo to pre ňu veľmi nepríjemné a aj si poplakala. Mala totiž "pochrámaný" vágový nerv a toto bola reakcia. Ono, tie nervy ti prídu k sebe, len to chce čas.tak hlavu hore, užívaj si svoje malé slniečko a šupity k tomu dr. 😀

bellasandra
autor
10. nov 2006

Ahojte maminky, co ste rodili cisárskym....môzem sa opytat, ak mate niektorá tiez tak jazvu, ze sa cez nu musíte holit 😝 , kedy ste stým zacali ? 😅

fafa
10. nov 2006

Rodila som cisarskym, ale kedy som sa holila prvykrat si nepamatam...Urcite budes vidiet, ze je to uz zahojene. Ja mam dokonca dva rezy v jednom a je to v pohode, skoro to ani nevidiet. Ale treba si dat pozor, ja si pamatam, ze aj po polroku, ked som sa holila, sa mi to sem tam zapalilo a citila som aj zvnutra taku zdureninu.

renca3
10. nov 2006

Ja som sa holila hned ako vybrali stehy. Myslim, ze ta zdurenina nema nic s holenim.

fafa
10. nov 2006

Renca, ma to s tym spolocne to, ze som sa pri holeni trochu porezala priamo na jazve a bola som s tym u lekara, lebo som sa bala, ci su to neni zrasty a pod. On sa ma hned pytal, ci som sa neholila, ze to zvykne byt z drobnej ranky. A odvtedy sa mi to stalo uz viackrat.Dokonca aj teraz po dvoch rokoch od druheho cisarskeho...

bellasandra
autor
11. nov 2006

Jaj dakujem 🙂 ..no neviem,,ja sa este bojím..ja som taký strachopud 😀 ...myslíte, ze keby som si tam dala veet..ze to neublízi ? 😀

bibinka
13. nov 2006

bell- veet ti neublíži, on obsahuje aj nejaké hojivé látky, či nie? Skús sa holiť jemne, aby si sa nepoškriabala.A jazvu si masíruj. Ja mám rok popôrode a jazva je vidieť celkom dosť, mám ju nakrivo a na jednej strane je taká menšia zdurenina. Pomôže iba riadna denná masáž nechtíkovou masťou.Ale až po úplnom zahojení, lebo ti to môže rozmokvať. Dovtedy si to potieraj nejakým dezinfekčným roztokom. Výborná je Betadine roztok-dostať v lekárni.Používajú to aj chirurgovia pri zle sa hojacich ranách. sa ti to zahojí ,neboj.

peha
14. nov 2006

ahojte, uz som to pisala skor, ale este raz - mne po operacii chrbice - skareda jazva - velmi pekne pomohol vitamin E - kapsuly, normalne z lekarne. kapsulu nechate trosku navlhcit vo vode, alebo pocmulat v puse,aby zmakla, a vytlacit potom priamo na jazvu - a masirovat. najprv aj 2x denne, potom raz, a teraz po mesiacoch - kedy ma napadne. a jazva je opat tenucka a biela. drahe masti a blbosti mi vobec nezaberali, mala som koloidnu, a teraz to je vyrazne dobre. to mi poradil jeden chlapik a zabera to.

jezecek
14. nov 2006

Ahoj holky,
mám zkušenost s oběma porody, před deseti lety jsem "normálně porodila" zdravou holčičku, 3330g a 50 cm a v únoru se mi narodil chlapeček -císařským řezem, protože byl moc veliký 4180g a 52 cm. Děkuji bohu, že byl vynalezen ultrazvuk na kterém se dá zjistit velikost dítěte,díky tomu se lékař rozhodl okamžitě pro císař.řez - měřím totiž oněch 155cm. Porod proběhl s epidurálkou, takže jsem všechno slyšela a malého ihned viděla.
Rodit před 50 lety asi by dnes ani jeden z nás nebyl naživu...
osobně si však myslím, že porod normální cestou je lepší a pokud k tomu není důvod císaře nedělat. norm. porodem se spustí důležité hormony a laktace...
Laktace se mi sice dobře spustila i po císaři ale mám zkušenoost s poporodní depresí a celkově horším stavem po porodu...

cermonca
14. nov 2006

Tak to jsem zvedava na sebe merim 152 cm tak mam take pocit ze jestli mimco bude velky pujdu na cisare tak uvidim jak poroste.A kdyz uz to bude takhle planovany tak bych chtela alespon epiduralku abych nezaspala narozeni toho naseho drobecka.

nera
21. nov 2006

jezecek- ono niekedy to bolo fakt ťažké rodiť...žiadna epi, žiadna pomoc....ani cisársky....ale dalo sa prežiť, no s akými bolesťami. Príkladom je moja mamka, ja som sa jej narodila normálne a mala som 4kg a 52cm, moja mamka meria 150cm. Tak si to asi vieš predstaviť

simcas
2. jan 2007

ahojte kocky, chcem sa spytat, ake vysetrenia sa absolvuju pred cisarskym rezom a ako dlho musite byt pred zakrokom v nemocnici ? Moj krpcek totizto lezi priecne a nechce sa otocit, takze asi ma to caka, ked sa neotoci ... a podla coho sa vybera, ci budete v celkovej narkoze alebo len od pasa dole ? Dakujem

fafa
2. jan 2007

Ja som bola v nemocnici dva dni pred zakrokom a tam mi robili aj vsetky predoperacne vysetrenia...krvny obraz, interne vysetrenie a pod...myslim, ze vo vacsine nemocnic uprednostnuju spinal - cize od pasa dole...ja som mala aj aj...a myslim, ze takto je to lepsie, bola som hned fit..a mimino som videla uplne cerstvucke...

renca3
2. jan 2007

Ja som prisla o 7.00 do nemocnice a o 10.30 bol maly na svete.
To spravia len EKG, interne a podpisala som, ze so vsetkym suhlasim.

simcas
2. jan 2007

Tak dakujem za odpovede, hadam to nejako prezijem, aj ked si to neviem predstavit, ze ma budu "zaziva" rezat ...bojim sa trochu toho ...

andrea.m
2. jan 2007

v pôrodnici kde budem rodiť ja sa interne vyšetrenie robí všetým tehuľkám po 36tt ak by sa pri normálnom pôrode vyskytli komplikácie.
prvý pôrod som mala sekciou kôli polohe kp do pôrodnice som prišla normálne na poradňu,už si ma tam nechali a sekcia bola na další deň ráno.

bellasandra
autor
2. jan 2007

Ahoj,mne robili Ekg, interne a hned v ten den aj sekciu - v celkovej narkoze.Dali mi na výber.Ja by som nezvladla byt hore pri tom 😅

msunny
2. jan 2007

Ahoj holky. Takže mě v pátek odpoledne převáželi do jiné nemocnice,tam mi nabrali krev na různá vyšetření,udělali ultrazvuk,prohlídli mě a do rána jsem ležela na monitoru,protože se doktor rozhodoval jestli mi porod vyvolají nebo půjdu na císaře. Nakonec přišel v 7.30 doktor,kouknul na monitor,řekl,že to bude císař a bylo...oholená jsem byla,tak mě čekalo jen cévkování a v 8.38 byl Honzík na světě! Měla jsem celkovou narkózu a po tom,co jsem slyšela,jsem možná i ráda. Taky jsem měla strašný strach,ale nakonec to nebylo tak strašný,celou sobotu jsem prospala,v neděli ráno,když nám vyndali cévku a museli jsme jít normálně do sprchy,tak to nebylo zrovna příjemný,ale když mě pak odvezli za prckem,tak jsem zapomněla na všechnu bolest. V pondělí už jsem byla na porodnici a za malym chodila normálně na nedonošenecký.
Koukala jsem,že jste tu probíraly i jizvy-holím se normálně,jen to chce si dávat větší pozor, jinak už jí nemám ani moc vidět a každý ráno a večer jí masíruju šípkovým olejem.

loren
3. jan 2007

ahojte ja som sice zatial v 30 tt ale dietatko sa zatial neotocilo je otocene zadockom tak mozno tiez pojdem cisarskym a chcem sa opytat ci ste pri tom stratili vela krvy alebo viac stratite pri normalnom porode mam zlu zrazanlivost krvy tak sa aj bojim vcelku

bellezza
3. jan 2007

loren mne sa otočilo v 36tt...ešte má času dosť

loren
4. jan 2007

bellezza to si ma potesila ,pozeram ze tebe sa to uz blizi tak drzim palce

zanulav
4. jan 2007

ja měla taky císař a byla jsem rada bolesti trvaly 12 hodin a nesestupovalo mimčo dolu a byl velky vaha 5100 chceme druhe mimčo jenže před meěsícem jsem potratila tak musíme zase čekat 3 měsíce no tak uvidíme a jestli otehotním tak bych si přala zase císař

mitinka
4. jan 2007

ja som bola v 31tt ked sa mala otocila po tyzdni som isla na sono bolo vsetko ok az 39som isla a sono mi narobil aj ked som ho upozornovala ze citim hlavicku hore on tvrdil opak nakoniec mi robil v 40tt a bola zasa normalne hlavickou dolu ale vecer som zasa citila kopat dolu isla som na druhy den spravil sono a bola naopak robila si z nas blaznov a to bola este len v brusku 😀 na druhy den ma prijali a hned robili cisara a bola stale ritkou 😀 😀

lindda
3. máj 2007

cafte mate niektora skusenost ako dlho treba cakat na druhe tehu po cisaraku dakujem

certica
3. máj 2007

lindda, ten rok

lindda
3. máj 2007

fakt to staci som pocula ze az tri dufam, ze nie aj tak dik

grettka
3. máj 2007

sesternici po cisaraku lekar povedal, ze dva roky..

certica
3. máj 2007

grettka, ale nemyslel lekar dva roky medzi porodmi? lebo lindda sa pytala od porodku k dalsiemu tehu, tam je prakticky este tych +9 mesiacov k dobru

aj tak je to individualne a kazdy lekar ti povie ine, niekto sa zotavi za pol roka lepsie ako iny za 2r. ide tu v podstate o percento rizika.

anettt
7. máj 2007

Ahoj vsem, rada bych se dozvedela neco o cisari... da se dobrovolne jit na cisarsky rez? mam naprostou hruzu z porodu ...☹ a to me to cekani ceka jeste jakou dobu ☹((

vilki
7. máj 2007

no ja som 11mesiacov po cisarskom a pomaly sa chystame na druhe...nie hned ale tak o par mesiacov 😀 a dufam ze aj to pojde cisarskym...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre