Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

melany_s
9. mar 2009

čafte, tiež som mala cisársky a vôbec ma nemrzelo, že som sa niekoľko hodín nezvíjala v pôrodných bolestiach. a ani sa necítim menejcenná, priviedla som na svet dieťa a je úplne jedno, akým spôsobom. keby som si mohla vybrať spôsob pôrodu, určite si vyberiem cisársky, bola to úplná pohoda. rana síce bolela, ale dalo sa to zvládnuť, nič hrozné

katarinka1107
9. mar 2009

damy 🙂 ani ja som to tak necitila, lenze potom sa nasli niektore, kt. mi opisovali ako hroooozne trpeli a mna uspali ( v prvom pripade) a zobudila som sa a bolo to. No a v druhom ma"napichli spinalom" a tiez to bolo, a dohadovat sa, koho to viac boli? to je asi odveci?! 😝 Takze ja som tiez rada, ze mam dve zdrave deti , len to bol taky moj pocit. a som hrda mamina 😀

aneta29
9. mar 2009

Ahoj pri druhom dietťati už spravia sekciu aj bez udania dôvodu. 🙂 Ja aj nabudúce chcem rodiť so sekciou. A ani ja sa necítím preto menej cenná. Zena sa nemusí zvíjať v predpôrodných bolestiach niekolko hodín alebo dní aby milovala svoje dieťa. Ten pocit sa nie pri pôrode začína.ale omnoho skôr. 😉

katka1981
9. mar 2009

Ja tuto menejcennost nechapem. Ved je jedno ako sa dieta narodi, alebo je dokonca adoptovane, zaklad je aby bolo zdrave a slusne vychovane. Nie kazda moze rodit prirodzene, ale vzdy lepsie ako nemoct mat vobec dieta. Takze tesme sa z deticiek, ved ajtak boli rovnako splodene, rovnako vyrastli v maternici a hlavne z lasky. A odkial vysli ci par cm hore dole, to je jedno, len nech su v poriadku a maminky tiez.

lante
9. mar 2009

Ono je fakt, prišla som na sálu "vyhupsla" na stôl napichli, mi spinál a kým som ja kecala s anesteziologičkou, lekári porodili Vilka 😀, takže som ho v podstate videla hneď. Ibaže ho porezali, tak som ho len zahliadla, bo s ním utekali, či je to len škrabanec alebo niečo viac...........ale tké niečo sa pri cisárskych stáva pomerne často. A popravde sa ani nedivím. Keďže sa po ňom šije až sedem vrstiev, tak keď ich prerezávajú tak aj napriek opatrnosti, nie vždy sa dá odhadnúť presná hrúbka tej ktorú práve režú..........no aspoň viem, že mi ho v pôrodnici nezamenili 😀

katka1981
9. mar 2009

joj to som este nepocula. A nema teraz jazu? Chudacik, kde ho porezali?

lante
9. mar 2009

Má ju na hlavičke vo vlasoch. Ale je to len škrabanec, ktorý ani nemuseli šiť. Ja som sa pýtala aj jedného kamaráta pôrodníka, že či sa to stáva často. A potvrdil, že hej, ale že iba raz sa mu stalo, že to musel prísť zašiť plastický chirurg.

basika
9. mar 2009

Som sem len trochu nakukla..

stále je na Slovensku robený cisársky, len na základe zdravotných dôvodov?

a aké to všetky môžu byť?

Ja by som druhé, len cisárskym...

lante
9. mar 2009

Basika, no neviem o tom, že by si si ho mohla vybrať. A dôvodov je kopec. Od toho, že je bábo zle otočené, že mamina má silné dioptrie, že prekonala nejakú gynekologickú operáciu a odporúča sa kvôli tomu vyhnúť kontrakciám (môj prípad), vysoký tlak, dieťako je omotané pupočnou šnúrou..........a ešte kopec, ktoré si teraz nespomeniem....

katka1981
9. mar 2009

lante, este ze tak, tam to nebude vidno, no ja ked budem mat CS, doktora upozornim, ze ak by sa nieco take stalo, tak asi bude treba aj jemu plastickeho chirurga. Chudako malicke.

lante
9. mar 2009

Ja som to brala tak, že viem, že to doki neurobil schválne. A napr kamoškynej malej pri klasickom pôrode zlomili kľúčnu kosť.....čo je teda podľa mňa omnoho bolestivejšie a horšie.
Katka? Kde budeš rodiť? A už ti povedali o koľko pred normálnym TP?

basika
9. mar 2009

lante - a problémy s hemoroidmi (viackrát mi ich vypaľovali), a 1. dieťatko bolo veľké 4410g a 57cm

katka1981
9. mar 2009

lante, aj mojmu bratovi zlomili klucnu kost pri porode. Nechcem mysliet na tak hnusne veci. Malickej nikto nesmie skrivit ani vlasok, ajkeby sa narodila bez jedineho vlasku, uz teraz by som plakala. Porodnika este nemam vybaveneho ani som to este neriesila, ale planujem ist za jednym doktorom na antolsku. A termin tiez neviem. Na poslednej poradni mi gynekolkog povedal, ze podla sona je malicka o 10 dni popredu. Takze mozno budem mat skor termin ako podla menstruacie. Ty sa chystas kam? Zaklad je ze Vilinko je v poriadku a hlavicku ma zahojenu. To je podla mne najlepsie skryte vo vlasatej casti hlavicky, nebudem pisat kde vsade je to horsie, dokonca kde najhorsie.

lante
9. mar 2009

Basika, tak to neviem ☹ to by bolo najlepšie spýtať sa pôrodníka. Ale Lívia bola teda macík 😀

Katka ja na 100% v Ružinove, rodí tam môj lekár a tak ako pri Vilkovi s ním idem spísať zmluvu. Aj Vilko sa tam narodil........a v konečnom dôsledku, to mám aj najbližšie.

katka1981
9. mar 2009

A kto je tvoj lekar ak smiem vediet? Moj gynekolog z GPN Ruzinov, nerodi, zial som sa to dozvedela nedavno, ale chodim k nemu 8 rokov.

lante
9. mar 2009

Kati, to si dobrá ja som už vystiredala dvoch chlapov a jednu ženu, kým som zakotvila u tohto. Ale som spokojná 🙂
Je to Dr. Janek ml.

slnyecko
9. mar 2009

Ahojte,syna som rodila prirodzene-teda snazila som sa ale porod nepostupoval tak bola nutna sekcia....dali mi na vyber ci celkovu alebo spinal...vybrala som si spinal a nelutujem...pohodickaaaaa 😉
No,len teraz ma maly 9 mesiacov a ja cakam opat babatko-zadarilo sa,ani nevieme ako 😉 ha,lenze mi povedali ze po cr by som mala aspon 2 roky pockat....no co uz panbozko nadelil 😀 tak som teraz zvedava,ze ako budem rodit toto druhe,ci normalne al.sekciou,ked je tam ta jazva este taka cerstvejsia...nemate niekto podobnu kusenost?ja osobne by som brala cisara 😅 fakt si to neviem vynachvalit a vraj mam aj zuzenu panvu tak asi to tak aj bude ze cr sa mi ujde 😨

katka1981
9. mar 2009

Ako velmi boli ten vpich ked vam robili spinal? Dalivam predtym nieco na ukludnenie? Nejaku infuziu alebo nieco? Zazila niektora z vas manzela pri cisarskom?

lante
9. mar 2009

slnyecko. Ja som zistila, že som o5 tehu týždeň predtým ako mal Vili rok. A doki mi povedal, že je to v pohode.

Katka, ten vpich nie je práve príjemný ale nie je to ani žiadna extra bolesť. Dali mi niečo vypiť, ale to bolo tuším nato, aby mi nebolo potom zle. Ma

Manžel mal byť so mnou pri zašívaní, ale nakoniec na neho zabudli 😀 tak doku povedal, že mu to teraz musia vynahradiť 😀

katka1981
9. mar 2009

lante a to naozaj ti dovolili mat manzela pri casarskom? To je rarita, tak potom ti toho doktora zavidim v dobrom. Ja by som to velmi chcela. Ja sa hrozne bojim toho vpichu do chrbta, ja nenavidim ihly, najradsej by som zdrhla. boli to ako klasicky mezokain alebo ine anestetikum, este viac, ci sa to neda k nicom porovnat, odber krvi alebo nieco?

lante
9. mar 2009

Ono ho zabudli na chodbe 😝

Bolí to iba chvíľku fakt možno tak 20 sekúnd maximálne. Neboj sa nič hrozné to nie je 😉 Hlavne mi anesteziologička prízvukovala, že mám potom 12 hodín ležať na rovnej posteli bez vankúša, aby ma nebolela hlava (bo na bolesť hlavy sa vraj často sťažujú) tak som ležala. A mala pravdu, hlava ma vôbec nebolela.

katka1981
9. mar 2009

Ja vsade citam ze treba lezat az 24 hodin. To ten vpich im trva az 20 sekund? Ved to je strasne dlho.

certica
9. mar 2009

mna vpich nebol vobec (mala som 2 sekcie spinalom). citit len taky akoby mierny tlak. odporuca sa tych 24h, ale ja som to nikdy nevydrzala a nahanala a prosila som sestricky, ze uz chcem vstat, tak ma cca po 16h pustili

certica
9. mar 2009

katka, mezokain stipe, toto je len taky akoby tupy pocit...

katarinka1107
9. mar 2009

katka1981 neboj, anesteziolog ak je sikovny , tak ani nezbadas a a mas "to tam" A oni zas sikovni su, ked sa pacientka " netrepe " a dodrziava prikazy 🙂 aanesteziologa al, anesteziologicky. Mne napriklad doporucili potom okrem toho lezania ako pise lante aj kavu, alebo colu vraj ma tiez nebude boliet hlava. Ale nebolela ma vobec. Neboj, aj ked chapem plne tvoje pocity, ja som zbierala "info " kde sa dalo, a pytala som sa tiez.

certica
9. mar 2009

kazdopadne treba vela pit. katarinka a tu kolu/kavu asi skor proti nizkemu tlaku pri vstavani, nie? zvykne sa tocit hlava

katarinka1107
9. mar 2009

no mne to povedali hned ako som bola dosita(okolo 09,40) ze poobede si mozem dat kavu a kolu, aby ma nebolela hlava. Ale je pravda, ze tlak som mala nizky ako ma sli "rezat"

sissik
9. mar 2009

inuska chore som myslela v tom zmysle, ked sa ide rodit prve dietatko, vsetko vyzera bezproblemovo a nie su indikacie na cisarsky a mamicka uplaca lekarov, aby jej tu sekciu spravili 😉
tiez som mala dohodnute s lekarom, ze idem normalne, ale potom sa to zmenilo. necitim sa koli tomu menejcenna a nemam rada, ak to niekto hovori. bolesti som si uzila aj ja, babetko som vynosila, tak preco niekto hovori o menejcennosti?

janula2008
9. mar 2009

Kati, ja mela pritele taky u cisare. Myslim, ze tady v Brne to neni neobvykly, spis jde o to, jestli to dotycny ustoji, prece jen je to operace a moje draha polovicka vydrzela jen do doby nez zacly malou tahat ven, pak musel do predsali, malem se jim tam vyvratil 😀 😀 ale i tak to bylo skvely, drzel me za ruku a pak byl hned u male jako prvni. Zada mi spinalem napichovali na 3x a zadna bolest to nebyla, spis jen strach, nevedela jsem do ceho jdu, strasne jsem se trasla, ze jim to nezabere a budu muset do celkove narkozy, to jsem nechtela. Ale ten okamzik, kdy ti vyndaji dite z briska a ukazou ti ji nebo ho - to je uzasny, tech par vterin, kdy se ti kouleji slzy po tvari si pak pamatujes cely zivot, proto moc nechapu ty, co voli z duvodu bolesti hlavy apod. (zadnou jsem nemela po celou dobu) celkovou narkozu.Rodila jsem rano v 9.40 a vecer uz jsem se musela s rehabil.sestrou postavit, ta bolest prvni tri-ctyri dny byla strasna,ale s miminkem na to clovek rychle zapomene.Pri odchodu z porodky uz budes behat jak lanka🙂

sashka.mst
9. mar 2009

ahojte, prepacte, ked vas poburilo co som tu pridala o cs, bolo to, ako som pisala, mierene mamickam, ktore si volia cs dobrovolne. nevedela som, ze je aj ina tema, kde to mozem hodit, ale ved aj tu zavitaju take mamicky, ktore si volia cs dobrovolne, ved som nasla niekolko prispevkov, preto som to tu pridala..

ked mate planovane cs a dozvedeli ste sa rizika, tak byt informovana znamena mat moznost volby, moznost zmeny. pisala som tam, ze pre tie mamicky, ktore si nemozu vybrat a maju urceny cs je super sa zariadit tak, aby ten porod bol co najkrajsi, lebo poznam zeny, ktore to zobrali ako operaciu a echt si uzili samoty, lebo nechceli nikoho obtazovat aby bol pri cs..to je podla mna skoda. stale tam moze byt otecko,dula,alebo iny pribuzny a robit prijemnu atmosferu. tiez som chcela pomoct poznamkou, ze je lepsie sa nespat uplne a nechat si dietatko po porode pri sebe co najdlhsie sa bude dat..

sissik, tu knizku si hned zajtra pozriem, ma ju moja kamaratka, dakujem;)
rizika prirodzeneho porodu sa nepisu, lebo su oproti vsetkym ostatnym minimalne.
ked budem mat cas, naskenujem tabulku, kde je to vsetko porovnane a dam tu link.
Prirodzeny porod je vsak bez rizika vtedy, ked sa jedna o zdrave bezproblemove tehotenstvo po fyzikej aj psychickej stranke. A tiez by som uvazovala, ci je prirodzeny porod v porodniciach prirodzeny, pretoze uz len to, ze zena, ktorej zacal porod musi opustit domov a nasadnut do auta, meni prirodzeny priebeh porodu na neprirodzeny. Ale da sa to, ja sama som cestovala dve hodiny od momentu, ked sa mi rozbehol porod..
a este krajsie, ako bavit sa o rizikach by bolo bavit sa o vyhodach takeho a takeho porodu. ale to tu radsej nebudem pisat, nechcem sa uz nikoho dotknut, to budem pisat asi v novej teme, ak taku nenajdem.

a este nieco. velakrat sa stava, ze jeden lekar usudi, ze tehotna ma ist na cs a druhy by tak nerozhodol. ak vam na tom zalezi, skuste si jeho rozhodnutie prebrat aj s inym doktorom.

Prajem vam krasne porody, nech su vase deti cisarske, ci necisarske, su dostatocnym dovodom na to, aby sme sa na ne tesili, nech je cesta k nim akakolvek;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre