Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ivana24
29. mar 2009

Záleží, jak je kdo citlivý, mě bylo hej...po druhým ještě více v pohodě 😉 Od druhého dne jsem se vždy o své dítě postarala, kojila jsem do 48hod po císaři. Obě děti jsem měla KP a v životě bych jejich zdraví neriskovala. Jo a oba SC při epi a bylo fakt nádherné, hned mimčo vidět a dát mu pusku 😀 Všem držím palce a jak tu nškdo píše, že se bojí cévkování.....to nic není, nejhorší je první vstávání, ale dá se to 😉

bocmanka
29. mar 2009

ivanka...tie detičky za to stoja..máš krásnučký párik 😵

maminahenika
29. mar 2009

mirko: áno, aj ja som mala pocit, že ju nakopem do zadku, keď mi ju vyberala 😖 😖 😖 boo to strašné, a cítila som sa ako by mi vyberala cez tú malú dierku moje črevá 😖 😖

ináč sa asi na tomto fóre pýtal niekto o tom, či je po SC namáhavejšie vzdať sa zbytočných kíl. Podľa mňa to nebolo také zlé, išla som do nemocky s +7,5kg, a vyšla som s -9kg. Takže mne to nebol problém. Na moju najväčšiu radosť som mala úplne ploché bruško 😀 Jedna kamoška takisto rodila SC, pochodila takisto ako ja. Druhá spontánne porodila, ťažko sa zvdala tých zbytočných kíl, a takisto aj švagriná. Takže tu u nás, to bolo lepšie, keď si rodila so sekciou 😉
Ale podľa mňa to môže byť individuálne 😉 😉

lante
30. mar 2009

Mne teda trvalo, kým som sa zbavila kíl, ale niečo samozrejme ostalo aj v pôrodnici 😀

sklenicka24
30. mar 2009

Ahojky, no tak nevím. Já uvidím v pátek. Jestli ten drobek bude mít víc jak 4 kg, tak jdu do toho. Nechci opět zažít kleště. Jsem ráda, že vám to všem dopadlo dobře, o nic jiného vlastně nejde. Cévkování bych se také nebála. Byla jsem loni na operaci se žlučníkem a dréén jsem měla 2 dny. Tak vím, na co se mám připravit 😅
Už to chci mít za sebou. tohle čekání je nekonečné a já jsem jako velryba 😵 😵 😵 😵

valentovasasa
30. mar 2009

lante - vidím že máš děti brzo po sobě... už víš jak budeš rodit?,??

ivana24
30. mar 2009

Bocmanka - moc díky 😀 určo za to stáli,. až mi je líto, že už si pro třetí nepojedu 😀
sklenicka24 - no mě právě přišla ta noc před SC nejhorší teda u Báry, Filip šel akutně, tak na ty nervy nebyl čas 😝 Já jsem se nebála SC a ani bolesti, prostě s nějakou se počitá 🙂 , ale jen aby byla maličká zdravá. Holky my měli Filípka nemocného a věřte, že to je mnohem horší než 1000císařů....prostě hlavně jen a jen zdravé děti, to je nejdůležitější 😉

sklenicka24
30. mar 2009

Ivi: moje řeč. Daníkovi sice budou 4 roky, ale vždy jsem z každé nudle nebo většího kašle hotová. A když byl miminko, tak jsem každou návštěvu poho. prořvala. JJ, hormony. 😅

akejka
30. mar 2009

andykov - ja len k tomu zlému hojeniu jazvy...písala si, že sa to nestane pri dobrej starostlivosti o jazvu.
Ver, že áno. Mne sa to stalo. 1. sekcia O.K., výborné hojenie jazvy. 2. sekcia - celé šestonedelie sa mi otvárala rana na 3 miestach, hnisala. Vyliečila som sa vďaka repíku, dubovej kôre, týždenne som chodila na vytláčanie hnisu a ošetrenie v nemocnici...
Dostala som zlatého stafylokoka pri pôrode, čo sa stáva pri hocijakej operácii. (často pri operácii mandlí, ale mám aj známeho, čo ho chytil pri operácii kolena). Nepoznám nemocnicu, v ktorej by sa to nestalo...

valentovasasa - neboj sa. Pravdepodobnosť ruptúry je veľmi nízka len 1,5 % u žien po sekcii. Určite si to všimneš, keď ti rupne maternica, aj keď si nezažila klasické kontrakcie. je to totiž strašná, ale fakt strašná bolesť v panve, až pocit rezania za živa...a strácanie vedomia. Nedá sa tá bolesť predýchať...Ja som to všetko zažila okrem krvácania. To už som nestihla, urobili mi urgent sekciu...

valentovasasa
30. mar 2009

akejka - konečně první člověk, co mi uměl říct nějakou pravděpodobnost! DÍKY!!! FAkt moc. A jak si snášela ten rozpad jizvy? teda hnisání a tak??? (asi blbá otázka co, když to tak čtu...), ale spíš přemýšlím nad tou psychikou v tu chvíli... to musí být hrozný!!!

lulu24
30. mar 2009

ahojte baby,
mozno sa to tu uz niekde pisalo,ale nenasla som to.zaujimalo by ma ak ste rodili CR viackrat,ako je to s rezom?rezu vas stale na tom istom mieste,alebo urobia novy rez?sice niesom tehu,ale zaujima ma to kedze som prveho synceka mala CR a hovori sa ak je prvy CR tak budu aj dalsie ☹ inac ja by som strasne rada rodila normalne...

petrahy
30. mar 2009

nie je to vzdy tak ze aj druhy musi byt cisarak moja suseda druhe porodila normalne 🙂
ja mam sice za sebou tri sekcie a robi sa to na tom istom mieste 😉

andykov
30. mar 2009

akejka, jj, jasný, že se to může stát i tak, ale ta pravděpodobnost je fakt malá a zvětšuje se pravděpodobně tou nesprávnou péčí 😒
Jsem zvědavá jak to bude u mě. Už zbývá jen 15dní. Jsem nervózní, malá mě teď nějak míň kope ☹

sklenicka24
30. mar 2009

Andy: já jsem na tom stejně. Malý se jen tak sem tam protáhlne a to je vše. NO uvidíme 😅

andykov
30. mar 2009

skleni, tak aspoň, že nemám sama lenochodku 🙂 A Ty se dozvíš až v pátek co a jak? Já už se psychicky připravuju na 14.4.

akejka
30. mar 2009

valentovasasa, z nemocky ma prepúšťali s dobre zahojenou jazvou. Po 2 dňoch doma mi pri sprchovaní v strede pukla a začal tiecť hnis. Rozplakala som sa a letela som na pohotovosť. Tam mi povedali, aby som sa nebála, že ma nemusia hospitalizovať, že rana je zrastená, len sa mi v nej zbiera hnis, že sa to stáva...dali mi antibiotiká, vytláčali hnis (bolelo to asi jak pár hodín po cisaráku...), vstrekovali mi tam ihlou dezinfekčný roztok. Malo sa mi to do týždňa úplne zahojiť, ale miesto toho sa mi to stále pindrilo, vždy sa mi niekde v rane urobil otvor a začal hnisať. Hrozila mi nanovo operácia. Bola som psychicky na dne, divila som sa, že vôbec kojím, že som v tom stave neprišla o mlieko...týždeň som preplakala a potom som sa vzchopila...lekár ma podporoval, že stále budeme liečiť len repíkom...nechcel ma rezať...ale vravel, že to musím vydržať aj niekoľko týždňov...
ja by som urobila všetko preto, len aby ma nanovo nerozrezávali...tak nejak som teda tých 6 týždňov vydržala a potom sa mi rana úplne zhojila a odvtedy je kľud...

andykov máš pravdu, pravdepodobnosť je veľmi malá. (asi taká, aká je pravdepodobnosť ruptúry maternice, t.j. 1,5 -2 %) Ale sú tu na koníku ďalšie 3 baby, ktorým sa to hojilo zle, aj horšie dokonca - mali rozpad celej rany s nekrózou tkaniva...
Mne počas toho zlého hojenia ani nekázali ležať, mala som robiť všetko normálne ako ostatné mamičky...
ale maximum, čo môžu mamičky urobiť je ako si písala...správne ošetrovanie jazvy po pôrode, nenamáhať sa s ťažkými vecami...
takže už to máš "za pár" Máš už presne naplánovanú sekciu ?

andykov
30. mar 2009

akejka, koukám, že si to neměla jednoduchý ☹ . Já se snažím do toho zobat arnicu, ta je na menší krvácení a lepší hojení, tak snad nás to nepotká. Ono je asi u všeho nějaký riziko... Hlavně, že Tě nemuseli znova operovat a nakonec se to nějak zahojilo.
Mám už naplánováno, budu přesně 38+3tt 🙂

sklenicka24
30. mar 2009

Andy: JJ, já se to dozvím v pátek. Pokud mi ten trouba zase neřekne, že mi ho zváží za týden. Jestli se to bude opakovat, tak se mu tam rozbrečím. Já nevím, ale čím víc se mi to blíží tím víc jsem nedočkavější. 😔

lante
30. mar 2009

Valentovasasa, viem, budem mať o5 sekciu, ale nie kvôli tomu, že sú tak skoro po sebe, ale stále pretrváva dôvod prečo som aj prvého mala sekciou 😉

martao
30. mar 2009

Mám 3 sekcie. Prvá neplánovaná. Ostatné plánované. Lepšie je umrtvenie od pása dole. Pri úplnom uspaní Ťa budú intubovať- trubica na dýchanie do hrdla. Takto som rodila prvýkrát. Prerazili mi hrdlo a nasledovalo 24 hodinové pozorovanie na ARE.
Druhý-krát od pása dole, ale dali mi niečo na spanie, tak som nebola pri vedomí.
Tretí-krát tiež od pása dole a bola som pri vedomí. Konečne som videla malinkého hneď po porode!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

katka1981
30. mar 2009

Ja ked som kvoli inej operacii mala celkovu, ja ked som sa zobudila, som neverila ze som vobec spala. Ziadny problem, len som sa potrebovala stale s niekym vykecavat a chcela som jest. Ja som bola ako naspidovana vevericka. Len by som vykecavala so sestrickami 😀 Ale celkova je riziko v kazdom ohlade. Ale vsetko ma svoje rizika. Ak je dobry anesteziolog, je to super.

robin154
30. mar 2009

holky měly jste taky po císaři tu jizvu necitlivou? jak dlouho? 😕 mě říkal dr., že je to tím, že se přeřízly nervy...ale jak dlouho to takto bude, to neříkal.

sklenicka24
30. mar 2009

Ahojky, sestřenka říkala, že tu jizvu začala vnímat až půl roku po zákroku.

valentovasasa
30. mar 2009

Robin - copak necitlivá jizva - to je sranda. Ale já mám rok a půl od operace a mám necitlivou "pipinu" - teda jen některá místa a z vrchu na kůži... Samozřejmě... 😀 Tam, kde má být citlivá, tam zůstala... 😅

katka1981
30. mar 2009

valentovasasa, to fakt? lebo ja som sa dopocula, ze vraj baby co rodili prirodzene, si po porode uziju sex lepsie ako predtym, vraj su citlivejsie. Nemala som este odvahu spytat sa to mojej maminy 🙂

sklenicka24
30. mar 2009

Katka: no nevím, ale když si sednu na bobek nebo prostě přičupnu k malému, tak mám pocit, že mám místo .... v jezd do tunelu. 😀 😀 😀 😀 😀

valentovasasa
30. mar 2009

sklenička - taky dobrý...

katka - ta necitlivost není všude - jen z vrchu, pod jizvou v ochlupení. -ale po operaci to bylo horší - to jsem měla celou pipinu - bavíme se o té vrchní kůži pod jizvou dolů - necitlivou. _Ted po roce a půl toho dost přišlo k sobě a jsou jen místa.

lante
30. mar 2009

Robin, mala som ju necitlivú asi tak pol roka, ale postupne sa tá necitlivosť zmenšuje.

sklenicka24
30. mar 2009

Valen: JJ, vím o čem mluvím. Malý měl 4:300g, tak si to představ. Prostě tunel 😀 😀 😀

katka1981
30. mar 2009

sklenicka24, ved ja prave toho sa velmi bojim, je mi to logicke, a preto som skor za cisarak, ale to len preto ze mam problem s ocami. Ale ono sa to vraj posilovanim da zlepsit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre