Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ibinecka
30. mar 2009

Neboj Katuška, už to máš za pár. Teraz pozerám že ty si už v 31 tt? To ma nejak dobiehaš 😀

katka1981
30. mar 2009

ibinecka, 30, to len konik sa ponahla 😀 ale dobieham, dobieham. Dnes ma nebolia klby po 4 dnoch, dobehnem aj do kosic 🙂

robin154
31. mar 2009

Díky za odpovědi, holky. Půl roku je docela dlouho teda... 😕

akejka
31. mar 2009

robin neboj, to ubehne jak voda...môžeš mať tú jazvu citlivú aj skôr, je to individuálne. neboj sa ani meteosenzitivity jazvy, býva väčšinou dočasná...

akejka
31. mar 2009

juuj ibinečka, stále pozorujem, že si tu na MK, že kedy máš termín. Už to bude onedlho, som zvedavá na tvoje dojmy, zážitky, rekonvalescenciu 😉

bubinko83
1. apr 2009

baby,kedy sa odporuča druhe babo po cisarskom?

sklenicka24
1. apr 2009

Ahoj bubi: já jsem slyšela, že 2 roky se musí čekat.

akejka
1. apr 2009

bubi ako píše sklenicka, doporučuje sa 2 ročná pauza...

ibinecka
1. apr 2009

akejka, mne už sa to veru kráti 🙂 Lekár povedal že asi pred veľkou nocou ideme na to 🙂 tak sa všetci tešíme hlavne naši drobci no a samozrejme aj ja že už nebudem fučať pri každej činnosti. Určite hneď podám hlásenie ako som to prežila 😀

sklenicka24
1. apr 2009

Ibi: tak to závidím, bych to brala hned. 🙂 🙂 🙂

Já s tím funěním jsem na tom stejně, lokomotiva hadr 😀 😀 😀 Budeme držet pěstičky, aby to vše dobře dopadlo. měj se 😵 😵

majaaita
1. apr 2009

bubinko, mě v porodnici řekli rok a pak se může otěhotnět. No, já otěhotněla už po sedmi měsících a ok 🙂 Záleží na jizvě a jejím hojení a celkovém zdravotním stavu. 🙂

akejka
1. apr 2009

majaaita tak to si mala veľké šťastie. Inak mne rupla jazva na maternici po 6 rokoch 😝 Nevydržala silné kontrakcie.
maja a rodila si cisárskym ?

andykov
1. apr 2009

Ahoj holky, tak si přestavte, že jsme s mým byli dohodlý, že půjde k porodu se mnou, i když bude cs. No a on mrknul na jedno video, který vidět chtěl a teď už zase pochybuje. Já bych ho picla. Prej, že tam stejně uvidí, ale já si myslím, že to musí mít nějak zajištěné, aby neviděl vůbec nic, ne? A pak, když vyndají miminko, než mě sešijí, tak s ním stejně jde na ošetřovnu a tak, ne?

blazka24
1. apr 2009

andykov tak čo sa týka mužov ten môj jasne povedal že pôrod zrovna vidieť nemusí a keďže ideme cisárakom tak to je jedno ale pokiaľ som to nevedela tak ma to tiež štvalo že nechcel ísť........

andykov
1. apr 2009

blazka, ale právě v JBC, kde chci rodit je tam ta možnost, že může být u toho a rozhodně si myslím, že uvidí míň než u normálního porodu. Říkal, že by to byl takový zvláštní pocit, tak snad si to ještě rozmyslí ☹

blazka24
1. apr 2009

aha takže u vás aj pri cisáraku môže byť pri tom? tak to môj muž by asi nerozchodil 😀

sklenicka24
1. apr 2009

Ahojky andy. Tak to máš dobré, že tam může, tady v JH to nejde. Taky bych ho tam brala, protože si alespoň můžete chvíli povídat, a rozhodně lépe to uteče že???

majaaita
1. apr 2009

Akejko, no pane jo! To muselo být hrozný. Rodila jsem plánovaným císařem, starší je akutním. Vaginálně by mě nenechali, měla jsem velké srůsty, ale jizvu pevnou.

kim
1. apr 2009

Ahojky císařky 😉
jsem prolítla dvě stránky a koukám, že jste řešily i necilivost jizvy..já mám po CS rok a čtvrt a musím říct, že stále není vše ok..jizvu jsem teda citlivou měla až moc, ale necítila jsme břicho, hned nad jizvou, když jsem přejela po břiše, tak to bylo necitlivé a takové nepřjemné, nelze to dobře popsat...teprve po roce to přicházelo

Já bych spíš měla dotaz, jak jste na tom s jizvou..včera jsem byla cvičit Pilates a cvičily jsme na břiše, zvednuté nohy, ruce, tzn.že většina váhy ležela na stydké kosti a jizvě 😖 celkem jsem to cítila a trochu to bolelo a dnes to stále cítím...znáte to taky některá nebo myslíte, že už by se tohle stávat nemělo????díky

andykov
1. apr 2009

skleni, jj. Už jen proto, že by tam se mnou byl a něco bychom si povídali, tak bych nevnímala, co se děje. Prej se při operaci, i když nic nebolí cítí tlaky do břicha 😕 ? Tak snad se nenatlakuju jim tam já 😀 Kamarádce se to bohužel stalo ☹

sklenicka24
1. apr 2009

Andy: když jsem rodila Daníka, tak jsem měla na pokoji paní a ta mi to popisovala. Prý měla pocit, jako když se v ní někdo hrabe. Takový divný tlak na žebrech, jak malou vyndavali a pak už nic. Ale ten pocit měla pořád. Jako když tě někdo vybere 😝 😝 😝
Hele jestli jo, tak určitě nebudeš první ani poslední. 😉 😉 😉 😉

kim
1. apr 2009

jj ten pocit znám!!mě to přišlo, jako by rybář lovil holýma rukama rybku, která mu furt klouže z rukou 😀 😀 ale nic hrozného!!!!!!

sklenicka24
1. apr 2009

Kim: a jak dlouho ti trvala rekonvalescence. POstavila ses na nohy hned???

mojca
1. apr 2009

Ahoj holky, může mi některá z Vás, císařek, napsat, zda jste byli schopné se o mimčo po zákroku postarat sami, bez nějakých větších problémů? Nebo je lepší se dohodnout s někým, jako je mamka nebo tchýně, aby prvních pár dní po návratu z nemocnice domů vypomáhali? Žiji v Praze, ale moje roidna i rodina mého manži pochází z jiných končin, musela bych se s nimi předem domluvit. Císařský řez nemám planovaný, ale může se stát, že nakonec císařským řezem porodím, protože mi v SO budou porod vyvolávat, a když porod nepostupuje (navíc mám velké mimčo), končí často císařským řezem. Děkuji.

andykov
1. apr 2009

skleni, tak to bude ještě zajímavý 😀 Ale tím, že ho mám planovaný mi asi od půlnoci nedaj najíst, tak snad stihnu všechno strávit 🙂
kim, s tou rybkou si mě pobavila 🙂
A co holení? Asi je lepší se oholit doma sama den předem, že? Nerada bych, aby mě holil někdo jiný, bude stačit ta cévka 😕
mojca, já bych se s někým domluvila, raději jo i třeba jen na 3dny 😉

sklenicka24
1. apr 2009

Andy. myslím, že to záleží na tobě. Kamarádka se taky raději oholila sama. 😎 😎 😎 😎 😎 Pak jen koukala, co vytvořila 😅 😅

kim
1. apr 2009

Rybka 😅
Já jsem teda byla oholená doma, už mě nepřiholovaly(nebyla jsem zcela holátko 😀 )
Já jsem absolutně schopná nebyla, ale já byla v porodce 11 dní, kvůli komplikacím a vysokým horečkám..ty ale přišly asi až 3.den, mezitím jsem po 12hod.vstala a to bylo teda fakt něco, vstávání, jak po 100letech z hrobu, ale jak se postavíte a uděláte pár kroků bude to už lepší a lepší...no vstávání pak na pokoji z postele hrůza, ležet se dalo jen na boku, já měla ještě strašně veliké mimi 4,5kg a zvednout ho z postýlky byl horor, to samé s kojením..na břicho jsem ho položit nemohla, takže jsem seděla na posteli, vedle sebe polštář a měla jsem ho položeného na tom polštáři..no stejnak jsme se nerozkojili, pak přišly ty problémy a ATB...
Ale já doufám holky, že to u každého je jinak a že to budete snášet dobře!!!!
Co se týká péče doma, tak manžel akorát měnil práci a byl se mnou měsíc doma a paráda!!!!Po tom císaři se fakt musíte šetřit!!!!

andykov
1. apr 2009

To já už koukám teď, co tvořím 😲 . Vůbec si tam nevidím a je to pěknej záhul. Tak ještě 1-2x to dám, pak už to snad zas půjde normálně 🙂

andykov
1. apr 2009

kim, tak díky za info. Já mám nástup v po a v út sekci, tak se oholím v ne a snad se jim to bude líbit 😅 Já s tím vstáváním počítám, že bude teror, ale operovali mi slepák a sice to je lehčí operace, ale taky, čím víc jsem se hýbala, tím míň to pak bolelo, tak to budu zkoušet i teď. Jen se chce asi dávat pozor na tu jizvu, že? Min.měsíc se šetřit. Na kojení zkusím koupit homeo, kdyby něco 😉 Tak hlavně, že jste pak s malým byli Vy už v pořádku 😉
Se mnou bude týden doma přítel a pak pár dní mamča a pak zase víkend, tak to nějak dáme snad 🙂

sklenicka24
1. apr 2009

Andy, proč ty jdeš vlastně na císaře????

Kim moc děkuji .Já měla malého také velkého a teď mi slibují podobnou velikost, tak jak je vidět, mám se na co těšit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre