Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

andykov
1. apr 2009

skleni, já mám bludnou ledvinu, v malé pánvi, před těhu jsem ji měla u pupku a urolog mi to celou dobu takhle doporučoval, ale gyn.říkala, že to půjde v poho normal. Celou dobu byla v pořádku, ale teď na konci začala zlobit trochu jak na ni tlačí děloha. Minulý týden jsem byla i pro podezření na preklampsii v nemocnici, ale naštěstí se to nepotvrdilo, ale rozhodli tam ještě po poradě s jiným urologem, že lepší to bude sekcí, že by se pak mohlo stát, že se tam připlete a nebudu moct porodit a stejně mi ji udělaj 😕

sklenicka24
1. apr 2009

Aháááááááááá, ty jo a ona ti prostě v těle cestuje jen tak??? Nezlob se, že se tak blbě ptám,ale slyším to poprvé.

andykov
1. apr 2009

skleni, neeeeeee, ona byla furt na jednom místě u toho pupku, ale růstem dělohy pak začla jít do strany. Taky nechápu, co to mám za anomálii, ale fachčila do teď v poho, tak to nevadilo. Můj tatík má tu samou zase menší a bříškovnice je prej má v poho, tak aspoň tak 🙂

sklenicka24
1. apr 2009

Tak to je moc dobře. Já ti tak závidím, sakra, už chci taky. Uvidím v ten pátek. Vím,že to píšu pořád do kola, ale už fakt nemůžu. Jsem si myslela, že bych poprosila doktora, jestli by mi nemohl udělat hamiltna. Když už tak už. Jestli to má být velké a půjde to přirozeně, tak dřív, ale nevím.

majaaita
1. apr 2009

Monjo, pokud tu možnost máš a myslíš, že někoho z rodiny vedle sebe potom sneseš 🙂, využila bych to.

Já vím, že bych tchýni nebo moji mámu nesnesla, ony jsou hodné, ale až moc 🙂, tak jsem to prostě zvládla 🙂 Pokud nejsou problémy s hojením, mimčo je silná motivace a psychika je mocná.

valentovasasa
1. apr 2009

no, já bych se přikláněla k tomu, aby s tebou byl někdo tak 14 dní doma- se mnou byl manža a bylo to super - z porodky jsem se vrátila po 10 dnech naprostého vyčerpání a nevyspání úplně hotová, tak jsem doma padla a spala celé odpo - manža mě jen vzbudil jako nakoj a spala jsem dál. _Teda tenprvní den po návratu z porodnice.

akejka
2. apr 2009

mojca ja som po 2 sekciách a všetko som zvládala sama. Aj mimi, aj 7 ročnú dcéru, ktorá chodí do školy,...prvé dni po prepustení z pôrodnice som sa viac šetrila, hlavne som sa starala o mimi, oprala, navarila a neskôr som začala upratovať,...prvé dni mi pomohol manžel keď prišiel z práce.
Takže tým, že budeš mať len 1 mimi to budeš mať ľahšie, ako keby ťa doma čakalo ďalšie dieťatko. Mne nemal kto pomôcť, ale keď máš takú možnosť, že by prišla mama, alebo svokra a za teba navarila, oprala, ožehlila, upratala, tak prečo nie ?

akejka
2. apr 2009

andy, nech ťa oholí priateľ 😉 Mňa holieval manžel pár dní pred pôrodmi, nechcela som, aby ma dokatovali narýchlo v nemocnici...
inak o bludnej ľadvine počujem prvý krát. To sa ti len tak samo od seba uvoľnilo, ako si písala ešte pred tehu ?

inak baby, fakt chce to pevnú vôľu, sebazaprenie, ale viete v pohode zvládnuť po cisároch všetko sami. A to sa mi po 2. pôrode ešte zle hojila jazva, mala som najviac starostí sama so sebou, aj psychických, ale vzchopila som sa, lebo som musela...nič iné mi nezostávalo. Jedina ak pôrodnica, nanovo cisarák, 2 týždne ležať v nemocke bez malej a kto by sa mi potom o ňu staral ?

anituska
2. apr 2009

Ahojcek maminky, este som nerodila, no s mangelom sa pokusame o maleko cloviecika. Mam taky mensi problemik ☹ . Bojim sa bolesti, a hlavne porodu. Som zo styroch deti, posledna. Ked sa sestra pytala n asvet mama mala komplikacie pri porode. Nielen, ze sa narodila omesiac skor,ale lekar ju musel vytahovat nejakymi kliestami. Pri tom jej poskoil hlavicku. Je mentalne postihnuta.Viem, ze dnes je ina doba ako pred 26-timy rokmi, no mam panicky strach z porodu. Citala som,ze ludkasasa si ho vynutila. Fakt sa to da????? 😲ja som pocula, ze sa to neda,iba ak mas problemi, alebo uzku panvu.Fakt by som mala mensie stresy.Ked si len pomysslim, ze mam rodit normalne tak sa cela rozklepem, a ani kvapky krvi by ste so mna nedostli 😒 🤐
A chcem sa opytat, este na jednu vecicku.Skodi dietatku skolioza?Ak ano do akej? Mozem rodit cisarom? Inak by som si dala asi len lokalku. Neviem.Mozno sa niekomu zdaju moje otazky detinske, no nikdy som sa na tuto temu nebavila s nikym. Dakujem za radu. pa

katka1981
2. apr 2009

anituska, ja som dovcera bola v tom ze rodim CS kvoli ociam, inak by som asi ani tehu neplanovala. Vcera mi ocna povedala, ze nie je na CS dovod. No tak to predychavam a idem zajtra za doktorom, co ma bude rodit. Musim ma ukludnit lebo som pokakana ze az.

habibi78
2. apr 2009

anituska, ja som chcela rodiť normálne a musela som nakoniec cisárom.... nikdy nevieš ako sa to vyvinie... pôrod sa dá v dnešnej dobe dosť ulahčiť, dáš si spinálku a od pol pása znecitlivieš, budeš len na pokyn lekára tlačiť, takže toho sa báť nemusíš.... a čo vieš, možno sa nakoniec situácia vyvinie tak, že bude cisarák, to záleží aj od toho, ako je bábo otočené.... k tým kliešťom, dnes sa už pouzíva na vyťiahnutie bába taká vákuová pumpa.... je to lepšie ako kliešte..... 😉
ja mám doooooooosť výraznú skoliozu, mám chrbticu do tvaru S, hore zakrivenie o 8 stupnov, dole o 10 stupnov.... na bábo to jasné že nemá vplyv, len teba može v tehu viac bolieť chrbát.....
takže kludne hor sa snažiť o bábo, ostatné sa vyrieši, neboj..... 😵

akejka
2. apr 2009

anituska, dá sa vybaviť indikácia k SC aj u psychológa. Ale moja sestra bola na tom tak isto ako ty, chcela si silou mocou vybaviť SC, lebo mala panický strach z pôrodu, bolesti a nakoniec to na ňu prišla, odrodila prirodzene 4,07 kilovú dcérku (a to má úzku panvu a je nízka). jej pôrod trval asi od polnoci do rána, kontrakcie mala asi ako kŕče pri hnačke, aj ju preháňalo a malú vytlačila jak nič... 😉 teraz je rada, že porodila prirosdzene a že si nevybavila sekciu.

tinkaaa
2. apr 2009

kedy môže byť po cisárskom poh styk? 😕 😅

ibinecka
2. apr 2009

tinkaaa,mi sme s manželom začali hneď po 6 týždňoch 😀 Lekár ma pozrel a povedal že všetko je o.k. a viac nám nebolo treba 😀 😀

andykov
2. apr 2009

Ahoj holky, dneska jsem se na Vás ještě nepodívala... Tak si představte, že budu mít ještě lítání po doktoru. Moje dr. chce, aby dr., co mi doporučil sekci napsal, že to indikuje a nejen jako "bych doporučoval porod sekcí". Chápete to? Není to slovíčkaření 😲 ? Přitom v nemocnici po mně nic takového nechtěli. Jen jim stačilo vyjádření jiného urologa 😒 Chjo.
A ještě jsem se chtěla zeptat maminek císařek... Jak dlouho Vám trvaly očistky a kdy nastoupily? Zajímá mě, kdo mi třeba vymění, když se nebudu ještě moc hýbat po epiduralu?

bocmanka
2. apr 2009

🙂 🙂 🙂
my tiež po 6 týždňoch.....dlhšie by sme nevydržali... 😀 😀 😀

bocmanka
2. apr 2009

🙂 andy...u nás na jis-ke u vás predpokladám na jip-ce zrejme sestričky....a potom sama, mňa zhodili z postele skoro doslova, ale rozhýbala som sa, lebo vie, že potom sa mi lepšie normalizuje a "dáva do formy" , ja mám tri cisárske

andykov
2. apr 2009

bocmanka, teda tak to jsi hodně pokročilá maminka císařazka 😅 A všechno bylo u všech v pořádku?

bocmanka
2. apr 2009

áno andy...síce sa všetci traja narodili v rovnakom týždni, 36/37 ale boli donosené a žiadny inkubátor, len na ohriatie, aj žltačke sme predišli..
nehovorím, že to bola prechádzka ružovou záhradou, ale dá sa..
tretie sme vôbec neplánovali, ale zrejme to tak malo byť, po dvoch chlapcoch máme rominu 😀
aj ty to už máš za pár.....neboooj, všetko bude ok

bocmanka
2. apr 2009

🙂 niektoré kočky čo čakajú dvojičky v pohode vydržia aj 38 tt aj dlhšie, moja maternica zrejme v 36tt končí, lebo po trikrát mi na jeden šup odtiekla voda a davaaaaaaaaj do pôrodnice

andykov
2. apr 2009

bocmanka, jj, já už mám za 12dní a moc se těším. Ne na porod, ale na berušku 😵 Takže si to určitě měla všechno neplánované, viď? A blahopřeji k 3.holčičce, museli jste být moc šťastný, že se to tak povedlo, i kdyže nechtěně 🙂

bocmanka
2. apr 2009

😖 😖 plánované ?...čosi...všetko sa zomlelo rýchlo
ja mám aktívne deti po ockovi a adrenalínové....prvý mal KP polohu a pri odtečení vody mu prepadli nožičky a tam musí byť akútny cisársky, druhý syn asi tancoval a zabudol si odmotať pupočnú šnúru, jedine romy mala super polohu, ale do tretice po tak krátkom čase už spontánny pôrod neprichádza do úvahy, presne preto, čo opisovala akejka....kvôli ruptúre maternice 😲

andykov
2. apr 2009

bocmanka, jj, to jsou živé dětičky 😅 To jsem četla, že potřetí už nenechají rodit normálně. To Ti určitě naplánovali a malá je vypekla pak, viď? A bylo něco, co Ti třeba hodně vadilo nebo hodně bolelo?

bocmanka
2. apr 2009

😖 😖 vieš čo..ani neviem, ja som sa na nich taaaaaak tešila a taaaaaaaak som to už chcela mať za sebou, že mi liezlo na nervy akurát to cievkovanie, a potom trošku bolesť v krížoch keď som sa preberala, ale inak nič tragické... 😖 😝 😝
no pravdupovediac, malá s snimi vypiekla asi tak, že som sa už v 35tt pýtala na predoperačné vyšetrenia a oni že šak je čas a zase to na mňa prišlo tak hekticky, že mi to už prišlo aj smiešne.... 😀

bocmanka
2. apr 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
a stojí to za to.... 😵 😵 😵

miah
2. apr 2009

katka1981 - a aky problem si mala s ocami, ze si myslela, ze budes rodit sekciou?
ako to nakoniec dopadlo u lekara? 😨

akejka
3. apr 2009

andy mne očistky trvali po 1. pôrode 6 týždňov, po 2. pôrode až 10 týždňov 😠

sklenicka24
3. apr 2009

Ahojky, tak jsem se dnes dozvěděla, že se asi sekci vyhnu. Kdyby prý záleželo na mém lékaři, tak by mi ho doporučil, ale změnil se personál nemocnice a ty prý nevidí důvod, proč by se to dělalo. 😢 😢 😢 😢

mojca
3. apr 2009

Ahoj holky, děkuji za rady. Pokud budu, možná už zítra, kdy mi budou vyvolávat porod, rodit císařem, po návratu z nem. si budu muset poradit sama. Tchýni ze Slovenska jsem odmítla, neboť jsem si myslela, že z JIHU Čech přijede moje mamka, která onemocněla a necítí se vůbec dobře, trpí chronickou plicní obstrukční nemocí, bohužel. Břicho mám jak balón, a jsem hodně moc nervózní, dnes prožiji poslední večer ve dvou, s mým drahým manželem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre