Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

reni7
21. apr 2009

miluska-gratuluju k miminku 🙂

mě to čeká za 2 měsíce taky mám plánovaný císař,ale pořád nevím jakou zvolit narkozu 😒

ten tvůj porod byl úžesnej podle popisu,kéž bych měla taky takovej,a že to potom bude pár dní bolet,stím se počítá 😉

miluska.h
21. apr 2009

reni, dakujem za gratulaciu. 🙂 ak Ti mozem poradit, daj si spinal, ten zazitok z toho, ze uvidis svoje babetko hned ako ho vytiahnu z bruska je nenahraditelny... naviac je to setrnejsie pre maminku aj pre babetko...

reni7
21. apr 2009

no já mám největší strach z toho aby mi to blbě nepichli a nezustaly mi ochrnutý nohy,ale to už snad v dnešní době nehrozí 😒 a není to blbej pocit když seš při vědomí jako že kydych slyšela jak si tam vykládají přeřízni tohle nebo tam to,já v životě nebyla na operaci tak ztoho mám trochu hrůzu jako že to spíš nedám s nervama,vím že naten sál půjdu s brekem,to vím jistě už teď 😖

akejka
22. apr 2009

nikkka: ja mám úzku panvu, za sebou 2 sekcie...ale išla som rodiť oba razy prirodzene, ale koniec pôrodu vždy sekcia...merali ti panvu ? aké máš rozmery ?
Väčšina lekárov sa prikláňa k prirodzenému pôrodu aj v prípade úzkej panvy - lebo je veľa mamičiek (príkladom je moja sestra, čo s úzkou panvou porodia prirodzene...ja aj sestra máme výšku len 160 cm a posledný rozmer panvy sme mali 18...sestra vytlačila vyše 4 kg dcéru, ja śom nedokázala vytlačiť 3100 gramové bábätká...)

andykov...gratulujem ešte raz. Pozerala som fotky, je super, že u vás môže byť manžel na operačnej sále...aspoň máš fotky z celého priebehu pôrodu. Mňa manžel stihol odfotiť na pôrodnom stole, ako som trpela pri tých bolestivých kontrakciách...a potom malú v miestnosti, kde umývajú a ošetrujú novorodencov...
a stihol odfotiť sám seba tesne po odpadnutí...lebo ako bol so mnou na pôrodnej sále a prepichovali mi plod. vodu, odpadol chudák, na chodbe ho kriesila sestrička s primárom 😀 Nemusel ani zaplatiť poplatok - otec pri pôrode, keďže bol so mnou len polhodinku... 😉
ako sa hojí rana ? všetko O.K. ?

nikkkka
22. apr 2009

akejka nemerali my este ..ja si to neviem od meriat??odkial pokial?

akejka
22. apr 2009

nikkka to sa meria špeciálnym meračom tzv. pelvimetrom, ktorý majú dispozícii len gynekológovia...spýtaj sa svojho dr.

nikkkka
22. apr 2009

spytam......ja som uz metrom merala 😀 😀 😀 😀

denisa87
22. apr 2009

ahojte,aj mna caka planovany cisarsky,skoro o 2 mesice a strasne sa bojim,ale zaroven sa tesim ze budem mat mojho majinkeho konecne pri sebe 😀 ja sa dam uspat,ako seba poznam nevydrzala by som byt hore ked ma rezu....

martao
22. apr 2009

denisa87,
dá sa to všetko vydržať. Ja mám 3 cisárske za sebou. Ten pocit, keď Ti ukážu malého je nádherný. Nepriprav sa o to.
Naozaj vobec to nieje také hrozné. Je to len taký silnejší tlak. Personál bol naozaj príjemný. Ja som sa dala tiež pri prvých dvoch uspať. Teraz ma ukecala sestrička. Som jej naozaj vďačná. Dokonca aj potom hojenie bolo ľahšie.
Lepšie sa aj rozbieha laktácia.

petua
22. apr 2009

No, ad. uspání-neuspání, holky, já mam za sebou porod 14 dní, ve spinále (neměla jsem na vybranou) a už bych to tak nikdy nechtěla, přiznam se ☹ , pro mě to byl strašnej pocit, myslela jsem, že umřu ☹ . Malýho mi ukázali jenom na vteřinku, už zabalenýho, a já byla stejně tak "mimo", že nějaký pocity štěstí, že ho konečně vidim, se nedostavily ☹

snu
23. apr 2009

martao takze ten spinal bol v pohode? po kolko si si zacala citi nohy? nebolo ti zle? lebo mna to caka bud.tyzden a nevim ci si mam dat spinal alebo uplnu. citam citam citam a fakt neviem :(

moni1412
23. apr 2009

miluska no uzasne 🙂 😵 tak gratulujem ku krasnemu porodu a urcite krasnemu drobcekovi, tesime na fotky 😵

akejka kedy sa Lucka presne narodila? pozeram ze mate skoro rovnako ako my 🙂

akejka
23. apr 2009

moni: Lucka sa narodila 27.4.2008. Ste o pár dní starší 😉 Tiež si po sekcii ?

denisa87
23. apr 2009

martao aj ja by som chcela vydiet malinkeho hned po porode,ale bojim sa toho umrtvenia,mavala som take silne migreni že mi strpla polovica tela,a je to hroza pocit...takze radsej ta celkova narkoza...

leahl
23. apr 2009

denisa, každý spôsob pôrodu musí trochu bolieť..či spontánny-kontrakcie alebo povolenie injekcie po spinálke..ja som mala spinálku a babu vedla mna priviezli v celkovej narkoze - že by sa smiala som nepostrehla...bolelo to rovnako a rovnako sme ,,trpeli,, ked nás postavili na druhý den po sekcii..Ona malého videla až po prebudení, ja svoju malú hned, ako ju vybrali - poviem Ti, ten pocit ked na teba prvý krát pozrie tvoje vlastné dieťa a urobí grimasu je na celý život..doteraz si pamätám ako ju vybrali, zabalili a ukázali..ona na mna vytreštila oči a zašpúlila ústočkami..a ja som nebola schopná slova lebo som si uvedomila že som mamou - toto sa mi zafixovalo na celý život

denisa87
23. apr 2009

ja nehovorim a bolesti,jasne ze to boli rovnako,myslim si ze je to kazdeho osobna vec ci narkoza alebo spinal,nie?

leahl
23. apr 2009

ja som ti len písala svoj názor na spinal - samozrejme, že je to každého osobná vec

ibinecka
23. apr 2009

Ahojte kočky, tak ja som doma už 2 týždeň aj s našou malou krásnou babulkou. Je úžasná. Bola to tretia sekcia takže som sa trocha bála ale zvládli sme to ukážkovo. Naozaj teraz z vlastnej skúsenosti môžem len doporučiť spinál. Bola som 2x v celkovej ale nedá sa to porovnať. Prebehlo to tak rýchlo a naozaj ten pocit že som mohla vidieť malinkú hneď po narodení bol prenádherný. Keď mi ju prvý krát ukázali už umytú a zabalenú z očka jej vyšla slzička a sestričky hneď hovorili že to je od dojatia že ma vidí. Aj tá bolesť bola ovela znesitelnejšia ako po celkovej. Pretože hneď ako som trošku cítila odtrpnutie tak mi pichli injekciu od bolesti. Škoda že už si to 4x nemôžem zopakovať ☹
Tak mamičky ktoré to máte pred sebou držím vám palčeky velmi velmi.

denisa87
23. apr 2009

leahl ok 🙂 aj teraz budes mat cisarsky?

leahl
23. apr 2009

aj teraz, tiež by som chcela spinalom lebo viem, čo sa okolo mna deje a celé to ,,divadlo,, mám pod kontrolou,, 🙂

leahl
23. apr 2009

tak či tak to musí nejako ísť von a ked to prežili ostatné, to zvládneme aj my, nie ? 🙂

denisa87
23. apr 2009

hadam ano 🙂 uz mas presny termin?

leahl
23. apr 2009

normálny termín vychádza na 24.5 no sekcie robia skôr - aby sa nespustili kontrakcie a pôrod neprebehol riadne. Tak uvidím ako sa dohodneme s doktorkou - ešte mi chýbajú nejaké interné vyšetrenia - ked sa uvolní nejaké lôžko prídem zbalená do pôrodnice, odkážu mi presný termín (o jeden-dva dni) a ideme na to...je to vlastne ako operácia len na konci toho všetkého Ti pribudne nový člen rodiny 🙂

nikanika28
23. apr 2009

Ahojte, ja tiez idem na druhy CR...za dva tyzdne....Len chytam v poslednej dobe take hysaky, az hroza....Pri prvom som bola v celkovej narkoze lebo to bolo narychlo. A teraz..neviem, zrovna som sa dnes na to pytala, co poradi doktor a priklanam sa skor k spinalke. Co vy na to? Uz som si tu nejake nazory citala, tak som rada za kazdy nazor. Dr. povedal, ze je to urcite lepsie, len nevyhoda toho je, ze sa nesmi 24hod. zdvihnut hlava 😨 😨 ???? A treba vypit asi tri litre tekutin. Blizsie sme sa k tomu nedostali, ale o tyzden to budeme blizsie rozoberat...

nikanika28
23. apr 2009

Viete mi povedat, ako vlastne prebieha to napichovanie? Teda spinalka....ochhhh...chytam paniku.. 😅

dula_renka
23. apr 2009

nikanika28 v teme epiduralna anlgezia je lekarka, je to tam aj popisane, mrkni apripadne sa opytaj reilyy 🙂

katka1981
23. apr 2009

Ahojte, mam najnovsie info z Antolskej. Svagrina mala cisarak u Mudr. Havaldu, nevie si ho vynachvalit. Dal jej vstrebatelne stichy.

leahl
23. apr 2009

nikanika: prebieha to asi takto: prejdeš celou očistou-klistýr,cievkovanie,kanyla a tak a potom Ta sanitár prevezie o miestnosť dalej, kde si sadneš na stôl, predkloníš sa, dajú Ti lokálku-taká malá tenká ihla takže to ani necítiš (asi na umrtvenie časti kam ti budú pichať spinál) za chvílu Ti pichnú spinál - to je tiež injekcia ale kedže ju pichal niekto iný tak som nevidela ako vyzerá ale necítiš nič, chvílu s tebou pokecajú kým začneš cítiť teplo od nôh,potom ta položia na stôl, dajú pred teba rúško a idú na to, ja som sa rozprávala z anesteziologičkou čo sedela pri hlave a kecali sme o menách a tak. Ona mi priebežne referovala čo sa tam deje ale nesnažila som sa myslieť na to, cítila som len nejaké ťahanie ale nič viac, potom mi ukázali malú a začali zašívanie - taká hodinka a bábo je na svete..

bambi7
23. apr 2009

ahojte chcela som sa spytat ked davaju celkovu anestezu zavadza sa cievka teda kateter?dakujem

leahl
23. apr 2009

bambi: predpokladám že ano, kočka čo ležala vedla mna mala celkovú anestezu a myslím, že aj jej vysel z postele taký ,,sáčik,, Tiež ta postavia po 24 hod. a medzitým nalievajú všetkým možným cez kanilu a feniklovým čajom..niekam to tiecť musí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre