Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

katrin
16. máj 2007

ajuska, pit dostavas so slamkou, jes, len vtedy, ak ti odchadzaju vetry, aj to kasovitu stravu (ak ti daju klystir pred cisarskym, tak vetry nemas), cikas do sacku, lebo si nacievkovana.. proste lezis... 🤐

ajuskamimi
16. máj 2007

fakt? oooo bojim bojim, ale ked to zvladli ine, preco by som to nezvladla ja. A ked je moj big boy taky big, tak duplom, radsej toto, ako by sa mi mal niekde na pol ceste zaseknut a udusit, no nie?

katrin
16. máj 2007

ajuska, ja si radsej hovorim, ze umriem sprosta, ako by som sa mala dopredu niecoho bat... Ak som uz napisala na prvych stranach tejto temy, rodili miliony zien pred nami a miliony budu po nas.. takze vydrzime 😉 🤐

ajuskamimi
16. máj 2007

presne tak Kati, diky moc za podporu 🙂

certica
16. máj 2007

ajus, tak zase tak skoro sa nenajes 😀 . ja som inak vstavala asi po 15h, sprcha.
ten prvy den mas len infuzky a pijes caj...dalsi den tusim tiez som len pila tekutiny a az vecer som dostala nejaky vyvar. aj to mi este nechceli dat, lebo neverili, ze uz mam vetry. vsetko zavisi od toho, ja som s prepacenim prdela uz par hodin po porode (z toho feniklacu caju 😀 ). lenze ja som sa aj hned, ako mi postupne odtrpli nohy, pekne hybala na posteli, prevracala som sa pomalicky zo strany na stranu (opatrne) a podla mna to tym crevam velmi pomohlo 😉 .
na velku potrebu som isla uplne v pohode bez problemov uz ten druhy den, co mi tiez nechceli uverit.
tuhu stravu prakticky dostanes az na nejaky 4.den zhruba 😅 . takze som odtial odchadzala tak, ze brucho po 6.dnoch jak obrateny lavor 😀

certica
16. máj 2007

katrin, ja som vetry mala aj napriek klystiru a cievkovaniu

katrin
16. máj 2007

certica, ja som vetry mala tiez, ale nestihli mi dat klystir, takze kasu som dostala hned a to slamkou 😀

ajuskamimi
16. máj 2007

CERTICA fakt? dokelu, ja som bez jedla taka nervozna jak male decko 😀 a hlavne aj moj organizmus je blbo stavany, ze ked sa aspon raz do dna poriadne nenajem mozem odkvecnut, kvoli tomu si to neviem predstavit. No ale co uz, ked musim, tak musim.

katrin
16. máj 2007

ajuska, neboj, na jedlo ti ani chut nepride... 🙂 si na infuzkach, v ktorych mas umelu vyzivu, takze nebudes hladna 😉

ajuskamimi
16. máj 2007

ahaaaaaaa, tak to je potom ok, ta umela vyziva nie je sice nic moc, ale organizmu postaci, v detsve som sa jej nainfuzkovala dost 😀

certica
16. máj 2007

katrin, tak teraz jedna pikoska: ja som si tu priesvitnu slamku v salke s cajom vobec nevsimla 😅 😀 , takze som si pohar pekne chytila do ruky, slamka medzitym vypadla (co som preistotu nezaregistrovala), tak rozmyslam, ze doprkna, jak mam asi pit, ked lezim a nemozem hlavu zdvihat 😀 ... tak si hovorim, nejdem ja traposit, zdvihla som hlavu a pekne kazdu chvilu chlipkala. tak som fungovala asi 6 hodin, cize som sa zdvihla minimalne tak 30x a potom som si konecne vsimla, ze na nocnom stoliku je polozena dlha slamka 😝 . takze tolko moje zazitky z nataceni 😅 , nastastie som ziadne migreny ani nic podobne, cim sa vyhrazali, nemala 🙂

zuzana76
16. máj 2007

a to cievkovanie neboli? to je take cievkovanie ako na urologii, ked vam idu zobrat moc priamo z mechura? alebo, co sa vlastne citi?

certica
16. máj 2007

zuzi, hej. neboli to, len mne to bolo dost neprijemne 😒
ajuska, neboj. ja som pravdu povediac ani nestihala jest, ovela radsej by som bola brala spanok 😔
inac ja som isla trocha necakane na ten cisarak a bola som nadrzana na chladeny ananas v konzerve... som ho uz nestihla otvorit, to boli ine nervy, dokelu taku chut som nanho mala, hladna som bola skor predtym, nez potom 😀

boticka2
16. máj 2007

Jen jsem tady nakukla a vidím, že zrovna probíráte asi narkozu od pasu dolů, že ? Já jsem taky absolvovala spinální anestezi a já teda bych příště šla do celkové. Co se týče samotné operace, tak všechno bylo v pohodě, cévkování je taky v klidu, ležet ve vodorovné poloze 24 hodin, ani nezvednout hlavu se taky dá vydržet, i když stejně ji občas zvednete, nejde to úplně se nehýbat...to vše bylo OK, ale já patřila mezi ty, co se jim druhý den dostavily takové bolesti hlavy, ale takové, že se to nedá popsat, trvalo to snad 4 dny, nezabíraly kapáky, kapky, nic, nemohla jsem se o malého starat, jizvu jsem neřešila, ta mě nebolela, protože ta hlava to předčila, úplně to přešlo snad až za 7 dní, ale to bylo něco, malého mi ani nedávali, jen mi ho nosili první 4 dny na kojení...tak to je má zkušenost, nechci nikoho strašit, to je to negativum, které se u někoho projeví a u někoho ne, jinak bych to vřele doporučila.

certica
16. máj 2007

boticka a uz je to v pohode? vidim, ze sa ti maly narodil len nedavno. gratulujem 😉

boticka2
16. máj 2007

Certi...děkuji, jo v pohodě, pouštěli mě domů šestý den a ještě tak dva dny doma to odeznívalo, ale to už byla pohoda, to už jsem ani nevnímala, to se s tou počáteční bolestí nedalo vůbec srovnat. Naštěstí malý je zlatíčko, je moc hodný tak se to nakonec dalo zvládnout, moc nepláče, nějaký půl hodinový řev v kuse vůbec zatím neznáme, ani 5 minutový, on spíše pobrekává, když má hlad, ale jen tak jemně, snad mu to vydrží 🙂

certica
16. máj 2007

super, tak sa drzte 😎 🙂

peha
16. máj 2007

tak ja som mala uplnu narkozu, a teda poviem vam - po prebudeni bolesti jak svina. vedla mna lezali kocky len po epi - a tie vstavali uplne v pohode na druhy den a ja som so zatatymi zubami a slzami na krajicku nadavala jak pohan. strasna bolesta nohy sa mi podlamovali. ale kazdy den to bolo rapidne lepsie. inak tu jazvu citim teraz pri blbom pocasi, ale mne sa jazvy zle hoja, takze to neriesim.
kebyze zo zdravotnych dovodov mozem, tak si vyberiem normalny porod.
mlieko som nemala prvy tyzden a potom sa tazko rozbehlo a dodnes ho mam strasne malinko, skoro stracam, pritom mala je riadny papkac a pekne taha, ale hold, asi mi to nebolo dane.
lenze mne ju nedali ani prilozit a videla som ju asi len minutu a az na druhy den som ju mala pri sebe. to zavisi od nemocnice.

alokin
16. máj 2007

Ahoj botička tak mám rovnakú skúsenosť ako Ty.Rodila som cisárskym rezom a chcela som spinálni anesteziu. Tak som ju dostala stým,že bude pri porode aj manžel. Začali ma rezať a ja som to cítila,tak že chvíľku počkajú po druhom pokuse som to cítila znovu. Nakoniec ma uspali normálne pretože spinál nezabral. Takže keď ma prebrali z narkozy bolo mi zle z celkovej anestezie a 24 hodin som sa nemohla pohnúť po spinále. Niečo neskutočné. Na tretí deň ma začala bolieť hlava tak,že som nebola schopná otvárať a zatvárať oči. Bolelo to tak strašne,že mi museli zavolať primára a dať mi kapáky. Malú mi nosili,len na kojenie. Jazva ako taká nebolela vobec a rada by som aj druhý porod mala cisárskym,ale uvidíme čo nám osud prinesie. Každopádne by som si už do chrbtice pichať nič nedala. Pred rokom som totiž musela absolvovať lumbálnu punkci a to je niečo načo asi v živote nezabudnem.

zuz11
16. máj 2007

takze ja som mala tiez spinalku a porod cisarskym a nemozem sa stazovat, na nohy som sa postavila uz na druhy den ( o 14:50 porod a o 5:00 vstavanie) a nebolo to az take hrozne 😀 takze aj nabuduce iba spinalku a cisarsky 😀

ajuskamimi
16. máj 2007

ZUZI fakt? No ono je to presne o tom - indy vindy, sak uvidime. Joooj ja vam tak trosku, ale iba trosku zavidim, ze uz mate potom 😉 dufam, ze aj mne to dobre dopadne.

eros
16. máj 2007

ajuski ja by som sla .bo ja som bola uspata a mali somnou co robit 😀 a daco mi vadilo v hrdel ked som sa zobudila ma napinalo tak by som radsej sla spinalne.aspon podla mna

ajuskamimi
16. máj 2007

EROS asi aj ja si zvolim radsej spinal, teda ak to bude nutne, lebo este stale je nejake to percento v tom, ze mozno budem moct rodit aj normalne 😉

nanyna
16. máj 2007

ajuski: já rodila 36 hodin, malej měl 4.38kg...nepostupoval porod...neotvírala sem se. Nakonec sem je ukecala na epidural, abych si před porodem odpočinula a když mi ho napíchli, rozhodli se pro císařák. Už tam byl malej moc dlouho ve zkažený plodovce. Chtěli mi dát celkovou, ale po tý je mi blbě, tak sem si nechala jen epidural. Bylo to naprosto v pohodě, mohla sem si vychutnat hned na sále malýho!!!!! Ani nevim, že se má po tom jen ležet, já se vrtěla a převracela hned od začátku a v pohodě!!!!! Vstala sem asi po 15 hodinách. Neměj vůbec strach, když se těšíš na mimi, žádná bolest neni téměř cítit!!!! Hodně štěstí!!! 😉

ajuskamimi
16. máj 2007

dakujem nanyna za povzbudenie, asi si teda dam, ak to bude nutne ten spinal, sak prinajhorsom, ak mi pride na sale zle, snad budu vediet co so mnou robit a uspia ma celkovo aj pocas spinalu 😉

zuz11
16. máj 2007

ajus, ja by som celkovu nechcela, bol to nadherny pocit ze my s manzelom sme si vychutnali ten prvy plac a ked doktor povedal mate dceru 😀 ( my sme totiz nevedeli pohlavie) neviem si predstavit ze by som sa to dozvedela medzi poslednymi 🤐 😨

nanyna
16. máj 2007

Jinak doufám, že porodíš 6.6.......mám narozky 😉 😀

eros
16. máj 2007

ajusi radsej tak bo nikdy nevies a aspon maleho hned uvidis ja som videla malu az na dalsi den ☹ 😠

ajuskamimi
17. máj 2007

NANYNA ja mam narodky 27.6, zeby som maleho poprenasala? 😀 ale snad nie, radsej nech je to v termine ako neskoro. Tuto noc sa mi snivalo o tom, ze malemu sa nechcelo na svet a prenasala som.

Este sa chcem baby opytat, tie ktore ste mali planovany cisarak, boli ste hospitalizovane uz pred terminom? Mne vcera doky spominal, ze ak bude teda cisarak tak 10 - 14 dni pred terminom ma prijme na pozorovanie.

titkovamiriam
17. máj 2007

kamoska isla na prijem rano a na druhy den ju robili,tak to mala pri oboch detoch.
jej a vidim ze mas termin 8 Marek sa mi narodil 7 tak za par dni ma 1 rok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre