Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

reruna
7. máj 2009

pavcik dívala jsem se ti do alba, co se stalo, že jsi rodila tak brzo? Moc, moc ti přeju, aby byl mimísek co nejdřív v pohodě, je to takový drobeček malý krásný

martao
7. máj 2009

pavcík,
hrozne držíme palce.!!!!!!!!!!!!!!!!!!Už podľa znamení v zvierokruhu to bude veľký bojovník. 🙂

reni7
7. máj 2009

pavcik-držím palce ať je malinkej co nejdřív v pořádku,je krásnej,a určitě bude bojovat a zvládne to 😎

akejka
7. máj 2009

pavcik držte sa. Matejko je zlatučký a ako napísala Martao, býci sú bojovníci. Ja ja mám jedného doma - Lucinku 😉 Síce sa narodila v termíne, ale pri pôrode mi praskla maternica, prežili sme našťastie obe. Je to veľká bojovníčka, mala už rôzne choroby a všetko zvládla "ľavou zadnou" 😉

zuzanna427: no vzhľadom k dôvodom 1. sekcie a 4 ročnej pauze po SC sa lekári u teba zrejme pokúsia o prirodzený pôrod. Ak nebude zlá poloha mimi, alebo nepostupujúci pôrod...alebo niečo podobné...
tak držím palčeky, či už to bude prirodzene, alebo SC, nech trpíš čo najmenej a máš to rýchlo za sebou. 😉

mirucha
7. máj 2009

ahojte caje, no k tejto teme by som sa vyjadrila aj ja. mam kamaratku ktora rodila v saci - vsetko nadstandard zaplatila si to. chcela pripodzeny porod - teda relativne to co u nas nazyvaju,, prirodzeny,, cize sado maso v bolestiach, bez epiduralu, ma krasne zdrave babetko chvala bohu ale po tom vsetkom povedala ze ziadne dalsie dieta nechce ze to bol horor. nuz ja osobne si myslim ze by zeny mali rodit ako chcu ked chcu sado maso maju ho mat a ked chcu cisarak tiez. a ze je to operacia no iste ale nikoho netrapi ked si da niekto odsat tuk alebo zvacsit poprsie ci nebodaj zmenit pohlavie ale cisarak to je problem. fakt neuveritelne, momentalne som tiez tehotna ale som ochotna urobit cokolvek aby som zohnala papier na cisarak aj ho sfalsovat - to je podla mna chore kam nas tento fantasticky a uzasny system dohnal ze?

reni7
7. máj 2009

mirucha-já mám císař plánovanej kvůli nohám,zašla sem si k ortopedovi,ale nemám nic akutního,jenže já taky nikdy nechtěla rodit přirozeně,tak sem ráda,že mi ten papír napsal,sám se mě i zeptal jestli osobně chci rači císař,že bych klasický porod zvládla ale já mu řekla že chci císař

u nás ho nechcou dělat páč je drahej a doktoři preferujou všechno rači přirozenou cestou 😒

alevím že můžeš jít k psychologovi,tam když mu zahraješ divadlo,že máš trauma z porodu tak máš papír doma 😉

zuzanna427
7. máj 2009

mirucha, ked uz budes falsovat, poslem ti moje udaje. Taky papierik by sa hodil aj mne 😉

zuzanna427
7. máj 2009

akejka dakujem za podporu. ked ti mam pravdu povedat-napisat, po prirodzenom porode nejako extra netuzim. 😒 drobec je zatial KP tak v kutiku duse dufam,ze sa uz neotoci. ale keby sa aj otoci, miliony zien rodili tak to musim vydrzat aj ja!!! tak,ale zatial casu dost...pa

zuzanna427
7. máj 2009

pavcik- straaaasne drzime palce!!!!

ladybirdie
7. máj 2009

Ja mam planovany CR 11.5.2009 kvoli KP, ale dala by som hocico, aby som mohla rodit normalne. Ja sa strasne bojim operacie a radsej by som trpela niekolko hodin, len aby ma nerezali. Ale nejak sa maly musi narodit, tak radsej CR ako komplikacie pri normalnom porode kvoli KP. Dufam, ze prezijeme obaja 😒 a bude maly zdravy.

jabadaba
7. máj 2009

Mirucha, som rada, ze nie som sama co tak velmi tuzi po cisarskom. Po svojom "prirodzenom" porode uz nikdy viac. Tiez by som rada mala v rukach papier, ktory ma vyslobodi z hrozby este raz si absolvovat devastaciu vlastneho tela. 😠 Je mozne mat ten papier este pred otehotnenim? Pretoze ja teraz beham po lekaroch, koncom maja idem k neurologicke po vysledky a rada by som s nou prebrala aj moznosti buduceho porodu. Otehotniet planujem coskoro, len co sa poriesia moje zdr. problemy. Ja tak velmi dufam, ze sa cisarsky odporuci...

mishusha
7. máj 2009

mirucha, jabadaba.... a oci mate v poriadku...? lebo ja som rodila kvoli ociam sekciou..aj ked som silou mocou chcela prirodzene..no ociar sa na mna kukol...a pri mojich dioptriach (skoro 7) a nejakej bodke na pozadi 🙂 mi hned dal papier na sekciu...

aneta29
7. máj 2009

Ahojte . Aj vysoký alebo nízky krvný tlak je silný dovod na SC. A mnoho dalších. 😉 A ten kto chce si to vie aj vybaviť v dnešnej dobe Našťastie. 🙂 Mala som sekciu a som maximálne spokojná a aj další porod iba so SC.

mystical
7. máj 2009

čaute,podla mňa by mala mať každá žena na výber aký pôrod je jej simpatickejší.
Teda ja by som klasický pôrod fyzicky možno zvládla ,ale psichycky nie.
O klasickom pôrode som už toľko problémou počula a videla,že už aj kôli tomu jednoznačne hlasujem za CS.

jabadaba
8. máj 2009

Mishusha, ja mam dioptrie do dialky, ale na cisarsky to zrejme nebude - mam len trojky, myslim, ze ocne pozadie by malo byt v poriadku. Na ocnom som nebola uz riadne davno 😕 Neviem ako som na tom s vnutroocnym tlakom - pri porode mi praskli v ociach cievky.

Co sa nizkeho krvneho tlaku tyka, tak ja trpim na velmi nizky tlak, na poradni ma vzdy zmerali a nikdy sa nad tym nepozastavili. Nikto nic nespominal, ze by to bola kontraindikacia pri porode. Raz mi namerali 90/40 a len sa ma vtipne spytali ci som na poradnu prisla po svojich, lebo ze s takym tlakom by oni nezasli nikam. 😀

Baby, kazdopadne zvazim, ze sa popytam aj na tie oci ci tlak co ste tu spominali ako mozny dovod na cisarsky.

A suhlasim, ze by mala mat zena na vyber - jedna sa vysostne o jej telo a jej dieta. Ja nechapem, ze u nas to neplati. Tu rozhoduje pan doktor, bez ohladu na to v akom stave nasledne zena po porode odide domov a s akymi nasledkami sa bude potykat. Hlavne, ze sa zas usetrilo na niekom. 😖

Anetka, dodala si mi optimizmu, uz som prestavala dufat. 😉

mrowka
8. máj 2009

RENI7 můžu se zeptat ke kterému orotopedovi jsi šla?Já měla po porodu problémy s kyčlemi a než jsem teď po druhé otěhotněla,tak jsem chodila na magnetické rezonance a injekce,nějak ale nevím jestli si z tohoto důvodu můžu zažádat o císařský řez.Děkuju moc za odpověď 🙂

akejka
10. máj 2009

ahojte, už som to tu spomínala...ale tie, čo sa bojíte prirodzeného pôrodu, môžete ísť za psychológom a aj ten Vám vie vystaviť papier k sekcii...
indikácia k SC totiž môže byť aj psychického charakteru...

martao
10. máj 2009

akejka,
škoda, že som to nevedela pri druhom. My sme nakoniec našli porodnicu s praxou- keď raz cisársky, tak stále.

sarkal
10. máj 2009

Tak já před císařem byla oholená asi před pěti dny takže to bylo už delší 😅 ,ale oholily mi jen ten trojúhelníka,ale ani né celý jen tam kde se dělá ten řez a trochu dolu,ale skoro si to nepamatuju,pže to bylo akutní a v tu chvíly mi bylo jedno vše,jen jsem chtěla ať už mě uspí 😝

jabadaba
11. máj 2009

Vdaka Akejka za tip. Hoci ja by som rada ziskala "povolenie" (dost bizarne to znie) k cisarskemu na zaklade podla mna padnych argumentov vzhladom na moje fyzicke problemy po prvom porode, ale ak to nepojde, asi normalne zajdem za psychologom. Je mi proti srsti zohrat scenku, ze mam strach z porodu, kedze z neho strach nemam - ja mam strach z poporodnych poraneni a nasledkov s nimi suvisiacich a dost opodstatnene. Ale ak to niekto nechape (mam na mysli svoju gynekologicku porodnicku 😠 ) tak zrejme budem musiet zo seba spravit hysterku co odmieta porodit. 🙂

mirucha
11. máj 2009

ahojte dievcata, tak vidim ze sa debata rozbehla, ja momentalne planujem obehnut vysetrenia ocne, ortopediu, alergologiu - samoska nebudem vediet dychat a tak a aj psychiatra som ochotna navstivit a dam vam potom vediet kde a ako to dopadlo a ci je nadej na ten zazracny papierik...mmch pocula som ze aj rychly tep je indikacia na cisarsky aj to si planujem dat vysetrit kedze ho mam aj tak rychly drzte palciska

cumliatko
11. máj 2009

Ahojte, ja by som tiez radsej absolvovala cisarsky, pretoze si to neviem ani predstavit, tu bolest. Vobec sa nebudem citit ukratena o to, ze sa moja mala nebude drat porodnymi cestami a podobne howadiny co pisu baby, ktore chceli rodit prirodzene a musia ist cisarskym. Moja gyn. je tiez ako pribrzdena, musim ju do toho volajako "dotlacit", mam vysoky tlak cca. 130 - 140 / 80 - 90 a pulz 100 - 110. Neviem ci to bude "stacit", ma niektora s vysokym tlakom - planovany cisarsky rez skusenosti? Uzivam 3 x denne Dopegyt plus 3 x denne Magne B6 a teraz aj zelezo, lebo mam zvysene leukocyty od 18 - 20. K psychosovi by som nerada isla, uz mam dokov plne zuby.

reruna
11. máj 2009

Ahoj, cumliatko já myslím, že vysoký tlak je dobrý důvod pro císaře, ale připrav se, že i císař bolí, a to tak že hodně, u plánovaného je jediná výhoda, že nemáš kontrakce a nemusíš tlačit a nešijou tě, ale zase takový přirozený porod, co netrvá moc dlouho a nejsi šitá taky není k zahození, jenže kdo dopředu ví, jaký zrovna on bude mít porod, že? Kdybych já věděla, že budu mít porod za dvě hodiny za sebou s jedním vnějším stehem, jako moje sestřenice, tak do toho jdu, ale trpět jako moje sestra 12 hodina mít asi 40 vnitřních stehů, tak to radši druhý císař, i když si ještě moc dobře pamatuju, že to nebyla zrovna procházka růžovým sadem.

jaruskasv
11. máj 2009

ahojte, ja som rodila cisarsky pred skoro mesiacom, neplanovane, bolo to na poslednu chvilu, a musim povedat ze aspon u mna bolo to zotavovanie hrozne, dva tyzdne trvalo kym som sa dala dokopy, museli mi davat aj transfuziu, v nemocnici som bola sedem dni, a ked som videla baby ktore rodili normalne a za dva dni uz boli viac menej fit, a vedeli v akejkolvek polohe nakrmit svoja babetko, tak som im normalne zavidela, prvy tyzden po prepusteni bol manzel doma a ja som bola uplne neschopna este sa mi zapalili prsia, mala som horucky a celkovo som bola taka oslabena, ze som mala z toho deplu a skoro vkuse som revala, teraz to uz je v pohode ani jazva neboli az tak, ale neviem, ja som prirodzene nerodila ale podla mna to je predsa lepsie, cisarsky je uz operacia a je to vacsia zataz, ale to je u kazdeho individualne, ja pridavam len svoju skusenost 😉

martao
11. máj 2009

cumliatko,
ku ktorej gynekologičke chodíš v NM.
Ja mám gynekológa v pohode, ale ani ten mi nenapísal papier na cisarák. Ja som nemala v tehotenstve žiadne problémy, teda ak sa neráta úzka panva.
Vysoký tlak, je určité dovod na cisársky, hlavne ak berieš lieky.
Keď pojdeš na prietoky, chodí sa v 36.tt do TN, tam sa dohodni s lekárom alebo sa dohodni rovno s primárom.

obla
11. máj 2009

reruna 🙂))
Vyprázdněná na každou operaci.. kvůli cekové analgezii? Aby člověk neaspiroval obsah žaludku?..
Pleteš si asi klysma s lačností 🙂))
Klysma se opravdu před každou operací nedává.. je indikováno pouze při operacích střev, zažívacího traktu .. 🙂 Nevím k čemu by klysma byla např u ortopedické operace 😀
Na sále jsem nějaký ten čas strávila.. a nemyslím tím jen jako operantka.. takže myslím, že o tom něco málo snad vím.

obla
11. máj 2009

Cumliatko, vysoký tlak je opakované naměření hodnot min. 140/90 nezávisle na sobě .. 😉
Takže si myslím, že jto máš ještě relativně v pořádku. Pokud bereš léky, jedině dobře, nedopadneš jako já..
Pokud máš otoky, bílkovinu v moči.. indikací k SC to rozhodně je.. to už je totiž preeklampsie !

reruna
11. máj 2009

jo, jo, obla fakt jsem spíš myslela tu lačnost, já jen že já jsem neměla ani klysma ani jsem nebyla lačná a pak to dělalo problémy, myslím ty větry a průjem a možná to bylo i těma kapačkama.

obla
11. máj 2009

reruna, já měla sc také akutní.. právě díky zmiňované preeklampsii. Rozepisovat to tu nebudu, byl to horor a boj o život nás obou. Každopádně jsem též nebyla lačná (pila jsem) a nebyla jsem ani vyprázdněná (pokud si pamatuji). Po sc jsem putovala na ARO.. vzhledem k mému stavu (dost zlému) jsem se ale brzy vzchopila, právě kvůli maličkému, chtěla jsem ho mít u sebe. A musím říct, že jsem s tímto problémy neměla .. 😕 Ale to je opravdu individuální.. Já měla těhotenství šíleně komplikované, těžké a "nepříjemné", porod hororový.. ale po tom všem, přišla šílená úleva a štěstí v podobě zdravého syna, takže to ostatní pro mě bylo (i když dost závažné) procházkou růžovým sadem.. Takže jsem si takové "malichernosti" vůbec nepřipouštěla.

Ale je to fakt individuální, nic nelze srovnávat. Každý je naprosto jiný a vnímá jakýkoli zásah naprosto subjektivně.

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre