Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

akejka
14. máj 2009

jvo, ak to máš len stvrdnuté, je to O.K. môže to byť stvrdnuté aj celé šestonedelie...ale ak to máš navreté, vystúpené...tak sa ti tam môže zbierať hnis...ale to by si cítila aj také rezanie v rane...

jvo
14. máj 2009

dakujem za odpoved, ranu mam kludnu ta vobec neboli len nad nou to mam stvrdnute tak snad to bude ok

akejka
14. máj 2009

jvo neboj, určite to bude dobré. Snaž sa teraz viac menej odpočívať a nenamáhať moc tú ranu, nedvíhať ťažké veci...ak by sa ti to zhoršilo - napuchlo to, začalo hnisať a pod, nečakaj a bež do pôrodnice. Nech ti to ošetria. Verím však, že to nebude treba 😉

reni7
15. máj 2009

holky-můžete mi poradit jakej sprcháč si mám vzít do porodnice když budu po císaři?nevím jestli může být jakejkoliv abych si tu jizvu nepodráždila,dík 🙂

akejka
15. máj 2009

reni sprcháč si môžeš zobrať hocijaký, len si s ním neumývaj brucho. Na to stačí čistá voda. Aj sanitárka mi to poradila, keď bola so mnou prvý raz v sprche.

mishusha
15. máj 2009

reni, hlavne sa srpchuj tak aby si si to nenamocila... 😀 a sprchac ti bude v tej chvili ukradnuty.... ja som si to dva razy premocila a museli mi tu naplast prelepovat... ziadna sranda ked ti to strhnu... stipe to jak fras 😠

lante
15. máj 2009

Reni, brucho teda hlavne okolie jazvy, je lepšie namočiť čo najmenej........minimálne tie prvé dni. Takže aký sprcháč použiješ na zbytok tela.....je fuk.............zober si ten čo používaš aj doma 😉

reni7
15. máj 2009

teda a jak se mám osprcghovat abych zabránila tomu že nenamočím břicho 😅 tak to bude maturita 😀 každopádně díky za odpovědi 🙂

betina
15. máj 2009

reni, hlavně po zákroku mazej a mazej krémem!!!! ale ne jakýmkoliv, já používala kalciovou mast, je dobrá, je na pooperační jizvy a taky jsem si jizvu myla velmi opatrně...já se teda mimochodem nechtěla ani té jizvy dotýkat ☹

reni7
15. máj 2009

betina-no toho já se bojím,já se budu mít strach jenom na tu jizvu podivat natož tak na ni sahat a mazat ☹ to já nedám,nevim kdo mi ji bude mazat,já na to nechytnu

reruna
15. máj 2009

no nevím, mě radila sestra při prvním sprchování norrmálně umýt vodou, žádnou náplast jsem neměla a klidně si tam mám prý hrábnout i rukou na tu jizvu při sprchování a porodní asistentka už doma mi radila ji masírovat při sprchování

fim
16. máj 2009

tak teď jsem z toho jelen - já musela povinně do sprchy a co nejčastěji omývat jizvu - když to bylo jen 4x za den, tak mi vynadali, že to poznají, jak málo si ji myju. To jsou dost rozdílné názory. 😲 A používala jsem tu intim pěnu Lactacyd Femina nebo jak se to jmenuje. 😉
Jinak náplast jsem samozřejmě neměla a sahat jsem si na jizvu během mytí mohla, když jsem si troufla. 😉

mishusha
16. máj 2009

sranda, ze niekde davaju naplast niekde vobec nic... ale pride mi to bez naplasti take.... moc otvorene a lahsie dostupne infekcii...predsa je to len sitie... aj ked je ten rez plasticky...
tie naplasti uz nedavaju hocijake ako kedysi take obvazy...gazy...a ja neviem co...teraz obsahuju nejake liecive extrakty... co pomaha lieceniu rany...
reni, ja som mala jazvu zhojenu a s chrastickami velmi rychlo...je to prijemnejsie, ked sa toho dotykas, ked to nie je uz take zive....
predtym som ani ja nechcela na to ani len kuknut 😀 ze fuj co to tam budem a ako to budem... ale neboj...vsak je to sucast tvojho tela ... a pri mimine ta cakaju ovela horsie veci... 😀 😀 😀

jabadaba
16. máj 2009

Baby, aj ja som citala, ze rana po cisarskom sa ma umyvat co najcastejsie, kvoli lepsiemu hojeniu a zamedzeniu infekcie. Asi je lepsie ak ta rana "dycha" a hoji sa volne na vzduchu, podporovana doslednou hygienou a tiez jemnou masazou. Ja som si trochu zanedbala dve jazvicky po laparoskopii, pretoze predstava, ze si chytam miesto, kde predtym bola dierka do mojho brucha ma dost desila. No a teraz mam jasno ruzovy zatvrdnuty keloid namiesto neviditelnej malej a nenapadnej jazvicky. A chirurg mi pritom radil, nech sa vraj o jeho jazvy prikladne staram, nech masirujem. Lenze ja som doma panikarila a nevedela som ako na to. Mala som desny strach dotykat sa tam. Tak som vzdy len vhupla do sprchy, odlepila so zavretymi ocami naplast, ranu omyla, nechala osusit volne na vzduchu a sup naplast novu. Ani som tam nekukla. 😒 Takze, ak sa mi podari druhy raz rodit cisarksym, tak sa prekonam a jazvu budem dokladne masirovat a omyvat. Asi to stoji potom za to, mat na brusku malu tenkuciarocku namiesto kratera. 😉

fim
16. máj 2009

No já to možná na JIPu měla přelepené, ale to nevím - to jsem se nemohla pohnout, tak těžko bych to viděla. Na pokoj jsem šla už určitě s holou jizvou, okamžitě mi to zamazali tou tekutou náplastí - ta zelená vodička - a podle toho právě poznali, jak se smývala, kolikrát se denně myju. 😉
Co se týče masáže, tak o té jsem se dozvěděla až tady na koníkovi - v porodnici se nějak neobtěžovali nebo jsem byla tak mimo, že jsem to nepotřehla..... a všehovšudy jsem ji mazala tak 5x. Ideální je indulona nebo nějaký hodně mastný, moc neparfemovaný a třeba i docela tuhý krém. Pak je to místo té masáže. Jinak jsem používala ještě koupený olivový olej z lékárny - původně byl na masáž hráze, pak na tohle a pakže na miminko. Moc jsem ho nakonec nevyužila, ale jako záchrana, když nevím, čím mazat, abych neuškodila, je dobrej. 🙂

fim
16. máj 2009

Jo a pak je ještě prý dobrý sádlo, ale to se mi šprajcovalo, používat jídlo na tělo. Nějak na to nejsem. 😅

ulrika
19. máj 2009

ahojte prepáčte že vám sem leziem ale vyzerá to tak že aj mna čaká cisársky
chcela by som sa spýtat kolko sa potom leží v nemocnici po cisárskom
dakujem 🙂

anitta
19. máj 2009

ahojky ulrika já jsem šla domů devátý den po sekci ale chodí se i mnohem dřív záleží kde rodíš a jak ti a prckovi je 🙂

evitkamalicka
19. máj 2009

ulrika ja som sla na 5 den po cisarskom domov

evitkamalicka
19. máj 2009

a k tomu umyvaniu, mne dali naplast dole na druhy den a kazali mi to umyvat co mozno najhorucejsou vodou aku znesiem

apfele
19. máj 2009

ulrika: rodila jsem v pátek a v úterý mě pouštěli domů 😉

reruna
19. máj 2009

já jsem rodila ve čtvrtek a ve středu jsem šla domů 🙂

bobikyveta
19. máj 2009

holky dělali vám před plánovaným císařem klystýr?

andreako
19. máj 2009

ahojte,prosím vás, idem mať 2 pôrod a aj tento bude cisársky - prvý bol akútny a tento mám už plánovaný.zaujímalo by ma, ako to bolo u vás - koľko dní pred predpokladaným termínom pôrodu vám robili plánovaný cisársky - niekde som čítala, že to môže byť aj 14 dní ?od čoho to závisí ?a aké vyšetrenia vám robili ?dakujem za info

giuli
19. máj 2009

andreako,ja som mala termín podľa poslednej MS na 25.4...a plánovaný cisársky som mala 8.4.malý s anarodil v 37tt+4 a mal 3850g/52cm..krásne donosené mimi,všetko bolo OK...plánuje sa max 2tt dopredu...aby sa nerozbehla pôrodná činnosť,záleží na stave matky,tllaku,opuchy a pod...držím palce,nech všetko dobre dopadne 😵

giuli
19. máj 2009

a pre ulriku...ja som rodila 8.4 v stredu a v nedeľu 12.4.nás pustili domov,takže na štvrtý deň po cisárskom,všetko bolo OK

ulrika
19. máj 2009

dakujem vám vidím že je to ozaj rôzne tak uvidím čo ma čaká
nechce sa mi tam tvrdnút moc dlho

bubinko83
19. máj 2009

baby po akej dobe po cisaraku sa može v druhom tehu rodit prirodzenou cestou?

iwuskaaa
19. máj 2009

Bubinko, čo som sa ja pýtala na to, tak väčšinou znela odpoveď, po roku 😉 . Predpokladám, že prvý si mala cisársky, druhý chceš prirodzený pôrod? 🙂
Ja som mala tiež CS, ale aj druhý by som chcela 😀

Ulrika, ja som rodila v stredu a v stredu ma pustili domov. Mohli ma aj v utorok, t.j. na šiesty deň, ale ďalší deň mal malý dostať injekciu, tak aby sme nemuseli ísť druhý deň znovu do pôrodnice 🙂

bubinko83
19. máj 2009

iwuska,po roku? Nieje to nejako skoro? Ja som si mylsela že po roku može byt dalši cisarak a nie normalny porod.Ale možno sa mylim. 😨 Bodaj by si mala pravdu,lebo ja strašne tužim po normalnom porode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre