Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

reruna
26. máj 2009

mata222 raději zajdi k dr. jestli se to objevilo až ted je to divné, já jsem spíš krvácela hodně ty první dva týdny, i takové sraženiny jak popisuješ to byly, ale pak to ustávalo, celkem to trvalo 5 týdnů, ale ke konci už jen slabě.

ada085
26. máj 2009

jaruskasv, ja som vobec nenarazala na teba, skor na niektore hviezdy ako V.Beckham atd. ani mna nenapadlo ze tak dopadnem. ozaj a neviete kedy uz mozem zacat robit naostro brusaky? lebo mam brucho ako v 6. mesiaci

jabadaba
26. máj 2009

Adka, teraz tak od veci, ale neda mi - k tvojmu vyhlaseniu, ze neuznavas tie, ktore si daju robit CS z "pohodlnosti". Musim oci prekrutit. Skoda, ze tu nie je taky smajl. Add. 1 si osobne myslim, ze sposob porodu je kazdej zeny osobna vec a je dost nemiestne sa k nemu vyjadrovat a podla neho zenu posudzovat.

Add.2 o akej pohodlnosti to rozpravas? To si tresla tiez kapanek od veci, bez urazky. Ak si niekto da robit cisarsky a povedzme nema k tomu vseobecne akceptovane indikacie, isto to nie je z pohodlnosti (mas na mysli pohodlie, ze pri zakroku lezis, respektive spis? ), ale bud zo strachu z bolesti, z neochoty ju podstupit, pripadne z neochoty byt dole akymkolvek sposobom poskodena. Co je na tom na odsudzovanie?

zaver je asi taky: starajme sa radsej kazdy o seba, aby to nase spravanie bolo uznaniahodne a nechajme tych druhuch dychat slobodne. 😉

ada085
26. máj 2009

kazdy ma pravo na svoj nazor a ty mi ho urcite nezmenis, a nemam chut sa hadat. sorry, ak si to zobrala osobne a citis sa byt v tej kategorii ktoru ja akoze odsudzujem. podla mna by mala zena rodit prirodzene ak sa to da a cisarsky je predsa len dost zavazny operacny zakrok, mal by sa robit len v zavaznych pripadoch. ale prosim ta neprisla som sa sem hadat, prepac ze mam odlisny nazor. je to fakt len nazor, na to snad mam pravo. a slovo odsudzujem bolo zrejme prisilne, tak sa ospravedlnujem a pouzijem ine-nesuhlasim.

ada085
26. máj 2009

teraz citam ze som napisala ze neuznavam. uz je neskoro a trochu mi uz asi vynechava. nehnevaj sa ale su zeny ktore to robia ozaj len z pohodlnosti. napriklad si to naplanuju na presny den, najlepsie mesiac aj viac pred terminom porodu, aby mali co najmensie a po porode najkrajsie brucho...ale to sa vacsinou deje este v zahranici, tu to nie je este tak caste. a s takymi urcite nebudem sympatizovat. tak klidek, ok? 😉

miluska.h
26. máj 2009

tiez si myslim, ze sposob porodu je kazdeho osobna vec a netreba ziadnu zenu kritizovat za to, ze rodila cisarskym, aj ked na to nebol dovod.

ja som mala indikovany cisarsky z viacerych dovodov a nemozem povedat, ze by som sa citila pohodlne... 😀 v prvom rade ide o zdravie babetka alebo mamicky a preto nerozumiem niektorym mamickam, ktore tvrdia, ze sa citia menejcenne a lutuju porod cisarskym, napriek tomu, ze bola na to bola indikacia /niekedy islo aj o ohrozenie zivota babetka zlymi ozvami/... ja sa nad tym vobec nezamyslam, som stastna, ze sme so syncekom zdravi 🙂

sirinka
26. máj 2009

miluska ja tomu tiez nerozumiem, preco to tak citim, sama sebe nedokazem dat nejaky argument...napriek tomu ma to vnutorne velmi skrelo, ze som nedokazala aj druhu dcerku porodit vaginalne...
a velmi dobre viem, ze nebolo inej cesty, no napriek tomu... ☹

jabadaba
26. máj 2009

Ada, si vedla ako jedla. Ja nespadam do kategorie tebou neuznavanych pohodlnych zien. Ja som rodila prirodzene. Ale som tolerantna a nemam potrebu kastovat zeny podla toho ako porodili, z akeho dovodu, ci koja alebo prikrmuju umelym. Lebo aj podla tohoto sa u nas kastuju zeny. Ako by zena mala rodit nechaj vyhradne na tu konkretnu zenu, kazda jedna sa rozhoduje podla vlastnych uvazeni a potrieb vlastneho tela, o ktorom ja ani Ty nic netusime. A ze si niektore setria brucho? No a? Nie je to nahodou tak ich vec? Ci Ta stve, ze ony maju brucho zachovale a Ty nie? Lebo iny dovod starat sa do druhych tymto sposobom ako zavist nevidim. Kazdy ako si zariadi. Keby som vedela ako dopadnem po prirodzenom, aj ja by som si vybavila cisarsky. A kvitujem to kazdej co to spravila. Ano, cisarsky rez je sice operacia, ale u nas je obzvlast v mode robit z neho doslova strasiaka. A vies preco? Lebo to stoji poistovnu viac, tak preco zenam nenaockovat voci tomu panicku hrozu. Nechcem sa s tebou hadat, maj si nazor aky chces, ale odpust, nedalo mi, ked som si citala tuto temu. Skratka nemam rada ak sa niekto do niekoho furt stara a mentoruje a poucuje co ma ten druhy robit a co nie. To aby sa zeny rodiace cisarakom bali vobec usta otvorit, pripadne aby sa obhajovali, ze ony to predsa mali zindikovane a to len preto, aby sa vyhli pohorsenym komentarom. Najma ak su exemplare, ktore ostentativne prezentuju aky ohromny mindrak maju z operativne vedeneho porodu a ako sa citia menejcenymi zenami. To je uz na kazajku, pardon. A momentalne, vzhladom na okolnosti, ktore ma postretli Ti mozem povedat, ze radsej by som si ten cisarsky vybavovala z vlastnej pohodlnosti ako z diagnozy, ktoru mi nedavno zistili. 😉

jabadaba
26. máj 2009

Miluska, dobre robis. Nic nie je dolezitejsie ako Ty a tvoje babo. Na sposobe jeho prichodu na svet absolutne nezalezi. 😉

ada085
26. máj 2009

pisala si ze nemas rada ked niekto pouciuje co ma ten druhy robit a co nie. nehnevaj sa ale aj ty si trochu vedla. len som napisala ze s takymi zenami nesuhlasim a navazas sa do mna. nikoho vobec nepoucujem a ani komplexy z mojho brucha nemam. ty uz trochu aj zvelicujes. ale nevadi. ako som pisala vobec sa nemam chut hadat.

jabadaba
26. máj 2009

Ada, ved o to ide, Ty s nimi nemas co nesuhlasit, lebo je to vysostne ich vec a nicia ina. Chapeme sa uz? Nemam v umysle tu teraz s tebou viest vojnovy konflikt 😉 Len mi to nedalo.

ada085
26. máj 2009

nesuhlasit mozem, lebo to je moja vec. zakazovat uz nie, lebo to je ich vec 😉

miluska.h
26. máj 2009

sirinka netrap sa kvoli tomu, mysli uz len na babetko. drzim palceky.

sirinka
27. máj 2009

naco sa vobec hadate?
jabadaba mam pocit, ze ada tu nikomu nic nekazala ani nementorovala a vyjadrila svoj nazor, na ktory ma mimochodom pravo nech by bol akykolvek...ty a aj ostatni mozu tiez vyjadrit svoj nazor, aj to, ze s nazorom ineho nesuhlasime, ale nie ho tu obvinovat ze by potreboval kazajku a pod 😉

miluska ved to si prave stale hovorim, ze dolezite je iba to, ze sme obidve ok a ze este mozem mat kludne dalsie deticky...a uz sa s tym aj pomalicky vyrovnavam... 🙂

miluska.h
27. máj 2009

sirinka, to je dobre... neboj, o chvilu uz na to co ta skrie ani nepomyslis 🙂 ja dnes koncim sestonedelie a na porod nemam cas mysliet, aj ked pre mna to bol krasny zazitok napriek tomu ze bol sekciou... 🙂

sirinka
27. máj 2009

miluska ved hej, mozno je to preto, ze mam s cim porovnat, keby som predtym nerodila inac, mozno by ma toto ani nenapadlo, ktovie...

jabadaba
27. máj 2009

Sirinka, myslim, ze s Adou sme to ukoncili vcelku normalne, ja som reagovala vo vseobecnej rovine aj ked som za vychodisko brala prave Adine vyjadrenia. Su to totiz nazory, s ktorymi sa velmi casto stretavam. Do tejto temy som sla preto, lebo dalsi porod, ak vobec budem moct byt este tehotna, som chcela absolvovat cisarskym. Teraz by som aj musela, nemala by som na vyber. A tu som sa chcela podozvedat ako to vobec prebieha, ako sa zeny zotavuju. Zarazilo ma vsak, ze dost casto tu na mna povybafovali prispevky v Adkinom duchu - cisarsky je z pohodlnosti, fuj, to je odsudenia hodne, to su zenske a pod. Prepac, ale myslim, ze nie som jedina kto nie je zvedavy na posudzovacne komentare ohladom sposobu porodu preco ano a preco nie. To je na konkretnej zene a jej lekarovi. Mat vlastne nazory je fajn a zdrave, ale mali by sme aj vediet kde su totalne prebytocne. A ak ma niekto potrebu si ich vytvarat este aj k cudziemu porodu, tak sorry. Treba trosku rozlisovat. 😉

fim
27. máj 2009

Mě se lítost z CS zatím stále drží. Ale asi je to tím, že jsem se o něm dozvěděla až (nebo teprve) 2 týdny před porodem. Celé těhu jsem se těšila na klasický porod a pak takové zklamání. A naopak asi málo času se s tím vyrovnat. Vím, že některé holčiny měly klasický porod šílený a není o co stát, vím, že mám být ráda za to, že je Toníček v pořádku....jsem ráda, miluju ho a podstoupila bych CS bez remcání znivu. Ale ta lítost tam prostě zatím pořád je a asi do dalšího porodu pořád bude. 😔

sirinka
27. máj 2009

jabadaba myslim, ze skoro kazdy z nas si vytvara nazor aj na veci, ktore sa netykaju priamo nas a mnohi z nas ho aj vyjadruju....to mi pride celkom normalne, inac by sme len ako stado volov citali noviny a preberali z nich vsetky informacie, co nam kde kto podsunie...
takze ja si informacie triedim a vyberam iba to, co ma zaujima, nemozem predsa kazat inym, co si maju mysliet, na co si nazor maju robit a na co nie 😉

jabadaba
27. máj 2009

Sirinka, ano, v mnohom mas pravdu, len obcas pri vyjadrovani nazorov treba aj respektovat pravidlo zi a nechaj zit. 😉 Ja tiez nezeriem vsetko co mi predostieraju media, ale tento fakt nijako nesuvisi s tym, ze nemam potrebu ludi chapat ci nechapat alebo dokonca posudzovat pokial ide o prejav slobodnej vole. Za predpokladu samozrejme, ze tento prejav vole nepredstavuje vseobecne ohrozenie verejnosti ci mna konkretne. 😉 Ale nehajme to tak, nema zmysel sa tu dotahovat. Na zivo by sme sa mozno porozumeli lepsie nez pri tychto limitovanych moznostiach internetu. 😉

sirinka
27. máj 2009

jabadaba ok 😉

fim...ja uz mavam take zachvaty lutosti a bezmocnosti iba ked sa pozriem na jazvu...uvidime, dokedy ma to bude drzat...ale jasne, ze tiez by som znovu pristala na CR, viem, ze nebolo inej cesty.

krista01
27. máj 2009

Ahoj všem, četla jsem a hlavně slyšela, že má spousta maminek po císaři problémy se zánětem apod., což mi přijde šílené, když je vše dělané ve sterilním prostředí. Chtěla jsem se zeptat, jestli tu máte někdo s tímto zkušenosti a jak to se to řešilo. Čekáme první miminko a jsem z některých věcí celkem vyděšená.

fim
27. máj 2009

Sirinka a kterou holčičku jsi rodila císařem? První nebo druhou? Mmch máte krásná jména. 😵 Magdaléna je moje mamka, tak jsme o tom neuvažovali, aby to 2. babičce nebylo líto. Ale je podle mě strašně moc krásné. 😵 Však i Klárka je pěkné jméno, a teď už jich zas tak moc není.

denisa87
27. máj 2009

ajoj babenky,uz mam termin na cisarsky na 10 juna.bojim,bojim 😖 😖

giuli
27. máj 2009

denisa ,neboj sa ,prejde to ani sa nenezdáš...kde budeš rodiť..ja som rodila v GA a mbola som moc spokojná...držím ti palce

denisa87
27. máj 2009

giuli v GA budem rodit,u primara...

sirinka
27. máj 2009

fim cisarskym sla magdalenka...a dakujeme za pochvalu, tie mena nam napadli uplne spontanne a magdalena je aj mm babicka...

akejka
28. máj 2009

krista ja mám s tým skúsenosť, ale pokoj, nestresuj sa tým 😉 Oba cisaráky mi robily urgent, po 1. sekcii sa mi rana krásne hojila a po 2. sekcii mi rana stále praskala, hnisala...dostala som do rany pri sekcii zlatého stafylokoka, ktorého môžeš chytiť pri akejkoľvek operácii - hlavne krčnej, a pod...
Predpokladám, že som toho stafylokoka chytila z dôvodu, že nestihli dobre vydenzifikovať operačnú sálu po predošlom cisaráku...lebo mne šlo o život, nemohli sme čakať dlhšie...
Len cca 2% rán po sekcii sa nehojí dobre, to nie je taká vysoká pravdepodobnosť...
A aj keby, dá sa to prežiť - pomôže hlavne psychika ! Ja som sa tým ničila celé šestonedelie, stále som plakala, chodila 2x do týždňa do nemocnice na vytláčanie hnisu, preväzy, ošetrovala som si to repíkom a dubovou kôrou a zahojilo sa - v čase, ke´d som sa tým prestala tak stresovať...lebo mi hrozila ďalšia operácia, tak som sa musela ukľudniť a veriť si...

ibinecka
29. máj 2009

denisa 87, nebojkaj ja som to podstúpila 3 rát a bolo to stále super. Nikdy žiaden problém, a keď pozerám na moju maličkú ktorá ma 1 mesiac strašne mi je ľúto že už to nezažijem ešte aspoň raz. ☹

denisa87
29. máj 2009

ibinecka uz aby som to mala za sebou 😉 ja sa skor bojim narkozy,ako bolesti,tej som si uz trochu uzila vlani ked mi vybrali krcne mandle,to teda bola bolest ked lieky proti bolesti neucinkovali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre