Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lante
7. jún 2009

tak babulky, práve som dostala inštruktáž k zajtrajšiemu cisaráku.
O 18:00 dve nejaké tepletky (to neviem aké sú)
o 19:00 si mám dať jednu glycerínovú čipku
o 20:00 druhú
jesť a piť môžem do polnoci
ráno o 6:00 tretiu glycerínovú čipku a po chvíli od nej opäť dve tie tabletky

kontrolovali, či som oholená, a ráno posúdia, či mi treba zabandážovať nohy + mi zavedú kanilu do ruky

denisa87
7. jún 2009

baby chcem sa spytat ak mam planovany cisarsky a nahodou to pride na mna skor,aj tak to porodim cisarskym,vsak?

kalo
7. jún 2009

Deni: císař se už kvůli této situaci dělá o 10 dní před termínem...taky proto,aby to na tebe nepřišlo dřív...Pak už je to asi blbé, když odteče voda, tak se musí na akutní císař...

andykov
7. jún 2009

Holky, Vy co jste po císaři a kojily jen během šestinedělí částečně nebo vůbec... za jak dloiho jste dostaliy MS? Díky.

lante
7. jún 2009

Denisa, ak máš na cisarák jasnú indikáciu, tak určite.

ajka27
7. jún 2009

andykov ja som kojila po cisaraku až 8 mesiacov, uplne normalne, akurat začiatok bol ovela ťažší lebo sestričky v nemocke ho prve dni kojili z flašky, ale ked som ho dostala na izbu už inu šancu ako prsnik nemal alebo mlieko zo striekačky, takže prsník bol pre neho vyhodnejší 😉 nevzdávať sa

lante
7. jún 2009

ja som tiež kojila skoro 8 mesiacov......a od začiatku bez problémov

lante
7. jún 2009

tak dostala som poučenie od anesteziologičky na zajtra.
Po prevezení na izbu ležať 6 hodín na rovnom bez vankúša, piť čo najviac neperlivej vody a vypiť jednu Coca.colu, kvôli kofeínu tak som zvedavá, ale prvý raz ma hlava nebolela, tak dúfam, že nebude ani teraz.

ajka27
7. jún 2009

Lante maš planovanu celkovu narkozu či spinal???

lante
7. jún 2009

spinal, do celkovej by som nechcela. Spinál som mala aj pri prvom.

bubinko83
7. jún 2009

lante a prečo by ti maly zabandažovat nohy ? 😲

andykov,ja som dostala menzes hned po šestonedeli. 🙄 A kojila som cca7 mesiacov. 😉

bubinko83
7. jún 2009

lante a nebojiš sa ? Už sa ti to bliži............... 😲

lante
7. jún 2009

bubinko, netuším prečo asi pre istotu
a nebojím sa............už viem čo ma čaká...to čo pri Vilkovi

bubinko83
7. jún 2009

juuuuuj ja by som sa už velmi bala,ale na druhej strane to budeš mat čoskoro za sebou a krasneho drobčeka pri sebe. 🙂 Prajem vela štastia.

lante
7. jún 2009

ďakujem 😉

ajka27
7. jún 2009

lante držím prsty, ja sa mam do zajtra rozhodnúť aku narkozu - idem na ARO, preto som sa pýtala

zuzana612
8. jún 2009

Babz, ked tak citam o vasich cisarskych, tak vsade je to asi ine. V Ruzomberku v porodnici som po spinalke nemohla nic jest ani pit skoro 2 dni, a ked citam ze kazali pit vela vody a dokonca coca colu, tak nechapem. Ja som ya prvych 24 hod. dostala napit 3x po 2 glgy vody a to bolo vsetko. A najest som dostala az na treti den. Sa smejem ze mozno preto som tak rychlo vsetko schudla, lebo som mala hned po porode 3 dni dietu 😀

S kojenim som nemala problem ani ja, prvy krat mi maleho prilozili asi 6 hodin po porode, a tak mi chytil cicu ze som videla vsetkych svatych 😀 Kojila som 11 mesiacov a potom este 2 mesiace som mu okrem mojho mlieka dala uz aj umele nakolko som v jeden cice prisla o mlieko a v druhej som ho uz tolko nemala. Ale maly sa pekne postupne sam oducil a uy je 3 mesiace len na umelom mliecku.

No a mrchu som dostala po 10. mesiacoch od porodu

pitrisek
9. jún 2009

Ahoj holky, za jak dlouho jste se daly do pořádku po císaři. Já jsem rodila ve 3o tt kvůli preeklampsii. Břicho nebolí, ale mám pořád taskové těžké nohy a pocit, že nekiam nedojdu 😠

alicka2
9. jún 2009

Ahoj pitrisek, to sa upraví, veď si len krátko po pôrode a ešte po komplikáciách. Ja som rodila obe deti sekciou v termíne a tak do mesiaca je všetko OK. Držím prsty a prajem všetko dobré. 🙂

alfomilka
9. jún 2009

noo, je tu toho vela popisane. Mne navrhla porodna baba v pondelok cisarsky, kedze som sa pri prvom dietati (len 2,9 kg) natrhla na III. stupen, cize az po zadok. Vratane. Takze som prve mesiace brala magnezko, nech sa netrham viac na zachode, dost bolesti a mala som strach, ze neudrzim nielen vetry (radsej som nikam nechodila) ale aj stolicu. Ale aj tak. No co ja viem, nejak mi ten cisarsky nesedi. Aj ked toto druhe babo je akesi vacsie. Tak sa ta porodna baba urazila, co vymyslam. Na druhu stranu je fajn, ked sa clovek nemusi bat bolesti pri porode, lebo ak by som vladala, tak by som sa skrabala pri prvom porode po stene. Ale len som bezvladne lezala, klepala som sa a kricala a ked som mala zatlacit, tak som sa odporucala na chvilku do hajan.

sirinka
9. jún 2009

alfomilka ale da sa rodit vaginalne s epiduralnou analgezou... 😉

tanaja
10. jún 2009

Ahojte, ja sa chcem tiez pripojit. caka ma planovany cisarsky pod celkovou anestezou, kvoli zdraviu. termin nastupu do nemocky mam o dva tyzdne. vcera ked som bola v poradni, mi dr. povedal, ze som otvorena na jeden prs. uz pred tyzdnom mi moja dr. povedala, ze maly je velmi velky a ma vyse 3kg, cize je zrely. naprv mi to nedostlo, ale ked ma vcera pustili domov, volala som sestre a kamoske...obom sa to nezda, ze naco dr.cakaju?? kym sa zacne porod?? ale ked mam planovany cisarsky???
rodit budem v TT, tak ked je niektora odtial...napiste mi.

dakujem

akejka
10. jún 2009

andykov aj ja som mala MS presne ako bubinko 😉 Kojila som 6 mesiacov, ale MS som dostala hneď mesiac po šestonedelí (ktoré mimochodom u mňa trvalo 10 týždňov 😠 )

nicolkarin
10. jún 2009

ahojte, ja som mala cisarskym obidve. prvu som si odzila predtym a druchu po tom - nemohla som 3 tyzdne chodit. ale nastastie uz je to za mnou. a prvu som kojila do 2 rokov a druhu este kojim. MS som zatial nemala, ale to koli antikoncepcii.

sirinka
10. jún 2009

tanaja lebo este nie si v termine a zrejme nalez nenasvedcuje tomu, zeby si mala co nevidiet rodit. na jeden prst otvorena este nemusi nic znamenat.
ale samozrejme vsetko moze byt aj inac, tak by ti spravili cisarsky urgentne. ale ak je babo ok a ty tiez, nebudu ti robit cisarsky mesiac pred terminom...

tanaja
10. jún 2009

Ahoj sirinka, no hej, ale uz pred tyzdnom na sone mi dr.hovorila, ze maly je uz zrely a tehotenstvo vyzera byt ukoncene. som teraz v 37tt. smolu mam,ze moja dr. je na dovolenke, podla mna by si ma tam vcera uz nechala. vcera tam bol len primar, trosku neprijemny. ja len nerozumiem tomu, preco mame tolko cakat...nemam rada stresy, rychlo utekat do nemocnice, ked to na mna pride....som si myslela, ze budem od toho usetrena, tym ze mam cisarsky naplanovany.

mel30
11. jún 2009

Čaute babenky, tak ja to mám za sebou, 28.5 sa mi narodila dcérka Dominika. Je nádherná. Doteraz som si nenašla čas pochváliť sa s ňou. Chcem Vám len tolko....dajte sa uspať, ten spinál bol hrozný!!! Krásny pocit počuť a vidieť bábätko hneď po narodení, dokonca sme to s manželom zažili spolu - bol pri mne - ale tých 24 hodín po tom som si myslela že umrem. A nebolela ma tak jazva ako kríže. A keď som si myslela že to najhoršie mám za sebou a konečne môžem vstať, prišli hrozné migrény. Nepomohla ani kola ani inekcie proti bolesti. Viem to porovnať, prvú dcéru som mala v narkóze....
Baby dajte sa uspať!!!
Mimochodom podarilo sa mi to. Ja kojím!!! Neuveritelné 🙂

akejka
11. jún 2009

tanaj nebojkaj. Aj keby ťa to chytilo, urobia ti urgentnú sekciu. nebude to také strašné...maximálne zažiješ nejaké kontrakcie, pre mimi je to lepšie...keď sa samé vypýta na svet...nie je to preň také stresujúce
😉

sirinka
11. jún 2009

mel az na to, ze celkova narkoza z dlhodobeho hladiska ovela viac zatazuje a posobi na organizmus.

miluska.h
11. jún 2009

mel: ja som rodila so spinalkou a ziadne problemy po porode som nemala. Porodila som o tretej poobede a do dalsieho rana, kym som nevstala do sprchy som musela lezat bez vankusa a nehybat hlavou. A ako pise sirinka, narkoza viac ohrozuje zdravie mamicky, ale aj babatka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre