Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mneme
22. jún 2009

liki, ono sa vraj po spinalke fakt nema dvihat hlava, ale ja som ju aj tak dvihala, ako sa len dalo, ked mi doniesli dcerku - ved som si ju chcela poriadne popozerat ked bola prisata 😀 a hlava ma potom vobec nebolela 😉

cau akejka 🙂 , ono pri tak akutnych sekciach ako si mala ty sa asi prave preto celkovo uspava. alebo ak ma rodicka pri rozbehnutom porode uz pichnuty epidural, tak sa jej len dopichne. okrem toho, pre teba to muselo byt po tych hororoch aj vykupenie nic nevnimat. ta moja sekcia az taka akutna asi nebola 😕 ale ked si na to spominam, vobec sa mi nezda, ze by po napichnuti trvalo este 30 min., kym som stratila cit. vsetko to prebehlo az prilis bleskovo. hoci pri tom soku a bolestiach je asi dost posunute vnimanie, takze vlastne nemam predstavu o realnom case

baby, chcela som sa spytat co robite s jazvou - doky mi kazal natierat si jazvu contratubexom aby sa mi neurobili zrasty. poctivo natieram a celkom pekne sa hoji ale vobec netusim, dokedy mam vobec tu jazvu mazat - do konca sestonedelia alebo dlhsie?

babulka123
22. jún 2009

liki sme na tom rovnako.. ja som sa pytala svojho gyndosa a ten mi zas odoruca celkovu... je to vraj lepsie, lebo ak nieco tak mozu konat... a co sa tyka rizik, obe maju mnho veci preco si dat spinal a preco celkovu , napr. o spinali mi hovril ze migrenozne stavy mozu nastat aj niekolko rokov po spinialy, miesto v pichu moze boliet, ak ti to pichnu zle... no proste tiez neviem..
ja som zatial rozhodnuta pre celkovu ale uvidim co na to dr. v nemocke..

martinamil
22. jún 2009

Holky, já rodila v epidurálu. Až den před porodem se rozhodlo, že můžou (píchala jsem heparin) a po pravdě jsem byla za to rozhodnutí šťastná. Kromě toho, že jsem malého viděla hned, což není nejdůležitější, bylo pro mě rozhodující, že epidurál se nedostává do oběhu - tedy do krve dítěte. Uvědomte si, že celková narkóza zasahuje i dítě a tedy i ono dostane narkózu. Je to jako s léky, alkoholem atd.

Byli jsme s lékaři dohodlí, že začneme epidurálem a v řípadě potřeby mne pak uspí úplně, až vyndají dítě. Naštěstí ani to nebylo potřeba, i když jsem byla na sále další 2 hodiny.

adka21
22. jún 2009

ahojte neviete mi povedat pred planovanou sekciou treba prist do nemocnici den vopred a polezat si tam jeden den a na druhy sa robi sekcia alebo ako to je?uz vtedy zavadzaju ten sacok na moc?za odpoved vopred dakujem

martinamil
22. jún 2009

Adka záleží na porodnici. Pokud nemusíš vysazovat léky, tak by mělo stačit ráno před císařem. Cévku zavádějí až na sále, předtím jdeš ještě na přípravnu (klytýr, holení)

adka21
22. jún 2009

martinamil dakujem ti velmi pekne

babulka123
22. jún 2009

adka viem ze v BA na kramaroch je to tak ze den predtym..

monika77
22. jún 2009

holky ako sa vám hoja tie jazvičky? ja mám 4 mesiace po pôrode a zdá sa mi že to mám stále špatnejšie ... stále červená a zhrubnutá

jane33
22. jún 2009

liki: sa stretavame zase v tejto teme 😉 Aj ja idem na cisarsky a tiez mam dilemu spinal verzus celkova anesteza. Prva dcerka sa mi narodila v celkovej narkoze (na vyber nebolo) a nemala som ziadne problemy so zotavovanim. Ale teraz som skor naklonena spinalu, lebo chcem hned vidiet babetko. Ja sa nebojim bolesti hlavy ale bojim sa, ze aj ked mi napichnu spinal, budem vsetko citit. Stalo sa niekomu uz nieco take?
liki a kde budes rodit a u koho? Ja mam zatial termin den po Tebe, chcem ist k dr. Plankovi, tak ci sa nahodou nestretneme na Kramaroch.

facovka
22. jún 2009

monika, ja som cez rok po CS a mam hrozne skaredu jazvu, hrubu a vypuklu, vola sa to keloidna jazva, niekto ma horsiu kvalitu hojenia sa koze,ja ale nie, pretoze po slepaku mi jazvu ani nevidno, tak neviem preco ☹ ale ze teraz po druhom CS sa to moze zase pekne zahojit, tak uvidim.... 🙂
ja dufam ze pojdem spinalom,asi ano...v prvom pripade to bol akutnby cisarak a na vyber mi nedali, po celkovej narkoze soms a zobudila na prebudzacej izbe, do brutalnej bolesti, nik mi nevedel povedat co s babom,a tak...dost blbo som to znasala...teraz chcem isto spinal 😉

vitana
22. jún 2009

ahojte neviete mi povedat, ci sa rozmery panvy do konca tehotenstva mozu zmenit? Na zaciatku tehu som mala ten posledny rozmer 18, co mi doktor aj zakruzkoval, ale nic mi k tomu nepovedal, tak neviem, co mam cakat.. 😒

sirinka
22. jún 2009

vitana nie, nezmenia sa uz...ani pri dalsich tehu 😉

anettad
22. jún 2009

vitana, rozmery panvy sa pocas tehu menia, ale 18 je dost malo. Mali by ti pred porod este premerat.

liki205
22. jún 2009

ahoj jane 33 , no tak ja idem rodiť do Ružinova , 15. júla tam idem na prvú kontrolu lebo zatiaľ chodím svojmu gynekológovi ktory nie je pôrodník, takže ked pojdem toho 15.7. do Ružinova som zvedavá že čo mi doporučia, ale už som z toho celá zmetená, aj v mojom okolí niekto je za celkovúa niekto za spinál... Ináč zaujímalo by ma že či pri spináli sa nedostane vôbec žiadna anestéza do tela bábetka?

akejka
22. jún 2009

vitana, ja som mala počas 1. tehu posledný rozmer 16, počas 2. tehu 18...takže mne sa panva trochu roztiahla.
Bábenká som ale nevytlačila, 2x mi urobili urgentnú sekciu. Závisí dosť aj od výšky, akú máš a aj od hmotnosti mimi, či ti naplánujú sekciu...
Ja meriam len 160 cm, ale hovoril mi primár Antolskej, že prirodzene porodím len deti do 2500g, ale moje babule vážili 3100 a 3170g...
ale napr. moja sestra rovnako meria ako ja, tiež mala posledný rozmer panvy 18, ale na rozdiel odo mňa bez problémov vytlačila vyše 4 kilovú dcérku...
takže to je rôzne...l

vitana
22. jún 2009

no tak som zvedava ako dopadnem..a ak by to bol cisarsky, musim absolvovat aj nejake vysetrenia?

zuzana612
22. jún 2009

Je to zaujimave citat rozne prispevky a ako sa rozne porodnice lisia. Ja som si myslela ze to je nejak urcene zakonom ako to ma prebiehat a nie ze si to urci kazda porodnica. V Ruzomberku sa chodi do porodnice den pred planovanym cisarskym. Po cisarskom sa lezi 24 hod. na JIS-ke, vpripade komplikacii aj dlhsie. Na JIS-ke som dostala pit 3x po 2 glgy vody a jest nic este ani na dalsi den, vraj koli tomu keby nastali komplikacie a museli by znovu operovat. Vam poviem ze som skoro umrela od hladu 😒 Domov po CR pustaju na 7. den, po klasickom na piaty. Klistir mi nedavali a cievku pred odchodom na porodnu salu na osetrovni

petrzalkaa
22. jún 2009

Ja som rodila dva krát cisárskym v celkovej anestéze a v auguste idem tretí krát....
Pre mna je absolvovanie pôrodu celkovo stresujúca situáca zo psychického hľadiska, nakoľko neznášam nemocničné prostredie a mám strach z celého priebehu, a z toho dôvodu by som určite neišla na spinál, celková anestéza mi vyhovuje pretože je to rýchlejšie a bez vnímania okolností.....samozrejme bolesť sa dostaví tak, či tak a to jednoducho potom už treba prekonať a tešiť sa z malých narodených batôžkov.... 😵
Držím vám všetkým palčeky, aby všetko dobre dopadlo!!!! 😉

zuzana612
22. jún 2009

petrzalkaa, aky mas odstup medzi detickami??? Lebo som pocula ze po drzhom CR uz treti moc neodporucaju

majuska0
22. jún 2009

Ja som bola na cisarsky a pytala som sa lekara, kolko mozem mat cisarskych, kedze planujem viac deti. Jeho odpoved bola jednoznacna, ze kludne aj pat ak chcem. V dnesnej dobe to vraj nie je problem. Pri odchode z porodnice zartoval, ze o rok znova.

zuzana612
22. jún 2009

tak to je parada, lebo ja tiez rozmyslam o troch detoch a este neviem ci druhy bude klasicky porod alebo cisarsky. A mne zasepovedali ze by mala byt aspon dvojrocna prestavka

petrzalkaa
22. jún 2009

druhého chlapca som mala po 4roch rokoch a teraz idem po 10tich rokoch, takže to je asi dosť rokov 😨
Po druhom dieťatku som sa pýtala, či môžem mať ešte tretie a tiež mi lekár povedal, že tretie v pohode,
no teraz mi už prípadné štvrté neodporúčajú...
prvé dva som mala kvôli zlým pečenovým testom a teraz už pre istotu, vraj je to už nebezpečné po dvoch SC rodiť normálne....moji dvaja chlapci boli po SC v celkovej anestéze úplne v pohode a zdraví, nijak im to neublížilo, po 5tich minútach boli vonku a mna došili do 10 min a bolo.....

liki205
23. jún 2009

petrzalka a máš peknú jazvu si spokojná, a ako dlho si sa zle cítila po šití ?

ivanka821
23. jún 2009

baby aj mna caka cisar v piatok.
mam z toho panicky strach, stale o tom premyslam a ten cas sa vlecieeeeeeeeeeeee

petrzalkaa
23. jún 2009

liki
moja mama je sestrička, takže možno mi to pomohlo v tom, že rez mi urobili krásny asi 10 cm, nízko položený a skoro neviditeľný a to už druhý, tak dúfam, že do tretice to tiež dobre dopadne....
prvý som znášala veľmi ťažko aj pred pôrodom ako píše ivanka-panický strach a aj zotavovanie bolo ťažké,ale zvládla som to, pri druhom som na tom bola asi o 30% lepšie aj po šití- no obe deti som už na druhý den večer sama kúpala a starala sa o ne, takže dá sa to zvládnuť...treba byť silná a chcieť pevnou vôľou sa čo najskôr zotaviť,aby sme sa mohli venovať našim bábätkám.....

ivanka821
23. jún 2009

vies petrzalkaa ono to vyzera tak hrozostrasne a mozno to bude ok.
hlavne ked tam nebudem sama a bude tam so mnou moj partner.
takze sa budeme o niecom rozpravat a tym mi uplne odlaka pozornost....
takze je to ine akoby som tam bola uplne sama a bala sa.

petrzalkaa
23. jún 2009

ivanka, určite to pomôže, ked máš pri sebe niekoho blízkeho....
ja mám tiež strach a budem kludná, až ked budem po tom....ale všetko je o psychike...
držím ti palčeky, nech veštko dopadne OK !!!

lulu723
23. jún 2009

Ahojte baby ja sa k vam pridam kedze aj ja som mala cisarcky.

ivanka nemusis sa nicoho bat.mne ked ho robili tak to ma umrtvili od pol pasu dole a dali kyslik a ked som uz nic necitila tak mi spravili rez asi 10-12 cm a malu mi vytiahli.vsetko dokopi trvalo asi 50 minut.
podrobnejsie popisem:

o 12:30 som isla na sal /predtym ma vyholili/ pichli mi nejaku infuzku potom ma dali na stol to mi pichli do chrbtice asi epiduralku alebo co to bolo o 13 zacali rezat a o 13:21 uz som mala malu vonku.potom bolo zasivanie co trvalo asi pol hodinu.a hned ma previezli na izbu este mi stihli ukazat malu.bol tam aj moj manzel,ale nie pri mne az potom ho zavolali ked malu vytiahli.potom mi dali asi 6 infuzii na noc,aby sa mi stiahla maternica a aby ma to nebolelo.a hned na druhy den uz som aj chodila sice najskor ako zhrbena babka,ale potom to uz slo v pohode.

petrzalkaa a preco si mala dva cisarske?co mas uzku panvu,alebo co?

liki205
23. jún 2009

No petrzalka dík za info, a ešte by som chcela vedieť že či je vlastne možná prítomnosť partnera pri cisárskom ked pojdem na spinálku . Môže vlastne partner strihať pupočnú šnúru?, či to pri cisárskom nie je vôbec možné?

sidus
23. jún 2009

Ahojte, vidím, že ste rozoberali rozmery panvy. Tak ja meriam 157 cm, posledný rozmer som mala pri prvom pôrode 16,5 cm (malá vážila 3550 g) a pri druhom 17 cm a nikdo ani len nespomenul, že by som mala ísť rodiť cisárskym. A keby mi sestričky malú nevytlačili z brucha, tak ju určite neporodím. Navyše sa mi pohla kostrč, od spodu som bola jedna veľká modrina, mala som opuchnutý mechúr, tri dni som mala vývod a 6 týždňov som nesedela na zadku 😝
Až potom chodili kolo mňa, že mohol byť radšej cisársky 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre