Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lullka30
25. jún 2009

AHoj holky, chcela by som sa spýtat, teda týka sa to vlastne len druhorodičiek.....prvú dceru som pred 2.rokmi rodila cis.rezom a teraz v novembri čakáme druhé bábo. Niekde som počula, že ked žena porodí prvé cis.rezom, tak pri druhom tehotensvte nenechávajú prenášat, teda aspon nie dlho, aby sa jazva nerozpadla. Je to pravda?Máte s tým skúsenosti?

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

moni1412
25. jún 2009

danka dam ti za priklad serial Ordinacia v ruzovej zahrade.... tam Kamila napriklad rodila normalne, aj ked mala uz vyssi vek.... viem ze je to len serial, ale snad sa opieraju o skutocnosti. a podla mna teda je LEN kvoli veku rodit CR asi hlupost.... fakt skus este ineho gynekologa 😉 drzim palce 🙂

dosa
25. jún 2009

lullka - prave som sa dnes vratila z poradne v porodnici a bola mi hned navrhnuta sekcia, kedze som pred tromi rokmi jednu mala, z dovolu, aby sa jazva neroztrhla - ani nie ta na bruchu, ale ta na maternici. a malo by to byt tyzden az desat dni pred terminom.

zuzana612
25. jún 2009

dosa, si ma trosku potesila 😀 Ale ako tu citam tie prispevky tak aj toto je urcite v kazdej porodnici ine. Ja som aj pri prvom pocula ze planovany CR robia vacsinou pred terminom nejaky tyzden. Mne naplanovali moj den pred datumom porodu a kedze som ochorela, tak mi ho 2x prelozili a maly sa nakoniec narodil tyzden po termine. Medzi porodmi budem mat nejakych 22 mesiacov a este som sa nepytala ako budem rodit. Ale keby robili druhy porod skor o tyzden, tak by som sa potesila. vybrala by som si datum 31.12 to je stvrtok a vtedy je operacny den 😀 Vobec by mi nevadilo ze budem na Silvestra v nemocnici, aspon by som sa konecne raz na Silvestra aj vyspala 😀 8.7. idem do poradne tak sa opytam ako budem rodit a budem vas informovat

dosa
25. jún 2009

ja som tiez mala prvu sekciu po termine, ta nebola planovana 😉 ale ked uz ic ine nazabralo...
ja mam medzi detmi tri roky. s mojim gynekologom som sa tiez o tom nebavila, vraj to je v kompetencii tej ktorej nemocnice, kde budem rodit - tam sa chodi u nas posledny mesiac na kontroly. dala mi doktorka datum na vybratie - v tom tyzdni pred terminom, lenze som chcela 26.7. a to je nedela - a to mi v nedelu nikto nespravi - musela by som zrejme zaplatit cely ansabel - este aj anesteziologa 😀 ale v podstate mi je to jedno, len nech to mam cim skor za sebou...

inak, doktorka mi vravela, ze ked uz sa ide na druhu sekciu, je zvykom navrhnut aj sterilizaciu - ze ked uz ta maju na stole 😀 no ale to nie je samozrejme povinne 😉

zuzana612
25. jún 2009

ja som pocula ze sterilizaciu navrhuju po tretom cisarskom, ze pri druhom ti to ani neurobia. Ale kazdy hovori inak. Moj gynekolog chodi aj do porodnice takze by mal vediet ci to bude cisarsky alebo nie, na jednej strane by som si chcela vyskusat klasicky porod, ale na druhej.............no ved uvidime. Hlavne nech je to zdrave 🙂

dosa
25. jún 2009

mne ju navrhla pri druhom, vraj obene robia - to tiez zalezi na nemocnici - iny kraj, iny mrav 😀

veru, hlavne nech su zdrave. drzim palec 😎

martulikk
25. jún 2009

dnes jsem se ptala mé doktorky v jakém termínu se provádí CŘ, bála jsem se předčasného porodu... říkala, že se to dělalo asi tak ten týden dopředu, ale protože prý děťátka v tom 38.tt nemají plíce až tak komplet vyvinuté, je lepší to nechat až na normální termín porodu... dokonce o tom vyšel prý nějaký odborný článek, tak nevím... asi je to všude prostě jiné

dosa
26. jún 2009

urcite zalezi aj na tom, ci je to prvy, alebo druhy cisarsky. pri druhom sa uz necaka zbytocne az do terminu - aby sa jazva nenatahovala a aby nezacal aj prirodzeny porod - doktorka mi vravela, ze kontrakcie tiez mozu mat nepriaznivy vplyv na jazvu.
pluca novorodenca su vyvinute v 35. tyzdni a vacsina deti sa rodi od 38 do 40 tyzdna a povazuju sa vtedy za donosene.

dosa
26. jún 2009

...jeeeej, martulikk, mame spolocny termin 😉 len ja pojdem asi uz dvadsiateho, tak sa neviem dockat 😉 aj ty ides na cisarsky?

zuzana612
26. jún 2009

ako vam zavidim, uz to mate za par, ja este len koncim prvy trimester 😖 Ale ono to urcite rychlo ubehne. Sa pamatam ako som sa nevedela dockat Matuska a asi po 2 tyzdnoch som povedala ze co by som dala za to keby bol este v brusku a ja by som sa poriadne vyspala 😀 😀 😀

dosa
26. jún 2009

zuzana, nic sa neboj, ked uz mas jedno sidlo doma, uvidis, ako to uleti. prve tehu mi tiez pripadalo dlllllheeee a nekonecneeee, ale teraz druhe mi tak preslo, ani neviem ako. mam doma take az moc zive dieta, takze mi neda ani vydychnut a preto kolko razy nemam cas ani sa sledovat 😀 to uz len ked prevraciam kalendat a cudujem sa, ze uz zase na poradnu??? ved som tot bola 😀 😀 😀

zuzana612
26. jún 2009

dosa, vsak aj ja mam doma take hyperaktivne dieta, niekedy rozmyslam ze co budem robit, ak budem mat take dve 😀 😀 😀 V pohybe od rana do vecera, este aj v noci putuje po celej posteli. A teraz ked je zle pocasie a nemozme ist poriadne von, tak to je horor. A ja viem ze to rychlo ubehne, vsak ani neviem ako ubehli tie 2 mesiace odkedy viem ze som tehu

lulu723
26. jún 2009

Ahojte zuzi jedna moja znama ma strasne uzku panvu a teraz caka uz 3 babo 2 ma chalanov oba boli cisarskym a teraz konecne caka dievcatko a tiez ide cisarskym a uz jej spravia aj sterilizaciu.

a viem o com hovoris ked mas doma male sidlo.moja nema ani rok,ale teda da mi poriadne zabrat a to sa o chvilku chystame na dalsie,ale to podla toho akak bude financna situacia asi o rok 😉

zuzana612
26. jún 2009

lulu, moj od 8 mesiacov lozi a hned ako zacal lozit tak sa naucil lozit aj hore dole schodami, ked sme prisunuli stolicku ku nim tak bud ju podliezol alebo odtisol a odvtedy je stale v pohybe 😨 Ja za nim nestiham a hlavne teraz ked mi byva zle. Ale tiez som chcela druhe babo do 2 rokov, tak mam co som chcela. Tiez sme na tom financne hrozne, velky uver na 30 rokov, rozostavany nedokoncney uver, ziadna istota ze manzel bue mat pracu aj o pol roka, ale reku hadam stihneme este ten prispevok 25 tisic aj na druhe dieta kym ho nezrusia 😀 😀 😀 Bude na zariadenie detskej 😀 😀 😀

martulikk
26. jún 2009

dosa: taky ti přijde, že ten termín je až za hrooozně dlouho? 😀 já teď vůbec nevím na čem jsem... už jsem se srovnala s CŘ... no a včera jsem byla v poradně a doktorka mi řekla, že se mi malá otočila hlavičkou dolů (teda jen dle pohmatu) 🙂 to víš, jásala jsem a jásala... jenže když jsem si večer prohmatávala bříško, tak mi přišlo, že má hlavičku zase nahoru... ☹ i manžel si to myslí... tak vlastně vůbec nevím na čem jsem, uf... 7.7. jdu na další ultrazvuk se všemi těmi měřeními a tam se to dozvím na jisto... tak uvidíme... ze začátku jsem byla fakt dost k.o., když jsem musela začít uvažovat o CŘ, ale teď už je mi to úplně fuk... hlavně ať všechno dobře dopadne a my se už můžeme těšit z toho našeho uzlíčku... jo a jak jsem tu včera psala, tak doktorka mi včera řekla, že je lepší počkat s porodem na termín (i u CŘ)... jestli si budu moci vybrat, tak půjdem asi 27.7. - jsou tam 2 sedmičky (pro štěstí 🙂 ) a taky je to termín z UTZ vyšetření, tak by měl být v pohodě 😉

dosa
26. jún 2009

ja som mala tiez prvu dlho zadkom napred a ked som sa pytala doktora kedy sa otoci, vravel, ze uz zazil aj take, ze sa dieta otocilo den pred porodom. moja sa sice potom otocila , ale aj tak sa pridali ine komplikacie a cisarsky ma neminul. tak sa moc nestresuj kvoli tomu. preto je pre teba, kedze ides prvy raz, lepsie pockat do terminu, ono sa este urcite otoci - drzim palecky 😉 my co ideme druhy raz, uz musime ist trocha skor, lebo babatko teraz najviac rastie, nabera tuky, tak aby nam tie jazvy nepraskli, ked sa teraz najviac roztahujeme 😀
a cisarskeho sa neboj, nie je to ziadna tragedia, nic nenarobis, ked uz sa inak neda 😉

tento posledny mesiac sa mi veru zda cim dalej dlhsi - uz si hovori, ze jej, uz som v 36 tt, potom si to poviem aj zajtra potom mi to pride, ze uz som nejak dlho v tom 36 tt 😀 no ale uz coby kamenom dohodil...

martulikk
26. jún 2009

když já s tím otočením moc šancí nemám, protože mám málo plodové vody... ☹ ale na druhou stranu: nic není nemožnééééé 😀 uvidíme, však ono to nějak dopadne 😉
ale myslím, že teď to bude utíkat šíleně pomalu, protože budeme mnohem víc sledovat ten kalendář a říkat si už? nebo co teď? 😀 😀 😀 jojo, bude to ješte legrace

reni7
26. jún 2009

martulik-mě to čeká každým dnem,od 5 měsíce sem si byla jistá že du na císaře,mám indikaci od ortopeda,a v porodce mě vyvedli z omylu,že to není tak závažné a můžu porodit norm. 😠 takže já vůbec nevím na čem jsem ,jdu v úterý na ozvy a bude mě prohlížet nějakej docent,kterej teprve rozhodne jak teda budu rodit,malá je ještě hodně nahoře a sem úplně zavřená,tak prý buď mě nechaj ještě týden,nebo jestli budu furt tak zavřená a hlavička vysoko tak uděláme cs
takže já to mám mít každým dnem a ještě vůbec nevím co mě čeká,tak sem tě chtěla jen uklidnit,že máš ještě chvíli čas 🙂

martulikk
26. jún 2009

reni7: však já vím, hrozně se to vleče a přitom se doma už tak mooooc těšíme!!! 😀 budu ti moc držet palečky ať to všechno dobře dopadne! určitě se pak ozvi 😉 říkám si, že je možná lepší nevědět a pak se v danou chvíli nějak stane, protože člověk jinak moc přemýšlí, čte a hledá... jenže doma to stejně nevykoumáme 😅

akejka
26. jún 2009

lulu, pri zmenách počasia môže jazva bolievať. Musím si zaklopať, ale mňa už od 6 mes. po sekcii jazva nebolieva a nebolievala ma ani 1. jazva...Ale čítala som, že vo vyššom veku sa jazvy môžu začať ozývať, aj ke´d ťa 20 rokov neboleli 😠
Dôležité je, aby ťa jazva nebolievala v tehotenstve. Ak by to tak bolo, treba o tom informovať dr. Hlavne je to dôležité ku koncu tehu - mali by ti naplánovať sekciu...

zuzana - ja som 2. dcéru mala práveže ľahšiu 😉 Vidím, že budeš mať 2. mimi do 2 rokov od 1. sekcie, asi ti 2. sekciu naplánujú, lebo je vyššie riziko ruptúry, keby ťa nechali prirodzene...
Jazva ťa nebolieva ? Lebo je to dosť dôležité ...

danka, ja nevidím problém, prečo by si nemala porodiť prirodzene. Veď keď si bez problémov tak porodila 1. mimi...nevidím dôvod na sekciu - vek 37 rokov sa mi nezdá dostatočná indikácia 😕

akejka
26. jún 2009

lullka ja som obe deti prenášala - prvú dcéru 2 dni, 2 dcéru 4 dni, obe sa nakoniec narodili urgentnými sekciami

zuzana612
26. jún 2009

akejka, mna jazva prestala boliet skoro tyzden po porode, max. som ju citila 2-3 tyzdne ale to uz len pri prudsom pohybe. Tak dufam ze ak bude druhy tiez cisarsky, tak ze to tiez bude bez komplikacii. Tiez som pocula ze do 2 rokov robia vacsinou opat cisarsky. Kamoska rodila pred 10. tyzdnami, medzi detmi mala 2 roky a 4 mesiace a rodila normalne

petrzalkaa
26. jún 2009

dievčatá, ktorá ste rodili alebo idete na tretí cisársky?
zvládli ste ten tretí už lepšie?
ja mám ešte aj po tretí krát strach z tej operácie.....

mirko
26. jún 2009

ahoj zuzana612 : ta tvoja kamoska porodila normalne bez problemov??? mna to tiez caka v auguste, prvy cisarsky(neplanovany) a druhy zatial normalne, ze nemam dovod na cisara mi doka povedala

lulu723
26. jún 2009

zuzi ty sa mas,ze ta uz po tyzdny nebolela.mna bolela asi 2 mesiace a ked som lezala a ze som sa isla otocit tak to som az plakala jak ma to stipalo a trhalo.teraz je to fajn len ked sa ma naozaj takto ochladit a burky maju byt tak ma to strasne zacne sklbat.sice na rto nevyzeram,ale uz budem mat 26 a chcela by som do 27 stihnut este jedno nech je to vsetko supom spravene.nemusim sa nikam ponahlat ked u nas vo firme sa prepusta vo velkom tak aspon nejako prezijeme tu krizu.esteze manzel je zivnostnik a zaraba korunky na prezitie.tiez mame uver na 30 rokov a vselico ine splacat.zijeme sice z vyplaty do vyplaty,ale nemozem sa stazovat,ze by mne,alebo malej nieco chybalo.teraz viac kupuje malej ako mne.minule som ostala az prekvapena,ze malej kupil tricka a dokonca aj take suknicky a kabelku.veru dobreho tatu mame 😀

janahad
27. jún 2009

ahojte nema niektora skusenosti v uk? ja pojdem asi pravde podobne cisarakom,lebo uz pred tehu som mala zle krrcove zily, zevraj moze byt risk ak pojdem normalne,ze ako trombooza

zuzana612
28. jún 2009

Mirko, kamoska mala tiez prvy CR neplanovany a druheho chlapcek porodila uplne bez problemov a to ho mala skoro 4 kg. Tak fakt neviem ci to zalezi od nemocnice, ale podla coho urcuju po akej dobe po prvom CR mozes rodit normalne. Som zvedava co mi povie moj dr. na to

Lulu, neviem ci to bolo aj tym ze som brala homeopatika pred aj po porode urcene na CR, alebo sa mi dobre hoja rany. Ale zase je pravda ze to prve postavenie bolo strasne, to som myslela ze skapem, ale ako nahle mi dotiekla posledna infuzia a vybrali mi cievku co bolo asi 28 hod. po ciasarskom som sa postavila, obliekla, akurat zacali navstevne hodiny tak som isla po maleho a nezastavila som sa az kym som nesla vecer spat. takze som sa to snazila rozchodit. A tiez som si kupila stahovacie nohavicky aby som si nemusela tu ranu pri vstavani drzat ja. Akurat co ma dost bolelo bolo otacanie z boku na bok ale nie koli bruchu, ale skor mi to pripadalo ako keby som mala na lavej strane zlomene alebo udrete rebro. Asi ako tlacili Matuska von. Tak to ma dost hnevalo. No a mozno ze mam aj vacsi prah bolesti lebo ako som dobrala tu poslednu infuziu tak som si od bolsti nepytala nic. kazdy vecer chodila za mnou sestricka ci chcem nieco od bolesti a ja ze nie, ze ma to az tak velmi neboli 😉

janahad, kamoska rodila v uk cisarskym, ale az na poslednu chvilu po tom co ju nechali skoro 3 dni trapit, potom ju nechali rodit normalne, potom jej zacali robit zvonovy, potom kliestovy porod a nakoniec to skoncilo CR 😖

lulu723
28. jún 2009

zuzi ved ani ja som si skoro vobec nepytala tabletky od bolesti ja tiez vela toho vydrzim,len ma to bolelo ked som sa otacala z boka na bok to som mala pocit,ze sa mi vnutri trha rana a tak som strasne dychcala,ale uz je to fajn teda aspon myslim.ked ma tam mala kopne tak ma to este trochu boli 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre