Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

tinyleaf
13. aug 2009

grammatika, neboj, tekutiny Ti v nemocke daju vo forme infuzii, kym este nebudes moct pit. Nejedla som od stvrtka obeda do soboty rana ale hladna som nebola, spravili to tie infuzky. Ja mam jeden cisarak za sebou a druhy ma mozno tiez caka buduci alebo ten dalsi tyzden v Ruzinove, este sa Dr, nevyjadrila ako budem rodit.
Kazdopadne drizm palce 🙂

moni1412
13. aug 2009

martulikk u vas mohol byt manzel pri sekcii? wow, tak to by som brala 😒

grammatika ja som jedlo dostala tiez az na treti den, ranajky - mliecna pena 😖 a podobne, ale potom pomaly postupne vsetko. a ked som zacinala jest, odporucili mi detske vyzivky, tie sa vraj mozu. u nas baby po celkovej vstali skor ako po spinale..... ja som musela lezat po sp. 24 hodin takmer bez pohnutia v prisernych bolestiach, na ktore skoro nic nepomahalo a ked aj, tak len nachvilu. to chodenie urcite pomaha.... takze to mas aj lepsie ze budes v celkovej. 😉 a ako pise martulikk - vyspi sa este kym mozes 😉

grammatika
13. aug 2009

Vdaka dievcata, dufam, ze smadom a hladom neumriem🙂 To som len pretransformovala myslienky zo strachu z celkovej anestezy do strachu pred smadom a hladom. No a aspon trochu pochudnem, aj ked asi potenie pri tlaceni odoberie cloveku viac🙂
Ste vsetky velmi zlate a som ozaj rada, ze som na toto forum natrafila.
Akurat si chystam este potrebne veci do tasky, ak by sa nahodou nieco udialo skor a natrafila som na olejcek urceny na masaz hradze, ktory mi je teraz nanic🙂
Sisisus, u mna to tiez bolo najprv tak, ze chceli pockat do spontanneho zaciatku porodu a az potom pristupit k sekcii, avsak potom ma lekarka upozornila na rizika (je to jej nazor, ktory ja musim akceptovat, aj ked som si cely cas myslela, ze takto bude dietatko na svete presne vtedy, kedy bude chciet prist a nie nejako planovane): rizikom je to, ze moze (aj ked sa to u prvorodiciek stava zriedka) velmi rychlo dole do porodnych ciest a potom uz nie je mozne sekciu urobit. Takisto mozu nastupit kontrakcie a to velmi bolestive a tak si odzije rodicka bolest dva razy /aj tu kontrakcnu a aj tu pooperacnu/, co neprospieva ani telu a ani psychike. Neviem, tolko jej nazor. Mne urobia CR sest dni pred planovanym terminom. Najprv ma to pohorsilo, lebo dietatko je dost malicke a myslim si, ze keby sme sli spontannou cestou, tak je mozne, ze budem cakat az do zaciatku septembra. Ale ako mi potom vysvetlila, chce predist hore spominanemu.

ribizek
13. aug 2009

grammatika - no, v niečom majú pravdu. Ja som si užila aj poriadne kontrakcie a potom som aj tak musela isť na cisársky. Zasa zbytočne riskovať netreba, bábo je prvoradé.
Ja som sa tiež rozhodovala teraz medzi celkovou anestézou a spinálkou, ale išla som na to, čo "poznám." Hlavne si viem predstaviť, že kým ma neuspia, tak by som im možno do toho od nervozity kecala a predstavovala si to. Asi by ma potom nasilu uspali. 😀
Spontánny pôrod som ani neriešila. Môj doki vravel, že tam mali nedávno jednu, čo chcela po cisaráku, čo mala nedávno rodiť spontánne a dopadlo to tak, že pri kontrakciách sa ten steh vo vnútri začal trhať a aj tak museli robiť urgentne cisarák. Vraj to bolo dosť komplikované. Tak toto ja zažiť nechcem. Tiež som krátko po prvom, zbytočné hrdinstvo by nebolo namieste.
neboj, už sa ti to kráti. O chvíľu sem prídeš napísať ostatným vystrašeným skoromamičkám, že to nebolo také hrozné. 🙂 Jo a ten repík si určite kúp. Využiješ ho v každom prípade. A veci, čo ti zostali a nepotrebuješ, rozdáš tehu kamoškám. Ja som to urobila tiež.

csina
13. aug 2009

Tak ma kočky zaujíma, možno to už bolo spomenuté, kedy začnem po sekcii krvácať. Kdesi som počula, že po sekcii sa nekrváca, až o pár dní. je to pravda? Ja som mala prvý pôrod spontánny, to som samozrejme krvácala od pôrodu, ale teraz kvôli vcestnej placente budem asi sekciou a nechcem si ani len predstaviť, ako sa nehybná po anestéze, či analgéze kúpem v posteli vo vlastnej krvi.... 🙄

reruna
13. aug 2009

csina tak já jsem ten první den ležela a vložku mi vyměnovaly PA, ani nevím, myslím, že jsem krvácela, ale ne moc, neboj, nikdo tě nenechá koupat v krvi 😉 na druhý den jsem vstala z postele a šla do sprchy a to ze mě teda šly úplně velké kusy a pak jsem krvácela asi stejně, jako po normálním porodu, první dva týdny opravdu hodně, pak to postupně bylo mín a mín, celkově asi 5 týdnů, ale už to tady hodně holek psalo, je to různé.

susisus
13. aug 2009

Grammatika - aj ja mám také informácie ako si teraz spomínala, že je tam to riziko, no budem s ňou o tom hovoriť, možno ma týždeň pred pôrodom, alebo keby som sa začala otvárať (alebo hocičo iné) tak ma hospitalizujú, neviem... Našťastie mám pôrodnicu prakticky oproti bytu, tak by sa to všetko malo stíhať aj v krajnom prípade 🙂
V každom prípade tých pár dní skôr to bábatku už neublíži, ak sa urobí cisarák skôr...

k.a.t.k.a.
13. aug 2009

csina ja som napriklad prvu noc po sekcii nekrvacala 😉 ale potom to uz slo "potokom" 😝

tinyleaf
13. aug 2009

ja som tiez krvacala hned po sekcii, teda uz si nepamatam ci to bolo uplne hned, ale na druhy den uz urcite a trvalo to nejakych 5 tyzdnov

lenka0
13. aug 2009

ahoj scina som po sekcii druhy tyzden a zatial nekrvacam nijak brutal len trochu.Tesne po je toho viac,ale nic hrozne ja by som povedala ze po prirodzenom porode krvacas viac.a ked tak ta umyju aj ja som tak bola a na druhy den som bola s bolestami uz v sprche,ale neboj vydrzis to tak vela stastia prajem 😀

habibi78
13. aug 2009

ja som tiež krvácala hned po CS nejakých 5 týždnov, ale nebolo to také strašné...
inak, kúp si nohavičky jednorazové z gazy.... lebo po CS nemožeš nosiť spodné prádlo a ťažko sa chodí s vložkou bez gatiek, aj ked neuveríš, ale dá sa to..... 😀 😀

martulikk
13. aug 2009

moni: no, manžel mohl být se mnou, protože je lékařem v naší nemocnici... takže menší protekce 😅

grammatika: neboj, žízeň mít pak nebudeš, infuze ti pomohou 😉 já jsem si uvědomila, že mám hlad, až když po mě chtěli, abych 2.den vstala a já byla nějak oslabená... ty piškoty jsem si dala až večer a vlastně ty další dny jsem se teprve pomalu rozjídala

csina: očistky odcházejí úplně stejně po sekci jako po normálním porodu... je to z místa, kde se odloučila placenta... krvácet budeš hned po, ale neboj, pomohou ti sestřičky... za těch 24hodin, co jsem ležela, mě chodili každou hodinu kontrolovat a mimo jiné kontrolují i krvácení (jestli je vše v pořádku) a mění i vložky, koupou apod... o mě se postaraly úplně v pohodě, ani jsem si to neuvědomovala, nějak jsem to v danou chvíli neřešila... jediný rozdíl by snad měl být v tom, že po sekci bývá krvácení slabší a kratší, ale to je asi také u každého různé... musím říct, že víc mě zajímalo, jestli mám dostatečnou kapacitu toho pytlíku na moč, když jsem byla ještě zacévkovaná 😀 tak se mi sestřičky smály...

habibi78
13. aug 2009

moni, aj pri mne bol drahý pri CS v celkovej anesteze...a nie je ani lekár ani nič podobné.... môj stav bol kriticky, všetci to vedeli.... a napriek tomu mu to dovolili.... ani sa na to nestihol psychicky pripraviť, všetko sa to udialo veľmi rychlo, opýtali sa ho či chce byť v sale, on že asi ano, a už mal na sebe aj to sexi zelené oblečko..doteraz si pamatam jeho vystrašený výraz tváre 😀
len ked ma zašivali, tak odišiel, kontroloval sestry pri važení a čistení malej, ukladaní do inkubatora....

martulikk
14. aug 2009

moni: s přítomností otce u sekce záleží na porodnici... bohužel u nás to neumožňují, tak jsem byla moc ráda, že mi to prošlo takhle 🙂

moni1412
14. aug 2009

csina ja som po sekcii krvacala hned, asi o par hodin sa to zacalo. ale nebolo to take hrozne. a fakt ta nenechaju lezat v krvi, sestricky vedia co robit 😉

martulikk no teeeeeeda. protekcia 😀 lebo viem ze vo väcsine porodnic to neumoznuju

habibi kde si ty rodila?

mima3
14. aug 2009

ahojte dievcata, chcela by som sa vas spytat kto u vas rozhodol o tom, ze babo pojde von cisarskym. ja totiz stale neviem co ma caka. aby ste boli v obraze: naposledy, ked som bola na poradni uz u doktora - porodnika, tak som mu povedala, ze som mala pred skoro styrmi rokmi uraz na chbtici - po havarii - mala som zlomeny hrudny stavec. on mi povedal, ze potom by bol lepsi cisarsky a poslal ma na kontrolne vysetrenie k traumatologovi, ktory ma liecil s tym, nech sa vyjadri k sposobu porodu. lenze ten mi napisal len taku spravu, ze aku som mala diagnozu a kolko a ako som sa liecila, ziadne konkretne vyjadrenie k porodu.. tak kto teraz o tom ma rozhodnut? co si o tom myslite a ako ste sa ku cisarskemu teda dostali vy? dakujem

grammatika
14. aug 2009

Mima3,

ja okrem očnej indikácie mám aj ortopedickú - tiež som mala úraz chrbtice v krížovej časti, ktorá je mimoriadne dôležitá pri tlačení. Môj gynekológ ma poslal na očné vyšetrenie ako aj na ortopedické. Tí lekári mi napísali odporúčanie, s ktorým som išla k pôrodníkovi. Pôrodník na základe papierov od ortopéda a očného lekára určil cisársky rez.

Nuž, no musím však povedať, že dosť záleží aj od toho, v akej nemocnici budeš rodiť. Ak je to Banská Bystrica, tak Ťa musím pripraviť na to, v prípade, že po sekcii túžiš a upredňostňuješ ju pred spontánnym pôrodom, že napriek papieru, ktorý budeš mať, Ťa nechajú rodiť spontánne.

martulikk
14. aug 2009

moni: protekci nefandím, ale tentokrát nebyla na špatném místě 😉 ale abych pravdu řekla, když jsme přicházeli ráno do porodnice, tak už mi na přítomnosti manžela nezáleželo tolik jako před porodem... měla jsem plnou hlavu všeho možného a tohle mi už nepřišlo tak moc podstatné jako když jsem o tom přemýšlela před porodem... ale oba jsme moc rádi, že jsme v daný okamžik mohli být spolu a přivítat naši holčičku mezi nás 🙂

mima: byla jsem prvorodička a poloha plodu KP... nikdo mi tedy přímo "nenařídil" sekci, ale má doktorka mi ji doporučila... no a rozum mi zavelel jít do toho, protože normální porod by za daných okolností byl velmi riskantní...

mima3
14. aug 2009

grammatika - a ten ortoped a ocny ti tam vyslovene do papierov napisali, ze odporucaju cisarsky, ci tam dali len tvoju diagnozu.. lebo mne sa ten odborny lekar nevyjadril, len napisal aky uraz som mala..
ja budem rodit na kramaroch v bratislave a mam zazmluvneneho lekara, tak asi ked sa na tom CR dohodneme, tak to tak aj bude.

moni1412
14. aug 2009

martulikk ale ked sa protekcia da, tak ju zase treba vyuzit 😉 vo vasom pripade bola fakt super 🙂 😵

grammatika
14. aug 2009

Mimi,

ano na oboch papieroch mam napisane, doporucujem porod sekciou a opis diagnozy.
Ak mas vsak zazmluvneneho lekara a je mozne sa s nim dohodnut, tak je to fajn. Ono je udajne papier, na ktorom je takto uvedene: doporucujem porod sekciou - , pre porodnikov dost smerodajny, pretoze ak by sa nahodou nieco stalo, su za to zodpovedni. Mnohi porodnici vsak maju na tieto veci iny nazor a citia sa, ze maju zviazane ruky a bolo by mozne porod absolvovat aj spontanne - hlavne, co sa tyka tych ortopedickych diagnoz, kedze koho dnes uz chrbtica neboli. Zazila som to sama, ja som chcela rodit normalne, spontanne, za pomoci epiduralky a to aj napriek mojej chrbtici, avsak ocna diagnoza je nieco ine, ked Ti lekar povie, ze Ti hrozi oslepnutie v dosledku odlupenia sietnici, rozmyslis si to.
Kazdopadne, ak je to aj psychickeho razu a velmi sa boji, porozpravajte sa. Inak v BB musi dat odobrenie k sekcii samotny primar.
Mna sekcia caka za par dni...hadam to vsetko nejako zvladnem.

habibi78
14. aug 2009

moni, rodila som v Ružinove.... predčasne, v 7.mesiaci, ale ležala som tam celé tehu takmer, už som tam bola ako inventár... 😠

mima, ja som rodila CR neplánovane, prejavil sa u mna help syndrom...takže ked ma prijali nadránom v nemocke, do hodiny dom ležala na stole, menili celý operačný plán čo mali na tento den..... 😀
len som počula, ako lekári pobehovali po chodbe, sestry obvolávali operačku, pooperačné, ARO....všade stres a echo...máme help, máme help...... dnes mi to už príde smiešne....... 😀
našťastie, že som v tom momente nevedela, čo help je a ako sa to môže skončiť.....

csina
14. aug 2009

Kočky vďaka, snáď teda budem mať šťastie na personál... 🙂 Tie nohavičky z gazy si určite zaobstarám, lebo s vložkou som už behala, netuším , ako to, že som ju nestratila.... 😀 Ale teraz po sekcii budem asi viac ležať, tak nech si ju nenaháňam v posteli... 😝
Dosť sa toho obávam, najmä sa bojím, ako dlho mi nedajú maličké na izbu.. Po prvom pôrode mi ju priniesli asi o tri hodinky a už bola so mnou. Bolo to pre mňa veľmi motivujúce, lebo hoci som mala dlhý vyčerpávajúci pôrod o tri hoďky som behala ako srnka okolo maličkej...Veď si ju nebudem vedieť ani nakojiť, keď budem mať možnosť zvoliť len 1 či 2 polohy. Pri prvej som teda poskúšala kadejaké polohy, ktoré nám obom najviac vyhovovali.
A cievkuje sa bežne, či záleží od okolností, myslela som, že ak mi nedajú spinál, alebo celkovú, že ma proste po pár hodinkách pošlú vycikať... 😒

pipinka82
14. aug 2009

Ahojte babenky ja som mala cisaráka dnes je tomu presne rok 😉 mala som so spinálkou 😉

Csina 😉 držím palčeky 😉 a mne malého doniesli nakojit na druhý den ráno a nakojila som ho v pohode natočila som sa na bok a bolo fajn ved za pár minút sa napapal a trocha mi ho tam nechali, pospinkali sme si a potom som ho ešte raz nakojila večer a zobrali mi ho... takto to trvalo 2 dni a na 3tí už bol somnou aj cez noc 😉 už ked som bola schopná chodit 😉

A vycievkovaná som bola hned pred sekciou a aj ten celý den po sekcii až na druhý den mi to dali dole hned ráno bo ma to strašne bolelo radšej som sa v bolestiach doškriabala na wcko to ste mali vidiet xixi 😅 no teraz sa smejem, ale nebolo mi to jedno so slzami som sa plazila 😝 ja som mala problémy so spustením sa vetrov dostala som tú dentálnu trubicu tuším sa to tak volalo.... aby mi plyny odchádzali a mala som krčové záchvaty no bolo to velmi zlé kebyže nemám tie záchvaty plynové tak je to dost v pohode,lebo brucho a rez ma ani tak neboleli ako tie plyny 😝 tak snad vám prebehne cisarák v lepšej forme prajem vám všetko dobré 😉

Babenky všetkým vám držím palčeky 😉 nebojte sa všetko stojí za to 😉

martulikk
14. aug 2009

csina: cévka je v daném případě náhodou super věc (teda až na to zavádění 😀 )... budeš mít úplně jíné starosti než řešit záchod... a neboj, vyndají ti jí hned jak budeš schopná vstát 😉 a co se týče miminka... já rodila v pátek a od pondělka jsem měla malou u sebe... do té doby mi ji sestřičky nosily na kojení... před tím jsem měla sama se sebou co dělat, uf... (teda vlastně i potom, ale moc jsem jí už chtěla mít u sebe a byla to pro mě i mnohem větší motivace se dát dohromady 😉 )

pipinka82
14. aug 2009

A o krvácaní 😉 po cisaráku som hned krvácala pamatám si ako podomna sestrička prikladala vložky 😅 no dost som krvácala museli mi ich častejšie menit ja som si ich nevedela ved som si necítila polku tela po spinálke 😝 a nadvihnút mi zadok tiež nadvihovali sestričky 😅 no ved som bola ako ochrnutá 😔 viete nezávidím tým ludom čo sú ochrnutý už viem aký pocit to je necítit si nohy 😔 pripadali mi aj na omak ako nejaké cudzie 😖 a krvácala som presne 6 týždnov no v tom horúcom lete nič príjemného 😝 ale prežila som 😀

csina
14. aug 2009

Tak to aby som hľadala pôrodnicu, kde je najmä dobré novorodenecké s milým personálom, aby mi tam bábätko netrápila nejaká opacha, vraj jedna je v Ružinovskej, taká nepríjemná...neviem, nezažila som... Habibi..možno by si o tom niečo vedela...Inak ako ste sa obe vystrábili, boli aj po pôrode ešte nejaké komplikácie? Ja mám strach, aby sme vydržali až do konca, ale isté rizko predčasného pôrodu u mňa asi bude...Na čo sa mám pripraviť...? asi blbá otázka, ale pýtam sa..😖
Inak pipinka...s plynmi mám problémy už teraz, tak som zvedavá, čo to bude, keď sa po sekcii nebudem hýbať...každé ráno to musím rozbehať.. 😅 ešteže nie je už manžel doma... 😀

martulikk
14. aug 2009

holky, když to tady zmiňujete, tak plyny byly fakt mazec! úplně jsem na to zapomněla 😅 musím říct, že než se to uvolnilo, tak to břicho děsně bolelo! jizva vůbec (na tu zabraly léky)... postupně to bylo lepší a lepší, pomohl pohyb - čím více, tím menší bolest a plyny odcházely... jenže to je ten problém, začít se hýbat bylo z počátku nadlidské úsilí 😅 zase na druhou stranu, jsem dnes přesně 3 týdny po porodu a cítím se naprosto výborně! jasně, bříško občas pobolí, když přeženu zátěž, ale jinak jsem překvapená jak rychle jsem se dostala do relativního normálu 🙂

habibi78
14. aug 2009

csina, neviem o šestonedelí v Ružinove nič, lebo mne malú previezli po pôrode na Antolskú.....
malá bola po pôrode ešte mesiac v inkubátore, bola na tom zle, ale vystrábila sa až prekvapivo rýchlo, chvála pánu bohu....
ja som musela ostať ešte10 dní po pôrode na pooperačnom oddelení v Ružinove, potom som išla domov, a po týždni doma ma prijali k malej na Antolskú na odd.patologických novorodencov.....
ale myslím,že dobré aj menej dobré sestry sú v každej nemocnici......
😒

susisus
15. aug 2009

Kočky a keď idem do celkovej narkózy, tak môžem požiadať, aby mi cievku nedávali? Je taká možnosť, žeby som ju nemusela mať? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre