Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

jane33
15. aug 2009

Ahojte. No tak sa pridavam aj ja do vasej diskusie. Jednu sekciu som mala pred 4 rokmi v celkovej narkoze - na vyber ohladne cievkovania mne vtedy nikto nedal a musim povedat, ze to bolo na celom cisarskom to najhorsie. Teraz ma caka sekcia 25.8. na Kramaroch a asi tentokrat uprednostnim spinal. Chcem sa spytat tych, co takto rodili - cievka sa zavadza az ked uz je napichnuty spinal, aby to nebolo citit, alebo este predtym?

berunka
15. aug 2009

Susisus: bohuzel cevce se nevyhnes,vzhledem k tomu,ze po cisari bys mela 24 hodin lezet (ja teda lezela jen 12) tak jak by jsi chtela zvladat WC 😀 a hlavne ono prvni dny po ciasri dojit na zachod neni zadna slast takze na jednu stranu asi bud rada ze budes cevku mit 😉

Jane:me anesteziolozka rekl aze mi ji daji az po pichnuti spinalu.sestra mi ji teda chtela zavest uz pred tak jsem jim rekla ze mi bylo slibeno zavedeni az po spinalu a mela jsem ji az potom a vubec jsem to necitila 😉 myslim ze kdyz jim reknes tak by ti ji mohli dat az pak 🙂

susisus
15. aug 2009

Ahoj Berunka a nemôžu mi proste doniesť misu??? 😒
Ja som zatiaľ vždy pri urologických vyšetreniach cievkovanie odmietla a absolutne si to nedokážem predstaviť 😠

berunka
15. aug 2009

ale vzdyt to cevkovani nic neni 😉 jestli budes mit dreny tak ty jsou horsi a bohuzel i bolestivejsi pri vyndavani,cevka je fakt brnkacka.a kdyz reknes az ti ji daji po pichnuti spinalu tak ji neucitis.a vyndavani je otazka sekundy 🙂

jane33
15. aug 2009

Nuz v spinale to asi naozaj nic nie je 😉 Je to jeden z hlavnych dovodov, preco si ho chcem dat. Susisus preco ides do celkovej narkozy?

martulikk
15. aug 2009

no, vzhledem k tomu, že nebudeš nic moc cítit, tak jak budeš vědět, že potřebuješ na záchod? zavedení cévky fakt není příjemné, ale na druhou stranu je to pár vteřin 😉 také jsem 24h ležela, takže ještě, že jsem jí měla! 🙂 dali mi jí před zavedením epi-katetru a vůbec se mě neptali jestli chci před nebo po (v každé nemocnici mají prostě nějaký svůj sled událostí)... ale vše mělo takový rychlý spád, že jsem tohle v danou chvíli nějak neřešila, byla jsem ze všeho tak vykulená... 😀 a po pravdě, když mi jí ten druhý den vzali, tak mě to bylo líto... najednou jsem musela řešit záchod a jak se na něj případně dostat, uf... 😅 ale nakonec dobrý!

jane33
15. aug 2009

Martulikk ako si to ja pamatam, nie je to len par sekund. Mne ju zaviedli asi 20 minut pred narkozou a stipalo to teda poriadne az kym ma neuspali. Po prebrati som ju uz necitila a ani pri vyberani. Je fakt, ze bez cievky si to predstavit neviem. Bola som rada, ze som na druhy den urobila dva kroky k umyvadlu a cesta na WC, ktore bolo o dve dvere vedla bola nepredstavitelne daleka 😀 Na druhej strane nasledky cievkovania je este hodne citit aj pri prvych navstevach toalety
😖

jane33
15. aug 2009

Martulikk este ma napadlo: ten epi-kateter, ci ako sa to vola Ti nezavadzal, ked si potom lezala na chrbte?

martulikk
15. aug 2009

jane: kdepak 🙂 měla jsem ho zavedený v kříži a pak hadička z něj byla vyvedena po zádech nahoru na rameno... celou jsem ji měla přilepenou náplastí, takže nic nepřekáželo... jasně, musela jsem si dávat pozor, abych si to nějak nešikovně nevytrhla, zvedat se opatrně (netřít se přes ty záda v lehu), prostě s ohledem na to, že to tam je, ale nic extrémního... v zádech jsem to nijak nevnímala a ta úleva od bolesti, když mi tam dali tu mojí "dávku" 😀 paráááda 😀 občas jsem dostala na bolest i injekce a ty byly dost nepříjemné a navíc mi ani moc nezabíraly, takže příště jsem jednoznačně znovu pro EPI!

jane33
15. aug 2009

Martulikk ja sa toho spinalu/epiduralu dost bojim 😅 Neprezieravo som si pozerala sekciu na internete a po tom co som tam videla si dost dobre neviem predstavit, ako asi moze clovek, ktory je pri vedomi nic necitit, ked ma lekar po lakte strcene v jeho bruchu a sestra mu pri tom po tom bruchu este aj skace. Docitala som sa, ze bolest necitis, len nejake tlaky. Nevies tie tlaky k niecomu prirovnat, aby sa na to dalo dusevne pripravit? A este - vedela si, co s Tebou kedy robia?

dm1
15. aug 2009

jane33 - ja som mala tiez len lokalku pri sekcii a citila som len ked maleho vyberali lebo im isiel tazko von /plodova voda uz bola odtecena/ a tak som citila ze ma smykaju do strany. Som normalne myslela ze ma z toho stola zhodia... Inak aj som mala takeho doktora co tam stale vypraval hovadiny narp. ono to nejde, ja ju na seba asi prekotim... alebo "dedko tahal repku, babka tahala dedka..." - no myslela som ze ho zabijem. Ked maleho vytiahli zostalo my strasne zle chcelo sa mi vracat, tocila sa mi hlava a pripadalo mi vecnost co ma zasivali....

martulikk
15. aug 2009

jane: tak já měla epidurál... u spinálu prý necítíš vůůůbec nic! nemyslím jen bolest, ale ani dotyky, nohy, prostě nic... u toho epi jsem mohla hýbat i nohama, ale od prsou dolů jsem měla celé tělo dost znecitlivělé... dotyky jsem vzdáleně cítila, nevím jak to popsat, možná jako silné mravenčení, když si třeba přeležíš ruku... vím, že mi nohy přivázali, teda jen jsem to cítla, vidět už to nebylo, protože jsem nad sebou mělu už tu zástěnu 🙂 a jinak občas tam něco povídali, ale nic moc, hladili mě po tváři, mluvila jsem s manželem, otírala si pusu namočenou gázou, protože jsem měla sucho v ústech... víc si už moc nepamatuju... jediné, co mi zůstalo v hlavě, je to jak sestřička řekla, že opravdu máme tu holčičku 🙂 jinak při té "akci" jsem cítila jako kdyby mi tahali kůži na břiše ze strany na stranu, taky se to nedá moc popsat 😅 ale bolest opravdu žádná!!! nemám nejmenší tušení, kdy do mě řízli nebo kdy mě šili apod... byl to hroznej fofr! 🙂 navíc od té chvíle, co mi paní doktorka ukázala malou nad tou zástěnou, jsem už na nic jiného nemyslela 🙂 byl to nádherný okamžik! jinak špatně mi nebylo... když mi zavedli katetr, tak mě anesteziolog požádal, abych mu řekla, kdyby se mi začal zvedat žaludek, aby s tím mohl něco hned dělat... krátce po té, co jsem si lehla, tak se mi začalo dělat zle, tak jsem to hned řekla... asi mi něco dopíchl a během vteřinky bylo už vše ok a od té doby už mi bylo jen dobře 😉

jane33
15. aug 2009

Vdaka kocky. Hned sa citim trocha lepsie 😀

grammatika
15. aug 2009

Dievcata,
este som sa zabudla opytat, kedze za styri dni pojdem (aj ked mam pocit, ze sa dietatko tlaci von), ako je to s oholenim, mam sa oholit asi skor doma? ale netusim pokial? mozno hlupa otazka, ale predsa?

rose86
15. aug 2009

gtammatika pravdepodobne pojdes do nemocnice este den predtym nie?? tak tam budes tak budes mat cas sa este oholit.

martulikk
16. aug 2009

grammatika: já měla nástup v 7h ráno a v 9h šup na sál... do té doby jsem si prošla všechny potřebné "procedury" včetně holení... taky jsem nevěděla kam až, tak jsem to nechala až na nemocnici 😅 nakonec mi sestřička oholila bříško zhruba od kalhotek dolů (nejsem schopná ti říct kolik je to cm, protože když jsem byla ještě těhu, byl to asi větší rozměr 😀 ) a vlastně i spodek, což bylo zbytečné... ale někdo to prostě dělá tak jiný zase jinak... osobně neznám nikoho, kdo by rodil CS, takže jsem si s tím také nevěděla rady... tak jestli ti to pomůže, jizvu mám přesně na hranici bříška a chloupků... parádně se to schová pod kalhotky 😉

grammatika
16. aug 2009

martulikk,
vdaka, ja sa pytam preto, pretoze by som to urobila rada este sama doma za pomoci manzela. kedze do nemocnice ma prijmu den pred CR. ale myslim, ze som to pochopila, odspodu to nutne nie je...)

moni1412
16. aug 2009

grammatika uz za tri dni ides? v kolkom si vlastne tt?

grammatika
16. aug 2009

Podla mojich vypoctov som v 38 tt a 4 dni /kedze viem datum pocatia🙂/ a podla tabuliek, ktore vsak zahrnaju pravidelnu menstruaciu v 28 dnovom cykle /a ja mam cyklus 35 dnovy/ som uz v 39 tt a 5 dni (tento termin mi rataju vsetci a potom to vyzera, ze je dietatko mensie:(/.
Podla prveho ultrazvuku som mala stanoveny termin na 25.8., no a pre cisarsky rez sa rozhodli na tuto stredu. Ja len dufam, ze to nepride dnes alebo zajtra.

martulikk
16. aug 2009

grsmmatika: jasně 🙂 a kdyby na tom spodku přeci jen trvali, tak to dodělají v porodnici 😉

susisus
16. aug 2009

jane: do celkovej idem preto, ze si nechcem dat nic pichat do chrbta, radsej pospim, je to pre mna prijatelnejsie.

A kedze ja nebudem musiet 24 hodin lezat bez pohnutia, tak preco by mi mali davat cievku? Ved ja aj budem citit, ze mi treba curat, ved mi kludne mozu doniest misu nie ??? Nerozumiem tomu 😠

tinyleaf
16. aug 2009

susius, ta cievka Ti to fakt len ulahci, ked sa po CR nebudes prve hodiny moct ani pohnut, nie ze by Ti to vyslovene zakazali 🙂 ale bude to hotove utrpenie co len posunut sa na posteli. Ja som zistila ze mam cievku az ked ma doviezli na izbu, vobec som necitila kedy mi ju zavadzali, urcite az po pichnutej epi, mala som neplanovany cisarsky.

babulka123
16. aug 2009

susisus.. ja som sa bala cievky najviac... a poviem ti vdaaaka za nu.. presne ako pise tineleaf.. budes rada ze ju mas a nemusis sa pohnut..a to ze sa vycikas kedy chces.. nooo ani nie.. mne bolo treba mala som misu pod sebou a nic.. ani za ten svet..

zle mi dali cievku tak mi ju davala sestricka na pooperacnom znova a to bola taka ulava potom .. parada... vobec sa toho neboj.. nic to nieje..

berunka
16. aug 2009

susisus: ja bych teda pri reseni jestli si dam epi nebo celkovou koukala spis na to jak se to bude odrazet na miminku ne na me ale to je kazdeho vec.ale co se tyka cevky tak jednak az se proberes po narkoze muze ti byt dost zle takze bys ani nebyla schopna na zachod dojit.a bolest bricha je prvni dny taky znacka a vzhledem k tomu ze povinne musis hodne pit aby se daly do pohybu streva bys mela opravdu s WC problem.no ja osobne si nedovedu predstavit chodit treba co tri hodiny na zachod kdyz ,presne jak pisou holky,mas problem se i otocit na posteli.takze bud rada za cevku.

susisus
16. aug 2009

Baby a nemali ste po nej problemy? ☹ Ja rozmyslam ze radsej pretrpim tu bolest prvy den na mise, ale nedokazem si cievku predstavit ani v najhorsom ☹ Mamka mi vravela ze po cievke mala palenie a bolesti este zopaaar mesiacov, tak to radsej ja jeden den zatnem zuby a nejak sa vycuram do misy 😠

berunka: No co sa tyka vplyvu na dieta, tak epiduralka z toho pri najnovsich zisteniach vychadza ovela horsie ako narkoza - v pripade ze sa porod nespusti okamzite... Takze je to diskutabilne... Ono pre dieta je asi najlepsie ked sa nepichne nic 🙂

lulu723
16. aug 2009

neboj ja som cievku vobec necitila asi preto,lebo este som poriadne necitila ani nohy.a potom rano ma sestricka zobrala na tu misu riadne sa mi krutila hlava preto ma drzala ako mohla,lebo som sa tam skoro zosipala 😉

berunka
16. aug 2009

ale tady se susisus bavime o cisari,tam se na zadne spusteni neceka 😒 to je spis nezadouci. takze rozhodne u cisare je vic cassu na vyndani miminka pri spinalu.
po cevce paleni nekolik mesicu?tak to bych rekla ze nemuselo byt zpusobeno cevkou jako takovou ale nejakym zanetem nebo necim podobnym.me ji vyndali a za par minut jsem ani nevedela ze jsem ji mela.treba U Apolonare si myslim ze by se s tebou vubec o mise nebavili.ono taky sestricky na JIPU maji spostu prace a kazdou chvili chodit nekomu pomahat na misu nevim nevim.ono opravdu po tom porodu mas co delat se otocit natoz sednou.

susisus
16. aug 2009

Tak sme sa asi nepochopili, lebo si spominala ze: "jestli si dam epi nebo celkovou" 🙂 Asi si teda myslela spinal, no tak spinal by bol v pohode, keby som nemala problem s ihlou do chrbta - čo mám a pri spinale aj pri celkovej hned babo vyberaju, takze sa bud ziadna, alebo minimum latok dostanu k dietatku... aspon tak mi to bolo vysvetlene.

Hm a spat k cievke 🙂 keby som mala istotu, ze to bude tak v pohode ako si to mala ty berunka, tak by som s tym problem nemala... ale aj ine baby tu pisali, ze ta cievka bola horsia ako cely cisarak... 😒

reruna
16. aug 2009

no já se taky cévky bála, ale nakonec to zavedení nebylo ani tak nejhorší, trochu nepříjemné, ale ne bolestivé a asi záleží na sestře, pokud to dělá někdo nezkušený, může to třeba víc bolet nabo pálet, ale já s tím teda problém vůbec neměla a byla jsem ráda, že ji mám. Navíc se mě ani nikdo neptal, jestli chci nebo ne... takže snad by mohli vyhovět jedině v tom, že by ji zavedli až po uspání, nevím... myslím, že na to potom už není čas...
Vytáhnutí byla chvilička, vůbec jsem to necítila, ale je fakt, že prvních pár dní mě to při čurání docela dost pálelo, ale fakt jen pár dní a tak myslím, že pálení několik měsíců rozhodně není asi normální, to musel být nějaký zánět...no a ve srrovnání s bolestí břicha bylo nějaké pálení při močení úplná brnkačka. Fakt si neumím vůbec ani představit, že bych ten první den se měla třeba i jen malilino nazvednout na mísu, to teda fakt nehrozilo, to by mě musely pomáhat sestřičky, cévka teda rozhodně byla pohodlnější...

berunka
16. aug 2009

susisus: ja mela spinal ale martulikk mela epi a i pres to mela cisare.takze proto jsem to psala.mrkni na jeji prispevky o par stranek zpatky.ja mam taky velky problemy s jehlama a injekcema,pred odberem krve je mi spatne tyden.nakonec jsem mela spinal uplne v pohode a cele sestinedeli jsem si sama pichala injekce do briska,coz me ceka i pri druhem ditku pokud ho budu moct mit.takze neboj,kvuli miminku zvladnes ledacos 😉 😉 tak se zkus uz ted s doktorkou o tom pobavit ze mas proste z te cevky obavy a jeslti je mozne ji dat az po narkoze.ale myslim ze tam je prave ten problem ze u celkove narkozy ten porod vypada tak ze vsichni na sale jsou pripraveny a jakmile te uspi honem vyndavaji miminko,protoze u celkove vic prechazi anerteze na mimi.kdezto u spinalu maji vic casu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre