Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

luka04
22. aug 2009

moj clovek lulu 😀 vo stvrtok idem k doktorovi, uvidime co mi na to povie.....

miskachrumka
22. aug 2009

☹ luk prečo cisarsky?nieje to bohvie co to ti poviem ja som si vyskuasala aj to ajto !zacalo to takto:24.2 som mala termin 26.2ma už doktor nechal v nemocke už som bola po termine a 27.2ma zacali napichavat na bolesti kedze ma ziadne bolesti od vecera nechytili tak 28.2 som už dostala infuziu a dalsi cipok na bolesti a vecer to zacalo bolesti dali mi klystir predtym mi odtiekla plodova voda a hned na porodnu salu dr mi povedal ze somotvorena len na 2cm ☹ mala som neskutocne bolesti už od zaciatku nie len nan konci takto som sa trapila od piatej vecera do siedmej rana už sa aj pomenila sluzba kym som porodila ☹ ale nejak prisiel primar bola som otvorena na 9cm už bolo vidno temeno hlavicky napokon mi povedal ze je to akutny pripad a volal na salu nech prpravia salu na sekciu dali mi kateter inekciu a už si iby pametam ako mi dr povedal ze rychlo rychlo moze sa zadusit 😢 a podpisala som po ceste na salu reverz a už ma viezli bola to otazka par sekund!este som na operac.stole dostala poslednu kontrakciu inac ja mne to padlo vhod vies ka som bola vycerpana na pokryji sil po tolkyh hodinach umorenia a bolesti silne od zaciatku no strasne ked si spomeniem nato mam vzdy zomomriavky ☹ no a už som otvorila oci aiba som videla ako moj manzel place nadomnou sam sa strasne zlala ze co je s malim co je sa ho pytam!a on nic iba ze to su slzy radosti 🙂 a ukazal mi maleho na fotke kedze bola na operacke zima tak ho museli dat na chvilku do inkubatora aby sa zohrial ale asi o 3hod mi ho doniesli a ja sa pytam prva otazka na sestricku to je moje? 😀 bol nadherny neskutocne krasny pocit 🙂 no ked osm ho nakojila vsetko tak mi ho zobrali naspet som palakala ako dazd a ma upozornili ze mam spat lebo ma zajtra caka stvanie z postele hned na druhy den 😕 po sekcii!a užž len to bola bolest!!!!!!!!!!kedzze ako som pisala mali bol už v porodnych cestach tak ma museli narychlo rozrezat od pupka dole a stym rozrezanym bruchom to bolo katasrofa som plakala ako dazd!skoro 5hodin som sa dvihla z postele z lahu do sedu s cerstvym rozrezanym bruchom to je take takto opisovat kto nezazije nepochopi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a zacat hned aj chodit lebo by som mohla dostat zapal pluc!sekcia je velky zasah do organizmu!boli to tazke dni ☹ akt tazke taka ruzrezana saatarat aj o male a vkuse sa dvihat len az noc 11krat k amalemu uf vies tak ti poviem to co som si ja prezila pocas porodu neprajem ani svojmu najhorsiemu nepriatelovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!mna ked sa niekto opyta na porod tak sa mi tlacia slzy do oci a mam zimomriavky !!!!!!!radsej by som rodila normalne a doetraz netusim ako je mozne ze to primar nevidel na sone ze ma mali dadko zpriecenu hlavku doetarz mi to nebolo vysvetlene !!!!!!!! 😠

miskachrumka
22. aug 2009

luk dufam ze si das tu namahu a precitas si to dakujem! 😉

luka04
22. aug 2009

miskachrumka...jasne, ze si dam tu namahu...no mas otrasny zazitok, nezavidim ti,,,prezila si si dost...hlavna vec, ze ste s malinkym v poriadku... 🙂 vies, ja mam panicky strach z porodu, asi preto vymyslam...ja mam zas v okoli taketo pribehy ako si mala ty a to rodili normalne...ono je to strasne individualne...svagrina tiez mala problemy ako ty, prenasala, potom vyvolavacky, nie a nie sa otvorit...a ked zacali kontrakcie, mala nesla von a nesla...az ked bola aj ona na pokraji sil, zvolili cisarak a zistili, ze mala omotanu 2x snuru..uspali ju a za 20min bola mala na svete..vravi, ze normalne uz nikdy viac, ze radsej zas cisarsky...a kopu inych...ale ja viem, ze je to strasne rozdielne, nazory, aj porody...najvecsiu hrozu mam zo zasivania, roztrhnutia a pod..kamoska dost zle dopadla..ja uz sama neviem ale bojim sa ☹

miskachrumka
22. aug 2009

luka ano mas pravdu ze sto ludi sto zazitkov!vies ked to tak zoberes tak co tak si to musis vytrpiet mikto nemal porod ako cestu ruzovou zahradou!az natie co mali mozno epi. a nec necitili a ani nevedeli kedy s prepacenim vyprdli babo!ale tak tam je zas riziko ochrnutia pri nespravnom vpichnuti!vsetko ma svoje pre aj proti ja na svoj porod nezabudnem nikdy!!!!!!!!!!!je to ako moj zly sen ☹

lulu723
22. aug 2009

neboj luka to doktori rozhodnu ako budes rodit cisarsky si nemozes vyziadat.robia to len vo vynimocnich situaciach.ale podla mna by ti ho mali schvalit. 😉

majdula
23. aug 2009

Ahoj holky,

mam tyden po cisari, bylo to akutni (malej se pri vyvolavani dostal do oblicejove polohy a kdybych tlacila, tak mu zlomim vaz ☹ ), ale hned po porodu jsem vedela, ze budu rodit znovu 🙂 a doufam ze podruhe se to podari prirozene. A chci se vas zeptat, za jak dlouho od tohoto cisare je mozne znovu otehotnet, aby to nebylo riziko pro miminko? Kdy je uz vse bezpecne zahojene?

Chteli jsme mit druhe mimco co nejdriv, nemame na co cekat (je mi 34).

drobcek2210
23. aug 2009

Ahojte,
mne budú v utorok robiť druhý cisársky rez bude to po deviatich rokoch. Ja osobne by som asi neriskovala minimálne rok po narodení by som sa nesnažila otehotnieť. Predsa len je to operačná rana, musí sa poriadne zhojiť, aby mohla udržať tú záťaž, ktorú druhé bábatko prináša. A druhá vec, neviem si predstaviť mať dve deti krátko po sebe, potom sa už majdula asi nebudeš môcť venovať obidvom na sto percent.

liki205
23. aug 2009

Drobček ahoj a kde ti ho budú robiť, lebo aj ja mám v utorok naplánovaný cisarák tak sa možno uvidíme 😉

smejo251
23. aug 2009

baby poradte mi ako je to s planovanim sekcie...ja mam termin 21.9 ale chcela by som aby ma lekar naplanoval uz skor tak okolo toho 9.myslite ze mi vyhovie?

susisus
23. aug 2009

smejo - ked bude mat vtedy sluzbu tak ti asi vyhovie, lebo im vyhovuje ked je planovany na konkretny den 🙂 Inak mas termin vtedy ked ja a davala som si robit numerologicke vyratanie vhodneho dna porodu a najlepsi je 12.9., konkretne 9.9. je najhorsi den v septembri...

martulikk
23. aug 2009

smejo251: jsem také po sekci... když jsme v poradně řešily s mou doktorkou termín, tak mi řekla, že (kvůli miminku) je nejlepší počkat na ukončení 39.tt... (rodila jsem v 39+1 tt) přeci není kam spěchat, v bříšku je mímu nejlépe, tak bych to být tebou zbytečně nezkracovala - pokud pro to samozřejmě nejsou nějaké vážné důvody...

majdula: také chceme ještě jedno dítko 🙂 doktorka mi řekla, že je vhodné počkat s otěhotněním minimálně 1 rok - ideálně ty 2-3 roky 😉 sekce je velká břišní operace a je to i dost zátěž pro dělohu... dej jí čas se dát dohromady... když bude vše v pořádku, nevylučuje se možnost 2.porodu normální cestou 😉

smejo251
23. aug 2009

susisus- to vazne ???ja som chcela nech sa narodi 9.9.09 take by mal krasne rodne cislo ☹(((((este som myslela ze 10.09.09 by tiez nebolo zle alebo 08.09.09 no neviem....a preco je najhorsi den 9???
no a ja som citala ze skor ako 10 dni pred terminom nechcu vybrat babo vonku tak neviem..no ved vam dam vediet ze co mi na to povedal lekar...inak mam ho uz vybaveneho je super -.....a vzdy mi vsetko vysvetli tak budem mudrejsia a samozrejme vsetko napisem
inak dakujem za odpovede

susisus
23. aug 2009

smejo - zabudla som presne ako to vysvetlila, ale deviatky su nedobre cislo v suvislosti s narodenim a este ked by tam boli 3 tak uplne... Aj ja som totiz trosku koketovala s tym datumom 😉 V septembri je najlepsi datum 12.9. a 21.9. a samozrejme den, kedy sa rozhodne samotne babo ze chce na svet. Takze ja som sa dohodla s mojou doktorkou, ze ked sa mala ohlasi, tak vtedy urobime sekciu a basta 🙂

smejo251
23. aug 2009

a kde si si to davala zistovat co tak 10.9.09????

liki205
23. aug 2009

mne urobia cisarák o 11 dní skor ako je plánovaný termín porodu, ale podla roznych meraní a ultrazvukov to vyzerá že už som v 40. týždni takže to asi ani skorej nebude....bábo má už viac než 3,6 kg

smejo251
23. aug 2009

no ved to hovorim aj ja ze ked je babo uz dost velke a vsetko dava signal ze je babo pripravene na prichod tak oni ho vyberu ,podla mna to pri sekcii zbytocne netahaju...liki drzim palceky....a kde budes rodit nemas strach?

drobcek2210
23. aug 2009

Ja budem rodiť v Bánovciach, sekciu mi spraví môj gynekolog. Rodila som u neho aj svoju prvú dcéru, takže mu dôverujem. Inak to sono... no ja neviem ale pri malej sa mi sekli o pol kila, teda bola o pol kila ťahšia. Ale veď v konečnom dôsledku, keď je sekcia plánovaná aj tak na tom prd záleží...

rose86
24. aug 2009

smejo to asi kazdy lekar inac robi s tou sekciou. niektory ti povie ze po 37tt uz moze babo von, iny pocka na poslednu chvilu. ja mam termin normalneho porodu 12.9. doktorka mi dala termin na cisarsky 7.9. ale som ju poprosila ci by to neslo skorej, tak mi vyhovela a dohodli sme sa na 2.9. cize mala bude kazdy rok dostavat pekny darcek na narodeniny to ze bude moct ist do skoly 😀

atrami
24. aug 2009

majdula,
všetky deti boli sekciou- mala som úzku panvu.
Otehotnela som po 22 mesiacoch. Problémy som nemala žiadne.

liki,
sekcia sa robí skor, aby sa predišlo komplikáciam, ak by sa porod spustil pred termínom, je to normálna prax. Ja som mala 10 dní pred termínom.

smejo,
dobrý dátum. Ja som nič neplánovala, ale vypálilo mi to takto:
Najstarší na pradedove narodky.
Prostredný na moje narodky.
Najmladší na 10. výročie zoznámenia s MM

reni7
24. aug 2009

ahoj tak já měla indikaci od odrtopeda k sekci-termín porodu 6.7.ale v porodnici mě chtěli nechat rodit normálně 😠 prostě je žádná indikace nezajímala,až 30.6.když mě viděl primář řekl že to bude císař-naplánoval mi ho na 7.7.takže den po termínu 😕 ale 6.7.se malá začala hlásit na svět-od rána poslíky takže mi ho udělali odpo
malá teda narzená přesně na termín-ale myslela sem si,že mi ho udělají aspoň týden před termínem

každý dr a porodnice je jiná v tomhle

smejo251
24. aug 2009

no dohodli sme sa s msanzelom ze ako lekar povie tak pojdeme na sekciu a nebudeme riesit datum ale urcite sa opytam lekara ci by sa nedalo na nejaky pekny...ale aj tak si myslim ze ten moj malinky sa vypyta na svet sam toho 8.9..mam taky citak od zaciatku tehu...tak uvidime...

smejo251
24. aug 2009

etse sas chcem opytat ako dlho musim ostat po sekcii v nemocnici?

akejka
24. aug 2009

smejo, po sekcii sa chodí domov obvykle na 5. alebo 6. deň...Závisí od nemocnice, tvojho zdrav. stavu. V deň odchodu ti vyberú štichy, ak ťa budú šiť nevstrebateľnou niťou...

akejka
24. aug 2009

a ešte, ak by ťa pôrod chytil skôr, ako máš naplánovanú sekciu, urobia ti sekciu urgent, nič sa nedeje 😉 Stalo sa to mojej známej, keď čakala 3. dieťa...
Dokonca by som povedala, že to je lepšie, pretože aspoň začiatok pôrodu by bol fyziologický, dieťa to tak nestresuje, ako naplánovaná sekcia... 😉

martulikk
24. aug 2009

smejo: obvykle se po sekci v porodnici zůstává 5-7 dní, já rodila v pátek a ve čtvrtek hurá domů 😉

smejo251
24. aug 2009

no som velmi zvedava ako ja dopadnem 🙂)))neda sa to podla mna planvat ono to pride kedy to ma byt podla mna...ale dakujem kraasne baby

elissa2009
24. aug 2009

no u nas vobec dieta nevyberu pred terminom. Mne dr povedal ze bude cakat do poslednej chvile, tak uz teraz mam nocne mory, aby sa mi netacal spontánny porod.

csina
24. aug 2009

Tak to som zvedavá, ako to bude so mnou...Ja mám rodiť okolo Vianoc...Bola by som rada, ak by mi robili sekciu 1.1. 😀 2010. Podľa uzv, je menšia, aj podľa mojich interných výpočtov by to malo byť až 5.1., ale bojím sa, že ak mi to naplánujú v polke decembra, bude to priskoro... Aj tak ešte stále dúfam, že sa sekcii vyhnem, ale dnes som bola na uzv a tá sprostá placenta sa z toho krčka ani nehla.. 😠 No a malá si leží pekne priečne...ale myslím, že sa ešte otočí..aj prvá ma takto strašila.. 🙂

atrami
24. aug 2009

semjo, ja som išla na 5. deň, pritom deň porodu sa neráta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre