Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

bibi78
3. sep 2009

elissa, toto som vobec neriesila vopred. prisla som do nemocky v rifliach na traky (ale mozu byt akekolvek tehu nohavice) a v nich som sla domov, boli mi uz trosku vacsie, ale brusko Ti este chvilku zostane, takze Ti neodporucam brat si oblecenie, ktore si nosila pred tehu. je jedno, ci sukna alebo nohavice, hlavne, ze Ti nebudu tlacit na brusko. 😵

martulikk
3. sep 2009

elissa, mě přinest manžel kraťasy, ve kterých jsem šla rodit 🙂 bříško jsem už teda neměla, ale oni stejně nejsou těhu a mají takový volnější úpletový pas se šňůrkou na zavázání... určitě to chce něco volnějšího a taky aby se ti přes jizvu nic netřelo (nešoupalo)... co bylo ale horší... autpás v autě 😅

yoya
3. sep 2009

Ahojte
Ako tu čítam, normálne dostávam strach z cisaráku.Prvého syna som rodila normálne a to druhé musím zo zdravotných dôvodov takto - cisárskym.Prosím vás som z toho trošku zmetená, čaká ma to síce až v januári, ale mám sa vôbec báť?Je to také strašné, či každá to prežíva inak? 😅

martulikk
3. sep 2009

yoya: nenech se zbytečně strašit 😉 mrkni na stranu 153, popisovala jsem tam svůj porod... já jsem se sekce strašně bála a rodila jsem tak jen proto, že jsem prostě musela... no a když jsem "po", tak si možná budu u druhého přát, aby bylo taky KP a já mohla rodit zase tak 😀 ty dny po porodu jsou těžké, ale zvládnout se to dá 🙂 dnes jsem byla na kontrole po šestinedělí a mám radost, vše je v pořádku 😵 a když jsem se ptala na pohyb a cvičení, tak mi doktor řekl, že je to zahoojené, tak prý mohu dělat vše na co se budu cítit, tak hurááá 🙂

atrami
3. sep 2009

yoya,
ja mám za sebou 3 cisárske. Vobec to nebolo také hrozné, dalo sa to zvládnuť.

elissa,
ja som išla v tehotenských nohaviciach. Rodila som sekciou, tak mi to vyhovovalo.

smejo251
3. sep 2009

simonova815- a to kde si prosim ta rodila taka dobra nemocnica....baby ja som sa dnes nic nedozvedela ☹ ☹ ☹
urobili mi sice ctg alelekar ho nevidel len ta sestra co mi ho robila tak snad keby bolo nieco zle tak mi to povie...dnes bol v nasej porodnici saleny den same zeny na prijem a pohotovost....
inak baby tie ciarocky co su na tom ctg to co znamena???ako to ma vyzerat ten graf ked uz idete rodit alebo ked nieco nie je v poriadku???

yoya
3. sep 2009

Baby, tak vám veľmi pekne ďakujem za podporu.Myslím, že každá ju potrebujeme.Viem, že sa to dá zvládnuť, veď všetko sa dá, no a veľmi rýchlo sa na to zabudne. Sme bojovníčky, tak hurá do toho!Držím všetkým palce, nech ste v poriadku a tešíte sa z bábätiek. 😉

yoya
3. sep 2009

martulikk - práve tvoj príspevok som si prečítala ako prvý, nejako som to neriešila, ale už sa to čím ďalej tým viac bude približovať. Veď aj prvého pôrodu som sa bála a to som bola podstatne mladšia, no a prežila som ho, aj keď to bol normálny pôrod.No tentoraz mi môj zdravotný stav nedovoľuje ako som už písala normálne rodiť.
Vybrala si pekné meno pre dcérku, aj ja som Jozefína. 😀 už som si myslela, že málokto dáva takéto meno dievčatám. super 😉

atrami - klobúk dole, tri cisárske - drž sa 😉

martulikk
3. sep 2009

yoya: jééé, ty máš bezva jméno!!! 🙂 my jsme se nemohli rozhodnout pro jméno hodně dlouho, ještě ráno, než jsme šli do porodnice, jsme losovali (no a celou noc před tím také) 😀 vždycky jsme chtěli Terezku, ale to je snad nejčastěji dávané jméno vůbec, navíc hodně našich známích ji má... už v těhu jsem "pracovně" začala bříšku říkat Pepinka, manžel zuřil jak se mu to nelíbilo 😀 a nakonec si na to tak zvykl, že to byla především jeho volba jména 🙂 Josefínku jentak nikdo nemá a tak jsme za to moc rádi! ...co se týče mého porodu... koukala jsem se na ten svůj "příspěvek" a při čtení jsem si všimla, že jsem tam nějak o den posunula to kojení malé 😅 no, byla jsem toho všeho tak plná, že se mi pár věcí krapet smotalo dohromady... na kojení mi malou samozřejmě přinesli dvakrát už ten první den a ne až v sobotu, jak jsem napsala... tak se hlavně neboj kojení, jestli má maminka kojit, nezáleží to na způsobu porodu... vidím i menší pozitivum v tom, že jak jsem malou neměla hned od začátku u sebe, mohla jsem trošku nabrat síly po porodu... jasně, stýskalo se mi, ale všechno tak rychle utíkalo, že i to jsme zvládly 😉 vážně, zbytečně se dopředu netrap, já jsem si zoufala už od 32. týdne, kdy mi řekli, že budu rodit sekcí... četla jsem kde co a zbytečně se stresovala dopředu... vím, člověk si neporučí a myšlenky jdou svou cestou, ale proto, že už to mám za sebou, můžu s klidem říct, že fakt o nic nejde... ani normální porod není procházka růžovou zahradou a to samé platí i u sekce... ale zvládly jsme to a já sama jsem moc ráda, že na to budu s láskou vzpomínat! jasně, vždy se může přihodit něco špatného, ale to není dáno apriori způsobem porodu... takže hlavu vzhůru, budeš mít krásné nezmuchlané miminko a bříško se ti zahojí cobydup 😉

elissa2009
4. sep 2009

Baby a ake nohavicky si mam zobrat, dobre su tie jednorázove - sietkovane, alebo obycajne, ktoré nosim aj teraz. Ja som uz uplne na nervy z toho cisarskeho, strasne sa bojim a este ma trápia taketo kraviny.

valentovasasa
4. sep 2009

holky, ty kalhotky bych neřešila - v prvních dnech po sekci jsem neměla žádné - prostě mi vadili na té jizvě
vložky jsem měla porodnické, takže ty nelepící, tudíž jsem nemusela řešit jestli je mám jen mezi nohama, nebo v kalhotkách... A pak jsem používala klasiku obyč bavlněný.
Dr. je to jedno - sítované, nebo bavlněné - hlavně aby to nebyly ty z umělotiny, aby byly prodyšné

yoya
4. sep 2009

ahojte 🙂
je síce škaredý upršaný deň, ale je super - dobre sa dýcha a konečne sa troška ochladilo.
martulikk ďakujem ti za podporu a info o pôrode.verím, že to nebude až také strašné.kojenia sa nebojím, pretože prvého syna som kojila 16 mesiacov, ja sa bojím len toho, že moje bábo sa nebude chcieť chytiť prsníka, možno si už namýšľam, no uvidíme ... verím, že keď uvidím svojho maličkého, tak zabudnem na všetku bolesť a strach, ktorý som prežívala pred pôrodom.väčšinou to tak býva.BUDE DOBRE!!! 😀
Držte sa!! 😉

ozaj, elissa 2009 má dobrú otázku, aké nohavičky sú dobré po sekcii?
elissa to nielen teba trápia takéto " kraviny", ale myslím, že mnohé z nás.Ale sme bojovníčky a zvládneme to.Drž sa! 😉

keiko
4. sep 2009

Ahojte, vôbec sa nebojte toho cisárskeho, ja som síce išla akútne ale po tom žiaden problém...a nohavičky určite niake hej,ja som mala aj jednorázové ale aj obyč bavlnené, lebo sa nedá dobre otáčať a ešte keby mi aj niečo len tak plápolá, no neviem 😀

martulikk
4. sep 2009

holky, tak než jsem sama vstala, kalhotky jsem neměla žádné... pak jsem vyndala ty jednorázovky z DM a šup, letěly pryč (jsou děsný!!!)... další jsem vyzkoušela síťované z lékárny - ty mi pohodlné nebyly, když mi sundali náplast z jizvy, tak mi to zadrhávalo o ty mašličky, co jsem měla na krajích... takže nakonec to u mě na plné čáře vyhrály bavlněné těhu kalhotky (z DM, ty pod bříško) 🙂 myslím, že po sekci jsou ideální nějaké bavlněné, volné, neškrtící nebo prostě bez gumičky 😉

smejo251
4. sep 2009

elissa2009- ja som sa lekara pytala ake si mamzobrat a povedal ye normalne klasike....takze beriem si tie som si kupila klasicke bavlnene gate a tie budem mat

reruna
4. sep 2009

já měla ty sítované a byly super, nosila jsem je pak i doma asi ještě dva týdny, dají se krásně přeprat, o nic mi nedrhly a dobře držely vložku

yoya
4. sep 2009

aké vyšetrenia ste absolvovali pred cisárskym?ako pred normálnou operáciou - interné,..? dávajú aj klistýr?

smejo251
4. sep 2009

no ten klistir dufam yze nieeeeeeeeeeeee

atrami
4. sep 2009

yoya,
vyšetrenia ako pred operáciou- interné. Klistír nedávajú. Jednoducho Ti nedajú jesť a hotovo. Je aj lepšie večer jesť veľmi máličko. Po porode sa pomaly rozbieha trávenie, tak by si na WC trpela.

Nohavičky som mala klasické bavlnené- voľnejšie, vyzerali ako babkovské 😀 , ale boli pohodlné. Po sekcii je najlepšie bez nich, ale dávala som si ich, keď som sa išla najesť, alebo prišla návšteva.

Vobec si nerobte, že vás trápia ,,kraviny", ja som bola rovnaká.

martulikk
4. sep 2009

smejo: klystýr u nás dávají a podle mě má fakt smysl... (na záchod jsem šla až za týden a i tak mi to nebylo moc příjemné, takže pro mě čím dýl tím líp) jinak, nesměla jsem jíst od půlnoci a ráno se šlo na věc (nástup do porodnice jsem teda měla 2h před výkonem) 🙂 musím říct, že mi to moc příjemné nebylo, ale taky žádná tragédie 😉 nejhorší bylo vydržet to aspoň těch 5 minut co po mě chtěla sestřička 😅 stála jsem před hodinama a sledovala vteřinovou ručičku 😀 byla to věčnost, ale taky jsem to zvládla 😉

atrami
4. sep 2009

klistír si pamätám. Sestrička ho dala 3 naraz a boli 2 záchody a na jednom sa nesvietilo, tak bolo veselo. 😀

yoya
4. sep 2009

ja nemám veľmi dobré skúsenosti s klistírom z prvého pôrodu 😖
mám taký pocit, že v každej nemocnici je to iné - zrejme záleží od lekárov
radšej budem držať hladovku ako klistír - brrrr 😀

smejo251
4. sep 2009

tak pred normalnym porodom viem ze davaju klistir ale aj pred cisarskym?to preco potom nemame jest?a pred normalnou operaciou klistir nedavaju vobec

meleri
4. sep 2009

ne před císařem se klystýr nedává..zavádí se hadička do močáku, katetr do ruky, holení.. ☹

meleri
4. sep 2009

jo jíst se nesmí kvůli tomu umrtvování...já měla akutní císař, ráno jsem jedla, a při tom spinálním umrtvení mi bylo na zvracení..

smejo251
4. sep 2009

aha...no takto som to vedela preto ma to prekvapilo ze davaju klistir ale asi som len zle citala

meleri
4. sep 2009

né klistýr ne..neboj, je to v klidu...jestli ses toho bála tak klystýr učitě nebude... 🙂

atrami
4. sep 2009

Ja som mala klistír len pri prvom porode, ešte sa nevedelo ako porodím, tak asi pre istotu. Pri cisárskych mi nedávali, aj keď bol neplánovaný.

martulikk
4. sep 2009

holky, jsem 6 týdnů po sekci (takže nemám staré info 😉 ) a klystýr jsem fakt měla... jasně, můžete ho odmítnout, ale já osobně si nedovedu představit, že bych v prvních dnech musela jít na záchod! stačilo mi, když mi vyndali cévku z močáku...

yoya
4. sep 2009

ono je pravda, že po pôrode je strašné dostať sa na wcko, pamätám sa, že po pôrode pri vizitách sa doktori pýtali či bola stolica, ak nie tak dávali čípok, niekedy ani ten nepomohol
viem, že aj pred operáciami dávajú klistír, kvôli tomu, že si v narkóze a potom je telo a svalstvo ochabnuté

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre