Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

martulikk
4. sep 2009

jo, mě se také každý den na vizitě doktorka ptala, jestli už něco bylo, ale já šla poprvé až doma 🙂 žádné čípky jsem nedostala, ale asi proto, že jsem absolvovala ten klystýr...

meleri
4. sep 2009

tý jo já sem měla celé těhotenství takovou zácpu že potom to bylo jak vysvobození, prostě jakmile byl malý venku tak jsem mohla ten 3 den myslím..

susisus
4. sep 2009

no ja som našťastie celé tehu nemala žiaden problém s "veľkou", tak dúfam, že aj po pôrode to bude v pohode, aj keď tiež asi pôjdem až doma, lebo ja sa viem vyložiť len doma 😀

smejo251
4. sep 2009

no ja mam zase problem so stolicou vzdy ale pocas tehu to bolo nad moje ocakavanie a vsetko slo hladko....tak snad bude vsetko oki

miranda77
4. sep 2009

Ahoj děvčata, všem které čeká císařský řez přeju hodně štěstí. Já jsem v pondělí CS porodila chlapce - toníčka a dnes už nás pustili s kolegyní domů ( 😲 - 4. den po sekci)... mám ještě stehy a mnža se teď o nás stará, ale jsme v pořádku doma !!! Tak i Vám drží palečky a jdu bojovat s nalitými prsy 😝

romca3
5. sep 2009

ahoj holky, mám dotaz . Může se po první sekci druhý porod vyvolávat?

atrami
5. sep 2009

romca,
myslím si, že ho vyvolať možu.
Mala si 1. porod sekciou?

bibi78
5. sep 2009

Chcem sa spytat skusenych mamiciek, kedy ste sli prvy krat von po sekcii?
A dalsia otazka, ze kedy vam odpadli tie cipky na reze a kedy ste zacali citit pokozku a celkovo svaly na podbrusku?
Vdaka! 😵

valentovasasa
5. sep 2009

romča - vyvolávat ti ho můžou, ale snad jen tabletama nebo čím vším ještě. Ale ne oxytocinem - po něm jsou hodně silný kontrakce a mohlo by to prasknout...

atrami
5. sep 2009

bibi,
ja som išla hneď na druhý deň.
Prostredný sa narodil v júni, tak bolo pekne. Bývame v rodinnom dome, tak aspoň na dvore.
Pri poslednom cisárskom som sa zapotila. Na druhý deň som viedla deti do školky, máme to do poriadneho kopca. MM dostal horúčky, tak som sa riadne zapotila.

Brucho som cítila poriadne asi za 2 týždne. Ranu si omývaj repíkom a nechaj poriadne oschnúť. Možeš aj sušičom na vlasy.

romca,
máš dosť malý odstup medzi porodmi, tak ako písala valentovasasa.

smejo251
5. sep 2009

baby idemna sekciu v stredu co ma vsetko caka napisete mi? mame KP

yoya
5. sep 2009

smejo, držím ti palčeky, nech všetko dobre dopadne a tešíš sa z babuľka.
neboj, zvládneš to! 😉

smejo251
5. sep 2009

yoya dakujem ti pekne

valentovasasa
5. sep 2009

smejo - co tě čeká? půjdeš do porodky, udělají ti předoperační vyšetření - krev a ekg. Pak tě oholí, klistýr /ten já neměla/, pak ti dají cévku a půjdeš na sál. Odtud poputuješ na JIP, kde budeš 24-48h - záleží na dr., nemocnici i tvém aktuálním stavu. Z JIP tě dají na šestinedělí. budeš muset chodit. Dítě ti první den na šestinedělí budou nosit na kojení, druhý den už ho budeš mít natrvalo. Taky budeš mít v břiše dren, který bude hadičkou odvádět krev z rány do "kabelky". Ten ti odstraní jakmile přestane plnit svou funkci. Já ho měla 4 dny. Asi 7. až 10. den ti pak budou vyndavat stehy - resp. jeden dlouhej steh...
¨
Jinak mě asi nic zvláštního nenapadá...

martulikk
5. sep 2009

miranda: gratuluju k miminku! 🙂

valentovasasa: já jsem rodila v pátek a malou mi dali na pokoj až v pondělí, když jsem si o to sama řekla... dren není 100% pravidlo... dočetla jsem se tu, že někdo ho skutečně mívá, ale já ho neměla, bříško se mi hojilo dobře 🙂 takže smejo, děsit se ho dopředu nemusíš 😉 a co se týče stehu, měla jsem vstřebávací, takže před propuštěním z porodnice (ve čtvrtek) přišla sestřička, ustříhla mi mašličky na krajích a to bylo vše 🙂

keiko
5. sep 2009

Smejo-to je asi v každej nemocke iné, najskor predoperačné, potom klistýr,cievka-na sále...po mna hned dali na izbu až tam som sa úplne prebrala, a žiadnu dren v bruchu a podobné veci som nemala, dokonca ani tu cievku, rodila som o 12.10 a večer som už "šprintovala" na WCko... na 6 den stahy von, to už sme boli doma, tak bud u svojej doki alebo naspat do nemocky...a bruško si pri jazve necítim ešte stále úplne 😝

atrami
5. sep 2009

smejo,
ja som katéter nemala.
Po 12 hodinách Ťa posadia, približne 24 hodín po porode Ti vyberú cievku a dajú ťa vycikať, potom pojdu s tebou do sprchy. Malého mi nosili na kojenie 2 dni, potom ma preložili na normálnu izbu a doniesli malého a už som sa o neho starala ja.
Čo sa týka stravy najprv len čaj, potom polievku. Ďalšie jedlo dostaneš, keď ti začne fungovať trávenie. Stehy mi vyberali deň pred odchodom domov- jednu polocu, druhú v deň odchodu. Domov som išla na 5. deň

Držím palčeky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ešte ma napadlo na rozbeh tvorby mliečka je dobrý hroznový džús.

smejo251
6. sep 2009

baby dakujem vam a ja nechcem tu kabelku v bruchu to co je????dufam ze to nebudem mat 🙂 a ked budem v celkovej kedy mi ukazu maleho????a cievka az na sale vsak?no dufam sa toho bojimmmmmmm.......a na jis?toje ta izba s tymi pristrojmi vsak?och boze depresivne...

berunka
6. sep 2009

hroznovy dzus je holky mozna dobry ale vino vseobecne dost nadyma.takze na to bacha.spis na laktaci je hruska nebo ananas.ale na ananas opatrne ten je zase ostry po tom by se mohl prcek osypat.

atrami
6. sep 2009

smejo,
ja mám 3 sekcie ani raz som nemala katéter. Cievkovanie nebolí, ani vyťahovanie cievky. Skor som mala problém potom sa vycikať.
Prečo máš celkovú anestézu? Pri poslednom som nemala, celý porod sa dal vydržať, malinkého mi ukázali hneď.
Inak Ti ho prinesú, tak po 2 hodínách. Záleží akú prax má nemocnica.

Na pitie si zober neperlivú minerálku, možeš si ňou riediť ďzús.

smejo251
6. sep 2009

diky moja...no neviem preco celkovu tak mi lekar povedal ale som aj rada lebo som sa tej spinalky bala.....

lulina85
6. sep 2009

smejo - aj mne doktorka povedala, že mi dajú celkovú....vraj preto, že je to pre doktorov jednoduchšie , že bábo ide lahšie von - žena je vraj uplne uvolnena. Tak to tiež nechávam na nu, verím jej, ved ona vie predsa lepšie, čo robí....
A držím ti palce, neboj, prvý som mala tiež cs s celkovou anestezou a dá sa to všetko vydržat, nič hrozne. A čo je najlepšie, že vždy si môžeš povedať, že už to bude stále len lepšie a lepšie....🙂)) nezabudni🙂)))

valentovasasa
6. sep 2009

holky, tak asi je to opravdu různé porodnice od porodnice - u nás ty dreny dávali... Taky bych radši bez něj...

smejo251
6. sep 2009

lulina85 dakujem ti tak dobre sa to cita...ja mojmu lekarovi plne doverujem a viem ze hlupost by mi nedal takze som zatial uplne kludna tak som zvedava ze dokedy.... 🙂 🙂 🙂 🙂 a ako dlho tam asi budem lezat budem rodit v presove nevieze ako dlho ...jedna znama sla na 3 den po sekcii zo sace domov...

yoya
6. sep 2009

🙂
Ahojte
ako tu čítam, fakt ako sa hovorí u nás na dedine "každá chyžka, iná variška" - čo sa týka domácností.Tak to tuším platí aj o nemocniciach, v každej je to iné. Ale podstatné je, že všade všetko dobre dopadne, ku spokojnosti pacientky - mamičky a taktiež aj lekára. Dá sa to prežiť, my sme bojovníčky, tak bude všetko dobre.
Smejo251 držím palčeky a neboj sa. Potom napíšeš ako bolo a ako to prebiehalo. Drž sa! 😉

yoya
6. sep 2009

ozaj smejo, ak sa ťa smiem spýtať, termín máš 21.9. a nastupuješ už teraz v stredu?
cisárske sa plánujú dopredu, však?

smejo251
6. sep 2009

no termin mam az 21 ano ale uz som sa zacala otvarat a maly je o tyzden vacsi tak lekar povedal ze to uz mozeme spravit..tak ja neviem ale ja kedze mam KP tak ma musi naplanovat lebo by som nemala dostat bolesti lebo mame zadocek dole tak ale ja co poznam kadzy cisarsky bol naplanovany ale ozaj neviem...

drobcek2210
6. sep 2009

Ahojte ja som teraz 12 dní po sekcii, je to môj druhý pôrod sekciou. Prvý krát som bola v celkovej anestéze, zle som sa preberala, malá sa narodila o jednej po obede, ukázali mi ju asi okolo polnoci. No proste nič moc. Teraz som sa rozhodla pre spinálku. Síce bolo trochu nepríjemné, keď mi ju ťahali z brucha, malá bola zpriečená, ale videla som ju hneď, ako ju obliekli a očistili. Bolesť bola postupná, dalo sa to prežiť. Inak pokiaľ spinálka nepôsobí tak ako si predstavujete, môžte povedať anesteziologovi, on vás môže uspať. Toť vsjo

grammatika
6. sep 2009

ahojte dievcata,
dlhsie som tu nebola, nestiham nejako pri malej. chcela by som sa vas opytat, som 16 den po sekcii, ocistky som mala len par dni v nemocnici a potom desat dni nic, dnes sa vsak zo mna "spustila" poriadna davka hnedocervenej krvi. Je to normalne? Vdaka za odpovede.

rose86
6. sep 2009

caute kocky tak uz sme doma aj s malou Patkou 🙂

Patka mala 2650g a 48cm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre