Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sharii
21. dec 2007

Tak dneska se definitivně rozhodlo, že i já půjdu hned po svátcích na císaře ☹ Moc jsem chtěla rodit přirozeně, z operace mám strach. Přečetla jsem tu už dost diskuzí o císaři, ale pořád mi není úplně jasné, jestli se pak tělo chová stejně jako po normálním porodu nebo jsou nějaké odchylky...myslím tím očistky, psychika a tak vůbec...
A ještě jeden asi dost hloupý dotaz, ale jsem dost krátkozraká, na sále asi mít brýle nebudu a bojím se, že pak na miminko vůbec neuvidím /budu mít částečnou narkózu/. Nemáte někdo s tímhle zkušenosti? Jak to u Vás probíhalo?

certica
21. dec 2007

shari, nevidim dovod, preco by si nemohla mat okuliare resp. si ich so sebou zobrat.
co sa psychiky tyka neviem, ale podla mna je to trochu iny pocit ako pri normalnom porode, predsa len... dostanes sa k tomu babu trosku zvlastne, nic mimoriadne tomu nepredchadza, prakticky nic necitis, len zrazu vidis svoje babo 😕 , aspon ja som nepocitovala v dany moment ziadne emocie, ale zrejme je to individualne.
a k tym ocistkam, kedze ta pri sekcii aj pekne vycistia, potom je to krvacanie si myslim kratsie a menej masivne ako u prirodzeneho porodu. v mojom pripade to bolo par dni, aj to nie hned a uz potom ziadne spinenine v 600nedeli

romana27
21. dec 2007

shariii mě je chtěli taky sundat, přemluvila jsem je, mám 8,5 dioptrie a bez nich bych Dana neviděla. Takže tak.
Očistky jsem neměla vůbec silné, jak se píše, že co hodina, to nutnost měnit vložky, tak to ani omylem.

Neboj, všechno zvládneš na jedničku 😵 .

stefy
21. dec 2007

pridávam sa k certici, aj ja som mala ten pocit "bez emocií" , ked zrazu prídeš k bábu, mám po prvom chlapcovi zasebou aj prirodzené pôrody, takže to viem porovnať. Ale radosť z bábätka ked ho začneš dojčiť a starať sa o nho prekoná akékoľvek súčasné obavy a už to neskôr neriešiš. Nech všetko dobre dopadne 🙂 🙂 🙂

romana27
21. dec 2007

teda já na porovnání normální porod nemám, ale bez emocí? To ani omylem! Člověk to miminko tak dlouho v sobě nosí, neví jak vypadá a pak mu ho ukážou, ano bez bolesti, ale přesto, bez emocí? Já ho milovala, jen mi ho ukázali. Bez emocí možná v případě celkové narkózy, že člověk neví, že miminko "vytáhli" z něho, to bych možná měla nějaký divný pocit, takhle jsem byla maximálně šťastná, že ho konečně vidím.

macanet
21. dec 2007

Já jsem měla celkovou narkozu a jen mi malou ukázali, hned jsem věděla, že nebudu už nikdy mít nikoho radši než ji.Samozřejmě, je to zvláštní pocit, koukáš na dítě a říkáš si, tak to je ona 🙂

sharii
21. dec 2007

Holky díky za povzbuzení...Romano taky mám 8 dioptrií, tak snad mi je nechají...

macanet
21. dec 2007

shari hodně štěstí a neboj se , mě řekli že půjdu na císaře z minuty na minutu , možná to bylo lepší, neměla jsem čas přemýšlet,ale myslím, že hodně záleží na tom, jak to bereš hlavně pozitivně. 😉 snažit se co nejdřív vstát, pokud to jde a tak, to mi hodně pomáhalo, chuť bejt soběstačná a taky mi to Dr. radil, že pokud co nejdřív začnu chodit atd, bude to lepší 🙂

romana27
21. dec 2007

neboj, bude to krása, za chvíli už budeš Elinku držet v náručí a i to ti pomůže se brzy oklepat a věnovat se jí naplno. Než odejdeš z porodnice, budeš už v pohodě 😉 .

certica
21. dec 2007

romano, neviem si to celkom vysvetlit, som normalne totiz dost emotivny a citlivy tvor, ale jednoducho som si to v dany moment akosi nevedela dat dokopy , len take nieco neurcite typu: "jeej aha, moje babo, no fajn.. 😕 😅 "

stefy
21. dec 2007

ja som totiž mala cis. v celkovej anestéze a ked som sa prebrala asi po 4 hodinách, tak som nevedela čo v tej nemocnici robím, trvalo to asi 10 min. Malého mi ani nepriniesli ukázať. Musela som si ho pýtať, všetko ma bolelo. Bol o poschodie vyššie ani som ho nemohla ísť pozerať. bolo to divné, ale potom to už bolo všetko ok 🙂

rozak
21. dec 2007

Shari já mám taky po druhém císaři pro hodně dioptrií - v pohodě mi brýle nechali - říkala jsem, že chci lokální proto, abych viděla mimi a bez brýlí bych mohla mít rovnou celkovou 😀. Hlavně se snažit co nejdřív vstát a chodit, jak psala macanet, díky tomu budeš mít mimi u sebe napořád dřív - malou jsem měla nafurt už od druhého dne a bylo to lepší, než léky od bolesti 😉
Hodně štěstí a brzo mimi v náruči

slavka29
23. dec 2007

Ahojte ja som sa chcela opytat ako to je ked po cisarskom vyberaju stehy. Kolko to trva a ci to boli......

carys
23. dec 2007

Slavka dnes se už stehy nevyndávají.Jsou vstřebatelné a mají i jiný způsob šití.Bylo mi řečeno,že jde o plastický steh a jizva po půl roce není téměř vidět.Tak uvidím.Jsem dva měsíce po sekci.

masinka
23. dec 2007

carys - ako komu - rodila som na Antolskej a zatial co baba co mala cisarsky tyzden predomnou mala vraj vstrebatelne stehy, mna zasili takou ciernou hrubou nitou a po tyzdni mi vyberali
slavka - trva to asi sekundu - doktor chytil koniec nitka a potiahol, nebolelo to, len to potom trosku stipalo ked to dezinfikoval
mam rok po sekcii, polovicu jazvy nie je skoro vobec vidiet a druhu polovicu mam taku cervenu a trosku vystupenu. kedze mam sklony k tvorbe skaredych jaziev, tak som rada ze aspon 1/2 je pekna

lua
23. dec 2007

sharii ja som okuliare mala na očiach. Mala som CS v lokálnej anestéze. A stehy som mala tiež vstrebateľné. Rodila som na Antolskej.

lalupa
24. dec 2007

baby, podla coho sa rozhoduje, ci to bude lokalka alebo celkova anesteza?

mory
24. dec 2007

lalupa neviem ti poradit ale asi aj podla toho ci je to planovany alebo nie? ja som mala 2 neplanovane a robili mi to s epi bola som pri vedomi strasne nieco radsej by som chcela celkovu ale uz si nevyberiem 😅
drzim ti palceky a zdravucke babetka 😉

slavka29
24. dec 2007

Ahoj masinka, ja mam presne tak isto. Mam take modre cudliky na koncoch, v stvrtok idem vybrat stehy a mam ist aj s malou prvy krat k lekarke tak som zvedava ci to zvladnem.

lulu21
24. dec 2007

baby viete coho sa ja najviac bojim, toho vpichu. ake to bolo podla vas prosim ak mi mozete napisat 😔 😵

janazuza
24. dec 2007

slavka, ak ti opucajú členky, mala by si isť k lekárke.Mne po cisarskom hrozne opuchli a zistili mi zlé pečeňové testy, musela som brať lieky( už som to tu niekde na MKpísala)

henrieta76
24. dec 2007

ahojte
lulu to ani nezacitis
a anestezu vyberaju podla toho ako to chce pacientka
alebo ked niekto ma zdravotne problemi koli ktorym odporucaju celkovu anestezu.

csikike
24. dec 2007

ahojte, baby, mozem sa vas spytat, kolko ste krvacali po CR? ja som uz takmer 4tt po a este stale mam obcasne spinenie

junovka
24. dec 2007

to nic, mozes krvacat az do 6 tt, to je individualne.Este stale ti trva sestonedelie 😉

maca793
24. dec 2007

ahojte ja som rodila dvojičky cisárskym. rez mi po operácii a zahojení vôbec nevidno, ale ohlási sa jazva len vtedy, keď je zmena počasia. po pôrode CR som krvácala len 2 týždne, a po mesiaci som dostala normálne menzes. ale na to strašné obdobie plné bolesti nerada spomíínam. keby som mala porovnať nromálny a cisársky pôrod, tak normálne rodiť je lepšie ako cisársky. ale ako pre koho.

uska
25. dec 2007

ahojte,
ja som rodila cisarskym pre nepostupujuci porod, mozem len odporucat, rodila somv celkovej anesteze, pretoze epiduralka mi nezabrala, tak nechceli riskovat spinal. po cisarskom som sa zotavila hned, na druhy den som bola fit, ziadne bolesti, zasivanie, oproti mamickam co rodili normalne a nemohli sa tyzden posadit to bolo uplne v pohode. Co sa tyka pocitu k dietatu - bez emocii, tak to myslim ze vobec nie je pravada, teda aspon v mojom pripade nebola. ani s kojenim som nemala problem, kojila som na 3.den. myslim ze je to individualne, zavisi od toho, ako epidural spravia a tiez od organizmu, ako rychlo sa vie adaptovat po oberacii, ale to iste plati myslim aj pre normalny porod. netreba robit s cisarskeho zbytocneho strasiaka.

bubulik
25. dec 2007

Ahojte ja som rodila tiez CR, ale neplanovane. Najprv som rodila 6 hpd normalne a potom sa mi mal zasekla v porodnych cestach a potom to uz islo. Mala som celkovu anestezu. Narodila sa o tretej, o siestej som uz bola hore a doniesli mi ju ukazat hned. U mna to bolo plno emocii. Ja som hned plakala a bola som prestastna. Mala bola v poriadku. Uz o pol jedenastej som vstala z postele na zachod, ale len na misu na stolicke. Myslela som, ze odpadnem, ale zvladla som to. Rano to bolo uz lepsie. Mne sa zase zdalo, ze baby po normalnom porode sa krcili kratsie ako my po CR. Najhorsie bolo dostat sa na tie vysoke postele, alebo zliest z nich. Ja som mala tiez ten plasticky steh. Trcali mi len dve nitky na konci. Dokror potiahol, natrel, zalepil. Cele to trvalo asi minutu. Dnes mi to nie je vobec vidiet.Len citit rukou ked si potom prejdem 😉

paula58
17. jan 2008

ahojte dievcata chcem sa popytat ked ste po cisarskom reze v kolkom tyzni sa to robi a ako dlho ste v nemocnici?Ja mam zatial rodit normalne ale strasne sa bojim bolesti ☹ Paoradte mi niekdo ako to mam riesit aby som sa nezblaznila a mala by som ist rodit do Banskej Stiavnici.Dakujem 🙂

lulu21
17. jan 2008

baby prosim vas kolko prstov od pupku je ta jazva? 😕

lenkamt
17. jan 2008

Lulu - ja ju mám 10cm od pupku 😅

Paula - ja som mala sekciu v 38tt v stredu , v nedeľu na obed som už bola doma 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre