Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

trpezliva
2. okt 2009

neboj, urcite sa to uz pri druhom tehu nezopakuje. my sme si doplatili za draheho doktora v 20tyzdni, ktory sa specializuje na kardioultrazvuk, on nam robil 15 minut len podorbny ultrazvuk srdiecka, vsetko krasne poukazoval, popocuval, urcite k nemu chodte potom aj vy, Dr.Holan sa vola, stalo nas to 100 eur, ale stalo to za to.
inac aj my mame labradora! ako sa vola vas/vasa??

diapozitiv01
2. okt 2009

S Holanom som uz volala, volakedy robil v Kardiocentre, ze sa mam pri druhom tehotenstve urcite zastavit. On je urcite na srdiecko najlepsi na slovesnku. Je totiz to zakladatelom echokardiografie a venuje sa jej uz vyse 20 rokov.
Moja Labradoricka sa vola Elle /od francuzskeho elle = ona 🙂 /, bude mat 5 rokov a je to take nase zlaticko.
A ty? mate psika ci fenku.
Fakt ti doktori nefrflali ze si otehotnela tak skoro, niekomu ani rok nestaci. som naozaj zvedava ako porodis drobca.

trpezliva
2. okt 2009

My mame Emilka/po Emilovi Zatopkovi/, ma 5rokov a je ako nase druhe dieta..tieto plemena su podla mna naaajkrajsie a naaajpritulnejsie. Hladame mu frajerku, chudak ma prilis vela testosteronu, tak mi casto uteka a nezvladam ho vencit. Nechcete steniatka? 😅
No nikto nefrflal, ja som si ani nemyslela,ze mozem otehotniet tak skoro, kedze som este vela kojila a nemala poriadne mrchu od porodu. Ale ta jazva sa mi fakt krasne zahojila, pocula som ze aj nejake hadicky musia davat maminam, tak to som tiez nemala/drenaz ci ako sa to vola/. urcite sa ozvem v decembri, ze ako sa mi podarilo rodit 2x.

diapozitiv01
2. okt 2009

Steniatka by sme aj chceli, nech si aj ona uzije mamickovstvo ale ked neviem kde skoncia steniatka tak radsej nebudeme pokusat.
Ja uz som dostala mrsku 4 tyzdne po sekcii ale teraz cakam 4 tyzden a vobec to nevyzera ze tak skoro pride, sa mi zda ze ovulku som mala tak pred tyzdnom. Aj mne sa jazva super zahojila a vobec neboli ani ked sa meni pocasie. Iba mam dost necitlivu kozu nad jazvou,,ale zevraj to je normalne a mozno sa to casom zlepsi...

trpezliva
2. okt 2009

to je pravda...nasi mali teraz steniatka a jedno im zostalo na krku lebo ho nikto nechce...chudatko,take je krasne. a je im ho luto dat do utulku,ale asi to tak nakoniec bude,lebo cestuju do USA a o dvoch psov sa nechce nikto starat.
teraz budes mat cyklus urcite chvilku rozhadzany,nechcel ti lekar predpisat antikoncepciu? ja by som ju urcite nechcela,ale viem ze niektori lekari po cisarskom ho hned automaticky predpisuju.

diapozitiv01
2. okt 2009

Mne ocna hned po sestonedeli neodporucala hormonalnu antikoncepciu lebo mam kosate cievy, a HAK sposobuje zhustovanie krvy, takze zo zdravotnych dovodov by som nemala.
Doky sa k tomu nejako nevyjadril, tak som si teraz kupila Pharmatex gel, tak otestujeme.
Dufam ze sa cyklus za 2-3 mesiace umudry.

akejka
2. okt 2009

ahojte,

dia - ďakujem za kompliment 😉 Oni si tam na Antolskej môj pôrod určite pamätajú - veď ruptúry tam nemajú na dennom poriadku... 😔 Teda hlavne sekundárna dr. Hammerová, čo mala službu na mňa nikdy nezabudne, taký horor ešte nezažila...aspoň sa pri mne veľa naučila, dohliadal na mňa aj dr. Jančok a keďže som bola špeciálny prípad, doletel aj primár. Najprv ratoval na chodbe môjho odpadnutého manžela 😀 a potom mňa na operačnej sále 😵
Ešte ohľadom tej necitlivosti rezu - je to normálne aj 6 mesiacov po pôrode. jazva môže aj svrbieť (aj to bol môj prípad) - to je dobrý znak toho, že sa hojí 😉

kika vitaj v téme 😉 Poradím toho veľa aj ja, pri tých 2 cisarákoch som už zažila asi všetko... 😠

smajli, ja som tiež rodila na Antolskej - ako dia, tam púšťajú po sekcii domov už na 5. deň - v tento deň aj vyberajú štichy, ak nemáš samovstrebateľné.
ja som porodila v nedeľu nadránom o 3.09 (urgentný SC v celkovej anestéze), po 3 hodinách mi priniesli malú ukázať a prisať (nechcela papať potvora, lebo bola plná z plod. vody, ešte pár hod. po pôrode grcala plod. vodu, tak sa prejedla pred pôrodom mrška) a po 12 hod. ma už postavili z postele, išla som sa osprchovať a večer som už po svojich cupitala z izby ARO na izbu pre šestonedieľky...
1. deň po pôrode mi dávali len infúzky, 2. deň ráno už mi začali raňajky - celý tento deň kašovité jedlá (puding, bujón...) a priniesli mi malú na izbu s tým, že môžem sa o ňu starať, koľko budem vládať. Vládala som až do večera 😉 a v tento deň som si kompletne rozbehla laktáciu častým prikladaním malej (každú hodinu a pol)...

badzova
2. okt 2009

ahojte

ja mam planovanu sekciu teraz na pondelok a v nedelu idem na prijem.
dufam, ze to zvladneme a vsetko bude v poriadku.

hned ako budem moct napisem dojmy a pocity... 🙂

tak zatial ahojte

diapozitiv01
3. okt 2009

Akejka,
ty si tam musela narobit fakt riadny sok, lebo naozaj ruptura je velmi ojedinela. Aspon si sa nejako zapisala a urcite na teba nezabudnu 😀 . Ale je naozaj super ze to vsetko tak dopadlo a mrnousku Lucku mas pri sebe.
Hammerovu som aj zazila, sa mi zdalo ze na porodnici boli iba taky mlady lekari, teda to su ti sekundanti. Ja som zazila aj Urbana, ten bol skvely, vsetko vysvetlil, povzbudil, sympos, co viac si mozme priat, len aby bolo viac takych doktorov. Niektory totiz zabudaju ze lekarstvo nie je len o chorobach ale aj o cloveku o jeho psychike.
Ja som tam lezala od pondelka rana od 5 hodin do utorka 12:30, potom sme isli na porodnu salu. Ked o jednej poobede som sa nic o mne nedozvedela ako budeme dalej postupovat tak som si dr. Hammerovu dala zavolat, ta prisla o pol 4 a prve co bolo povedala , ze neprisla preto ze som si ju dala zavolat, ale ze prebera sluzbu tak preto. Po tomto trosku jej arogantnom prvom dejstve, uz bola celkom normalna.
Doktora Janceka nebudem ani komentovat, horsie vysetrenie zo spodu som vzivote neabsolvovala, skoro mi slzy vyhrkli...aj ked jeho odborne znalosti neviem hodnotit.
Len nechapem jedno ako je mozne ze nejaky doktor ta vie vysetrit v pohode a druhy je ako masiar.

Badzova,
neboj sekcia nieje nic strasne, iba par hodin to bude dost boliet ale da sa, pytaj si aj cipky od bolesti. potom ako 1. krat vstanes je to take o hubu, ale na dalsi den to bude o mnoho lepsie a za tyzdne ani nevies ze si na nejakom cisarskom bola. Drzim palceky a ozvi sa.

smajli
5. okt 2009

ahojte dievcata maminky :o) tak aj ja uz sa chystam do porodnice... na prijme mam byt dnes do druhej a zajtra nas rano beru... aj sa tesim aj sa bojim ale hlavne verim,ze vsetko dobre dopadne. dakujem za povzbudzovanie a potom dam aj ja vediet:o) 🙂

diapozitiv01
5. okt 2009

Oficialne sa na Slovensku neda dohodnut cisarsky,
ale ak poznas doktora, teoreticky da sa dohodnut a najma, ak je tam aspon nejaky maly dovod aby to islo sekciou.

andrea12737
5. okt 2009

No neviem, ci vysoke prietoky, a nie velmi ale predsa trosicku mensie babatko na svoj vek...takto od 31tt do 34tt mi mala pribrala len 130gr, je dostatocny dovod na naplanovanie sekcie. Ja to uz psychicky ani nezvladam, stale sa kontrolovat ci sa mi hybe, ci nemam trhane pohyby a pod.Zajtra sa mam stretnut s dr. ktoreho som si vybrala za porodnika, tak uvidim, asi ho tam budem na kolenach prosit nech mi tu sekciu urobi skor, alebo nech mi kludne vyvola porod v tom 38tyzdni, ja to tie 4 a pol tyzdna uz asi nezvladnem a manzel je na tom podobne... 😢 no ved uvidim zajtra co mi povie ☹

sirinka
5. okt 2009

ahojte...tak ja som konecne styri mesiace po cisarskom dostala uplnu citlivost do okolia rany... ale veru ma nedavno pri zmene tlaku jazva bolela ☹

adulka55
5. okt 2009

Ahojte baby, nechce sa mi všetko čítať a pri malom nemám ani tolko času, ale chcem sa vás spýtať, neviete mi poradiť kedy po cisárskom reze možem začať cvičiť brušáky ?

Všetko by bolo ok ale brucho mi ostalo a ani nevyzerá že by sa malo niekedy vrátiť do pôvodného stavu.. už som z toho na nervy..

Ďakujem vám..

akejka
5. okt 2009

ahojte,
sirinka, meteosenzitivita jazvy býva väčšinou dočasná - cca 6 mes. po pôrode 😉 Takže ešte to môže cca 2 mesiace pretrvávať...neboj, potom to určite prejde 😉

adulka, lekári odporúčajú asi 6 mesiacov po sekcii začať opatrne s brušákmi. Z toho brucha si nič nerob, ja s tým bojujem doteraz a to som 17 mes. po sekcii. Vážim síce 54 kg, ale s tým bruchom vyzerám min. na 60 kg a všetci sa ma pýtajú, či som zas tehotná 😠
Ale po 1. Sc som sa dostala do formy po pár mesiacoch, teraz je to ťažšie (asi v tom hrá rolu aj vek - už som po 30-ke)

emily76
6. okt 2009

Ahojte, no ja som rodila cisarskym pred piatimi mesiacmi a stale ked si chytim jazvu, tak nic necitim.. a aj okolie mam take necitlive.. 😖 A o bruchu ani nehovorim.. aj ked to uz nie je take strasne ako ked som prisla z porodnice... to bolo bleee 😲 No co uz.... ale mam krasne deticky... a tie maju pupceky nadherne... 🙂 Aj predtym som mala brusko ale teraz mam tak nejak divne ovisnute... a to som ani velmi nepribrala v tehu... 12 kg a to som mala dvojicky. Este mesiac pockam a potom skusim brusaky.... 😝p

lusilala
6. okt 2009

baby kolko dni pred terminom sa planuje cisarsky?

mishusha
6. okt 2009

lusilala... asi tak 7 dni... 🙂

lusilala
6. okt 2009

mishusha:dakujem 🙂

drobec17
6. okt 2009

Ahojte babulky,

pravdepodobne budeme rodit Cisarskym, preto som sa tu zrazu zjavila v teme.

Kedze som doteraz zila v tom, ze bude porod prirodzeny, tak som si zistovala co a ako, co si treba vziat, atd.
Precitala som si dozadu vase prispevky, len by som este rada vediet co si treba vziat ked viete, ze budete mat CS?

Dakujem za info a rady.

atrami
7. okt 2009

drobec,to čo pri prirodzenom porode.
Odporúčam nohavičky nad pás, kvoli jazve. Ja som mala klasické bavlnené- babkovské.

sirinka
7. okt 2009

akejka, no kedze som robila na chir odd. niektore jazvy ostanu citlive naveky... 😉 ale ved to nebola nejaka hrozna bolest, iba som tu jazvu citila, s tym sa da zit, nie...

to.beruska
7. okt 2009

Ajojte!tak my sa tiez pridavame.AJ my rodime cisarskym.este neviem presny datum tak uvidime.najskor predtym spominal nieco ze 30.10 to vychadzalo 11 dni pred terminom a dnse si robil srandu ze si vydrzime do terminu.tak viacej neviem.ale bral mi krv aj moc na tie predoperacne vysetrenia.a mamina my spominala ze tie vysetrenia nemozu byt starsie ako 3 tyzdne.robia sa este nejake okrem krvy

vitana
7. okt 2009

ahojte, chcem sa vás opýtať, som cez 2 mesiace po cisárskom a prišla mi prvý krát menštruácia a s ňou mi začala trnúť ľavá časť tela..neviete čo to môže byť, nemáte s tým skúsenosť?

susisus
8. okt 2009

vitana - chcelo by to skočiť na neurológiu 🙂

marrrka
8. okt 2009

vitana mne trplo vsetko, ruky, nohy, rano som nevedela otvorit ruku, davala som si magnezium. preslo to same, ze to bolo z chrbtice

luka04
8. okt 2009

ahoj to.beruska....aj ja idem cisarskym...dnes mi maju naplanovat termin...aj si premyslala aku narkozu??? ja by som radsej asi polovcinu 😕 😕

andrea12737
8. okt 2009

Ahojte, no ja som si zazmluvnila dr. kvoli svojmu rizikovemu tehu, a ten mi nijak raz nechce naplanovat cisarsky, aj napriek tomu ze mi hrozi-a to dost realne-urgentna sekcia ☹ ☹ co s tym? da sa nejako dr.odzmluvnit, a zazmluvnit sa iny? ☹

atrami
8. okt 2009

andrea,
niektorí doktori sú fakt divní. Prvý syn sa narodil 11 dní po termíne a vážil 4250g a pri druhom bola malá pravdepodobnosť, že bude menší. Nakoniec sme si vybrali inú porodnicu, kde mi boli ochotní urobiť cisársky. Syn sa narodil 8 dní pred termínom a vážil 3950g. Keď som sa spýtala, či by som porodila prirodzene, vraj určite nie. Jednoducho niekde chcú za každú cenu prirodzený porod. Oslov nemocnicu, kde chceš rodiť a dohodni sa priamo s primárom oddelenia.

vitana
8. okt 2009

marrka tak to si ma potešila..a ako dlho ti to trvalo? bola si s tým aj u doktora? ja to pociťujem štvrtý deň a je to dosť nepríjemné.. začala som si dávať maternu, ale asi to magnézium by bolo lepšie že?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre