Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

marrrka
8. okt 2009

vitna neviem ako dlho ale par mesiacov isto, mozno aj 4. nebola som kvoli tomu u lekara ale ked som bola pre nieco ine u dr., opytala osm sa aj na toto ze ci s tym daco robit, povedala zeeto mam z chrbtice. a chrbat ma sialene bolel tiez, ibalgin bol moj verny kamarat. ja som mala doma este magne B6 tak to som si davala.

to.beruska
8. okt 2009

luko no ja rozmyslam tiez nad tou polovicnou asi.ale uvidim co mi povedia.no my este tiez nemame presny datum.ale ked mi uz teraz robi predoperance a to moze byt stare ked tak tri tyzdne ze vraj len.a ze vraj u nas robia cisarsky ked ja planovany v tom 38 tak na konci.tak uvidim
andrea no neviem co mas za dr.ale ked sa ide robit cisarsky a vie sa to dopredu tak sa väcsinou planuje.ved robi sa preto aby neboli nejake komplikacie.ja mam tiez cisarsky kvoli tomu ze som bola aj na rizikovom a zo zdravotnych dovod.a mne moj porodnik povedal ze mozno by to islo aj normalne ale radcej sa nic nebude riskovat a robit na poslednu chvilu.tak neviem potom

vitana
8. okt 2009

tak dakujem za radu marrka..

natalia
8. okt 2009

andrea 12737-zachytila som niečo o vysokých prietokoch-u mň atakisto zistil lekár že mám vysšie prietoky-nasadili mi Magnézium 3x500 mgtbl -a odvtedy nič je to už mesiac-stále ked pridem na kontrolu mi povie že je to zajtiaľ v norme -myslím tá hodnota RI ktorá sa sleduje -do 1,0 a že kým malá priberá je to v pohode-teraz som v 33 td a malá má 1900 gr , v 31 mala 1725gr-ale aj tak sa bojim-navyše začínam mať placentu zinfarktovanú tak dúfam že ešte potiahneme,sú tieto prietoky indikáciou na sekciu? moj lekár sa tak netvári vloastne nehovori skoro nic a tak som z toho viac nervozna 😉

andrea12737
8. okt 2009

Ahoj natalka, no ja mam vysoko hranicne prietoky pohybujuce sa okolo 0,74, babatko pribera ale pomalsie, mame ratat s tym ze bude mensie, ze ked dotiahne tych 2800g,tak by to bolo super, ale ze mam najnovsie vyrazne mensie mnozstvo plodovej vody. Ziadne lieky na prietoky nepomahaju ani to magnecko, mozno ti len babatko tak blbo lezalo, alebo drzalo pupocnik, kto vie ak su dalsie vysetrenia v poriadku. Ak mas vsetko kontrolne v poriadku nemusis sa znervoznovat. lenze mne dr. teraz v utorok vravel, ze cely cas pocas kontrakcii, kt budem mat musim byt napojena na ctg, a mat infuzku v zile na rozsirenie ciev, moze sa stat ze sa mi dieta pridusi, lebo ja mam samo o sebe zuzeny pupocnik a pri kontrakciach sa zuzuje este viacej, no a to moze zastavit privod kyslika pre babatko, k tomu ak sa prida silna a dlha kontrakcia, tak moze ukoncit zivot babatka, preto musim ratat s urgentnou sekciou 😔 . takze akykolvek mensi naznak niecoho nedobreho a hned zacnu sekciu.trosku zdlhave, ale dufam ze dobre vysvetlene 😉 tak bud v pohodke!

natalia
8. okt 2009

Andrea diky za vysvetlenie ,to o tých prietokoch mi vravel ešte pred mesiacom iný doky,bola som na 3D Usg na prietoky,napísal mi hodnotu medzi 0,70-077 a ako som si pozerala na nete mala by tá hodnota s dlžkou tehotnosti nejako klesať,no presne neviem, teraz chodím k svojmu gyndošovi a ako som spomínala ten bol pri poslednej poradni nejako dosť divný,stále mi povie že to budeme sledovať a nič viac,som dosť vyplašená,už prvý pôrod som mala hrozný ,babo malo pupočnú šnúru okolo krku a tvárovú polohu ťahali mi ju von kliešťami,navyše som prenášala bez efektu na vyvolávačku,no celkovo som mala pocit že som vtedy mala skončiť sekciou napriek tomu ma nechali rodiť prirodzene 😉

andrea12737
8. okt 2009

To je teda pristup...ja som sa tiez po narodeni maleho dozvedela ze mal pupocnik omotany raz akolo krku, nepotrebovali pouzit sice klieste, ale tiez mi trvalo kym som ho vytlacila chudatko moje. Teraz prednedavnom som bola hospitalizovana a tam som sa dozvedela ze vraj kazda zena pred polozenim na porodny stol, by mala byt skontrolovana okrem ctg aj utz!tak som na to osobne velmi zvedava. 😠

diapozitiv01
8. okt 2009

Andrejka,
to mozme zabudnut ze zena by mala byt pred porodom skontrolovana aj ultrazvukom....
Bohuzial realita je uplna ina...

luka04
8. okt 2009

beruska..ja som dnes prisla od doktora a dal mi termin na 27.10... povodny termin porodu som mala vypocitany na 3.11. takze, dufam, ze dovtedy vydrzime.. 😉 2 v 1 inak neviem ako to chodi, ked to zenu chyti skor...spontanne a mam ist sekciou 😕

to.beruska
8. okt 2009

luka ty budes v nitre rodit.aj ked to na teba pride tak by to malo ist sekciou

luka04
9. okt 2009

hej v nitre...povodne som chcela Topolcany ale nakoniec ze NItra...ja to mam tak rovnako vzdialene, takze je to jedno....a ty?

rainee
9. okt 2009

ahojte ja mozno tiez budem rodit cisarskym ale sa bojim ze ma budu nutit najprv prirodzene a az ked to nepojde tak operativne, nevedia sa totiz este rozhodnut. a co ak ma chyti porod skor? jaj len aby tam nadomonu nematurovali potom.

to.beruska
9. okt 2009

luka ked sa mozem opytat kde byvas ked to mas skoro tak na rovnako.aj ja to mam tak narovnako skoro.ale my viacej chodime do Topolcan a tam budem mat aj detsku aj dr.ku porodu si tam zajednavam.

jajkax
9. okt 2009

Ahoj, já mám přesně 3 měsíce po císařským řezu, a chtěla bych uklidnit ty které to v blízké době čeká že není opravdu čeho se bát.Samozřejmě to nechci zlechčovat-někdo mít nějaké komplikace může.Ale pro mně bylo probuzení po císaři opravdu jak procházka růžovou zahradou(to co předcházeloale snad ani nebudu popisovat 😒 )Probudila jsem se v 6 večer,a ráno v šest už jsem se byla normálně osprchovat a v 8 už jsem byla s miminkem sama přeložena na normálním pokoji. 😉

luka04
10. okt 2009

beruska...ja byvam v Dolnych Lefantovciach...a ty ? 🙂

jajkax...dakujeme za povzbudenie...veru strach mam....ale ja by som radsej asi polovicnu narkozu, teda spinal...

to.beruska
10. okt 2009

luka ja byvam vo vedlajsej dedine.poznas oponice????to je sranda

jajkax
10. okt 2009

luka04:já bych příště taky asi chtěla radši spinální, (nechtěla bych se už ochudit o ty první okamžiky s malou)takhle jsem ji viděla až za 2 hodiny.Ale já jsem měla komplikace tak jsem měla císaře akutního tak jsem si bohužel vybrat nemohla.
Ale holky opravdu se nebojte......druhý den po císaři jsme si povídali v nemocnici u snídaně s ostatníma holkama a shodli jsme se na tom že to opravdu tak hrozný nebylo 😉

to.beruska
10. okt 2009

no jajkax tak to dufam,aj ja ze to nebude take strasne.no kamaratka ta ma akurat vcera vyplasila lebo ta dostala horucky hned tak sranda.ale dalsia hovorila ze v pohode a nebolo to take strasne.

jajkax
10. okt 2009

bylo nás tam zrovna po císaři asi 5 a teploty a větší bolesti měla jenom jedna 😉 Jinak všechny OK.Jediný co bylo blbý že se mi spustilo mléko až 7 den, a to ještě tak minimálně že už malé v porodnici dávali nutrilon ☹
Ale přibývá je zdravoučká a spokojená tak to je hlavní.

luka04
10. okt 2009

beruska...jasne ze poznam 🙂 🙂 🙂 sak tam mam aj rodinu..... no to je fakt sila...takze ides do TO? a to cakate prve?? aj sa bojis cisarskeho?? ja som stvrtok pozerala ordinaciu, akurat tam davali porod cisarskym a spinal....tak som si tam seba skusala predstavit..... 😨 😨

luka04
10. okt 2009

jajka....aj svagrina takt rodila, mala celkovu, tiez musela mat urgentny porod kvoli komplikaciam...a tiez vravela ze to neni take hrozne, troska to boli , kym sa to brusko zahoji ale zas boli aj dole rana, ked je zena pozasivana...a tiez mala mliecko neskor, ale predsa prislo...co uz, prezit to snad prezijeme a to je najhlavnejsie...bolest sa znesie....a teda este jedna dolezita vec, aby mi povedali ze malinka je zdravucka a bude ta bolest stat za to 😉

rose86
10. okt 2009

juj baby co chcete ist spinalom. zelam vam nech nedopadnete ako ja

aninka89
10. okt 2009

ahojte, ja možem pridať svoju skusenosť z minulého piatku.... U každého je to iné, ale som rada že som si nevybrala spinal ale celkovú narkózu, lebo to čo som prežila bol horor a ešte teraz chodim napoly ohnutá ☹
A nehovorim o tom, že niesom schopna poriadne vstať z postele a isť aspoň na wc....a to mi v nemocke hneď v nedeľu dali malého na izbu a viac sa nestarali čo budem s nim robiť, nieto ešte so sebou, normálne polomrtvou ☹

to.beruska
10. okt 2009

luka a koho mas u nas rodiiny.ano mame prve.no sem tam mam strach ale ja sa na porod radcej nesnazim ani mysliet 😀 no ideme do TO tam som si zajednavala aj doktora.presne ako pises.bolest je aj pri normalnom a mozno este väcsia.kamaratka po normalnom tri krat odpadlo nebola schopna sa ani okupat a tiez mesiac sedela na nafukovacom kolese
aninka no tak to neni bohvieco teda

corasone
10. okt 2009

baby, ktore to uz mate za sebou, ako dlho ste po porode-cisaraku este krvacali a spinili? uz mi to docela lezie na nervy 🙂 som 3tyzdne po.

marketka.27
10. okt 2009

aninka, už jsem si připadala nějaká divná, že nejuchám z toho, jak je císař super ...

corasone, u mne to trvalo měsíc, prý je to ale hodně individuální.

to.beruska
10. okt 2009

no co viem kamaratka ta po cs nekrvacala ani dva tyzdne

dejna3
10. okt 2009

je to individuálne, ja som krvácala skoro celé 600-nedelie, i keď posledné 2 týždne, už len slabúčko

luka04
10. okt 2009

aninka..a co myslis tym ,,horor,,? bolest bruska po? rana ta moc boli? ja asi viem co ma caka, mala som operaciu kostrce, tiez dost hnusne miesto na hojenie, chodenie a sedenie, este sa mi aj rana rozthla po urcitej dobe a zasita som az po konecnik..aj preto idem cisarskym teraz..a uprimne, aj sa tesim , ze nebudem zasita este aj z druhej strany... viem, ze to bude boliet aj na brusku, rana operacna je rana...ale kamosky co teraz rodili normalne a su aj 2 tyzdne po porode su ubolene, zasite, nemozu sediet a okrem toho maju traumu z porodu.../pozutie zvona, kliestov a podobne....tak aspom tomu sa ja vyhnem 😨 😨

luka04
10. okt 2009

beruska...ak tam poznas kadernicku menom Katka co byva oproti kulturaku, tak to je moja sesterka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre