Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

to.beruska
10. okt 2009

jasne poznam.minule mi robila vlasky aj na oslave sme boli spolu v septembry

aninka89
10. okt 2009

ja mám až strach či je so mnou všetko v poriadku, pretože vo štvrtok ma pustili domov a odvtedy už nekrvácam ani len kvapku......je to čudné ☹

to.beruska
10. okt 2009

aninka nevobec nemusis byt vystrasena ako som pisala kamaratka krvacala asi tyzden a pol len

atrami
10. okt 2009

aninka,
u mňa to bolo to isté.

luka04
11. okt 2009

beruska...no vidis, aky je ten svet maly..kolko krat som ta tu zahliadla, ci uz v albumoch a ani by ma nenapadlo ze byvas kusok odomna 🙂

to.beruska
11. okt 2009

no to veru ano.je ten svet maly.vidis ked nahodou niekedy prides katke mozme pokocikovat spolu 😀

musko
11. okt 2009

aninka po CS sa krváca menej, lebo po porode Ti zrevidujú a vyčistia maternicu, takže tam toho moc nie, len zavinovanie maternice bolí - po druhom porode teda neporovnateľne viac - som myslela, že umriem 😝 . Ale len 3 dni a bolo O.K. 🙂

corasone
11. okt 2009

baby a mala ste niektora skusenost ze ste sa vyhadzali po tele 2-3 tyzdne po porode CS? su to take malinke vyrazky ktore strasne svrbia neviem ci som nieco zjedla co nemam alebo co.... neviem naozaj na co to moze byt reakcia

luka04
11. okt 2009

corasone..ja som este pred CS a vyhadzana som bola asi pred mesiacom, presne ako pises, malinke vyrazky ny bruchu a stehnach..potom aj na nohach...nenomalne to svrbelo, doskriabala som sa do krvi....v lekarni mi na to odporucila len tekuty puder..tak som sa natierala a bolo vtedy trocha lepsie, ukludnilo to...ja si myslim, ze som to mala z ovocia, bude hrozna co som vtedy jedla na kila alebo kremov, lebo som sa v kuse natierala prosti striam..aj viacerymi....

luka04
11. okt 2009

beruska....mozme 😅 😅

drobec17
12. okt 2009

Ahojte,

mam za sebou uz predoperacne vysetrenia k CS a dr. mi povedal, ze na najblizsej kontrole (co je teraz v stredu) dohodneme termin. Normalny termin mam 4.11.2009 ale ja uz od zaciatku tvrdim, ze to bude oktobrove. A to som este pred tyzdnom netusila, ze pojdem CS. Niekedy mam pocit, ze uz to prichadza aj samo.

Co si treba doniest do nemocky ked idem CS - vlozky a veeeelke nohavicky su samozrejmost, ale co este? K normalnemu je tam dlhy zoznam ale k CS neviem...

Ako dlho pred CS sa nemoze jest? Pit sa moze? A ako dlho po CS ste na infuzkach, alebo je to vsetko individualne, podla toho ako to znasate?

Dakujem za rady a ked budem mat termin, tak sa ozvem, ze kedy ho mam.

Idem na Antolsku. Mozno sa najde niektora z Vas, s ktorou sa tam stretnem.

luka04
12. okt 2009

ahoj drobec.. aj ja idem CS...normalny termin mam 2.11 a CS mi budu robit 29 Oktobra...dufam, ze dovtedy vydrzime 😅 ale povedal mi, ze ak by to na mna prislo nahodou, mam letiet do nemocky a spravi mi aj tak CS na rychlo...mne zas dali termin na predoperacne az na 22. Oktobra... jaj mam zoznam a myslim, ze sa moc nelisi ak by si rodila normalne...

jankohrasko
12. okt 2009

Ahojte
tak my sa hlasime uz sme z porodnice doma.
Ja si mozem lekarov na Antolskej iba pochvalovat. Aj sestricky su mile, ale par ich je tam dost neprijemnych..
Ale prezili sme. Ja som rodila v spinalnej analgeze - sekcia.
Najprv som mala mat normalny porod, 10 hodin ma troska potrapili, potom prisiel Dr. a povedal, ze nemam sancu, resp. by som rodila dalsich 20 hodin.. a 20 hodin by ma zasivali. Tak ma hned brali na salu o par minut bola malicka cisarskym na svete. Tym ze som mala vsetky predoperacne vysetrenia absolvovane, tak to slo velmi rychlo.
Na chvilku mi malicku ukazali a potom som musela 12 hodin nehybne lezat. Len som mala smolu, ze 3 dni ma po nej bolela hlava a museli mi davat krvnu zatku do miechy, ale 4. den mi uz bolo super a behala som po chodbe.
Teraz som deviaty den po porode a da sa to celkom, dost ma boli chrbica, lebo malicka vazi teraz uz cez 4200 g, troska tahaju stehy na brusku, ale uz to mame za sebou.
Babky drzte sa, ked budete mat malicke pri sebe, tak na vsetku bolest zabudnete 😉
Drzim palceky

luka04: ja som mala tiez vyrazky, strasne ma to svrbelo na brusku, mne doporucili nejest citrusove plody a vyrazky som si natierala lesnou alpou, hlavne si to netreba skriabat. A este krem na brusko proti striam 😀

luka04
12. okt 2009

jankohrasko...super ze to mas za sebou, uzila si si sice az az...ale hlavne ze uz je vsetko ok 🙂 ja sa trosku obavam ako to budem zvladat po, ci bude rana moc boliet...a dva tyzdne po cisarskom mame velku rodinnu oslavu, chcela by som tam ist apsom na chvilku pozriet, ale neviem si ani predstavit ako sa bduem citit fyzicky...

smajli
12. okt 2009

ahojte:o) tak sa hlasim... mame krasneho chlapceka, vcera o piatej vecer nas pustili z porodnice domov :o)
bolo toho vela tak sa nehnevajte,ze som sa neozvala... ani nedala po nikom vediet..

nas maly Miki mal pri narodeni 3650g a 50cm :o) narodil sa o 7.45 6.10. :o)

napisem aj viac... ale uz sa musim venovat malemu,je to narocne a aj oddychnut si musim :o)
drzte sa dievcata :o)

a k cisaraku... da sa to zvladnut fajn,narocnejsie mi pripadalo zacatie kojenia... a mojho porodnika som si nemohla vybrat lepsie... vo vsetkom bol super

jankohrasko
12. okt 2009

smajli: srdecne blahozelame k drobcekovi 😀 😀 😀 😀 😀 Hlavne vela vela zdravicka 😉 😉 😉

luka04: kazdy zvlada operaciu inak. Ty mas planovany cisarsky rez? Mas naplanovany v spinalnej analgeze alebo v celkovej?
Ja Ti mozem povedat sama za seba, ze rana ma strasne bolela prve styri dni, potom to uz bolo lepsie.
Mna zosivali v siestich vrstvach, posledna bola na kozi. Stehy mi vyberali piaty den. Potom sa mi troska ulavilo, lebo ma na jednej strane strasne tahali stichy.
Jedna nasa znama, co tiez mala cisarsky, tak hovorila, ze po tyzdni to uz bolo v pohode, ale ja si myslim, ze 2 tyzdne na zotavenie v pohode stacia..
Jasne, ze sa na parkete nebudes moc bohvieako vykrucat, ale urcite to bude v pohode. 😀 😀 😀
Aj babatko Ta trocha rozhybe, ked budes kojit, prebalovat atd 😀
Hlavne netreba stresovat a nemysliet na to najhorsie..
Drzim palceky

drobec17
12. okt 2009

luka04: skus mi poslat zoznam na IP alebo mi povedz kde si ho nasla...koho mas zazmluvneneho? ak teda mas niekoho...

jankohrasko: gratulujem a prajem len to najlepsie. Ktory dr ti robil CS?

jankohrasko
13. okt 2009

drobec17: pri normalnom klasickom rozbehnutom porode boli pri mne Dr. Peškova, Dr. Scholtz, a tusim Dr. Janac, ale kto mi presne robil sekciu neviem, lebo som mala pred sebou plachtu 😒 😒 😒 😒
ale vsetci boli super 😀 😀 😀
uz ani neviem, ze som mala cisarsky, beham ako rybicka, len mi troska ostalo brusko..
Planujem do Vianoc zhodit 😀 😀 😀 😀

luka04
13. okt 2009

jankohrasko..hej mam planovany kvoli operacii kostrci...ale doki sa so mnou vobec nebavil o anseteze, neviem ci to riesi on, alebo iny lekar tesne pred porodom...ale som rozhodnuta pre spinal...som pripravena ze taky prvy tyzden to bude krute, bolest bruska a pohyby...schadzanie z postele este v nemocke.. 😒 ale dodala si mi pozitivnu energiu, ked si tyzden aj 3 dni po a citis sa uz fajn.... 😉 ja by som uz chudla najradsej aj teraz 😀 😀 😀 ale na to si este pockam...inak ta oslava, to neni tanecna, to ma len dedko 70-tku, bude posedenie, v jednom podniku, takze posediet chvilku snad zvladneme aj s malinkou na chvilku 😉

drobec...idem to pohladat a poslem ti co mam.... 😉

jankohrasko
13. okt 2009

luka04: to sa cudujem, ze Ti nic nepovedal, lebo mne povedali, ze na 50% normalny porod a na 50% cisarsky, ze sa uvidi, ked bude rozbehnuty. Bohuzial vobec som sa neotvarala, navyse som ako dieta robila gymnastiku a som utla, tak sa potom rozhodli radsej pre cisarsky.
Mna asi tri tyzdne pred planovanym porodom poslal moj gynekolog na vsetky predoperacne vysetrenia, ze keby museli robit ten cisarsky.
Od gynekologa som dostala vymenny listok k internistovi. Ten mi robil EKG, vysetrenie krvi, prehliadka atd.
Absolvovala som prednasku o epiduralnej analgeze, za ktoru som zaplatila na Antolskej v BA poplatok 106 eur.
Schadzanie z postele bolo dost namahave. Navyse mna tri dni strasne bolela hlava a na 3. den mi robili krvnu zatku do miechy ale potom mi uz bolo fakt super, ale vraj to je individualne. Ale ak Ta bude stale boliet strasne hlava, tak trvaj na tom, aby Ti urobili tu krvnu zatku do miechy. Vobec to neboli, trvalo to cca 5 min.
Uvidis, ked budes mat malicku pri sebe, tak vsetko bude lahsie 😀 😀 Ja viem, ze sa mi to hovori 😉 😉

luka04
13. okt 2009

ja mam planovany cosarsky urcite, len neviem aka anesteza...ci celkova alebo polovicna...aj ja som dostala vymenny listok, uz som sa bola objednat na predoperacne....a ten vpich do chrbtice pre porodom moc bolel??

jankohrasko
13. okt 2009

luka04: ked pojdes ku gynekologovi, tak sa ho poriadne povypytuj, nech Ti povie, ci celkova alebo spinalna
Ten vpich troska bolel, ale potom uz nie.
Ja som mala najprv zavedenu epiduralku a do toho mi dali spinal, ked sa rozhodli pre cisarsky rez.
Robi sa to tak - spinalna, ze si sadnes na kraj postele, podlozia ti nohy a ohnes sa max dopredu, uplne chrbat do predklonu. Dr. potom nahmata medzi stavcami, tam kde to pichne. Potom budes citit taky tupy pocit a pichnutie a potom uz nic.. Aspon u mna to tak bolo 😀
O celkovej anesteze neviem, ako sa robi, ale doktori ju neradi robia, lebo predstavuje vacsie riziko pre dieta.
Pri spinalnej tlmiace ucinky prechadzaju do tela pomalsie a dietatu sa nedostanu.

luka04
13. okt 2009

noo tak taketo nieco som uz raz zazila..sice ako dieta, ale ked som mala zapal mozgovych blan, tak mi brali z miechy nejaku vzorku alebo tam nieco pichali, pametam si len ze som sedela zohnuta a drzali ma aby som sa nemykla...ale ved prezijeme, vsetko sa da zvladnut.... inak mate nadherne fotecky, prenadherne, tie s tym bruskom aj muzickom 😵 😵 😵 a ty si kde rodila?

jankohrasko
13. okt 2009

dakujeme 😀 rodila som na Antolskej v Bratislave
mne iba manzel drzal natiahnute ruky vpredu na kolenach, aby som bola uplne uhnuta 😅

drobec17
13. okt 2009

luka: dakujem za zoznam...mala si pravdu, vobec sa nelisi, teda az na fen, co som nemala napisany ale je to dobry napad...to aby som isla do obchodu...nemam z toho skoro nic...stale si vravim, ze mam cas...ale zistujem, ze asi uz ani moc nie... 😒 Co sa tyka tych dokladov, tak ja som slobodna mamina, takze to som si hned zistovala co potrebujem, tam je to ine...

jankohrasko: myslis, ze ked je hned CS planovany, tak musi absolvovat epi prednasku? Ty si mala 50 na 50 tak pouzili epi ale ak ma hned CS, tak ju myslim nedavaju. Aj ja mam, teda budem mat Dr.Scholtza.

Ja mam predoperacne za sebou, vysledky u seba, aj zmluvu o zazmluvneni lekara, vraj to mam nosit vsade zo sebou. Chodim ako nejaky pravnik, taska plna dokladov... 😀 Tiez sme sa s Dr este nebavili o tom, aka bude anesteza, vravel, ze to sa vsetko dohodneme, resp. mi povie na zaklade predoper.vysledkov.
Zajtra sa ho spytam, ci musim absolvovat epi prednasku, ked mam planovany CS. Moc sa mi tam teda nechce trcat az do 14,00hod...tak snad to nebude treba... 😅 dam potom vediet...

luka04
13. okt 2009

nemas za co drobec..... jankohrasko...a manzel tam mohol byt?? este na toto sa chcem spytat...

jankohrasko
13. okt 2009

drobec17: s tym planovanym cisarskym rezom to neviem, najlepsie bude ked sa spytas svojho gynekologa..
Inac dr. Scholtz je dobry vyber!!!
Hej, vsetky doklady si nos zo sebou, tak isto ak si slobodna mamina a chces uviest otca, tak treba ist vraj pred tym na urad o prisudeni/napisani otcovstva do rodneho listu dietata.
Ak nechces uviest otca dietata, tak uvedies potom v porodnici len: otec neznamy.

luka04: manzel bol stale pri mne okrem doby, ked mi robili klystir a holenie. Sestricky pi porode boli strasne mile. Na sestonedeli to uz bolo take vselijake. Stale bol pri mne, iba raz zbehol dole zaplatit poplatok za to, ze ako otec moze byt pri porode.

akejka
13. okt 2009

corasone, moje krvácania po cisarákoch trvali 6 týždňov a 10 týždňov. Práveže mne pôrodníci vraveli, že po sekcii sa krvácanie uvoľňuje postupne a tým pádom môže trvať dlhšie...Ale v norme je do 8 týždňov, ja som šla potom na sono, ale maternica bola úplne prázdna, vyčistená, nemuseli mi robiť kyret... 😉

akejka
13. okt 2009

jankohraško - s tým cvičením po sekcii opatrne 😉 Na brušáky do Vianoc zabudni, to je veľmi skoro...môžeš behať, plávať a pod., ale cca po 6 mesiacoch sa až odporúča namáhať brucho posilňovacími cvičeniami.
Neboj, kojením pekne schudneš, kilá pôjdu dolu 1 radosť 😉

jankohrasko
13. okt 2009

akejka: coze? to tak dlho budem krvacat?? A ked nebudem vycistena, tak mi musia robit kyret? Boli to??? 😖 😖
Ja som myslela, ze po cisarskom budem krvacat menej a kratsie.
Hej s tym cvicenim chcem zacat pomaly, zatial len natahujem svaly na nohach, nemas nejaku dobru radu ako zacat s cvikmi po cisarskom a hlavne kedy? Mne ostalo strasne brusko, vyzeram ako v siestom mesiaci ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre