Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janulabj
18. okt 2009

Ahoj,u nas v nemocke to prvy deň robili sestričky,potom na druhy deň už vstaneš a zvladneš to sama,aspoň u nas to tak bolo.

tin007
18. okt 2009

to.beruska, porodila som rano pred piatou CR a podvecer prisla sestricka (dovtedy som lezala), pomohla mi vstat a isla som sa pekne sama vycikat (takze aj vlozku som si vymenila 😉 )

corasone
18. okt 2009

to.beruska ked budes po cissarskom daju ti plienku pre dospelych na cely cas, potom ked ta postavia na nohy budes si to menit samozrejme sama. aspon u mna to tak bolo.

lucia1181
18. okt 2009

ahojte,ja som mala dva cisarske rezy a vzdy to bolo tak isto,prvych 12 hodin vymienali sestricky,potom som musela vstat z postele a v podstate odvtedy som si uz menila sama,po prvom som sa ledva hybala,ale druhy uz bol v pohodke,na treti den som bola schopna sa zbalit a ist domov🙂.teraz sme si naplanovali babeno,uz mi to meska 3 dni,tak o dva dni idem testovat 🙂.no a ked sa zadarilo,tak ma caka treti a posledny cisarsky 🙂

lamarika
18. okt 2009

lucia: A ty musíš mít i třetí císař?

ulinka221
18. okt 2009

ahojte, neviete mi poradit ako to je v pripade nadchy pred CR? Zajtra nastupujem do nemocnice na predoperacne vysetrenie a na utorok mam planovanu sekciu....myslite ze to oddialia? V lekarni mi odporucili nosovy sprej Mar ze to mozu aj tehotne...ale zatial nezabral poriadne.

to.beruska
18. okt 2009

no to som chcela vediet ci mi ju ony vymenia potom si ju uz sama urcite vymenim

zazalienka
18. okt 2009

ahojte.. mám nočné mory.. inak tiež som po operácii očí - 8 dioptrií, na potvrdení mám napísané že doporučujú pôrod viesť sekciou. Takže tak.. Susedku mám anesteziologičku.. včera ma zvozila, keď som jej povedala že ma komplet uspí.. že keď nás chcem obidvoch ohroziť, t ak ok.. ale že ona mi pichne spinálku a nebudem nič cítiť.. ja mám paniku z toho pichania do chrbta, pár obstrekov do krížov som si užila... keď si vidím že mi pichajú do žily, tak je to v pohode.. ale na chrbát si nevidím.. asi budem musieť prestať čítať o pôrodoch, lebo krpec nepôjde von a ja zostanem tehotná... fakt mám z toho ťažký stres.. a do januára sa asi zbláznim.. to nie som strachopud, operovali mi už hocičo, uši, oči, znamienka, nechty operovali na nohách.. obdobie tehu je najkrajšie v mojom živote, ale fakt ma chytá panika z pôrodu..

to.beruska
18. okt 2009

zazalienka ja som tiez hovorila preco deti nenosi bocian ze ja nechcem rodit ani cs ani normalne.tiez mam najväcsi strach z toho pichnutia do chrbta

zazalienka
18. okt 2009

včera som ozelenala takmer, ako mi to povedala.. aj teraz keď píšem mi tŕpnu nohy tuším.. preto som chcela luxusna uspať, že nebudem o ničom vedieť.. ale vraj je to väčšie riziko.. nič len tá ihla pred očami..

to.beruska
18. okt 2009

zase nemozem tolko na to mysliet.ved uvidis co ti povie dr.

zazalienka
18. okt 2009

ale veď hej.. prežilo to toľko žien, prežijeme aj my.. vieš, keď som ležala na CT-čku s krížami 30 minút bez pohnutia, išlo mi nohy vykrútiť od kŕčov a nemohla som sa pohnúť ani 1 mm, tak som si myslela že to je najhoršie čo ma stretlo.. a potom hodiny po operácii očí.. ale šak čo už.. malý musí ísť von, či chcem či nie, no tak to prežijem.. skôr som zvedavá na nemocnicu, teda pôrodnicu, na personál, či fakt to všetko majú ženy za trest, tých pár dní, alebo sa to len rozpráva a realita je iná.. no uvidíme..

mishelin
18. okt 2009

tak ja som sa zase dens dozvedela ze v BB neuznavaju ked je na ppaieri od ocnej ako mam ja uvedene ze doporucjme 😒 vraj vyzaduju dosloova indikujme a aj tak ze este spekuluju velak olo toho 😔 zazalienka aj ja som po opercii -7 dioptri takze mam aj ja nocne mory uz teraz 😔 ze ako to ide dopadnut vsetko 😔 😖 ☹

zazalienka
18. okt 2009

noo ideš skôr mishelin, tak som zvedavá, ako to dopadne.. ale verím že inak ako výborne to dopadnúť nemôže.. veď my baby sme silné .. to by chlapi nezvládli toto..

lucia1181
19. okt 2009

lamarika....ano,pretoze uz po dvoch cisarskych sa robi automaticky planovany cisarsky...aspon v tej nemocnici v ktorej som rodila ja a vraj tak isto ma bude cakat sterilizacia,lebo,ze to je po tretom cisarskom uz zo zakona a musi sa urobit....tak sa tomu asi nevyhnem ani ja.Inac ked to zhodnotujem takto dozadu,tak mne najvacsi problem robila ta hodina na ARO po cisaraku,smadna som bola ako tava,bola mi strasna zima a bol to velmi cudny pocit necitit si nohy.Sice sestricky mi dali do postele ohrievac,ale nepomohlo,stale ma triaslo od zimy a pit mi nedali,vraj sa to nesmie.No ked ma dosiel pozret lekar,tak im tam vynadal,ze ja musim vela pit,tak mi dali vodu do malej striekacky a to bolo vsetko.

luka04
19. okt 2009

mishelin..takze budes mat ten cisarsky, alebo sa este nevyjadrili??? ked robia okolo toho caviky...ja idem stvrtok na predoperacne a stredu buducu nastupujem...aj mna uz chyta panika baby, raz som v pohode a vravim si, keby to aj teraz bolo..potom si to zas zacnem predstavovat a az sa mi zrychly tep..ja sa bojim ze im tam spanikarim a ujdem zo stola 😅 sice, ked si nebudem citit nohy, asi tazko ujdem..ale budem vyplasena..to urcite...neviem ako sa odreagujem aby som to tych 40min vydrzala...inak psychicky je asi horsie vydrzat tu polovicnu, ale co sa tyka rizika vraj je ozaj lepsia ako celkova..jedna znama, mala celkovu a nastali problemy ☹ ale to tu nejdem pisat..nastastie to dobre dopadlo...

mia81
19. okt 2009

lucia su zeny ,ktore maju aj 4 dokonca 5 cisarskych.Teba nikto nemoze donutit aby si sa dala sterilizovat.Sterilizacia je velmi vazny krok.Ziadost musi byt minimalne mesiac podpisana(primarom nemoc.)aby ti ju mohli vykonat.

lucia1181
19. okt 2009

mia81....no mne uz pri druhom cisarskom navrhli sterilizáciu...chapes to....bola som na sale,odrodili maleho a ze mam narok na sterilizaciu,ja som nevedela ani ako sa volam v tej dobe a oni toto mi navrhnu,zachranila to anesteziologicka,povedala im,ze som este mlada a ze este jeden kludne zvladnem 🙂

mia81
19. okt 2009

lucia aj mne to navrhol lekar pri druhom cisar. ,ale ja som povedala lekarovi ,ze sa nedam .Az pri tretom.Ta doktorka musi byt skvely clovek.Ja si neviem predstavit zeby som nemala najmensieho drobca ked sa usmeje je to nieco nadherne ved to poznas.Ja si pisem s jednou babou ma za sebou 4 cisar. (ma 5 deticiek prve mala dvojcata a cisar. nemala az s takym velkym odstupom).Takze si poriadne rozmysli co urobis .

lamarika
19. okt 2009

mia,lucia: z toho mám právě strach. . . teď jsem na císař musela kvůli komplikačkám a kvůli tomu, že byl malej moc velkej. Příští rok bychom se chtěli snažit o druhý aby byly děcka shruba v dvouročním odstupu a mám strach, že budu muset jít zase na císař. Děsí mě ta představa, že pak už jen jedno a šmitec. . . Nechceme 5 dětí a ani nad 4 neuvažujem, ale člověk nikdy neví. . .

bojko
20. okt 2009

luka ja som bola vcera u anesteziologa, a ten ma nahovaral na celkove uspatie, ze som cely cas monitorovana, ze som stale pod dozorom...... ze vacsia sanca ze umriem je, ze umriem pocas spanku doma v posteli ako doktorom na stole.... 😖 😖 😖 ano keby to pride na mna skor, tak idem aj skor sekciou.... ale aj tak sa bojim aby som to stihla do nemocky, lebo ju mam 3/4hodiny cesty 😒 aj vas vsetko vsade tlaci? mna strasne bolia rebra doslova ma tam az picha taka ostra bolest... a zacina ma pobolievat aj "prvy rez".... ach jaj 🙄

tekvica
20. okt 2009

baby, ten vpich do chrbta neboli, to pocitite asi ako ked sa picjnete do prsta tenuckou ihlou, stotina sekundy. a hned zacne ucinkovat, potom vas moze aj coperfield rozstvrtit a nic neucitite.

toho sa naozaj nemusite bat pri cisaraku.

najhorsia je bolest po, ked prestanu ucinkovat lieky proti bolesti, ktore idu s vyzivou do ruky, ale to je tak prvy den dva, potom to je len lepsie a lepsie.

a skuste po, ak mozete, jest nejake kompoty slivkove a pod., pretoze stolica je dolezita, to si sestricky overuju, inak hrozi cipok, ja cipky neznasam, tak pre mna to bol strasiak najvacsi 🙂

luka04
20. okt 2009

tekvica diky za rady 😉 najhorsi je uz len ten pomaly /aspom pre mna/ ubiehajuci cas... ratam kazdy den..aj by som prijala, keby sa mam teraz obliect a ist!!!! nech uz to je lebo sa zblaznim...

bojko, tak to sa teda cudujem, lebo stretla som sa s nazormi od anestezilogov na polovicnu..radsej..ale ved, vela ludi, vela nazorov..vo vsetkom je to tak... a ty by si chcela radsej teda celkovu??

tekvica
20. okt 2009

luka, tak to verim, ze uz by si to chcela mat za sebou, ale este na to budes spominat s nostalgiou, ako bolo fajn byt tehotna, v ocakavani, ako to bude, ked budes mat male v naruci a tak... 🙂

podla mna ja ta ciastkova lepsia, monitorovana zena je tak ci tak, hned vidis babetko, lekar ti hovori, co robi, ja by som uz celkovu nechcela.

inak asi som leniva na tlacenie, ale mne klasicky porod vobec nechybal, mala som to aj s cestou vsetko vybavene za hodinu a pol 😉

sweet84
20. okt 2009

luka ani mi nehovor ja pocitam aj minuty 😉

akejka
20. okt 2009

lucia, ako píše mia - na sterilizáciu ťa žiadny zákon nedonúti. No to by teda bolo 😠 Ja som tiež po 2 sekciách, ešte by som o pár rôčkov 1 mimi chcela 😉. Poviem ti, že som pri 2. pôrode mala ruptúru maternice, lebo som šla rodiť prirodzene, ale ani 1 z lekárov (pri pôrode som ich mala 3 - vrátane primára) mi ani slovkom nespomenul sterilizáciu, práve naopak, deň po sekcii sa so mnou pôrodníčka dohadovala na 3. cisárskom reze 😉
Sterilizácia je bezplatná, keď máš 3 deti, vek nad 35 rokov...áno pri 3. sekcii ti ju môžu navrhnúť, ale ty nemusíš súhlasiť...
A štve ma, že ju niektorí dr. navrhujú už pri 2. sekcii...to sú dr. tzv "stará škola" ☹ V dnešnej dobe je celosvetovo, aj v SR bežné mať aj viac ako 2 sekcie. Doktorka, ktorá ma odrodila mala aj mamičku s 5 sekciami - to už je síce extrém a veľké riziko, ale 3 sekcie sú podľa nej normál...

lamarika - po 2 sekciách už je dosť vysoké riziko ruptúry maternice, keď by žena išla rodiť prirodzene...to si myslím žiadny dr. nevezme na svedomie, poznám len 1 kočku z MK, ktorá po 2 sekciách odrodila prirodzene, ale bol to veľký hazard...neviem, kde v ČR splašila takého dr. ☹

dejna3
20. okt 2009

ja poznám tiež zopár žien, ktoré mali 3-4 deti - všetky sekciou... a všetky v pohode 😉
v minulosti sa viac ako 2 sekcie nedoporučovali, ale asi aj tým, že vtedy sa "rezalo" priečne skoro cez celé brucho 😝

luka04
20. okt 2009

sweet...ja som sa vcera pytala, ze kedy mam toho 28. nastupit a ze staci okolo obeda...sak ma tam slak trafi do druheho dna ☹ skoda, ze to nemoze byt v jeden den...

to.beruska
20. okt 2009

luka tebe robia sekciu v den terminu???

luka04
20. okt 2009

nie...ja som to sem uz pisala, ze som si to zmenila v profile na ten den, kedze viem kedy to bude...akoby termin porodu 😅 mne s tymi terminmi robili hore dolu, nevedeli sa zhodnut, najprv ze 8.11, potom 4.11, potom dokonca 12.10 😕 nakoniec asi pred tyzdnom doki definitivne uzavrel ze 2.11.. no ale sama neviem co si mam o tom mysliet kedby cakam na normalny porod, aky by to bol teda datum...5 doktorov, 5 nazorov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre